Şimdi Ara

Süper online, oyunlarda, skype vb programlarda lag sorunu!!! (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
271
Cevap
1
Favori
17.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Axminster

10 günlük uğraşının ardından bugün Superonline yeni bir saha ekibi yolladı , gelen görevliler bugüne kadar gördüğüm en donanımlı ve anlayışlı ekip idi , oturdular bilgisayarın başına adım adım kontrolleri yaptılar ve sorun olduğunu kabul ettiler ardından merkezi panoya kadar olan bütün tesisatı yeniden çektiler modemi tekrar kontrol ettiler ve en nihayetinde günlerdir gerek hizmet hattına konuşarak gerek mail adreslerine yazılı olarak belirttiğim paket kaybı söz konusu ve bu periyodik olarak tekrarlanıyor ifadesini nihayet kabul ederek kullandılar :) Ardından genel merkezle irtibata geçip sorunun kullanıcı kaynaklı olmayıp tamamen hatta özgü olduğunu ifade ederek çözümün bilgi işlem tarafından kontrol edilerek adım adım kontrollerin yapılmasının gerektiğini belirttiler. Akabinde bana verdikleri bilgi ise hafta sonuna kadar bu problemin çözüme kavuşacağı bilgisini verdiler. İşin ilginç yanı söz konusu arızanın 10 gündür bütün apartman sakinlerinde de ortaya çıkmış olması. Son durum bu yönde arkadaşlar
    saygılarımla

Bugün aynı şekilde problem devam ediyor. 3 gündür çok eskisi gibiydi. Problem yoktu. Şu anda gerçekten çok kötü durumda. O saha ekibini ben de istiyorum :)

• Benim genel olarak problemim yok ama tam olarak 1 haftadır akşam saat 8 den sonra 10-15 dakika yurtdışı çıkışlarım iptal olup düzeliyor. İlginçtir ki günde sadece 10-15 dakika ızdırap yaşıyorum. Torrent konusunda da 50 mbit net ile 2.5 mb/s total download sınırını geçemiyorum. Torrent kapasitem resmen yarı yarıya düştü.
  • Ve mutlu son :)
    Tam 22 günlük uğraş sonunda son gelen ekibin özverili yaklaşımı ile mutlu son ve 22 gün sonra ilk defa Diablo da sorunsuz bir 1 saatlik oyunkeyfi
    Saygılarımla
  • ankarada son durum nedir arkadaşlar tam başvuru yapacakken bunu gördüm iyimi
  • quote:

Orijinalden alıntı: VeNoM

ankarada son durum nedir arkadaşlar tam başvuru yapacakken bunu gördüm iyimi

Ankara, Eryaman;

Süper online, oyunlarda, skype vb programlarda lag sorunu!!!

10mbit eski aboneyim.

• Son durum şu şekilde

saygılarımla

• TTnet ADSL'den SOL Fiber'e geçtiğime pişman oldum nerdeyse. Online oyunlarda pingin düşmesini beklerken, daha beter oldu nerdeyse. İnternetteki testlerde bir sıkıntı yok ama gel gelelim Fifa online oynarken durum çok kötü. ADSL hattım daha iptal olmadı, onu takıp deniyorum. Hat durumu, SNR Margin'i çok kötü olmasına rağmen SOL fiber'den daha rahat oynanıyor. DMZ'yi falan açtım modemden, pc'de firewall falanda yok. Ama hala kötü.

Değerler Aşağıdaki gibidir..

TTNET ADSL

SOL FIBER

• WTFAST i indirin belçika üzerinden bağlanın ve oynayın ... tek çözüm bu problemi kabul bile etmiyolar çözümlenmesi gibi bir durumda yok.
  • Arkadaşlar bu sorun halen devam ediyormu ? Bende yarın Metronet'ten SOL geceKuşu na geçicem mecburen.
    Aslında Metronet ten çok memnunum ama sanırım zorla geçiriyorlar artık.

