Şimdi Ara

Şu kargo hakkında beni aydınlatabilecek kişi/kişiler aranıyor. (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
1.497
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: cansermo

Kargo durumunda herhangi bir gelişme olan var mı ? Yarın ben de cimere yazmayı düşünüyorum. Kargom ülkeye gireli 12 gün oldu hâlâ ses yok.
    18 eylülde ülkeye giren kargom 12 gün sonra bugün gümrüğe girdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 18 eylülde ülkeye giren kargom bugün gümrüğe sevk edildi.

• quote:

Orijinalden alıntı: cansermo

18 eylülde ülkeye giren kargom bugün gümrüğe sevk edildi.
    darısı bizim başımıza inşallah
  • Bu sıradan bir durum değil bizim başımıza gelen

• Şu kargo hakkında beni aydınlatabilecek kişi/kişiler aranıyor.

Şu kargo hakkında beni aydınlatabilecek kişi/kişiler aranıyor.

Bunun negatif düşünüp kötüyü çekmekle alakası yok aklıma gelen başıma geliyor işte

• quote:

Orijinalden alıntı: Bendini

Bunun negatif düşünüp kötüyü çekmekle alakası yok aklıma gelen başıma geliyor işte
    Gümrük ücreti çıkmış yalnız yanlış görmüyorsam, bu da size gönderilecek demek oluyor. Orada fiyat çıktığı sürece elinize geçer.

• Hayır hocam maalesef yanlışınız var ithalat izni olmadığı gerekçesiyle el koyulmuş. Global de ithalat izni alınamadı yazıyor PTT de gümrük te yazıyor arayıp sordun el koyulduğu bilgisi paylaşıldı. Gerimi gönderilecek yoksa faturalandırma mi olacak dedim ithalat iznini sizin almanız gerekiyor yoksa soruşturma başlatılacak dedi. Ben bu işten hiç bişey anlamadım .

• quote:

Orijinalden alıntı: Bendini

Hayır hocam maalesef yanlışınız var ithalat izni olmadığı gerekçesiyle el koyulmuş. Global de ithalat izni alınamadı yazıyor PTT de gümrük te yazıyor arayıp sordun el koyulduğu bilgisi paylaşıldı. Gerimi gönderilecek yoksa faturalandırma mi olacak dedim ithalat iznini sizin almanız gerekiyor yoksa soruşturma başlatılacak dedi. Ben bu işten hiç bişey anlamadım .
    Ne ithalatı? Ne soruşturması? Anladığım kadarı ile getirdiğiniz ürün yasaklı da değildi, nasıl oluyor da kafalarına göre iş yapabiliyorlar ki? Hele soruşturma başlatılacak denmesi daha da trajikomik. Hangi ülkenin yasalarına göre çalışıyor bunlar? Burnuma iyi kokular gelmiyor.
  • Satıcının İngilizcesi bizim trakyalıların rusçası gibi aliexpress takibinde ürün gümrükte satıcı veya gümrükle iletişime geçin yazıyor gümrüğü aradım hep kafamı allak bullak hale getirdi yarın 10 da ararsanız daha detaylı bilgi alabilirsiniz dedi.

Bir diğeri de getirdiğim ürün yurt dışı airpods 2. Nesil orijinal Apple ürünü satıcı Apple ı temsilen satmıyor uyduruk fatura dökmüştür kesinlikle

• Bendini B kullanıcısına yanıt
    Herhang bir gelişme var mı acaba? Benim ayın 21inde gelen kargom halen gümrüğe girmedi.

• Benim ki 20 güne yakın ülkeye girdi ancak gümrüğe sevk edilmeyi bekledi aslında sevk edilip ayrılmış el koyulduğu sisteme girilmesi beklenmiş. Bu kadar uzun süre beklediyse takipte hareket yoksa bi sıkıntı illaki vardır. Ürününüz neydi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bendini -- 3 Ekim 2019; 14:46:44 >
  • Kahve kupası gibi bişey. Wacaco nanopresso. Tr de zaten satılan plastik bi ürün.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kynenn

Kahve kupası gibi bişey. Wacaco nanopresso. Tr de zaten satılan plastik bi ürün.
    Bizim çomarlar onu gümrükte elektronik sigara olarak bile algılamış olabilir.
    Gümrükte hiç tanımadığın 1 avuç insanın insiyatifine kalmış bişey artık yurtdışından ülkeye kargo çekmek.
  • Bence; gümrük vergi muafiyeti kaldırdılar , olmadı. Ekstra vergi getirdiler, olmadı. Ayda 5 adet diyip kota koydular, olmadı. Şimdi bilinçli şekilde kargo bekletiyorlar veya geri gönderiyorlar. Olan bu.

• kynenn kullanıcısına yanıt
    Bi tanıdık aracılığıyla gümrükte birine ulaşıp 200 liraya konuyu hallettirdim. Kargo gümrükten gözardı edilerek geçirtildi.
    Ücreti ödediğimiz kişi biraz samimiyet kurunca ürünün fiyatını öğrenmek istedi belirttiğimde sen 200 daha ver biz ürünü geri göndermiş gibi kayıt düşürelim aliexpress den geri ödeme al gibi bir tekliftede bulundu. Kabul etmedim.

Eğitimsiz hırsız bir yönetimin eğitimsiz hırsız bir çalışanı.
    Bunu utanmadan söylüyorum utanması gerekenlerinde umurunda olmayacak.
  • Ohhh ne güzel dünya. Onlarda düzeni kurmuş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bendini B kullanıcısına yanıt
    Çok iyiymiş yaa sistem mükemmel 🤣🤣

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.