Şimdi Ara

Şu kargo hakkında beni aydınlatabilecek kişi/kişiler aranıyor.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
1.497
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Gümrüktekilerin hırsızlığı meslek haline getirdiği ve bu gibi durumla karşılaşan bir çok kişinin olduğunu duydum.
    Özellikle damat yurtdışı alışverişlerine burnunu soktuğundan beri aliexpress devri kapanmış deniliyor.

30 Ağustos 2019 tarihinde aliexpress de bi satıcıdan 1:1, repkila yada tws değil gayet orjinal 2. nesil airpods yurtdışı ürünü aldım.

Gümrük vergilerinden muaf tutulabilmesi için satıcıya ürün değerinin 5$ yazılmasının ricasında bulundum.

Şuan ki geldiğimiz durumu uzunca satıcıylada konuştuk ürün kaybolmuş gibi gözüküyor diyor oda şaşkın bu duruma.

resimde görmüş olduğunuz, Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi Receive item at office of exchange (Inb)
    -
    - Turkey
    kısım maksimum 2 gün sürüyor ki çoğunlukla aynı gün içerisinde gümrüğe sevk ediliyor ve sevk edildiğine dair. 4. bir maddedede açıklaması bulunuyor.
    Ancak benim bu takipli ürünümde gümrüğe sevk edildiğine dair 10 gündür bir kayıt bulunmuyor. Bu sürecin 0-1 gün arası sürdüğünü hem eski takipli kargolarımdan hemde netten bulduğum takipli kargoların takip numarsından sorgulayarak şahit oldum. ancak benim ürün 10 gündür türkiyeye girdiğiyle kalmış ve herhangi bir gümrük giriş kaydı bulunmuyor.

Bu duruma beni aydınlatabilecek bir bilgili varmı acaba?

• kimsenin başına gelmedi mi böyle birşey daha önce?
  • PTT ve gümrükleme çalışanları mükemmel ve sistematik çalıştığı için bunlar başımıza geliyor.

Gümrüklemeye girdikten sonra takipsiz gibi hareket ediyor sistemde gözükmüyor ama eğer takipli ise bir şekilde geliyor.

10-20 gün bizim ptt için çok erken, 100 gün üstünde gelen ürünüm çoktur.

Çinden takipli her kargoyu bir şekilde teslim ediyorlar.
    Takipsizleri teslim etmiyorlar, koleksiyon yapıyorlar sanırım
  • WanDoGa kullanıcısına yanıt
    Normalde aliexpress den aldığın ürünün uçağa verildikten sonra Türkiyeye gelmesi 1-3 gün benimkinde burdan yana sıkıntı yok.
    Türkiye geldiği görünüyor ancak nedense gümrüğe giriş kaydı bulunmuyor. 12 gün oldu sanırım Türkiyeye geldiğiyle kalmış. genelde bu süreç 1-2 gün sürüyor. sonrasında yaklaşık 15-30 günlük bir ptt süreci başlıyor. ama bende henüz gümrük süreci görünmüyor. bunu anlamış değilim.
  • Bende aynı dertden muzdarip olanlardanım 19 u Türkiye ye geliş ama hareket yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmetkhrmn1

Bende aynı dertden muzdarip olanlardanım 19 u Türkiye ye geliş ama hareket yok

hocam özel değilse ne almıştınız acaba?
  • Yeniden

Gümrüklemeye girdikten sonra takipsiz gibi hareket ediyor sistemde gözükmüyor ama eğer takipli ise bir şekilde geliyor.

Takipsizleri umursamayıp kenara atıyorlar takiplilerde nedense sistemde gözükmüyor ama geliyor. Bir gün ansızın verginiz ve kargonuz gelir
  • Hocam benim kimseye anlatamadığım olay şu Türkiye’ye giriş kaydı varsa gümrüğe giriş kaydıda eş zamanlı olarak oluyor yada max 1 gün aksıyor oda geç saatte girdiyse diğer tüm takip numaralarında buna şahit olduğum gibi eski kargolarımdan da biliyorum şuanda bu ürünün Türkiye’ye giriş kaydı var ama başka hiç birşeyi yok

• Bende 13 ünden beri aynı ekranı alıyorum ptt diyor kargonuz uluslar arası posta işleme merkezinde upim i arıyorum kargonuz gelmemiş ülkeye diyor delircem a.k

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benimde kargom ayın 21 inde ulaştı Türkiye ye. Sonrasında hiçbir hareket gözükmüyor.

