Şimdi Ara

SUBARU-XV Kullananlar Kulübü!!! (414. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.029
Cevap
198
Favori
983.383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 412413414415416
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hayırlı olsun aracınız. Merak ettiğiniz özel birşey varsa yardımcı oluruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ceriss C kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Çok yakar bölümüne katılmıyorum. Benim 18bin km ortalamam 7.8lt. Benzinli araç için bence gayet iyi.

• ceriss C kullanıcısına yanıt
    Hayırlı uğurlu olsun hocam. Kazasız belasız inşallah. Ayağınız alıştıktan sonra yakıt tüketiminiz düşecektir kanımca. 8-9 sa max. şükredin gayet iyi böyle bir araba için :) bizimkinin ortalaması 10-11 geziniyor çünkü
  • terramisin T kullanıcısına yanıt
    Hayırlı uğurlu olsun hocam inşallah. Makyajsız kasa sanırım. Kazasız belasız kullanmanız dileğiyle. Aracın rahatlığı sizi aşık edecektir :))
  • uguroz76 U kullanıcısına yanıt
    Vallahi darısı bize hocam 10-11 den aşağıyı görmedik daha ekranda 5 bin km'dir bizde Bu kadar yaksa ben sokakta halay çekerim bu araç için 7-8 lt mükemmel bir ortalama. hem 4 çeker hem benzinli, hafifte sayılmaz bir araç malum
  • Hepinize Teşekkürler ortalama 8.4 yakıyor. Radyo kaydetmek çözemedim. Birde bunun için offroad eğitimi almalımıyım

• Selam arkadaşlar. Bu araç İstanbul içi kısa mesafelerde ve trafikte, yakıt sarfiyatı 10 lt yi geçermi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • batur17 kullanıcısına yanıt
    Xv tüketiminin aşırı olduğu tek konu, kısa mesafe kullanımı. Motor soğukken tüketim cidden aşırı. 1-2km gidip stop ediyorsanız 12-13lt tüketim olur. Sonraki her km tüketimi düşürüyor. Motor sıcakken İstanbul trafiği bile çok yaktırmıyor. Mesela geçen ay Lüleburgaz dan İstanbul a gelirken otoyolda bayağı hızlı geldim (140-150), ortalama tüketim 9.1lt idi. Daha Büyükçekmecenin orada pazartesi sabah trafiği başladı. 4levent e geldiğimde tüketim 8.5 e düşmüştü. Yani ciddi yoğun bir trafiğe rağmen, yolculuk ortalamasını düşürecek kadar az tüketti.

• terramisin T kullanıcısına yanıt
    Off road için bu araca özel eğitimlik bir durum yok. Zor koşullarda araç zaten yapabileceklerini yapıyor. Dik inişlerde vitesin L modunu kullanın. Bunun dışında standart araçlardan sürüş olarak farklı yapacağınız bir konu yok.

Aracınız dokunmatik ekranlı model ise ( starlink) istediğiniz radyo frekansına geldikten sonra, kaydetmek istediğiniz numaraya uzun basarak kayıt yapabilirsiniz.

• uguroz76 U kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkür ederim. Aracımı değiştirmek istiyorum Suzuki Vitara yı inceledim yakıt konusunda daha iyi ama kalite düşük. İstanbul da yolda gördüğüm vitaralar dolu yağışından etkilenmiş. Sanırım saçı ince. Hafif olması da bununla alakalı ve yakıtı düşük. Ancak yakıtta benim için önemli yılda 15000,20000 yol yapiyorum. İsim gereği İstanbul içinde kısa mesafe çok kullanıyorum. Dağ bayır gezmeyide severim☺️

• cuma günü yörkan lastik'ten (k. çekmece) tanesini 550 liraya nokian 225/55r17 kış lastiklerini aldım. benim görebildiğim en iyi fiyattı. almayı düşünenler değerlendirebilir. 3 gündür lastiği kullanıyorum. kuru zeminde dört mevsim lastiğe göre daha sessiz gibi geldi bana.
  • parpali0800 P kullanıcısına yanıt
    Ben de yakın zamanda Michelin Crossclimate aldım. 685 tanesi. Şimdiye kadar memnunum. Artık lastik kalitesinden mi yoksa lastik yeni olduğundan mı bilemiyorum ama konfor açısından öncekinden epey iyi.
  • Merhaba,

