Şimdi Ara

Superonline dalgalı hız veriyor (FTTB) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
259
Cevap
2
Favori
11.666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Saha ekipmanıyla kastınız sokaklardaki fiber bağlantı noktaları falansa eğer, sabah 05:00'te o ekipmanlarda öyle bir değişiklik yapmazlar. Bu daha önceden planlanıp hazırlanmış ve belli bir saatte anlık bir kesinti sonrası uygulamaya konmuş sistemsel bir değişiklik besbelli ki.

Eskiden yapacakları planlı çalışma ve olası kesintileri şu adreste bildirirlerdi, geçtiğimiz Ağustos'tan beri aynı duruyor sayfa.

https://www.superonline.net/hakkimizda/duyurular/planli-calisma-bilgilendirme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psxdq123 -- 14 Şubat 2022; 7:8:8 >
  • ben btk ya şikayet kaydını olusturdum 1 aydır hıibir şekilde cozum saglanamadı bıde utanmadan arıza kaydını kapatıyorlar sorun cozuldu dıye

• Bende de upload uzun süredir dalgalı ancak download stabil.

Gerek nperf üzerinden gerekse speeptest üzerinden farklı sunucularda 10mbps upload almam gerekirken 20mbps’e ulaşıp 4 mbps seviyesine düşüyor ortalama olarak 8-9 bandını gösteriyor nperf ancak konu başlığındaki gibi sıra dağlar oluşuyor.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • alpolojix kullanıcısına yanıt

Size önerim h3600 den kurtulun farklı bir cihaz alarak onu kullanın biraz daha fark oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • crazy_erosennin kullanıcısına yanıt

TV+ kullandığımdan yayın alamıyorum. Ayrıca bütçem yok ve sorunun H3600 ile pek de bir alakası yok gibi.

Daha önce denedim başka Routerda. Fark yok. Sadece işlemci/bellek ve fonksiyon açısından Keenetic cihazlar daha iyi olduğundan Jitter 0.10ms mi ne düşük çıkmıştı o kadar.

• zulu123 Z kullanıcısına yanıt

Tamamıyla aynı sorunu yaşıyoruz, hem download, hem de upload hızında, 9 Subat öncesine göre %10-15 arasında değişen bir azalma var. Aradaki tek fark, siz 200/10, bense 25/5 paket kullanıyorum. Bahsettiğiniz hız testi karakteri dahi, hem download, hem de upload için kelimesi kelimesine aynı. Ben İzmir, Karşıyaka, Bahçelievler'deyim bu arada.

• zulu123 Z kullanıcısına yanıt
    Ben ocak 20 gibi dalgalanma sorunu yasamaya başladım ve hala devam ediyor.(ankara)

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • alpolojix kullanıcısına yanıt

Sorun h3600 ile alakalı değil tabi ki o cihazda belki güzel bir şeydir ama adamlar saçma fw işinden vazgeçmedikleri sürece onun ve diğer ise cihazlarının kullanılmasını kimseye tavsiye etmem. 1 hafta kadar test ettim onu bir fark göremedim zaten wifi şifresi ve ağdaki cihazlara DNS atıyarak performansı ne kadar etkileyebilirsin. Bu arada bende keenetic extra dsl kullanıyorum.

• Benim dalgalı hız aynı şekilde devam ediyor, hem DL hem de UL aynı şekilde. Ben artık modeme gönderdikleri profil ile ilgili olduğunu dusunuyorum, modemi resetleyince en başta düz 100 mbps alıyor, merkezden profil vs bilgileri modeme gelince dalgalı bir 200 mbps haline geliyor. Ne oluyorsa o profil bilgilerinden sonra oluyor yani.

• Pedimento kullanıcısına yanıt

Hocam modemden kaynaklı olsa başka router ile deneyen arkadaşların probleminin düzelmesi gerekmez miydi

• Kendinden ontli huwaei wifi6 modemde de dalgalanma var.Biz nasıl çözüm bulacağız.

• ibcg1995 kullanıcısına yanıt
    Sorun genel modem ile ilgili değil

• Anladım ONT ile ilgili olabilir denmiş sorun dahili ontli modemlerde nasıl çözülecek ? ONT kaynaklıysa

• furkanorta00 kullanıcısına yanıt

Sorun modem kaynaklı değil modeme gönderilen profil kaynaklı demiştim. Modemden olsa reset sonrasi düz bir DL olmaz. Yukarıda da arkadaş paylaşmış, başka bir router kullandığı zaman herşey normal gibi sanki.

Ont, modem ve kullandıkları profil uyumsuz.

Bu problem Ocak ayında başladı, o zamanlar da yeni hızlar çıktı 500 mbps gibi, belki de bununla alakalı bir şeydir, profil degistirmislerdir vs.

• Modemle ya da ONT cihazıyla falan alakası yok olayın, SOL MH'ni aradığımda arıza kaydında "GPON sinyal normal" yazıyor. Kaldı ki on senedir aynı modemi ve ONT cihazını kullanıyorum ve ikisi de burada verilen marka modellerden farklı. Durduk yerde ve bir anda başlayan bir sorun, modemle ya da ONT cihazla alakalı olamaz, ayrıca bu sorun başladığında bende TR069 protokolü halihazırda yaklaşık iki aydır kapalıydı, ve hiçbir sorun yoktu, dolayısıyla router'a yazılım vs. gönderilmesi sözkonusu olamaz. Ayrıca bu durumun Karşıyaka'da saat tam 05'te başlaması, SOL'nın planlanlı çalışması sonucu yapılan bir değişiklik olduğunu gösteriyor. Başka modemle deneyen arkadaşlar sadece dalgalanmanın biraz düzeldiğini söylüyorlar, oysa hız düşüklüğü sorunu devam ediyor aynen. Bence SOL'nın kendi sisteminden kaynaklandığı belli olan bir sorun için boş yere kendi kendinizi yoruyorsunuz, ayrıca yok modemdendi, yok ONT'dendi derken konu dağılıyor. Kurcalamayın cihazlarınızı, sorun kullanıcı tarafında değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psxdq123 -- 16 Şubat 2022; 10:12:14 >

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.