• Benim anlamadığım bunlar aynı kurumun çalışanları biri diyor kargo türkiyeye gelmiş upim diyor kargo ülkeye girmemiş transit halinde .takip ekranı alıp verme merkezinde gösteriyor.şikayet açtım onlarda birbirlerinin savunduğu konuyu görsün diye şikayette açıkca anlatmasına rağmen ikisi de savunduğu konudan vazgeçmedi.hala birisi diyor gelmiş diğeri ülkeye girmemiş diyor.Böyle bir kurumdan bahsediyoruz.ve yapılacak hiçbirşey olmamasına inanamıyorum “rezillik” kelimesi şu durumu tamamen ifade edemiyor bile.Kendi parasıyla rezil olan bir milletin ferdi olduğum için utanıyorum .

• Kurum devlete bağlı bizim de elimiz kolumuz bağlı özel şirket olsa şikayetvar da açtığın konu bile problemi çözer ama PTT hiç birşeyi umursamıyor. Türkiye’ye girdiyse ve gümrüğe girmediyse kargo kayıp gibi görünüyor.

• 444 1 788 i aradım gümrüğe giriş kaydı yok bekletiliyor muhtemelen gümrükte diyor telefon numarasını verdi aradım 0212 567 65 65 orasıda PTT nin verdiği bilgiyi verip farklı bir telefon numarası verdi. ‭0 (212) 465 55 19‬ Son olarak burayı aradım Sinem adında bir MT ile görüşme sağladım kontrol ediyorum deyip jabrayı çıkartıp birilerinden destek aldı ve ürünün Türkiye ye girmediğini nerde olduğunu bilmediğini söyledi Singapore dan çıkmış ama Türkiye’ye girmemiş dedi e PTT böyle diyor gümrüğü aradım böyle diyor dedim onlar bizim gördüğümüzü göremiyor dedi geçiştirdi. kargo PTT nin sitesinde Türkiye ye girdiği görünüyor yeni evlenmiş bir gümrük çalışanına düğün hediyesi bile olmuş olabilir benim airpods.

• Aynı şeyi yaşıyoruz nasıl çözeceğiz bilmiyorum

• Benim kargomda da son durum aynı. En son ayın 21 inde ülkeye girmiş gözüküyor ve gelişme yok. Bir çok sefer yurtdışından alışveriş yaptım ancak hiç bukadar beklememiştim.

• Aynı durum bende de mevcut. Japonya'dan gelip ayın 17'sinde giriş yapan ürün için "hala transitte" diyorlar. Elektronik, yasaklı vs. bir paket değil. Takipli. Yığılma mı var ya da başka bir durum mu var diye sorarsanız, ona da "herhangi bir problem görünmüyor, paketiniz kayıp değil, bizde hala transitte görünüyor" cevabını alıyorsunuz. Bu işte bir iş mi var diye soramadan edemiyor insan. Benim de ilk kez başıma geliyor.
  • 18 eylülde ülkeye girdiği gözüken takipli kargomun da durumu aynı. Sorduğumda daha ülkeye girmedi diyorlar. Bu arada kargodaki ürün kulaküstü kulaklık

• Cimer e detaylı bir şekilde yazdım konuyu PTT nin şikayet formunuda doldurdum ne kadar takarlar bilmiyorum

• Kargo durumunda herhangi bir gelişme olan var mı ? Yarın ben de cimere yazmayı düşünüyorum. Kargom ülkeye gireli 12 gün oldu hâlâ ses yok.

• 18 Eylül'den beri bekliyorum Varış ülkesine ulaştı diyor.akıbeti belli değil.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.