Şimdi Ara

SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ - Ana Konu - (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
608
Cevap
11
Favori
39.138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar acaba uzaktan eğitim tezsiz yüksek lisans ta en az tercih edilen bölüm hangisidir ben de ales olmadığından açıkta kalmamak için soruyorum
  • bilgisayar mühendisliği hakkında bilgi verebilecek varmı acaba izmirde oturuyorum birde ısparta nasıl bir yer
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafaemre10

bilgisayar mühendisliği hakkında bilgi verebilecek varmı acaba izmirde oturuyorum birde ısparta nasıl bir yer

Bende İzmirliyim geçen yıl burada bilgisayar mühendisliğini kazandım elimden geldiğince yardımcı olayım Öncelikle şehir biraz küçük ve gece hayatı falan arıyorsan pek yok.Kiraların ve yurtların diğer şehirlere oranla pahalı olduğunu söyleyebilirim.Şehir merkezinde otogarın hemen yanında meşhur bir avmsi var (iyaşpark) avm olarak Isparta'daki tek avm orasıdır.Esnafı öğrenciye para gözüyle bakar ve pek sevmezler fakat yinede öğrenciyi sevenler de yok değil.Okulu anlatacak olursam,okul doğu ve batı olarak ikiye ayrılıyor (ortadan yol geçiyor).Batıda mimarlık,mühendislik ve bazı myolar var.Doğuda tıp,iibf,orman,ziraat vs.. diğer fakülteler var.Çoğu mühendisliğin hazırlık eğitimi var eğer yeterli kadar ingilizcen yoksa ilk yıl hazırlık okursun.Bu yıl anca bölüme geçiceğim,mühendislik eğitimi hakkında genelde olumlu yorumlar duydum.Tabi yinede sıralaman büyük şehirlerdeki üniversitelere(denizli,muğla,antalya vs...) yetiyorsa Isparta'yı yazmanı pek tavsiye etmem

• mangdasire kullanıcısına yanıt
    Eyvallah sağolasın hocam. Merak ettiğim şeylere deginmissin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tercih döneminde yine buralardayız arkadaşlar, yardımcı olabiliriz :)

kolay gelsin
  • Otomotiv Mühendisliği olarak bende SDÜ yü yazmak istiyorum ama aklımda kalan birkaç şey var . Eğitim derecesi mezun olduktan sonra rahat iş bulmaya yetiyor mu acaba ? Bi de önemli konulardan biri sosyal çevre ne de olsa hayatımızın bi kısmı orada geçicek herkes sessiz sakin bir yer demiş , o kadar yıl üniversite ortamı kurmuşuz ortamları nasıl :)
  • Bende çeko ile insallah oradayım ortam nasıl antalya ya giden filan oluyor mu arada kacamak yapip okuyan arkadaslardan bilgi bekliyoruz :))

• Ağabeyler bilgisayar Müh hakkında bilgi verebilir misiniz? Egitimi nasıl? İng olmaması çok mu dezavantaj?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tıp yazacak arkadaşlara elimden geldiğince sorularına cevap veririm. 2. Sınıf olduk...

• quote:

Orijinalden alıntı: TheWhiteGandalf

Tıp yazacak arkadaşlara elimden geldiğince sorularına cevap veririm. 2. Sınıf olduk...

Hocam sehir filan nasıl ortami filan ceko sdü yu ilk siraya yazmak istiyorum ama

• AF CoRSe A kullanıcısına yanıt
    Şehir çok büyük değil zaten, ortamı falan iyi

• Elektrik-Elektronik müh. düşünen arkadaşlara yardımcı olabilirim arkadaşlar
  • Selamlar dostlar, tercih zamanı yazacağım üniversitelerden biride Süleyman Demirel, muhtemel olarak gelecektir, bilgisayar programcılığı okumayı düşünüyorum eğitimi nasıldır iyimidir merak ediyorum, onun dışında ernuynk a sormak istiyorum elektrik te düşünebilirim o bölüm nasıl ( tabii bunları 2 sene bırakmayıp dgs ile boğuşacağım orası ayrı mesele)
    bilgilendirirseniz sevinirim :)

@ernuynk
  • quote:

