Şimdi Ara

SUBAYLIK mı? POLİSLİK mi? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
131
Cevap
0
Favori
43.092
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ihtiyatlı

quote:

Orijinalden alıntı: winchester

quote:

Orijinalden alıntı: unknownartist

SUBAYLIK mı? POLİSLİK mi?

tiplere bak yaa

geniş ailedeki elemanlar deil mi bunlar.varya hani zekainin okulundaki hümbükler..

Yok hocam değiller

• quote:

Orijinalden alıntı: DwightHoward

quote:

Orijinalden alıntı: Barış Can

quote:

Orijinalden alıntı: DwightHoward

quote:

Polisde 20 sene sonrada en nihayetinde polissindir. Rütbe durumu nasıl işliyor bilmiyorum fakat maaşın bellidir. Sosyal olanakları bellidir. Gerçi eğer lojman gibi bir durum olursa polis lojmanları çok daha ucuz oluyor askeri lojmanlara göre.
    Subaylıkta ise en kötü ihtimalle yarbay olursun. Rütben vardır, mesai saatin polise göre daha standarttır. Maaşın daha iyidir. İkramiyen daha fazladır emeklilikte. Şimdilik kabaca aklıma gelenler bunlar...

en kötü ihtimalle binbaşı olursun

Yanlış söylemişim, Albay olursun. Her subay kendi isteğiyle emekli olmadığı sürece albaylığa kadar gider. General olma durumu şura kararına göredir.

Şu söylediklerini oku bi Allah aşkına ya .

Böyle bişey olsaydı emin ol hiçbir subay binbaşılıktan dönmezdi. LÜTFEN ARAŞTIRIN

Bilmesem inanıcam her subay albay olsaydı tsk rütbeliden geçilmezdi emin ol

ayrıca internetten araştırmaya benzemez

@M@v3rick__09

O yatırdığın paraya bağlı . Mesela benim babam aylık 120 tl yatırıyor anneme ve kendisine . 10 sene sonunda toplamda 300.000 TL vericekmiş .

Benim bildiğim Albaylık dahil Generalliğe kadar sırası gelen ve bekleme süresini dolduran her subay(sözleşmeli dahil)(astsubaylıkdan subaylığa geçenler hariç) Albay olur.
    Bekleme süreleride aklımda kalanlar:
    Teğmenlik 3
    Üsteğmen 6
    Yüzbaşı 6
    Binbaşı 5
    Yarbay 3
    Albay...
    Albaylıkta da emekli olmadığın ve general olamadığın sürece yaş haddine kadar beklersin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Barış Can -- 25 Ocak 2010; 1:35:32 >

• quote:

Benim bildiğim Albaylık dahil Generalliğe kadar sırası gelen ve bekleme süresini dolduran her subay(sözleşmeli dahil)(astsubaylıkdan subaylığa geçenler hariç) Albay olur.
    Teğmenlik 3
    Üsteğmen 6
    Yüzbaşı 6
    Binbaşı 4
    Yarbay 3
    Albay...
    Albaylıkta da emekli olmadığın ve general olamadığın sürece yaş haddine kadar beklersin.

tam tersi astsb tan sblığa geçenlerin albaylığı neredeyse garanti çünkü direk muvazzaf personel muvazzaf subay olarak sb oluyorlar. esas söz. sblarınki garanti değil. söz sb: tğm ütğmn ve yzb rütbelerine haiz sblardır. diye yazar kanunda. bnb yb alb olabilmeleri için muvazzaf olmaları gerekmektedir.
  • arkadaşlar sözleşmeli subaylıkta yüzbaşına kadar geldik diyelim,daha sonra muvazzaflığa geçemedik.yüzbaşılıktan devam mı ederiz yoksa bizi sözleşmeli subaylıktan atarlar mı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ihtiyatlı

arkadaşlar sözleşmeli subaylıkta yüzbaşına kadar geldik diyelim,daha sonra muvazzaflığa geçemedik.yüzbaşılıktan devam mı ederiz yoksa bizi sözleşmeli subaylıktan atarlar mı.

yüzbaşıdan devam edip en erken 21 sene sonunda emekli yüzbaşı olursun, atılmazsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oneMoreaCupofCoffee

quote:

Teğmenlik 3
    Üsteğmen 6
    Yüzbaşı 6
    Binbaşı 4
    Yarbay 3
    Albay...

tam tersi astsb tan sblığa geçenlerin albaylığı neredeyse garanti çünkü direk muvazzaf personel muvazzaf subay olarak sb oluyorlar. esas söz. sblarınki garanti değil. söz sb: tğm ütğmn ve yzb rütbelerine haiz sblardır. diye yazar kanunda. bnb yb alb olabilmeleri için muvazzaf olmaları gerekmektedir.

