Şimdi Ara

subwofer kesmesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
3.330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    aracıma cihaz yaptım orta seviye diyebilirim
    teyp : jameson js 825 ml
    arka da :4 adet pioner 6996s 5 yollu oval var
    önlerde :2 adet jbl gto 6508c var
    arka ho amfi :roadstar 3000w var streo
    ön ho amfi :ads 8000.4 var
    subwofer : power bass 3xl 38 cm
    subın amfisi : jbl 1200.1
    kapasitör var fazla güçlü birşey değil :)
    kablo tesisatı :massive 4 ga (bakır oranı yüksek dediler bu tesisate iyi dediler oyüzden aldım )
    stereoalrın kablosu standart 8 ga kablo

sorum şu sunwofer sesi yüksek açınca kesiyor tam inletecek tık kesiyor
    baktım amfi kesmiyor sadece bas kesiyor 3 saniye sonra geri kesiyor tekrar geri gidiyor sesi kısınca düzeliyor
    başka bir araçla akü taviyesi yaparak denedim bu sefer sesi daha fazla açabiliyorum ? ama o da kesiyor :(
    bas 2+2 ohm seri bağlı 4 ohm bağlı şu an
    sorunu çözemedim yardım edebiirseniz sevinirim

• Merhaba hocam bas keser nedeni gain çok açık olması .

Teyp bu ses sistemine olmamış en kötü 2 rca pioneer olsaydı keşke .

Onun dışında başka problem varsa yanıtlarız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: echomaniac

Merhaba hocam bas keser nedeni gain çok açık olması .

Teyp bu ses sistemine olmamış en kötü 2 rca pioneer olsaydı keşke .

Onun dışında başka problem varsa yanıtlarız
    ustam gain ayarını kısıp birde öylemi deniyim ? ama bu seferde sub ın gücü düşecek ?

teybi seçmemin tek amacı sub konntrolü var başkada bir sebep yok değiştiricem ama
  • Gain ayarını kısıp deneyin aynı problem devam ederse amfi yetersizliğinden olabilir elektrik yetersizliğinden dolayı olabilir kablolarda oksitlenme varsa ondan yapıyor olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: Bucaliii45

ustam gain ayarını kısıp birde öylemi deniyim ? ama bu seferde sub ın gücü düşecek ?

teybi seçmemin tek amacı sub konntrolü var başkada bir sebep yok değiştiricem ama

Alıntıları Göster
    Anfi ve bas kaliteli hocam gayet sizin bir ohm uyumsuzluğu seziyorum sanki ben bas nasıl bağlandı amfiye kabin içi bağlantısı hepsini bir görüp denemek lazım bence gain fazla açık olabilir.

Lpf ayarı 50 hz civarı olmalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: echomaniac

Anfi ve bas kaliteli hocam gayet sizin bir ohm uyumsuzluğu seziyorum sanki ben bas nasıl bağlandı amfiye kabin içi bağlantısı hepsini bir görüp denemek lazım bence gain fazla açık olabilir.

Lpf ayarı 50 hz civarı olmalı.

Alıntıları Göster
    ohm uyumsuzluğu vardı onu çözdüm bass 1ohm da idi amfide 1 ohm olmadığı için kendim onu 4 ohmye çevirdim bası ama 1 ohmd deykende kesme sorunu vardı daha fazla idi
    şimdi daha yüksek seslere çıkabiliyorum ama yine kesiyor

2. bir akü çok fazla gelebilir ama deniycem ? gerek yok ama sorunu çözecek olursa kalsın bence ?

