Şimdi Ara

SUBWOOFER TAVSİYESİ.... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
0
Favori
76.074
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • abi woofer denince aklima sadece iki tane model geliyor 1 kıcker 2 punch bende araba alıyorum şimdi kesinlikle ikisinden birini yaptırıcam

SUBWOOFER TAVSİYESİ....

SUBWOOFER TAVSİYESİ....
  • blacksea bunlarin fiyatlari hakkinda bi bilgin varmi? istanbuldaysan uygun fiyata bulunca haber verirsen sevinirim...
  • bencede jbl al fiyat ve performan acısından en iisidir
    ama yukarda resmini koyduğun 38 lik galiba 250 watt rms bunu için bagac tamammen iptal ulur
    30 cmlik iki tane koy bence
    1000 watt 175 rms
    38lik jbl fiyatı 215 ytl 1 hafta önce sormuştum
  • quote:

Orjinalden alıntı: burcabg

blacksea bunlarin fiyatlari hakkinda bi bilgin varmi? istanbuldaysan uygun fiyata bulunca haber verirsen sevinirim...

wallahı bende arıyorum ancak bulabilmiş değilim sanırım avrupa yakasında okçu elektronik var punch ın bayiği onlarda olması lazım bende yarın araba alıcam ve bi daha kı ay ya oraya yada kuzenimin bir tanıdıgı var orda yaptırıcam bişeyler ama bakalım
  • kardeş yeni araba alacaksan ben sana söyliyim pahalı ama bi defa al ve aşağıdaki markalardan şaşma tecrübeyle sabittir

Woofer : 38'lik kicker veya punch bulamazsan 2xJBL 1000w
    kolon : component kicker, pioneer veya alpine 350w altı olmasın
    amfi : mutlaka çift olmalı. sadece bas için çift kanallı bi JBL GT serisi, kolonlar içinde pioneer veya alpine al
    cd çalar : kesinlikle pioneer
    kablolama : boss
  • quote:

Orjinalden alıntı: DroID

kardeş yeni araba alacaksan ben sana söyliyim pahalı ama bi defa al ve aşağıdaki markalardan şaşma tecrübeyle sabittir

Woofer : 38'lik kicker veya punch bulamazsan 2xJBL 1000w
    kolon : component kicker, pioneer veya alpine 350w altı olmasın
    amfi : mutlaka çift olmalı. sadece bas için çift kanallı bi JBL GT serisi, kolonlar içinde pioneer veya alpine al
    cd çalar : kesinlikle pioneer
    kablolama : boss

benim kafamda para olursa kesinlikle 2 tane punch 4 tane pioneer veya sony 350 w kolon rockfordfosgate midtiz takımı teyp kesinlikle alpine 2 tane jbl amfi ve biraz daha para bulursam bi tane lcd koyucam olmadı

2 yol.. 2 tane jbl 1000 lık 2 veya 3 tane piooner veya sony 350w kolon rockfordfosgate 1 veya 2 tane jbl amfi

• Baba güzel diyosunda punch woofer ve alpine cd çalar bulunmuyo ki piyasada keşke olsa balıklama atlarım punch için ahh ahh
  • quote:

Baba güzel diyosunda punch woofer ve alpine cd çalar bulunmuyo ki piyasada keşke olsa balıklama atlarım punch için ahh ahh

2.el arama zaten alan memnun oluyor ve birakmıyor ama rockfordfosgate nin Türkiye disbiriditoru de okçu müzik sistemler istersen syf sını veriyim gir ama mail atmakla uğraşma cvp vermıyolar avrupa yakasında sanayide olması lazım bunların yeri ama fiyat konusunda biraz pahalı olacagını duydum alpine de kartal yolu üzerinde bayii si görüyorum gidip bakmadım ama sanırım orda olacagını düşünüyorum kartal yolu üzeri ertex oto dizayn var orda zaten alpine yi görürüsün binada tabelası var o da olmadı hepsi burda da var

