Şimdi Ara

SUBARU LEVORG- AUDİ A3- BMW 1- MAZDA 3- VW GOLF HANGİSİ ALINIR? C-D SINIF ARAÇ TERCİHİ YARDIM (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
2
Favori
4.551
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben buradaki çoğu gibi arabayı yatırım aracı olarak görmüyorum subaru levorg'u ciddi ciddi almayı düşünüyorum bir yandan da çok tutarsa sağda solda zırt pırt görmeye başlarsam diye bi endişe var. Bir de 250 km uzaktaki yetkili servis sorunu. Corolla focus golf gibi arabalar 100 bine dayanmışken 110 bine levorg'u almamak hayatı ıskalamak bana göre.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1-2 hafta önce, arkadaşa araç bakmak için bir çok bayiye gittik, Subaru, Ford, VW, Skoda, Audi. Dışardan dev gibi olan ama içi çok ufak olandan tutun, 200 bin tl ye satılan ama bir çok parçası kalitesiz olan ve ufacık kabine sahip araçlara kadar çoğunu inceledik.

İlk Subaru Levorg'u inceledik. Sınıfına göre oldukça geniş, ferah, kullanışlı ve kaliteli bir iç mekanı var. Kendim Honda Jazz CVT otomatik kullanıyorum, CVT'nin artı ve eksilerini çok iyi bilirim. O yüzden CVT otomatik olması iyi bir tercih olmuş diyebilirim, en azından Jazz'daki güçsüz motor Levorg'da yok, yeterince hızlıdır.
    Florya'daki bayi periyodik bakım ücretinin yaklaşık 700 TL olduğunu söyledi, Audi ve BMW bu rakamdan çok çok daha fazladır malum.

2. el değerinin düşük olduğuyla ilgili kendi aramızda konuşurken şöyle bir garanti verdi bayi:
    "1 yıl sonra 20 bin km yi aşmayın ve araç kazasız ise satın aldığınız fiyatın %15 altına geri alma garantisi veriyorum" dedi. Şimdiye kadar böyle garanti veren başka bir marka duymadım.

Fiyatının 110 bin TL olması ilk başta bize de çok gelmişti, bu yüzden bir de diğer araçlarla kıyaslayalım dedik, diğer bayilere geçtik. Focus, Mondeo, Octavia, Suberb, Jetta, Passat derken yine fiyatına göre en fazla özelliği ve kaliteyi sunan araç Levorg idi bize göre. Dar iç mekan, hemen hemen aynı kalite olmasına rağmen çok daha yüksek fiyat, zayıf kullanışlılık vs bizi olumsuz etkiledi diğer araçlar için. Üstelik simetrik 4x4 özelliği gibi olağanüstü bir artısı da var subaru'nun.

Aracı aldık mı, almadık. Tüm iyi özelliklerine rağmen Türkiye'de ki olumsuz ön yargıları kırmak zor. Neredeyse tek kapı veya station araç satılmayan bir ülkedeyiz. Sırf çok satılıyor diye çoğu araç aynı marka model ve hatta aynı renk, farklı renk bile zor satılıyor.

Aracı yatırım olarak görmeye devam ediyoruz. Halbuki aracı satın alırken ödediğiniz paranın üzerine kullanırken ödediğiniz yakıt parası, periyodik bakım ücretleri, ekstra bozulan parça ücretleri, senelik vergiler ve sigorta ücretlerini de ekleyince çıkan sonuca kaç kişi dikkat ediyor. Dikkat edilse zaten çok rahat gönlündeki aracı alacak eminim. :)

• Forumdaki arkadaşımızın verdiği Almanya sitesine bakıyordum, Almancam olmamasına rağmen:) Enteresan ama Almanya fiyatı Levorg için TR'den pahalı:35.460 € (3,3 TL kur ile 117.000 TL)
  • Levorgu köyüne yerleşen 60 yaş ustu emekli amcalar alsın. 4 çeker arızasız ve 2.el kaybını düşünmez. Ya da sağlam bir geliri olan biri zevk için alır. Normal piyasa kullanıcısına gelecek araba değil. Tamam harika bir araç ama yedek parça, servis, kasko maliyeti, benzinli olması, 2.el kaybı gibi etmenler sebebi ile ben olsam almazdim. Dizel olmak şartıyla 1,a ve a3 alınabilir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Foruma kime hangi konuda sorsanız subaru der mazda der. Ancak parayı cebine koyan bu markaların bayisine bile ugramaz. Önyargıları kırmak özellikle arkadaş ortamında 120bin lira subaruya verdim derken ki tepkileri göğüslemek çok zor.

• mazda elinizde patlar, diğer seçenekleri düşünün, ben olsam audi tercih ederdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: freeman6161

quote:

Orijinalden alıntı: Feint-TR

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mgureler

Sanki konu Subaru'nun reklamı yapılsın diye açılmış.
    Subaru diyenlerin biri bile 100k üzeri verip Subaru almaz ama burada herkes yerinde olsam alırım demekte çok garip ve yanıltıcı.
    BMW varken diğerlerine bakılmaz bile.
    Saygılar.