• Diğer mid hoparlörlere bağlı olan anfiler Full moddamı yoksa HPF modundamı,,
    Hpf modunda olsa bile anfileri tek tek teybin sesini %90 açıp deneyin,,, son ses gain ayarını yapın tek tek,, sonra fazla bass ses gittiğini hissediyorsanız, HPF frekanslarını yükseltin, mid hoparlörler öncelikle rahat çalışsın..
    sonra bass anfisini sağ sol birleştiği kanal çıkışına bir bobini,, sağ sol birleştiği diğer kanala diğer bobini bağlayın,,
    Takipp,,
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emin-Firtina

Diğer mid hoparlörlere bağlı olan anfiler Full moddamı yoksa HPF modundamı,,
    Hpf modunda olsa bile anfileri tek tek teybin sesini %90 açıp deneyin,,, son ses gain ayarını yapın tek tek,, sonra fazla bass ses gittiğini hissediyorsanız, HPF frekanslarını yükseltin, mid hoparlörler öncelikle rahat çalışsın..
    sonra bass anfisini sağ sol birleştiği kanal çıkışına bir bobini,, sağ sol birleştiği diğer kanala diğer bobini bağlayın,,
    Takipp,,
    O şekilde kaç ohm yapmış oluyorum ?

Midlerle ovalller çok ideal ses alıyorum full tiz olması gerektiği gibi

2 + 2 ohm sub bobinleri tek tek bağlarsam direkt olarak 2 ohm mi girmiş oluyorum ? Ne 4 ohm nede 1 ohm her hangi bir seri veya paralel bağlantı şekli yok ya kafam karıştı

• Bucaliii45 B kullanıcısına yanıt
    Ben müsait olunca tekrar bakarım,,

Benim amacım,, hoparlörü bobinleri birleştirip anfiye bridge köprü olarak girmek yerine,,,

hoparlör bobinlerini ++ -- dikkat ederek, anfinin iki çıkışınada ayrı ayrı bağlamaktı düşüncem ,,

• Emin-Firtina kullanıcısına yanıt
    abilerim hepnize teşekkür ediyorum subwofer kesme sorununu çözdüm
    teybe giden elektirik kablosunu aküden direk çektim 8ga sistem kablosu vardı biraz abartarak yaptım oldu
    tekrar bir sorum var :) ama sorun değil sadece soru :)

şimdi hoparlörlere giden amfiyi değiştiriisem sesin kalitesini arttırabilirmiyim ? yani daha kaliteli bi amfi alırsam
    ses güzelleşirmi.
    amfinin sesin kalitesine bi etkisi varmı ? kaliteyi teyp mi belirler rca çıkışları mı ?veya teple berarber amfimi ?
    daha tatlı bir ses için ne yapmam lazım sistemi yukarıda yazmıştım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bucaliii45 -- 30 Nisan 2018; 13:18:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bucaliii45

abilerim hepnize teşekkür ediyorum subwofer kesme sorununu çözdüm
    teybe giden elektirik kablosunu aküden direk çektim 8ga sistem kablosu vardı biraz abartarak yaptım oldu
    tekrar bir sorum var :) ama sorun değil sadece soru :)

şimdi hoparlörlere giden amfiyi değiştiriisem sesin kalitesini arttırabilirmiyim ? yani daha kaliteli bi amfi alırsam
    ses güzelleşirmi.
    amfinin sesin kalitesine bi etkisi varmı ? kaliteyi teyp mi belirler rca çıkışları mı ?veya teple berarber amfimi ?
    daha tatlı bir ses için ne yapmam lazım sistemi yukarıda yazmıştım
    teybin kaç çift rca çıkışı var? teypden anfilere kaç çift rca kablosu çekili. y kablo kullanıldı mı?
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Bucaliii45 B kullanıcısına yanıt
    Müziğinde kaliteli olması önemli,, ben muud a üye oldum, bana göre iyi çalıyor,, üye olduğum için HD dinle özelliği açık,,, arkadaş telefondan bir müzik açtı,, dinlenmez..

Aynı şarkıyı youtubede 10 tane videosu varsa ondan hangisi daha net ise onu indiriyordum,, muud var şimdi, ara bul oynat, bitti.