• arkadaş kusura bakma ama tesisat yapmadan evvel ınterneti yutmanı tavsıye ederim....nedeni tr ye gelmeyen o kadar kaliteli ürünler var ki bunları takip edersen zaten her ay bir kaç marka ekleniyor.
    şimdi öncelikle yapmak istediğin sistem spl mi sq mu ona karar vermelisin .....eğer sq istiyorsan o zaman kolay.
    spl istyorsan artık bu marka takıntılarını bırakıp montajcınıza güvenin.
    ben de burada bir fikir vercek olursam sq anlamda iki adet 25 cm .bas öneririm.örneğin helix w 10,,,,,.300 watt rms dir bu alet...marka yeni geldi bizzat gördüm made in germany cok kaliteli bir mal.25 cm önermemin sebebi
    bas frekansına yanıtlarının cok daha seri olması.25 cm baslar bu konuda her marka için daha başarılıdır.artı araban sedansa portlu kutu tavsiye ederim.ayrıca ne marka sub alırsan al o markaya ait mono ampli almalısın.her marakadan bir çeşit yapıp aracını halil ibrahim sofrasına benzetme.bu arada marka takıntım yok ama
    tr de o cok buyuttuğunuz markalar isim yazmayacağım sadece 1-2 tanesinin yurt dısında söz sahıbı olduğunu soylemek ısterim.her pahalı mal iyi mal değıldir.marka cok tanın mıs ama made in china veya kore yazıyorsa o mal benım ıcın bıtmıstır.birde malı alırken garantı surelerıne bakmanızı tavsıye ederım.hepınıze ıyı aksamlar.......

• quote:

Orjinalden alıntı: high end car audio

arkadaş kusura bakma ama tesisat yapmadan evvel ınterneti yutmanı tavsıye ederim....nedeni tr ye gelmeyen o kadar kaliteli ürünler var ki bunları takip edersen zaten her ay bir kaç marka ekleniyor.
    şimdi öncelikle yapmak istediğin sistem spl mi sq mu ona karar vermelisin .....eğer sq istiyorsan o zaman kolay.
    spl istyorsan artık bu marka takıntılarını bırakıp montajcınıza güvenin.
    ben de burada bir fikir vercek olursam sq anlamda iki adet 25 cm .bas öneririm.örneğin helix w 10,,,,,.300 watt rms dir bu alet...marka yeni geldi bizzat gördüm made in germany cok kaliteli bir mal.25 cm önermemin sebebi
    bas frekansına yanıtlarının cok daha seri olması.25 cm baslar bu konuda her marka için daha başarılıdır.artı araban sedansa portlu kutu tavsiye ederim.ayrıca ne marka sub alırsan al o markaya ait mono ampli almalısın.her marakadan bir çeşit yapıp aracını halil ibrahim sofrasına benzetme.bu arada marka takıntım yok ama
    tr de o cok buyuttuğunuz markalar isim yazmayacağım sadece 1-2 tanesinin yurt dısında söz sahıbı olduğunu soylemek ısterim.her pahalı mal iyi mal değıldir.marka cok tanın mıs ama made in china veya kore yazıyorsa o mal benım ıcın bıtmıstır.birde malı alırken garantı surelerıne bakmanızı tavsıye ederım.hepınıze ıyı aksamlar.......

öylede diğer bağsettiğin aletlerın fiyatı uygum mudur ve ses kalitelerini duymak isterdım

• fiyat kisiye göre değişir.sana göre uygun olan bana pahalı gelebilir.yada tam tersi .ama helix in basları 80 eurodan baslayıp 180 euro ya kadar cıkıyor.diğerleriyle kıyaslandığında fiyat performansı olarak aşağı yukarı aynı.ama dinlediğin zaman gerçek farkı anlıyorsun.eğer dinlemek istersen ve bahçelievlerde isen orada bir bayisi var geçen hafta malları görmüstüm.istersen adres verebilirim......
  • Benim anlamadığım birşey daha var.
    şimdi jbl'in 30cm olanı da 1000w 250rms 25cm olanı da... aradaki fark nedir? madem aynı sesi veriyor neden 30cm alalım? veya gerçekten öylemi? yoksa olay sadece görüntüden ibaretmi???????????????
  • arkadasım duyulur seviyede ayni sesi wermesine ramen pratikte 30 cm jbl nin alanı daha buyuk olduug için biraz daha guclu titreşim yaratır bence.
    bu arada benim arabamdada gt 4 10 wardı 2tane portlu kutuda .
    sana tavsiyem bosuna port yaptırma adam gibi besliyemiyiceksen.
    bu hafife aldıgın basları en az min 350x 2 ile beslersen gayet yeterli olur senin için.
    ama benim sana tavsiyem kicker dır.
    kicker cok daha kalite ses ugretio.
    tabi min ve maxları biraz daha dusurucen ona gore
  • Ya hayır ben halen şu soruma yanıt alamadım.....

quote:

lakerman hocam hangi model kicker taktınız? Bende kicker düşünüyorum aslına bakarsan. Son olarak kicker ve JBL arasında kaldım zaten. Fiyatlar hemen hemen aynı kicker 10 milyon daha pahalı ama değerler arasında (pik, rms, db) uçurum var. Acaba JBL bu değerleri biraz abartmış mı? Aşağıda sayfa linklerini gönderiyorum bir bakıp görüşlerini yazarsan sevinirim. Hangisiyle daha sağlam ve güçlü derin bas alırız? Son bir ayrıntı iki adet almayı düşünüyorum ona göre...

