Şimdi Ara

Su ısıtıcısı (Kettle) alacağım.Önerileriniz nelerdir? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
416
Cevap
5
Favori
182.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bence alacağınız Kettle'da şu özellikler olmalı:

-En az 2200w güç, bulabilirseniz 3000w güç. Aksi taktirde kettle kullanmanın bir esprisi yok.
    -Çelik iç hazne, olabildiğince az plastik malzeme kullanılmış su seviye göstergesi. Mümkünse içten su göstergeli olursa hiç plastik malzeme kullanılmamış olur.
    -Açık/kapalı anahtarı Kettle'ın üstünde değil, sap kısmının altında olmalı. Su doldururken olası bir kazada cihazın içine su girmesini önler.

Philips'in sözkonusu modeli güzel, ancak ben kettle için 50TL'den fazlasını lüzumsuz görüyorum. Piyasada bu dediğim özellikteki cihazları 29-39TL arasına bulmak mümkün ve yeterli.

Ben 1999'dan beri Arzum marka kettle kullanıyorum. Sadece içinde su tutunca saatler sonra gösterge kısmından 1-2 çorba kaşığı kadar sızdırma yapıyor. Bunun dışında halen sıfır gibi duruyor.

Doğalgazlı ocağınız varsa kettle almak elektrik israfından başka bir şey değil. Kettle kullanmaktansa geniş tabanlı çaydanlık veya genişçe bir tencereye su doldurup orta boy gözdeki ocağa koyun, kettle'dan daha hızlı ve ekonomik olarak kaynadığını göreceksiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Bence alacağınız Kettle'da şu özellikler olmalı:

-En az 2200w güç, bulabilirseniz 3000w güç. Aksi taktirde kettle kullanmanın bir esprisi yok.
    -Çelik iç hazne, olabildiğince az plastik malzeme kullanılmış su seviye göstergesi. Mümkünse içten su göstergeli olursa hiç plastik malzeme kullanılmamış olur.
    -Açık/kapalı anahtarı Kettle'ın üstünde değil, sap kısmının altında olmalı. Su doldururken olası bir kazada cihazın içine su girmesini önler.

Philips'in sözkonusu modeli güzel, ancak ben kettle için 50TL'den fazlasını lüzumsuz görüyorum. Piyasada bu dediğim özellikteki cihazları 29-39TL arasına bulmak mümkün ve yeterli.

Ben 1999'dan beri Arzum marka kettle kullanıyorum. Sadece içinde su tutunca saatler sonra gösterge kısmından 1-2 çorba kaşığı kadar sızdırma yapıyor. Bunun dışında halen sıfır gibi duruyor.

Doğalgazlı ocağınız varsa kettle almak elektrik israfından başka bir şey değil. Kettle kullanmaktansa geniş tabanlı çaydanlık veya genişçe bir tencereye su doldurup orta boy gözdeki ocağa koyun, kettle'dan daha hızlı ve ekonomik olarak kaynadığını göreceksiniz.

Bazı noktalara dikkat çektiğiniz ve önerileriniz için teşekkürler.Bazen bu noktaları göz ardı edip gözümüzün beğendiği ürünü alabiliyoruz.Aslında önemli ayrıntılar.

Şu an evde Tefal'in plastik su ısıtıcısını kullanıyoruz. 2002'de almıştık.Biraz rengi de sarardı.Açma kapama düğmesi üstte.Sanırım arıza yapacak çünkü suyu tam kaynatmadan kapanıyor, düğmeyi elle tutmak zorunda kalıyoruz.Bazen de kendi kendine düzeliyor.

Moulinex ve Fakir ve Philips'in değişik modellerini inceledik.Annem Philips'in bu modelini beğendi.2400 watt, sanırım 1,7 litre suyu çabuk kaynatır. Keşke su göstergesi yanda değil de dediğiniz gibi içten olsaymış. Satın aldığınız Sinbo da güzelmiş. Güle güle kullanın :) Fakat birkaç Sinbo ürünü(kahve değirmeni, traş makinesi) deneyiminden sonra bizimkiler Sinbo'ya pek sıcak bakmıyor. Şu an sorunsuz, sadece tekli elektrikli ocağını kullanıyoruz. Bu kettle için 115 lira gibi bir rakamı ben de fazla buluyorum ama bizimkiler, almışken bir kere alıyoruz bari iyisi olsun diyorlar. Evde doğalgaz yok, mecburen kettle kullanmak durumunda kalıyoruz.

Edit: İmla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egenin_efesi -- 5 Aralık 2010; 20:39:30 >

• Elbette Philips'in sizi üzeceğini sanmıyorum. Bu arada su ısıtıcımız geldi birkaç saat evvel. Mavi ışıklı olmasına bayıldım. Plastik ve çelik kalitesi şaşırtıcı ölçüde güzel. İyi ki almışım dedim, bence 29TL'ye satılan en iyi kettle bu. Hem de vadesiz 12 taksitle :))

Bunu yazlığa götüreceğiz. Mevcutta kullandığımız kettle ise 1999 model Arzum ve halen sıfır gibi duruyor. Sadece içinde su tutunca gösterge kısmından sızma yapıyor. Onu da içinde su tutmayarak çözdük. Bozulana veya mutfak dekorasyonu değişene kadar kalsın. Zaten pek fazla kullanılmıyor.