Youtubeden arkadaşa liste indirdim, aslında oda iyi,,, 128kbs, 256kbs, 320kbs,,, net çalan aynı müziği 128kbs ile vede 320kbs ile ayrı ayrı indirip dinleyince, birisi çamur gibi diğeri net ,,, aslında 1444kbs de var,, işin içinde araç gürültüsüde olduğu için kaliteli mp3 formatı yeterli.. önce kaynak kaliteli olacak, daha sonraki adım oynatıcı ana ünite, daha sonraki adım anfiler, en önemlisi hoparlör kalitesi,,, hoparlör en son gibi görünsede sonuçta kalitenin sonucunu bize o duyuracak,, herşey zincirleme

Anfi ile kalite değişir,, bunun için güç değil marka model tabi fark ederde,, içindeki bileşenlerin kalitesi önemli

• aynı sorun bende de vardı çok şükür çözdüm senin de sisteme güç yetmiyor çözüm önerilerim
    1- daha büyük akü
    2- aküyü şarj et
    3- ikinci bir akü
    ben daha büyük bir akü bağladım çıkma akü ama fazla kullanılmamış ilk bikaç gün aynısı oldu aküyü şarj edince sorun çözüldü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yetkili.abi -- 1 Mayıs 2018; 23:54:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecrasniann

teybin kaç çift rca çıkışı var? teypden anfilere kaç çift rca kablosu çekili. y kablo kullanıldı mı?

Alıntıları Göster
    Teyp 5 rca çıkışlı 1sub ve 4adet sağ sol ön arka diye

3 amfi var biri sub ın diğer ikiside hoparlörlerin

toplamda 3 çift rca kullandım

Sadece rcaların amfi girişlerinde y kablo kullandım yoksa dağıtamazdım heralde

Sub çıkışı tek olduğu için ordada 2dişi 1 erkek y kablo kullandım çünkü 1 çift rcayı eşit dağıttım sub çıkışına

Sub ın amfi girişinde y kablo kullanmadım anlatabildim inşallah

• quote:

Orijinalden alıntı: yetkili.abi

aynı sorun bende de vardı çok şükür çözdüm senin de sisteme güç yetmiyor çözüm önerilerim
    1- daha büyük akü
    2- aküyü şarj et
    3- ikinci bir akü
    ben daha büyük bir akü bağladım çıkma akü ama fazla kullanılmamış ilk bikaç gün aynısı oldu aküyü şarj edince sorun çözüldü
    hocam onu ben denedim başka bir araçtan takviye yaparak yine kesiyordu ama bu sefer daha yüksek seslere çıkabiliyordum

aküden teybe direk elektirik kablosu çektim sorun düzeldi hattta ve hatta :) benim teyibiin parazit sorunu vardı o da düzeldi

parazit derken ufak birşey değil

arabanın içinden herhangi bir şekilde elektirik kullanımında (farlar camlar dörtlü düğmeleri gibi)
    subwofer son freknasında durmadan vuruyordu delirtiyordu beni

o durumda düzeldi denemeni tavsiye ederim

• Merhaba,

Benim subwoofer da kesme yapiyor. Sigorta kutusunun orada Bass kontrollor var, biraz kisinca kesme yapmiyor.

Konusahibi kabloyu akuden direkt cektigini soylemis. Cok anlamam elektrik isinden ama oyle olunca anfi full acik olmus olmuyor mu?

Teypten gecerken arac stop edince anfi de kapanmiyor mu?

Suan bassi manuel kisarak memnunum ama tam arabayi inletecekken zorla subwooferin guvunu kesiyormus gibi oluyor. Cozumu varsa ben de denemek istiyorum. (Gain baya acik sanirim, manuel kontrollorden en kisik yapsam bile bass biraz vuruyor cunku)

• echomaniac E kullanıcısına yanıt
    lpf 50 ne alaka ya, 63hz ile 125hz arasında bir yerde olmalı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.