Şimdi Ara

SUBARU-XV Kullananlar Kulübü!!! (413. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.030
Cevap
198
Favori
982.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 411412413414415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: rgpp

Mrb arkadaşlar forumda çok sık paylaşımda bulunamasamda sürekli takip ediyorum. 2016 xv sahibiyim kış lastiği almadım, 4 lastik 2500 tl civarında malum, elimde bir sezon kullanılmış 225/45/17 lastik var, bu lastiği takmamın bir sakıncası olur mu?

Yanak kalınlığının incelmesi konforu etkiler onun dışında bir sorun olmaz diye düşünüyorum. 2500 TL hangi marka için merak ettim?

https://urun.n11.com/oto-lastik/nokian-22555-r17-97h-wr-d4-kis-lastigi-312016-P210542375 4 tanesi 1950 lira

https://urun.n11.com/oto-lastik/petlas-22555r17-snowmaster-w651-97h-kis-lastigi-P93559125 4 tanesi 1485 lira

İki markayıda kullandım ikisi de gönül rahatlığı ile alınabilir. Öncelikli tercih Nokian tabi :)

• rgpp R kullanıcısına yanıt
    lastik ebat hesaplama mantığına göre sizin kullanmayı düşündüğünüz lastikte ebat değişimi %7,1. %1 den büyük ebat değişiklikleri önerilmiyor. (esasında diğer kış lastiği ebadı önerisi de 215/55R17) buna göre değişiklik %5,36)

sizin örnekte çap o kadar küçülecek. doğal olarak hastiğin araca sürtünmesi vb sorunlar olmayacaktır ama aracın olduğundan daha hızlı gidiyor görünmesi vs sorunlar olacaktır. hatta aracın hareket dinamiklerine olumsuz etki edecektir. kıt kanaatime göre çaptaki değişiklik oldukça fazla.

ben de bahara doğru yeni xv almayı düşündüğümden şimdi alacağim lastiğin ona da uygun olmasını istedim. yeni xv kar lastiği için 225/60R17 öneriyor. onun da 225/55R17 ile arasında %3,3 gibi bir fark var. aradım bir sorun olmayacağını söylediler ama açıkçası çok bilerek cevap vermediklerini düşünüyorum.

• parpali0800 P kullanıcısına yanıt
    Not. önerilmeyen ebat değişimi oranına %1 demişim, %3 olacak.
  • kontekhasan kullanıcısına yanıt
    Nokian hiç kullanmadığım için düşünmedim açıkcası, ama değerlendirebilirim. Tabi verdiğiniz linkteki lastik 2016 üretim, 2017 üretim tarihliler 560 tl civarında.

Almayı düşündüğüm lastikte bu,
    http://www.hepsiburada.com/bridgestone-225-55-r17-101v-xl-lm80-evo-4x4-kis-lastik-p-HBV000001VH7K?magaza=Lastik%20Point&wt_gl=cpc.nelk.6817-oto.pla&gclid=Cj0KCQiA3dTQBRDnARIsAGKSfll0m3m8a1PNHWdrNV7l9YJaIA0HXA8_9hIPBHzMW8SJe9miZGJJULQaAoxyEALw
    Konforu etkiliyeceği kesin, sanırım bir kaç santimde yükseklik azalacaktır ve tabi lastiğin yarılma riski de artar diye düşünüyorum. Diğer tarafta da hazırda bedava lastik duruyor

• parpali0800 P kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim, hiç anlamıyorum bu hesaplamaların nasıl yapıldığından. Bugün lastiği taktırmayı düşünüyorum memnun kalmazsam yenisini alırız artık.
  • rgpp R kullanıcısına yanıt
    Aracın şöför tarafında kapı içinde etiket var. Orada kullanılması tavsiye edilen lastik ebatları yazar.
  • Bir hafta kadar önce Ankara Ostim'de 2014 elegance xv'me 2017 yılı üretimli Sava Eskimo hp2 225 55 17 kış lastiklerini taktırdım. 4 adedine 1060 tl verdim.
    Açıkçası 3,5-4 ay kullanacağım kış lastiklerinin uygun olanına yöneldim. Ancak lastikler 4 yıllık Yokohama Geolandar dan sonra bana epey sert geldi.Yine de beklentilerime cevap veriyor, ama petlas snowmaster mi alsaydım diye de düşünmedim değil.
    Bilgisi olanlar Sava ile petlasın kar lastikleri hakkında değerlendirme yaparlarsa sevinirim.
  • ankay2 kullanıcısına yanıt
    Yaklaşık 3 yıldır 2014 xv kullanan biri olarak şunları söyleyebilirim.
    Megane'ın değerleri ile xv'nin ki yaklaşık aynı, ancak dizel ve tork avantajı megane'ı rampalarda daha avantajlı yapabilir. Motor olarak.
    XV'yi 120'ye sabitleseniz hiçbir rampadan çıkmam demiyor. En dik rampaları bile 120 ile çıkar, ancak 5000 devirlere çıkararak. Bu durum xv'nin motor sesi normalde hiç duyulmadığından motor sesinin artmasına ve alışık olmadığımız için rahatsız olmamıza sebep oluyor. Onun için çok rampalı yollarda hız sabitlemeyi pek kullanmıyorum.
    Sakin kullanıcıysanız xv size yeter, ancak uzun yolda devamlı 150 ve üzeri gidiyim derseniz ona da pek gelmez.
    Aslında çok iyi bir araç xv. Keyifli ve yumuşak bir kullanımı var. Ancak uzun yolda özellikle daha güçlü motor istediğim de oluyor.
    XV'yi kullananan ayrıca dağa yaylaya karlı yollarda araç kullanmaya da hevesli olmalı bence.
    Bu arada yakıt konusunda 90-110 arası kullanımlarda fabrika verilerini yakalarsınız. Kalın sağlıcakla...

