Şimdi Ara

SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ - Ana Konu - (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
607
Cevap
11
Favori
39.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tugceozr06

Hukuk fakultesi hakkinda bilgisi olan arkadaslar var mi? onerir misiniz?

Hukuk her yerde hukuktur bence yazin zaten daha yeni bir bolum ikinci mezunlarini verecek galiba bu sene o yuzden cok detayli bisey bulamazsniz dye dusunuyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evomania kullanıcısına yanıt
    Evet muafiyet sınavına girmeniz gerekiyor. Zaten kayıt sırasında "online sınav giriş belgesi"ni veriyorlar. Muafiyet sınavına girmezseniz notunuz haliyle sıfır kabul edilir ve hiç ingilizce bilmeyen insanlarla aynı eğitimi alırsınız ve hiçbir zaman upper intermediate seviyesinde ders alamazsınız. Upper intermediate derslerini almak için elementary kurunu atlamak şart. Zaten dönem içerisinde üç kur gösteriliyor. (on hafta ders-bir hafta sınav- bir hafta tatil) Yani elementary'i atlayamazsanız upper'ı görecek zamanınız kalmıyor.
    Kaldı ki elementary yi atlamak zor olmasa gerek. Rahatlıkla atlarsınız bence.
  • endüstri mühendisliği hakkında biraz olsun bilgi verebilecek varmı çok büyük istekle ısparta yazdım ama hala soru işaretleri var aklımda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LineerDH -- 17 Temmuz 2014; 5:29:05 >
  • ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m_nuur -- 18 Temmuz 2014; 14:31:27 >
  • Ispartaya gelcek arkadaşlar şehri sevmeye çalışın bir çok arkadaşımız geldiği andan itibaren burası çok küçük yapcak bişi yok vb şeler diyerek akıllarında bitiriyolar şehri ve mutsuz oluyolar.Böle olmayın her zaman yapılcak vakit geçirilcek şeyler vardr.Hiç bişi yapamazsanız dönem başladığında bi yerde buluşup tanışırz.Üniversitede çevre edinmek en önemlisi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SoyluTurk3

Evet muafiyet sınavına girmeniz gerekiyor. Zaten kayıt sırasında "online sınav giriş belgesi"ni veriyorlar. Muafiyet sınavına girmezseniz notunuz haliyle sıfır kabul edilir ve hiç ingilizce bilmeyen insanlarla aynı eğitimi alırsınız ve hiçbir zaman upper intermediate seviyesinde ders alamazsınız. Upper intermediate derslerini almak için elementary kurunu atlamak şart. Zaten dönem içerisinde üç kur gösteriliyor. (on hafta ders-bir hafta sınav- bir hafta tatil) Yani elementary'i atlayamazsanız upper'ı görecek zamanınız kalmıyor.
    Kaldı ki elementary yi atlamak zor olmasa gerek. Rahatlıkla atlarsınız bence.

Paşam benim 6. senem bitiyor. Şu mesajlara dikkat et alıntılamayı da bahsetmeyi de yanlış yapıyorsun ikidir. Bu yaştan sonra İngilizce muafiyet sınavına mı girek bir de.

• 18 senedir Ispartadayım. Üniversiteyi de SDÜ seçtik hadi hayırlısı..
  • Bende isparta uluslararasi iliskiler yazdim ama cok karamsarliga dustum bolumu cok kotuluyolar genel olarak sizin bir bilginiz varmi uluslararasi iliskiler sdu hakkinda?

• Sdü de bu sene hukuk 2. sınıfı bitirdim.Bilgi almak isteyen arkadaş olursa seve seve yardımcı olurum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Neredesin Sen

Sdü de bu sene hukuk 2. sınıfı bitirdim.Bilgi almak isteyen arkadaş olursa seve seve yardımcı olurum

Büyük ihtimal benimde SDÜ hukuk gelecek.Kampüs,eğitim,sosyal etkinlikler v.s açısından nasıl?İyi ki yazmışım diyor musun?Birde Isparta'da yaşamak nasıl?
  • Forbes kullanıcısına yanıt
    Merhaba

SDÜ Doğu ve batı olmak üzere iki ayrı kampüsten oluşuyor.Yolun sağ tarafı doğu, sol tarafı batı kampüsü.Batı kampüsünde mimarlık, mühendislik gibi bölümler ve rektörlük binası var.Hukuk da dahil olmak üzere diğer bölümler doğu kampüsünde.