Astsubaylıktan subaylığa geçen askeri personelin albaylığı garantili olabilmesi için (ki yinede garanti değil) kendi ihtisasında fakülte bitirmiş olması gerekir. Diğer durumda binbaşından emekli ederler astsubaylıkdan subaylığa geçen askeri personeli.

• vala ben polis olayım bişey istemiyorum
    özel sektör de çalışmaktansa devlet baba baksın bize
  • quote:

Orijinalden alıntı: hashus1099

quote:

Orijinalden alıntı: Nightmare_2

quote:

Orijinalden alıntı: omer14

en büyük fark emeklilikte arkadaşlar..ast subay emeklisi bile oyak ta en az 250 bin alıyor emekli olduğunda..arada uçurum var..kıyas olmaz bence..statü de subay daha üstte

Kimmiş o 250bin alan ?? 33 senelik meslek hayatı var babamın 250bin alamıyacak

+1

oradan buradan duyduklarıyla yorum yapıyor millet.

havacılık kolay, şu kolay demeyi de iyi biliyorsunuz, gören de yıllarca hizmet etmiş sanacak.

subaylığın her türlüsü emek ister, kimi zaman aylarca aileni göremezsin, çocuğun doğar ama ailen senden farklı şehirdedir.

subaylar ve aileleri kebap yaşıyor gibi görünse de her dakika stres altındadır aileleri de.

bulunduğum birlikte muhabbet ettiğim yüzbaşı-binbaşı-yarbay lar...artı kıdemli ast subay kuzenim yalancı...(sen bilirsin bir tek)..

herkesin şartları farklı..kimi göremez tabi..benim tanıştıklarımın hepsi elinde viskileri keyifleri gıcır..

• Babam polis ve sadece 3 yıl şırnağa gidip geldik gerisi izmirdeydi. Yaşam standartları da normalin üzerinde bence. Askerliğe göre daha rahat bir meslek. Mali olarak evet askerlik derim ancak polislik mi askerlik mi dersen polis..
  • quote:

quote:

quote:

Teğmenlik 3
    Üsteğmen 6
    Yüzbaşı 6
    Binbaşı 4
    Yarbay 3
    Albay...

Astsubaylıktan subaylığa geçen askeri personelin albaylığı garantili olabilmesi için (ki yinede garanti değil) kendi ihtisasında fakülte bitirmiş olması gerekir. Diğer durumda binbaşından emekli ederler astsubaylıkdan subaylığa geçen askeri personeli.

dostum o eskidendi. Lise mezunu astsubaylar subay olbiliyordu ve ancak görebilecekleri rütbe yüzbaşılıktı üstsubay olamıyorlardı. Fakat artık fakülte mezunu olmayan astsubay yok neredeyse ki fakülte mezunu olmayan astsubayı da subay yapmıyorlar artık. yaptıkları zaman da fakülte mezunu oldukları için sonuna kadar gidebiliyorlar.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Teğmenlik 3
    Üsteğmen 6
    Yüzbaşı 6
    Binbaşı 4
    Yarbay 3
    Albay...

dostum o eskidendi. Lise mezunu astsubaylar subay olbiliyordu ve ancak görebilecekleri rütbe yüzbaşılıktı üstsubay olamıyorlardı. Fakat artık fakülte mezunu olmayan astsubay yok neredeyse ki fakülte mezunu olmayan astsubayı da subay yapmıyorlar artık. yaptıkları zaman da fakülte mezunu oldukları için sonuna kadar gidebiliyorlar.

ben astsubaylık subaylığa geçen 3 yarbay tanıyorum şu anda arkadaşlar başarı çalışanındır , feragat edenindir ne kadar çok çalışırsanız o kadar rütbeniz büyür
    astsubaylıktan subaylığa geçen ile normal subay arasında fark olmaz ama sözleşmeli subaylar astsubaylıktan geçmelere ve h.akademisinden mezun olan subaylardan çok fırça yer
    sen askeri liseyi bitir onca zahmetle sonra bide h.akademisini bitir borumu alnının teriyle bitirmişsin adam gitmiş 4 sene mühendislik okumuş girmiş sınava senle aynı rütbede subaylık en nefret ettiği kişilerdir sözleşmeli subaylar
    bazıları tahkikat nasıl yapılır onu bile bilmezler