JBL GT4-12
     SUBWOOFER TAVSİYESİ....

250w RMS
    1000w Pik
    93 db

KICKER COMP-12
     SUBWOOFER TAVSİYESİ....

150w RMS
    300w Pik
    89,1 db

Ayrıca söylemeden edemiycem kicker beni dehşet çekiyor.

• jbl tabiki abartılı sormanın 1 anlamı wwrmiki ztn
    he adam gibi jbl nin bi seirisi wrdı
    min 400 max 1600 watt
    su anda seriyi hatırlıyamıyorum.
    işte bu seri saglamdır.
    bunun fiyatlarını da 1 ogren derim.
    ayrıca aracaın neydi?
    he bide jbl ler 4 ohm
    ama comp serisinde degisik degerlileri oldugunu biliyorum.
    8ohm ve 4ohmlarıda wardı sanırım.
    yani ben alırken satan firma jbl yi bosver comp seriisi verelim demişlerdi.
    ama fark 35 40ytl civarı 1seydi hatırladıgım kadar onun için alamamıstım.son paramla da kabin yaptırmıstım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omer_ist -- 28 Haziran 2005, 20:38:22 >
  • Peki hocam neden JBL diyosun? Bence rms değerleri düşük de olsa aynı amfi de JBL'den daha yüksek ses verecektir. Ben fasın markalar haricinde 30cmlik 1000w peak veren JBL'den başka sub görmedim yani 150-170 ytl sınırından... JBL'in kökü sallama. hAA bi de 93db diyo ki külliyen yalan Kicker'ın görünümü yeter bee

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DroID -- 29 Haziran 2005, 13:26:23 >

• baba ben bi jbl kullanmıs insan olarak ztn kickeri tavsiye ederim dedim.
    onceki msjımı oku
  • hocam özür dilerim aklımda öyle kalmış... Lakerman hocam yazmıştı özelden özür
  • ya punch lar cms shoplarda sat1l1yo ama bi kaz1kki sormayin... kadiköyde tepe natulisin yaninda var bi cms shop ama gidip o kdr para bayilmayin derim.... cms zaten kaziklicak adam ariyo!

forever kicker!! HERTZ i de geçmeyelim lütfen deli gibi bagiriyo!!
  • beyler nette bir bass ın özelliklerini ararken bu konu çıktı karşıma sırf bu muhabbet için foruma üye oldum.öncelikle bir yanlışı düzeltmek istiyorum.BOSCHMANN ın sahtesi yoktur.ancak dünyada iki çeşit boschmann var.iki firmada birbiriyle davalık.isim hakkını ikiside kazanmak için uğraşıyor.bunu havadan sallamıyorum internetten jbl,boschmann,harward gibi markaların satışını yapan biri olarak söylüyorum.ayrıca marka karşılaştırması bana göre;

1.kicker
    2.punch
    3.hertz
    4.jbl
    5.infinity(compenant ta tek geçerim)
    6.boschmann

isteyen arkadaşlar fiyat sorabilirler.piyasada çok çeşitli fiyatlar var özellikle netten ve büyük modifikasyon mağazalaından almayın çok aşırı fiyatlar koyuyorlar.almadan öncede çok araştırın müzik modifikasyonu dönüşü olmayan yol gibi.bilinçsizce dünya para verip bağlatanlar oldu sonuçta hepsi yarı fiyatına tesisatı sattı.orta kalite tesisatlar için boschmann,jbl,infinity öneririm.özellikle boschmann full tesisatı çok çok ucuza kurarsınız.2 adet jbl gt4 12" fiyatına anfi ve 2 adet 30 cm dahil full set kuruluyor.ancak aynaların sallanmasını beklemeyin ona göre.ayrıca son olarak JVC yi boş geçmeyin çok baba bass lar yapıyor.ama biraz pahalı bilginize...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi modifiyecenter -- 11 Temmuz 2005, 0:47:27 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.