Şimdi Ara

Superbox ZTE Modem Port Açma Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
7.043
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, yakın zamanda turkcell superbox aldım. ZTE modem ile kurulum yapıldı. Daha öncesinde asus modem kullanıyordum ve port açmada sıkıntı yaşamıyordum. ZTE modemde uzak ana bilgisayar kısmını doldurmak zorunda olduğumdan dolayı portu açamadığımı düşünüyorum. Asus modemde bu zorunluluk yoktu ve boş bırakıyordum. Sadece yerel pc ip mi belirtip portu yazıyordum ve işimi görüyordu. ZTE modemde bunu yapamıyorum. Statik ip almak yerine duckdns hizmetini kullanıyorum.

Modem: ZTE MF286R

• Uzak Bilgisayar için 0.0.0.0 yazabilirsiniz.

Ancak SuperBox bağlantısı muhtemelen CGN kullandığından port yönlendirme işe yaramayacaktır.
  • baden B kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Akşam deniyeceğim. Öncesinde duckdns ile millenicomdayken başarmıştım. Superbox ile yapamaz mıyım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: baden

Uzak Bilgisayar için 0.0.0.0 yazabilirsiniz.

Ancak SuperBox bağlantısı muhtemelen CGN kullandığından port yönlendirme işe yaramayacaktır.
    0.0.0.0 yazdım, kabul etmedi.

• aynı modemi kullanıyorum ve aynı durumdan muzdaribim lütfen yardımcı olun
  • Müşteri hizmetlerini aradım. Yardımcı olamiyacagini soyleyip ariza kaydi olusturdu. 2 gun sonra yetkili geldi eve ayni modemin yenisiyle degistirdi. Modem yenilemenin bu sorunu çözmeyecegini soyledigimde bana bu konu hakkinda hakli oldugumu ve ZTE modemlerin turkcelle yakışmadığını soyledi. Ek olarak huawei ile yeni bir modem uzerinde çalıştıklarını, 1 haftaya kadarda talep edersem yeni modem verebileceklerini söyledi.

Bu dedigim olay 4 gun önce yaşandı.

• eğer modem değişimi talep ederseniz ve modeminiz gelirse haberdar edin lütfen beklemedeyim. ve bişey daha var süperbox hizmeti iki farklı modelde modem sunuyor diğerinde port açılabldiğini gördüm forumlarda, bizim modemimiz maalesef desteklemiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Errorist1 -- 7 Ocak 2020; 1:27:11 >
  • Duruma göre buraya yazarim. Zamaninda verilen huawei modemlerde mumkunmus.

• Bu sayfaya nereden eriştiniz? Aynı modemden bende de var.Aldığım güne lanet ediyorum. Adsl deki sorunumu çözmedikleri için Superbox'a başvurdum. Online oyunlar rezalet ötesi. Bağlantı kopmaları, oyundan atmalar, yüksek ping vs. Yaşadığım yerde 4.5g de var. Cep telefonundan hız testi yaptığım zaman 25 ile 45 mbits arasını görüyorum. 10 mbits i bile doğru düzgün veremiyorlar.
  • Sayfaya 192.168.1.1 adresinden ulaştım. Ayrıca gectigimiz persembe gunu aradim musteri hizmetlerini. Yeni modem hakkında bilgisi yoktu ve talebi yenileneceğini soyledi. Daha da aramadilar beni bugüne kadar. Bugün tekrar konusacagim.

• hocam çözebildiniz mi? nasıl çözdünüz

• 0.0.0.0;8.8.8.8 kabul etmiyor kesinlikle. Bir şekilde superonline teknik servis birimine bağlandım. 1.1.1.1 - 222.255.255.254 yazmamız gerekiyormus; böyle olunca ipyi kabul ediyor port açık gözükmüyorsa dmz aktive hale getirip buraya "dahili müşteri" kısmına yazdığınız ipyi yazıp etkinleştirmeniz gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetakincilar -- 17 Ocak 2022; 17:23:37 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.