Şimdi Ara

Superonline anlık ping rezaleti, anlık bağlantı kopmaları.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Superonline kullanıcısıyım (yalın vdsl kampanyası 24 mbps'ye kadar)
    uzun süredir akşam saatlerinde anlık ping artışı oluyor(2700-2800leri görüyor zaten o anda hangi oyundaysanız oyun bitiyor)
    Bu resimde görebilirsiniz:https://i.hizliresim.com/jgoROj.jpg
    O anlık hıs testi sonuçlarım:https://i.hizliresim.com/V9bRnR.jpg

müşteri hizmetlerini aradığımda ve superonline.net üzerinden şikayet kaydı oluşturduğumda tabiki bizle alakalı problem değil diyorlar. Kablolu bağlantı yaparak deneyin diyorlar.

benim yaptıklarım:

1) bilgisayarıma format attım temiz kurulum ve güncel driverleri yükledim
    2) farklı bilgisayar ve telefonlardan denedim
    3) odama kablo çektim
    4) belki modemdendir diye farklı bir modem denedim

bunları yaptıktan sonra aynı sekilde devam ediyor ping olarak göremedim ama yine bağlantı anlık olarak kopup geliyor. Örneğin canlı yayın izlerken kapanıyor veya radyo dinlerken kapanıyor. O anlık durumda hiçbir siteye girmiyor. her 2-3 dakikada 5-10 saniye devam ediyor.

o anlık kopma anında bu sefer de ping testinde "request timed out" hatası alıyorum sürekli.
    onla ilgili resim de burada:https://i.hizliresim.com/ZX0Roz.jpg

(bu resmi teknik servise ilettigimde ise -t yazınca olmazmış, normal ping yazmam lazımmış o zaman teknik analiz yapabilirlermiş, lan zaten normal yazarsam normal görünür bağlantı koptugunu göremezsin ki şaka gibi ya )

--------------

AZ ÖNCE YİNE ARADILAR VE SİSTEMDE BİR SIKINTI GÖRÜNMEDİĞİNİ HAT DEĞERLERİMİN MÜKEMMEL OLDUĞUNU TEKNİK EKİP GÖNDERSEM DE HATA BULAMAYACAĞINI SÖYLEDİLER.
    BEN ŞİMDİ CANLI YAYIN BİLE İZLEYEMİYORUM DOĞRU DÜZGÜN İKİDE BİR TIMED OUT OLUYOR ÇÜNKÜ.

--------------

daha 1 yıldan fazla taahhütüm var iptal de edemiyorum cayma bedeli diye 800 - 900 TL gibi bir şeyler istiyorlar.

--------------

Ne yapabilirim ne yapmamı önerirsiniz?
    Yardımcı olacak olan herkese sonsuz teşekkürler.

• VDSL yada ADSL için TT çakalından hizmet alıyorsun o sabote ettiğinden performans kötüleşebiliyor fibere geçmeye bak...
  • Modemde qos ayarları var mı?
  • Bende kendi routerım ile arkada HG255 kullanmak için denemeler yapıyordum. Voip'yi hala başaramadım ama başka birşey oldu.

Tarifem 100mbit DL / 5mbit UL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 10 Mayıs 2019; 20:20:16 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.