3 serisinde bile gerçek deri döşeme yok ve işçilik levorga göre kötü iken 1 serisi kusura bakma da levorgun yanında şahin gibi kalır. Ayrıca forumda bir sürü outback, forester, levorg (yeni çıkmasına rağmen) sahibi mevcut kimin alıp almayacağı seni ilgilendirmez.

Evet baz 3 serisinde deri döşeme yok ancak malzeme kalitesi ve işçilik olarak kesinlikle levorg un önünde. Birini kullanıyorum diğerini gidip detaylı inceledim

baz donanımdan bahsetmiyorum 3 serisinde kullanılan deri suni deridir.

Birşey bilmiyorsun. 3 serisindeki dakota olanlar gerçek, sentatec yazanlar suni deridir. Bunu zaten aracı alırken verdiğin 3 bin euroluk farktan anlayabilirsin. Torpido kapağından, kapı altlarına kadar yumuşak malzeme olan bir araçtır 3 serisi.

Öncelikle malzeme kalitesi gibi bir cümle kurmadım ben işçilikten bahsediyorum, biri c diğeri d segmenti otomobil tabii ki malzeme kalitesi 3 serisi lehine olacaktır ama işçilik konusunda özellikle detay işçiliği konusunda levorg kesinlikle 3 serisinin önünde bir otomobildir aksini iddia eden net fanboydur. (Konsol kenarları ve yol bilgisayarının deri kaplı olması mesela)

http://www.subaru.de/familienauto/levorg-sport-kombi-allrad/interieur/360-grad-ansicht-und-sitze.html

Ben 3 serisi kullanıcısı olarak alıcı gözü ile inceledim aracı. Yaşam alanı kesinlikle kalite olsun işçilik olsun geride. Cam düğmelerinde bile ışık yok, kapı içleri falan kaplama yok. 3 serisinde böyle değil. Sen gösterge etrafı diyorsun ancak ben sana torpido kapağı bile kaplı diyorum.Aracın içinde kullanılan plastik kalitesi bile farklı.Bunu ancak kullananlar anlar. Sw araçları hep sevmişimdir,Cvt şanzıman olması, kullananların yalıtımının kötü olduğundan bahsetmesi sebebi ile eledim bu aracı.

Kapı içlerinde kaplama yok falan derken şaka yaptın heralde kapı içleri deri kaplama

SUBARU LEVORG- AUDİ A3- BMW 1- MAZDA 3- VW GOLF HANGİSİ ALINIR? C-D SINIF ARAÇ TERCİHİ YARDIM

Ben sana konsol kenarları deri kaplama diyorum sen bana torpido yumuşak plastik falan diye övünüyosun aynı şey heralde :) Kusura bakma da sen levorg falan incelememişsin o kadar net yani bu durum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Feint-TR -- 19 Ekim 2015; 11:02:49 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mgureler

Sanki konu Subaru'nun reklamı yapılsın diye açılmış.
    Subaru diyenlerin biri bile 100k üzeri verip Subaru almaz ama burada herkes yerinde olsam alırım demekte çok garip ve yanıltıcı.
    BMW varken diğerlerine bakılmaz bile.
    Saygılar.

3 serisinde bile gerçek deri döşeme yok ve işçilik levorga göre kötü iken 1 serisi kusura bakma da levorgun yanında şahin gibi kalır. Ayrıca forumda bir sürü outback, forester, levorg (yeni çıkmasına rağmen) sahibi mevcut kimin alıp almayacağı seni ilgilendirmez.

Evet baz 3 serisinde deri döşeme yok ancak malzeme kalitesi ve işçilik olarak kesinlikle levorg un önünde. Birini kullanıyorum diğerini gidip detaylı inceledim

baz donanımdan bahsetmiyorum 3 serisinde kullanılan deri suni deridir.

Birşey bilmiyorsun. 3 serisindeki dakota olanlar gerçek, sentatec yazanlar suni deridir. Bunu zaten aracı alırken verdiğin 3 bin euroluk farktan anlayabilirsin. Torpido kapağından, kapı altlarına kadar yumuşak malzeme olan bir araçtır 3 serisi.

