Şimdi Ara

Subwoofer Takviyesi Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
3
Cevap
0
Favori
2.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Aracım 2012 Opel Astra J, geçenlerde stok sistemi çıkartıp aşağıdaki kolon ve amfiyi eklettim (Ayrıca üzerinden Necvox DVA 9933 Oem sistem mevcut) ;

2 Takım (ön ve arka kapı) Cadence BS-6 Mid/Tiz takımı ve bunları besleyen Cadence TX70 4 kanal Amfi mevcut

Subwoofer ekletmediğim için ses kalitesi çok temiz olsa da Bassları doğal olarak tam olarak alamamaktayım.

Bu aşamada araca bagaj konusunda sıkıntı olmaması için 20CM'lik yine Cadence S0W8-S4 Subwoofer (150 watt rms) almayı planlıyorum.

Sorularıma Geçecek olursam (Amfinin giriş çıkış görüntüsünü ekledim) ;

1- Mevcut amfi ile Subwoofer'ı beslesem yeterli olur mu?

2- Yeterli olur ise Rear çıkışların CH3'e + ve CH4'e - şeklinde mi bağlamalıyım?

3- Bu şekilde bağlantı yaparsam HPF, LPF ve Gain ayarları nası olmalı?

3- Yeterli olmaz ise
    a- Yeni amfi için gücü eski amfiden mi alayım yoksa yeni bağlantı çekeyim mi?
    b- Yeni amfi için ses çıkışını eski amfinin line out kısmından mı alayım? yoksa necvox sistemin subwoofer out'undan kablo çekip ordan mı alayım?

4- Amfisiz subwoofer out ile bağlantı yapsam çok mu zayıf olur?

Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: Rakavuz

Merhaba,

Aracım 2012 Opel Astra J, geçenlerde stok sistemi çıkartıp aşağıdaki kolon ve amfiyi eklettim (Ayrıca üzerinden Necvox DVA 9933 Oem sistem mevcut) ;

2 Takım (ön ve arka kapı) Cadence BS-6 Mid/Tiz takımı ve bunları besleyen Cadence TX70 4 kanal Amfi mevcut

Subwoofer ekletmediğim için ses kalitesi çok temiz olsa da Bassları doğal olarak tam olarak alamamaktayım.

Bu aşamada araca bagaj konusunda sıkıntı olmaması için 20CM'lik yine Cadence S0W8-S4 Subwoofer (150 watt rms) almayı planlıyorum.

Sorularıma Geçecek olursam (Amfinin giriş çıkış görüntüsünü ekledim) ;

1- Mevcut amfi ile Subwoofer'ı beslesem yeterli olur mu?

2- Yeterli olur ise Rear çıkışların CH3'e + ve CH4'e - şeklinde mi bağlamalıyım?

3- Bu şekilde bağlantı yaparsam HPF, LPF ve Gain ayarları nası olmalı?

3- Yeterli olmaz ise
    a- Yeni amfi için gücü eski amfiden mi alayım yoksa yeni bağlantı çekeyim mi?
    b- Yeni amfi için ses çıkışını eski amfinin line out kısmından mı alayım? yoksa necvox sistemin subwoofer out'undan kablo çekip ordan mı alayım?

4- Amfisiz subwoofer out ile bağlantı yapsam çok mu zayıf olur?

Teşekkürler

merhabalar 2 mid takım var bunlar cadence tx70 e bağlı.....

öncelikle bu midler 100rms olan midler mi ? midlerin tam ismi nedir ?

Hiç Sistemi bozma üstüne mono amfi+ en az 30cmlik sub almanız...

bağlantılar kolay önce ne yapacağına karar ver... bütçe varsa dediğime yönel performans ve kalite...

arabnda yer yok ise bu amfiyi elden çıkar 5,6 kanal kaliteli amfi ilede olur...

• 2. El kicker 300.1 tarzı amfi ve dediginiz bass alınabilir. Sound magusta iyidir ama 20 cm yok sanirim. Teybin sub çıkışından sinyal çekerseniz istediğiniz zaman kapatma kısma yükseltme elinizin altında olur. + Bi kablo daha çekeceksiniz akuden ilk çekilen 4 awg ise bölüp 8-8 verebilirsiniz amfilere çeviriciler mevcut ama seste biraz azalma yaşanabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.