Orijinalden alıntı: dawbmus

Selamlar dostlar, tercih zamanı yazacağım üniversitelerden biride Süleyman Demirel, muhtemel olarak gelecektir, bilgisayar programcılığı okumayı düşünüyorum eğitimi nasıldır iyimidir merak ediyorum, onun dışında ernuynk a sormak istiyorum elektrik te düşünebilirim o bölüm nasıl ( tabii bunları 2 sene bırakmayıp dgs ile boğuşacağım orası ayrı mesele)
    bilgilendirirseniz sevinirim :)

@ernuynk

MYO'lardaki bölümleri bilemem siz sanırım elektrik elektronik müh. hakkında genel bilgi istiyorsunuz?
  • evet yardımcı olursanız sevinirim. Ayrıca meslek yüksek okulları üniversiteden ayrı mı oluyor başka İlçelerde, siz nerede okuyorsunuz. farklı ilçede olursak okulla bağlantımız kopar mı asosyal kalır mıyız :D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

evet yardımcı olursanız sevinirim. Ayrıca meslek yüksek okulları üniversiteden ayrı mı oluyor başka İlçelerde, siz nerede okuyorsunuz. farklı ilçede olursak okulla bağlantımız kopar mı asosyal kalır mıyız :D

Batı kampüsünde bir tane MYO var zaten. İsmi tam olarak nedir bilemiyorum. Belki merkez olduğu için SDU MYO olarak geçiyordur. Diğerleri belli başlı ilçelerde bulunmaktadır. Yani bütün MYO'lar merkez kampüste değildir. Benim 4 yıldır gördüğüm kadarıyla evet farklı ilçelerde okursanız merkezden koparsınız yani her gün sürekli git gel yapılabilir mi bilemiyorum

EEM bölümü için ise, meslek çıkışlıysanız belli başlı derslerde rahat edeceğiniz malûm. Fakat ağır matematik içeren bir çok ders var bunun bilincinde olun. Kaliteli mi? derseniz, bence teknik olmayan fakat daha iyi donanım ve lab'lara sahip üniversiteler vardır. Şuan ki sıralamalar nasıldır bilemem fakat Teknoloji Fakültelerindeki EEM'lerden önce Müh. fakültelerine yönelin. Mümkün olduğunca eski fakülte olsun oturmuş düzeni olur. SDÜ Teknoloji Fakültesi 5 yıllık bir geçmişe sahip, oturmayan şeyler hala var. Yavaş yavaş açıklar kapanıyor fakat bu ne kadar daha sürer bilemem

• quote:

Orijinalden alıntı: caner3439

Otomotiv Mühendisliği olarak bende SDÜ yü yazmak istiyorum ama aklımda kalan birkaç şey var . Eğitim derecesi mezun olduktan sonra rahat iş bulmaya yetiyor mu acaba ? Bi de önemli konulardan biri sosyal çevre ne de olsa hayatımızın bi kısmı orada geçicek herkes sessiz sakin bir yer demiş , o kadar yıl üniversite ortamı kurmuşuz ortamları nasıl :)

Merhaba,

Öncelikle hiç bir okulun öğrenciye iş bulamayacağını söylemem gerek. Tabi Bilkent, Koç, Sabancı gibi özel üniversitelerde veya Boğaziçi, ODTÜ, İTÜ gibi alanlarında çok iyi devlet üniversitelerinde okumuyorsanız. (Aslında bu okullarda bulamaz ama en azından avantaj sağladığı kesin.) Eğer bu okullar dışında tercih yapmak zorunda kalacaksanız şunu sormanız gerekiyor. Ben bir müh. öğrencisi olarak Isparta'da ve SDÜ'de kendimi ne kadar geliştirebilirim?