• xOguzhangx X kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim, onu gördüm evet yazıyor, ben sadece yeni lastik masrafına girmemek için elimdeki lastiği kullanmamın ne gibi dezavantajları olabilir diye merak ettim.
  • Düşük hızlarda sallanma silkinme kararsızlık yaşayanlarınız var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: firpir

Düşük hızlarda sallanma silkinme kararsızlık yaşayanlarınız var mı acaba?

2014 XV'mde soğukken 40km hızda ama tam ibre 40 ın üzerindeyken vites geçişinden mi neden böyle çok minik bir tekleme, silkeleme gibi durum söz konusu, servise sordum soğukken cvt den olur normal dedi.
  • Merhaba,

Çıkma olarak bu kapağı arıyorum. 86636AJ040WU
    Renk "satin pearl white" iletişimde olduğunuz çıkmacı var ise bana yardımcı olabilir misiniz?

Ayrıca parçanın 3d printer için çizim dosyası mevcut. Bu konuda yardımcı olabilecek var mıdır?

https://www.thingiverse.com/thing:1136789/#files

Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gopunk -- 29 Kasım 2017; 9:43:14 >

• kontekhasan kullanıcısına yanıt
    Evet benzer bir durum bende de var. Bende motor sıcak soğuk farketmiyor 1000 devir civarında özellikle dur kalkta daha belirgin. yurtdışı forumlarda da benzer durumları yaşayanlar var acaba burada da durum aynı mı diye merak etmiştim. Teşekkürler.
  • Arkadaşlar merhaba, 100 - 110 ve 120km sabit hızda giderken devir göstergesi değerleri neler ? Kullanıcılar olarak paylaşabilir misiniz? 2017 model olanını düşünüyorum
  • Hepsi burada sitesinin günlerdir reklamını yaptığı şu meşhur black friday indirimlerine bir bakayım dedim.

Bir çok üründe indirim fos. 600 liralık lastiği 1100 den indirim varmış gibi 640 a satmalar vs. vs. eksisozluk e bile konu olmuş indirim muhabbeti.

Fakat Motul 8100 Eco-Lite 0W20 5 litre yağı indirimli olarak 135 tl ye aldım :) bakım dönemi geliyor ihtiyacı olanlar için bir bakın derim.

Ürün sayfasında 169 tl görünüyor ama sepete ekleyince fiyat 135 e düşüyor bu arada.
  • grimer kullanıcısına yanıt
    Düz yolda soruyorsunuz sanırım, zira iniş ve çıkış eğimi çok fark eder. Benim çok gaza abanmadan sakince bu yazdığınız hızlara ulaştığımda ve sabit kaldığında yaklaşık 2000 ile 2200 arası gibi oluyor. 120 ve üzerinde çok dikkat etmedim ama sanırım 2500 e doğru uzanıyor.
  • Thai-Fun kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam düz yolda. Yokuşlarda illa ki devir artacaktır. Sakin kullanımda şehir içi yakıt tüketiminiz nasıl ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • grimer kullanıcısına yanıt
    Bu aralar yakıta taktım zaten, 70 km hızda cruise control hız sabitleme ile 6.6 ya kadar düşürdüm sırf göreyim diye.
    Asıl gerçeklikte ise 7.6 ile 8.2 arasındayım aşırı yoğun trafik değil standart İstanbul akşam trafiğinde oluyorum genelde.
  • Herkese Merhaba,
    2016 Subaru XV ile ben de aranızdayım.Uzun zaman araştırıp Tiguanlar,Kugalar ve Vitaralardan sıyrılıp Subaru'da karar kıldım.İki haftalık kullanımımın özeti "güvenli,tarz ve çok yakar".Şehir Dışı Performansını ve keyfini çok merak ediyorum ve en kısa zamanda test edeceğim.Ancak böyle bir arabayı kullanmak ve tazrının içinde olmak çok keyifli.Herkese kazasız ve sağlıklı günler diliyorum.
  • Merhaba honda Civic ailesinden Subaru xv 2015 premium ailesine katıldım. Bana yardımcı olurmusunuz aracın incelikleri hakkında. Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 411412413414415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.