Eğitimi ise hukuk için konuşayım fena değil.Benim beklediğimden iyi açıkçası.Hukuk fakültesi açılalı 5 sene oldu.Bu sene 2. mezunlarını verdi.Ve geçen sene yeni fakülte binası yapıldı.Muhtemelen yeni 1. sınıflar amfide ders görecekler.

Sosyal etkinlikler konusuna gelince; Sdü de oldukça fazla kulüp var.Kışın Davrazda kayak yapılabilir.Okulun olimpik yüzme havuzu var.Yaz-kış havuza yüzmeye gidebilirsin.

Ben fakülteye 17800. olarak girmiştim,Bu sıralamaya Yalova, Kırıkkale, Isparta gibi yerler tutuyordu.Bunların arasından iyi ki yazmışım diyorum.

Isparta ufak, sakin bi şehir.Eğer büyük bi şehirden gelecek olursan ilk başlarda sana sıkıcı gelebilir.Öğrenciler genelde evlerde veya apartlarda kalıyorlar.Esnafı ise sürekli öğrenciyi kazıklamaya çalışıyor.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.Başka soruların varsa sorabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Neredesin Sen

Merhaba

SDÜ Doğu ve batı olmak üzere iki ayrı kampüsten oluşuyor.Yolun sağ tarafı doğu, sol tarafı batı kampüsü.Batı kampüsünde mimarlık, mühendislik gibi bölümler ve rektörlük binası var.Hukuk da dahil olmak üzere diğer bölümler doğu kampüsünde.

Eğitimi ise hukuk için konuşayım fena değil.Benim beklediğimden iyi açıkçası.Hukuk fakültesi açılalı 5 sene oldu.Bu sene 2. mezunlarını verdi.Ve geçen sene yeni fakülte binası yapıldı.Muhtemelen yeni 1. sınıflar amfide ders görecekler.

Sosyal etkinlikler konusuna gelince; Sdü de oldukça fazla kulüp var.Kışın Davrazda kayak yapılabilir.Okulun olimpik yüzme havuzu var.Yaz-kış havuza yüzmeye gidebilirsin.

Ben fakülteye 17800. olarak girmiştim,Bu sıralamaya Yalova, Kırıkkale, Isparta gibi yerler tutuyordu.Bunların arasından iyi ki yazmışım diyorum.

Isparta ufak, sakin bi şehir.Eğer büyük bi şehirden gelecek olursan ilk başlarda sana sıkıcı gelebilir.Öğrenciler genelde evlerde veya apartlarda kalıyorlar.Esnafı ise sürekli öğrenciyi kazıklamaya çalışıyor.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.Başka soruların varsa sorabilirsin.

Teşekkürler.Aklıma geldikçe sorarım size tekrardan

• Tıpa giden varsa bilgi almak isterim.

• Arkadaşlar bende sdü hemşireliği kazandım eğitim ve üniversite hakkında bilgi alırsam sevinirim
  • İBF hakkında sorusu olanlarhttps://www.facebook.com/nadirakdogan mesaj atabilirler

Ayrıca şehir ve diğer bilgiler içinde yazabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ReaperFather

İBF hakkında sorusu olanlarhttps://www.facebook.com/nadirakdogan mesaj atabilirler

Ayrıca şehir ve diğer bilgiler içinde yazabilirsiniz.

Ben uluslararasi iliskiler kazandim bir bilginiz varmi bu bolum hakkinda veya iibf genel olarak nasil ?

• Bende uluslararası ilişkiler kazandım

• Üniversite güzel ısparta güzel. Rahat olun alışırsınız.Çevrenizi kurun gitmek bile istemezsiniz belki. Ben elektronik ve haberleşme okuyorum. Diğer bölümlerde eğitim nasıl pek bilgim yok açıkçası.

• İsim neydi tanışik çıkabiliriz

• Schwarz! kullanıcısına yanıt
    Kanka akşam telefonla görüştük ya, tanımadın mı beni
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.