Şimdi Ara

Süper 2 program... Sistem Temizleme ve Network,USB, HDD test, benchmark, güvenlik.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
1.965
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bunu sizinle paylaşmak istedim...

Geçen gün arkaşadaşımın evine gittim. Kendisi mimar çizim yapmak için güçlü kuvetli bir alet almak istiyordu ve almış eleman, ama evinde gidip aleti görünce şaşarıdım. Arkadaş ARMA COMPUTER adı altında Kadıköy de yıllardan beri hizmet veren bir bilgiisayar şirketinden gitmiş dış kasası normal mid towerın her yönden nerdeyse yarısı kadar büyüklüğünde dışı ise pleksi glass olan bir makina almış. Alet hem şık hem de sesiz hem de çok güçlü bir alet 8 gb ram 2 tb disk Quad core işlemci 3.4 falan filan cihaz uçuyor neyse buraya kadar herşey güzel asıl hikaye bundan sonra başlıyor.

Makine açılırken karşınıza bir boot menü geliyor . Menüde tam 3 işletim sistemi bir servis, kısmı birde recovery diye seçenekler var. Dedim servisi anladımda recovery ne dedim dediki abi bu senin işletim sistemi kulanılamaz hale geldiğinde yada bir problem varsa anında geri döndürüyor notebook lardaki gibi dedi. Peki dedim bilgiler ne oluyor falan dedim o da bişi olmıyor hepsi kalıyor dedi ama program varsa onları tekrar kurmak gerekiyor ama oyle son halini de yedekleyip sonra o haldede de sistemi geri getirebiliyorsun dedi. Ayrıca 3 işletim sistemide windows XP x64 x32 ve ubuntu bu arada :) ubuntu harikaymış gerçekten herşeyi ile çalışyor sağlam virususz.. vs... NEyse bende merak ettim vewww.armacomputer.com adresine bir gideyimde bakayım falan dedim....

Orada modeler vs vs dışında bir de destek kısmı var. oradan faydalı programlar var...dedim ne faydalıymış bir görelim O programların içerisinde 2 tanesi harika işler yapıyor biri armaCleanUP diğeride arma fsCHECKUP.

Bu şirket sahibi şahıs meğersem yazılım merkalısıymışta.. O boot ekranı ile bu programları kendisi yazmış... arma clean up denilen program ki ben 3 makinede kullandım bir arkadaşımın laptopundan ki sistemi XP idi, 3.5 gb sistem partisyonundan yer açtı diğeri kardeşin usb sinde virus mu ne varmış onları temizledi (şu hani torjan oluyor ya onlardan) diğerinde de açılışta saçmalıyordu programdan sonra düzelti sistemi.. :) neyse ben beğendim güzel yazmış hızlı çalışyor ve laptopa kurmadan öncede ccleaner la temizlik yapmıştım ama bu program ondan 100 kat daha çok şey temizleyip düzelti ...

Diğer program arma fsCHECKUP ise hem HDD hem usb HEMDe network teki HIZ VE yazıp çizdiği veriyi kontrol ediyor. Bizim şirketeki bilgisayarlar arasında paylaştırılan klasörler vasıtası ile 2 saat sonunda 4 bilgisayarın ağ bağlantılarında problemler olduğunu buldum. Meğersem kablolarde ezikler falan varmış... :) IT departmanı öyle dedi.. :) asıl güzel tarafı wifi net hızını buluyor kaçsa gerçek hızı onu buluyor 70 mb civarında bir dosayayı devamlı yazıp çizip kotrol ediyor tabi sıkınıtı varsa wifi da vs hemen oCCT gibi zıplıyor.. kırımız yanıp sönüyör...

UZUN lafın kısası arkadaşlar ben bu programlarıhttp://www.armacomputer.com/ adresinden destek--> faydalı programlar kısmından indirdim (armaCleanUP diğeride arma fsCHECKUP. ) kesinlikle deneyin görün diye paylaşmak istedim..

Sevgi ile kalın..

Saygılar....

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.