Şuan metronet teki değerlerim ; umarım SOL hüsran olmaz

• @melatonin
    TTNet Fiber imkanın varsa ben olsam ona geçerdim.
  • Ben de 3 haftayı geçkin bir süredir 67 ping almam gereken sunucudan 250 ping alıyorum.Dün gece 4 gibi oyuna girdim pingim düzelmişti.Sabah yine eski haline döndü.(Adana 50megabits)
  • Ping sorunu bende de en az 1 aydır devam ediyor. 5-10 pingle oynadığım serverda 70 inin altına inmiyor. Bursa da oturuyorum.
    pingtest.net den yaptığım testte ilginçtir 25 ms çıkıyor.
  • Eskisehirdeyim sol adsl alacagim ping sorun olur mu skype kullaniyorum ve online oyun oynarim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba Arkadaşlar,

Bende çekmeköy civarında oturuyorum. Oyunda muazzam "lag" yaşıyorum sizde sorun devam ediyor mu?
  • Arkadaşlar ayrıca bazı testler yaptım verdiğiniz sitelerde EROR veriyor neden olabilir?
     Süper online, oyunlarda, skype vb programlarda lag sorunu!!! Süper online, oyunlarda, skype vb programlarda lag sorunu!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi motorist34 -- 23 Mayıs 2014; 2:58:18 >

• motorist34 M kullanıcısına yanıt
    Bayadir lag yoktu dun yine basladi fifada yine cok yoktu da Diablo oynarken bir ara baya lag oldu sonra duzeldi. Sanirim cekmekoy bolgesinde superonline fibernette bi dalgalanma var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar herkes sorununu çözdü mü? Çözdü ise nasıl çözdü?
  • Ben istanbul Küçükçekmecede yaşıyorum. Bir adam geldi modemin ömrü bitmiş dedi pirelliydi modem sonra yenisini takmaya geldiler beyaz küçük bişey taktılar hiç bakmadım çünkü bununda b*ktan bişey olacağına emindim. Hep oyun oynarken 200 ping var ve indirme hızım bazen sıfırlanıyor bazen se 100kb hız civarı. O kadar sinir bozucuki hiç bir dosya indiremiyorum oyunlarımı güncelleyemiyorum. Müşteri hizmetlerini aramadım çünkü bişey değişmiyceğini biliyorum olmazsa yarın arıycam. Ping testinde pingim 20 çıkıyo hız testinde ise 20mbs ama hiç bişey indiremiyorum çok saçma ve sinir bozucu. Bir arkadaşım modemin ayarı olmayabilir belki başka ülkeden bağlanıyor gibi görünüyosundur (veya bağlanıyosundur) o yüzden yavaş ara yaparlar ayarını dedi. Sizdede böylemi oluyor bi bilgisi olan var mı
  • bu nedir ya

[simage]https://store.donanimhaber.com/33/d6/7b/33d67b87964b8d87a6fe042f97708140.png

Edit: SS bile yüklenmiyor hızdan siz düşünün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismlcan -- 24 Mayıs 2014; 0:12:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismlcan

Ben istanbul Küçükçekmecede yaşıyorum. Bir adam geldi modemin ömrü bitmiş dedi pirelliydi modem sonra yenisini takmaya geldiler beyaz küçük bişey taktılar hiç bakmadım çünkü bununda b*ktan bişey olacağına emindim. Hep oyun oynarken 200 ping var ve indirme hızım bazen sıfırlanıyor bazen se 100kb hız civarı. O kadar sinir bozucuki hiç bir dosya indiremiyorum oyunlarımı güncelleyemiyorum. Müşteri hizmetlerini aramadım çünkü bişey değişmiyceğini biliyorum olmazsa yarın arıycam. Ping testinde pingim 20 çıkıyo hız testinde ise 20mbs ama hiç bişey indiremiyorum çok saçma ve sinir bozucu. Bir arkadaşım modemin ayarı olmayabilir belki başka ülkeden bağlanıyor gibi görünüyosundur (veya bağlanıyosundur) o yüzden yavaş ara yaparlar ayarını dedi. Sizdede böylemi oluyor bi bilgisi olan var mı

Müşteri hizmetlerini ara modeme güncelleme yapıyorlar uzaktan fakat sorununu çözer mi bilmiyorum?

Ben halen oyunda "laglarla" boğuşuyorum!

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.