İş yoğunluğu v.s. derken ancak dönüş yapabildim. Zaman ayırıp cevap yazdığınız için hepinize teşekkürler. Serviste rutin bakım için ortalama 800 & 1200 TL arasında fiyatları olduğunu öğrendim. Benzinli bir araca göre yüksek olmakla birlikte; sanayide bakım ve parça bulunurluğu konusunda genel bir bilgi verebilir misiniz? (İstanbul - Anadolu Yakası)

İyi akşamlar...
    Sırf dur kalk trafikte geçer ancak ara ara akıp dur kalk olacak ise 10 u geçmeyebilir.
  • 50 bin km XV kullanmış biri olarak istanbul'da köprü geçiyorum her gün. "istanbul'da trafik kilit oldu" haberleri varsa TVde ancak o gün 10 litre tüketim görmüştür benim araç. İkinci XV'mi kullanıyorum durum halen aynı. Anlık tüketim verisini üçlü göstergenin üstüne almanızı ve gaz verme alışkanlıklarını düşük tüketim için güncellemenizi öneririm. CVT nasıl davrandığınıza dikkat ederseniz oldukça tasarruflu bir şanzıman benim tecrübeme göre.
    Hocam bunu almadan önce tucson ve vitarayı incelemeye gitmiştik. Vitaranın 4x2 çift renk en dolu modelini inceledik. Arabaya oturduğumda kalite düşük geldi dizaynı güzel olsada. Ayrıca bana arabanın görüş açısı bizim XV'lere göre çok basık dar geldi
  • Evet bende katılıyorum Vitara yorumlarınıza. Yeni XV ye bakınca kalite farkı çok bariz. Aralık ayında kararımı vericem artık, hayırlısı diyelim. Cevaplarınız icin teşekkür ederim.

• grimer kullanıcısına yanıt
    Düz yolda 100 km ile 1500-2000 devirle, 120 ile 2000-2500 arası devirle yola devam eder. 100 ile gidildiğinde ortalama 5.5-6.0 arası olur. Nevşehir Ankara arası tecrübe ile sabit. Fakat 120-140 hızlarda hız sabitleme ile 2500-3500 devir arasında 7-8 litre yakıtla yola devam ediyor araç...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankay2

Merhaba,

İş yoğunluğu v.s. derken ancak dönüş yapabildim. Zaman ayırıp cevap yazdığınız için hepinize teşekkürler. Serviste rutin bakım için ortalama 800 & 1200 TL arasında fiyatları olduğunu öğrendim. Benzinli bir araca göre yüksek olmakla birlikte; sanayide bakım ve parça bulunurluğu konusunda genel bir bilgi verebilir misiniz? (İstanbul - Anadolu Yakası)

İyi akşamlar...

Ben yetkili serviste muadil parça kullanımı ile 550 liraya 15bin bakımını yaptırdım ama garanti bittiği için gitmem artık.

https://urun.n11.com/motor-yagi/motul-8100-eco-lite-0w20-4lt-100-sentetik-motor-yagi-P192916290 130 TL Yağ

https://urun.n11.com/filtre-setleri/subaru-xv-bosch-3lu-filtre-seti-P190269892 90 TL filtreler

50 TL de işçilik, toplam 270 liraya rutin bakımları halledersiniz, garanti yoksa servise öpülmenin bir mantığı yok.

https://urun.n11.com/fren-balatasi/subaru-xv-bosch-on-fren-balata-takimi-P190270795 bu da balata fiyatı. Yunuslarotomotiv ilgili ve kaliteli ürünleri uygun fiyata veren bir firma aklınızda olsun.

• Bu bakımdaki filtreleri filan orjinal kullanmamız çok önemli mi? Birde aşağıdaki linkte yağ filtresi hediye ediyor motul'un yanına, bu filtreler kaliteli midir? Çok bir şey değişir mi. Ona göre gg yerine buradan sipariş verebilirim
    http://www.yagcarsisi.com/index.php?route=product/product&product_id=2560

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi panter94 -- 28 Kasım 2017; 0:50:34 >
  • 
Sayfa: önceki 412413414415416
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.