Bölüm hakkında bir şey söyleyemeyeceğim çünkü o bölümde okumuyorum fakat SDÜ'de özellikle müh. fakültesi en eski fakültedir. Akademik kadrolarıda bölümlerin genelde iyidir. Zaten Tübitak başta olmak üzere bir çok alanda proje v.b. yarışmalara sürekli katılan bir okul. Yani bölümü okuyan birinden dinlemen gerek. Diğer bir kısım ise senin kendini geliştirmen. Yani kurslar, seminerler v.b. şeyler. Isparta'da Bemar Kariyer Okulları, SDÜ Yaşam Boyu Eğitim Merkezi dışında mesleki kurs veren veya verebilen kurumlar var mı bilmiyorum. Bu gibi yerlerde özel kurslar ile kendini geliştirebilirsin fakat bu kurumların sayısı diğer gelişmiş illere göre çok çok azdır. Antalya'da fazlasıyla bulunabilir bu kurslar. Seminer v.b. etkinliklerin İstanbul ve Ankara'da ağırlıklı olarak düzenlendiğini düşünürseniz belli bir uzaklık var. Ben bunları yaşadığım için yazıyorum. Eğer ben bugün Sakarya'da veya Kocaeli'de okuyor olsaydım bir çok etkinliği kaçırmadan rahatlıkla İstanbula gidebilirdim. Bence bir mühendis öğrenci adayının bunlarıda düşünmesi gerekir. Bölümün sayfasından imkanlarını oku, ders içeriiklerine vs. hepsine bak derim.

Isparta'ya gelince, 4 yıl öncesine göre şuan muazzam derecede gelişmektedir. Cafe ve Bar sayılarında patlama var. Güzel ve Kaliteli mekanların sayısı ise her geçen gün artmaktadır. Unutma üniversite'de sosyallik senin arkadaş çevrenle doğru orantılıdır. Eğer senin dışarıya çıkıp gezebileceğin bir arkadaş çevren yoksa İstanbul bile sana sıkıcı gelir. Isparta bence bir öğrencinin isteklerinin %80'nini rahatlıkla karşılar. Evet şehirde bir tane AVM var o da küçük ama şehir gelişiyor 2 3 yıla ikinci AVM'de yapılır gibi duruyor.

Fakat son bir tavsiyem daha var, büyük şehirlerden gelen arkadaşlar beklentilerini en alt seviyeye indirsin. Evet kesinlikle o kadar kötü bir yer değil Isparta ama siz beklentiyi düşürün ki, gördüklerini karşısında en azından biraz etkilenirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ernuynk -- 2 Temmuz 2015; 16:19:08 >

• endüstri müh. yazıcamda nasıldır sıkıntıları nelerdir pozitif yönleri nelerdir bilgi verebilcek var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Birkhoff

endüstri müh. yazıcamda nasıldır sıkıntıları nelerdir pozitif yönleri nelerdir bilgi verebilcek var mı ?

Güzel bir bölüm fakat okuyan arkadaşlarımdan sorunlu bir kaç hoca olduğunu duymuştum. Yani gereksiz yere zorlayan tipler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ernuynk

quote:

evet yardımcı olursanız sevinirim. Ayrıca meslek yüksek okulları üniversiteden ayrı mı oluyor başka İlçelerde, siz nerede okuyorsunuz. farklı ilçede olursak okulla bağlantımız kopar mı asosyal kalır mıyız :D

Batı kampüsünde bir tane MYO var zaten. İsmi tam olarak nedir bilemiyorum. Belki merkez olduğu için SDU MYO olarak geçiyordur. Diğerleri belli başlı ilçelerde bulunmaktadır. Yani bütün MYO'lar merkez kampüste değildir. Benim 4 yıldır gördüğüm kadarıyla evet farklı ilçelerde okursanız merkezden koparsınız yani her gün sürekli git gel yapılabilir mi bilemiyorum

EEM bölümü için ise, meslek çıkışlıysanız belli başlı derslerde rahat edeceğiniz malûm. Fakat ağır matematik içeren bir çok ders var bunun bilincinde olun. Kaliteli mi? derseniz, bence teknik olmayan fakat daha iyi donanım ve lab'lara sahip üniversiteler vardır. Şuan ki sıralamalar nasıldır bilemem fakat Teknoloji Fakültelerindeki EEM'lerden önce Müh. fakültelerine yönelin. Mümkün olduğunca eski fakülte olsun oturmuş düzeni olur. SDÜ Teknoloji Fakültesi 5 yıllık bir geçmişe sahip, oturmayan şeyler hala var. Yavaş yavaş açıklar kapanıyor fakat bu ne kadar daha sürer bilemem

Merkezde olmak daha iyi olmazmı sonuçta üniversiteye gelecek olanların çoğunluğu merkezde kalacak. Ben ilçede okursam ne anlamı kalacak üniversite okumanın. Sonuçta asıl güzel olan yer merkezdir. Çok arada kaldım :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.