Öncelikle malzeme kalitesi gibi bir cümle kurmadım ben işçilikten bahsediyorum, biri c diğeri d segmenti otomobil tabii ki malzeme kalitesi 3 serisi lehine olacaktır ama işçilik konusunda özellikle detay işçiliği konusunda levorg kesinlikle 3 serisinin önünde bir otomobildir aksini iddia eden net fanboydur. (Konsol kenarları ve yol bilgisayarının deri kaplı olması mesela)

http://www.subaru.de/familienauto/levorg-sport-kombi-allrad/interieur/360-grad-ansicht-und-sitze.html

Ben 3 serisi kullanıcısı olarak alıcı gözü ile inceledim aracı. Yaşam alanı kesinlikle kalite olsun işçilik olsun geride. Cam düğmelerinde bile ışık yok, kapı içleri falan kaplama yok. 3 serisinde böyle değil. Sen gösterge etrafı diyorsun ancak ben sana torpido kapağı bile kaplı diyorum.Aracın içinde kullanılan plastik kalitesi bile farklı.Bunu ancak kullananlar anlar. Sw araçları hep sevmişimdir,Cvt şanzıman olması, kullananların yalıtımının kötü olduğundan bahsetmesi sebebi ile eledim bu aracı.

Kapı içlerinde kaplama yok falan derken şaka yaptın heralde kapı içleri deri kaplama

Ben sana konsol kenarları deri kaplama diyorum sen bana torpido yumuşak plastik falan diye övünüyosun aynı şey heralde :) Kusura bakma da sen levorg falan incelememişsin o kadar net yani bu durum :)

Kapı içi derken kapıdaki gözleri kastettim. İncelemediğim bir aracı inceledim diyecek kadar düşmedim daha

• Satarken zarari dusunmuyorsan kesinlikle subaru der gecerim.Ama 2. El derdiniz var ise A3 ve 1 serisi arasinda giderdim.Golf ü bu listeye koyman hata.

• quote:

Orijinalden alıntı: av.ak

Levorgu köyüne yerleşen 60 yaş ustu emekli amcalar alsın. 4 çeker arızasız ve 2.el kaybını düşünmez. Ya da sağlam bir geliri olan biri zevk için alır. Normal piyasa kullanıcısına gelecek araba değil. Tamam harika bir araç ama yedek parça, servis, kasko maliyeti, benzinli olması, 2.el kaybı gibi etmenler sebebi ile ben olsam almazdim. Dizel olmak şartıyla 1,a ve a3 alınabilir

Ne yaptınız hocam yahu bu aracı 60 yaşındaki alırsa biz gençlere ne kalacak? Ancak i8 BMW İ8 görünüşünde araçlar paklar o zaman Eee o tarzlarında rakamları malum..
    Güzellik subjektiftir elbette ama tercih için siz sevgili forum kullanıcılarına sorduğum araçlar içinde en albenili araç sıralaması bana göre levorg-bmw 1- mazda 3- audi a3 ve golf sıralamasında olur. Belki a3 ile mazda yer değiştirebilirsiniz...

• kardeş 2. el kaygın yoksa zaten levorg al geç.Eğer değer kaybıdır 2. eldir düşünüyorsan bmw 1 ideal
  • Subaru ile diğer araçlar ancak bizim ülkede karşılaştırılabilir. Otomatik vites düşünülüyorsa A3 ve golfte kullanılan sorunlu şanzıman nedeniyle direk elenmesi gerekiyor. Geriye de zaten çok fazla seçenek kalmıyor. BMW iç genişlik olarak subarudan uzak kalır. Mazda 3 serisi de bir subaru levorg değil. Mantık levorg diyor ama ikinci el kaygısı taşıyorsanız bmw 1 serisi düşünebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Duratec

quote:

Orijinalden alıntı: mevsimsiz_kar45

emisyon paketde dahilmi ?

2015 1.6 tdi araçlarda emisyon problemi yok bilgisiz arkadaşım.

sayın bilgili ve fan arkadaşım vwnin sadece araçlarında değil yöneticilerindede emisyon sorunu var bilginize
  • Bayide canlı gördüğümde bir kez daha aşık olduğum araçtır levorg.Gerek donanim gerek dizayn herşeyiyle başka.Arka koltukların 30 dereceye kadar yatabilir olması segmentinde ilk kez gördüğüm birşeydi.Sürücü koltuğuna oturdugunuzdaki verdiği o sportif izlenim ve kaputtaki hava girişinin verdiği güç hissi...Kısacası diğerleriyle kıyaslanmayacak kadar güzel

• Bence bekleyin 2016 honda civic, renault magane, vw tiguan yolda
  • Bu arada forester in 2000 cc baz modelini 119.000 e veriyorlar. Biraz daha az yakıyor.

• trust06 T kullanıcısına yanıt
    Doğrudur hocam ama diğer araç Forester XT olunca çok anlamsız olacak iki tane aynı araçtan olması. Aslında ilk başta düşünmedim değil ama sonradan vazgeçtim.
  • AreY kullanıcısına yanıt
    Olabilir ama rakam ve donanım belli olmadığından beklenti oluşturamıyorum. Ayrıca Civic için önce sedan gelecek ki tercihimiz değil.
    Tiguan resimlerine göre bayağı yakışlı olacak....
  • Volvo v40 bak bence
  • Volvo v40'ın bagajı çok küçük, sadece 335 litre
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.