• Polis olmak sözleşmeli subay olmaktan daha kolaydır.
    2009 alımlarında kara kuvvetlerine yaklaşık 250 sözleşmeli subay,jandarmadanda yaklaşık 70 sözleşmeli subay alındı.Deniz ve hava kuvvetlerini söylemiyorum bile.Yani alım çok az başvuran çok fazla.
    Sözleşmeli subay olmak istiyorsan aşamaları hakkında bilgi verebilirim istersen.
  • Her şeyden ÖTE arkadaşı alacaklarmı, subay olucak mı ?
    Fantaziler Rüyarlar, Farklıdır Uyandıktan Sonra Gerçek Dünyadan :)
  • Arkadaşlar her mesleği parasına göre yorumlamayın.Subaylık daha iyi olabilir , maaşı iyi olabilir ama ben şahsen polis olmayı çok istiyorum.Önümdeki YGS _ LYS sınavlarında akademiyi tutturmak şuan ki hedefim.Sen iki mesleğide araştır.Ama paradan yana hangisini daha çok yapmak istiyorsan onu yap.Bir komser de oldukça iyi yaşar hayatını
  • Bence subaylık
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Teğmenlik 3
    Üsteğmen 6
    Yüzbaşı 6
    Binbaşı 4
    Yarbay 3
    Albay...

Aşağı yukarı aynı şeyleri söylüyoruz.

• Kendimi bildim bileli tek istediğim meslekti subaylık nitekim kazandım Askeri Lise Sınavı'nı ama ön sağlıkta dişten elendim diğer taraftada en nefret ettiğim meslek polislik.Belki duygularıma göre cevap veriyorum ama kesinlikle subaylık.
  • Her seçimde olduğu gibi bunda da senin neler beklediğin önemli. Bence bir insanın mesleğinden dolayı diğer insanlardan saygı beklemesi kişinin kendisine ait öz güven eksikliği kendini değersiz bir insan görmesidir. Bunu Subay ol daha çok havan var şeklinde yorum yapanlara hitaben söylüyorum. Havası için bir mesleğe giriyorsan hem sana yazık hemde o mesleğe yazık.

Maddi imkanlar bakımından elbette Subaylık çok iyi. Zaten Milli gelirin kaçı Orduya gidiyor bir baksan dudağın uçuklar. bu paralar Askerin üstü başı mühümmatan ziyade Paşaların lüks hayatı içindir. Bunun ayrıntılarını askerliğini ordu evlerinde yapmış olan arkadaşlar daha iyi verecektir. yani Amacın maddiyat ise düşünmeden Subay ol.

Diğer Taraftan Ordu disiplin olarak elbette çok katıdır. Dayakta yesen Annene de sövse komutanın Anlaşıldı efendim demek zorundasın, Psikolojik baskı çok fazladır.

Orduda isen Büyük şehirlere hasret kalırsın. Hayatın dağlarda kırsal yerlerde geçer

Polislikte ise daha az para alırsın Emekli maaşın ve Emekli ikramiyen çok ama çok düşük olur. Ama Rahat olursun psikolojik baskı olmaz. Bir Polis memuru pekala Emniyet müdürü ile Amiri ile futbol maçı yapabilir. Hiyareşi elbette polistede vardır ama Ordu ile kıyaslıyamazsın. Polis olursan hep Şehir merkezlerinde çalışırsın dağla falan pek işin olmaz. Ayrıca kafan biraz çalışıyorsa çok rahat yerlerde çalışırsın.

Polisliğin bir kötü tarafı var ama Çoğu insan senden nedensiz yere Nefret eder buna alışman gerek.

• quote:

Orijinalden alıntı: Taşkıran`

Kendimi bildim bileli tek istediğim meslekti subaylık nitekim kazandım Askeri Lise Sınavı'nı ama ön sağlıkta dişten elendim diğer taraftada en nefret ettiğim meslek polislik.Belki duygularıma göre cevap veriyorum ama kesinlikle subaylık.

Ömrün boyunca unut o zaman TSK'da çalışmayı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qpcole

Astsubay olarak kalacaksan ne asker ne polis ol...

Eğer yüzbaşı binbaşı olurum dersen asker olmayı düşün bence..

Babam herşeyi ile 35 yıllık pol.mem. emekli ikramiyesi 30 bin kayme

Emekli olunca aylığı yarıya düşecek

Askerler emekli olunca en az 100 bin kayme

O paranın niye o kadar fazla çıktığını düşündün mü hiç?İkisi de devlet memuru,ikisinin de derece sınıflandırmaları aynı işliyor.Asker niye fazla alıyor biliyor musun?Çünkü askerin maaşından her ay belli miktar para kesiliyor.Verilen para da o kesilen para,havadan vermiyorlar yani.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.