Ancak yazlıkta doğalgaz olmaması sebebiyle Sinbo normal olarak kullanılacak.

Su ısıtıcısı (Kettle) alacağım.Önerileriniz nelerdir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 8 Aralık 2010; 16:27:04 >

• Can Bey, su ısıtıcınız hayırlı olsun, güle güle kullanın.Mavi ışığıyla çok şık görünüyor :) . Bugün markette ben de birkaç marka inceledim.Sanki Sinbo işi biraz ilerletmiş gibi. Siz, su seviye göstergesi yanda değil içten olmalı deyince biz de satın alma işini biraz erteledik.Çünkü Philips'in de yan tarafları plastik. Bir de incelediğim birkaç markanın(Bluehouse, Arnica) 360 derece dönen temas kısmı Strix marka, ısıtıcı ekipmanları aynı firmadan almışlar. Sanırım markaya para veriyoruz. Bir de Beko'nun iki modeli var onları da inceledik:

http://www.beko.com/TR/TR/Products/ProductDetail.htm?CS_ProductID=8931091200&CS_Category=KETTLE_(255)&CS_Catalog=BEKO_TR_2010_12_8SMALLHOMEAPP

http://www.beko.com/TR/TR/Products/ProductDetail.htm?CS_ProductID=7813110200&CS_Category=KETTLE_(255)&CS_Catalog=BEKO_TR_2010_12_8SMALLHOMEAPP

Olmazsa artık, ya Beko alırız ya da elimizi taşın altına sokar Sinbo alırız

• Uzun bir inceleme sonucu pahalı ürünlerden vazgeçtik.Sonuçta iç ısıtıcı ekipmanları Strix marka.Hepsi aynı ama malzeme kalitesi bir olmayabilir. Bu ralar Migros'ta Premier 6666 model kettle 29,90 lira üstelik tamamı çelik.Acaba bu ürün iyi midir? Malzeme kalitesi gayet iyi gibi ama insan yine de ihtiyatlı davranma gereği hissediyor.

•  Su ısıtıcısı (Kettle) alacağım.Önerileriniz nelerdir?

Sinbo SK 2351 çelik gövdeli su ısıtıcısını sırf çelik diye almıştım fakat içi plastikmiş kapağı düzgün açılmamaya başladı 70°C de plastik suya karışıyor göz göre göre kanser oluyoruz içinde hiç plastik olmayan bir model yokmu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: completely

Sinbo SK 2351 çelik gövdeli su ısıtıcısını sırf çelik diye almıştım fakat içi plastikmiş kapağı düzgün açılmamaya başladı 70°C de plastik suya karışıyor göz göre göre kanser oluyoruz içinde hiç plastik olmayan bir model yokmu...

Bu ürünü Tekzen'de görmüştüm. Elime alıp incelediğimde içinin plastik olduğunu görünce diyecek bir şey bulamadım açıkcası.Tamamen çelik Beko, Premier, Delonghi var benim bildiğim. Daha almadık, biz de bakıyoruz,şöyle sağlam bir ürün bulursak alıcaz. Premier'i de inceledik, sanki çeliği ince gibi geldi. Annem daha çok tasarımı, tutuşu evdeki eski kettle gibi istiyor.Bulana kadar bakıcaz

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Elbette Philips'in sizi üzeceğini sanmıyorum. Bu arada su ısıtıcımız geldi birkaç saat evvel. Mavi ışıklı olmasına bayıldım. Plastik ve çelik kalitesi şaşırtıcı ölçüde güzel. İyi ki almışım dedim, bence 29TL'ye satılan en iyi kettle bu. Hem de vadesiz 12 taksitle :))

Bunu yazlığa götüreceğiz. Mevcutta kullandığımız kettle ise 1999 model Arzum ve halen sıfır gibi duruyor. Sadece içinde su tutunca gösterge kısmından sızma yapıyor. Onu da içinde su tutmayarak çözdük. Bozulana veya mutfak dekorasyonu değişene kadar kalsın. Zaten pek fazla kullanılmıyor.

Ancak yazlıkta doğalgaz olmaması sebebiyle Sinbo normal olarak kullanılacak.

@candogan62 hb yorumlarında iç kısmınında çelik olduğu söylenmiş fakat yorumlar bazen yanlış olabiliyor iç kısmıda çelik mi herhangi suyla temas eden plastik var mı sinbodan memnunum kalite fiyat olarak siz memnunmusunuz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi completely -- 20 Aralık 2010; 14:41:11 >

• Annemlerde Breville Kettle var İnternetten aldılar 3400W Full Çelik

• http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=120120058&CS_Category=_CAY_KAHVE_MAKINESI___SU_ISITICI__KETTLE_918&CS_Catalog=_BEYAZ_ESYA

oblio diye bir marka var...(link yukarda) Yaklaşık bir yıldır kullanıyorum.50 tl...Teknosalarda var...2 litreden fazla su alabiliyor ve 3,5 dakikada falan kaynatıyor...İşçiliği gayet sağlam...Mavi led ışığı var...otomatik kapanıyor, içine daha az su koyduğunuzda 1 litre felan , daha cihazı açar açmaz saniyeler içinde suyu cızırdatmya başlıyor...
    Her ne marka alırsan al, kesinlikle metal gövde olsun, watt'ı en yüksek olanı al...fazla da para vermeye hiç gerek yok ...Sakın plastik gövdelilerden alma, her kaynatmada hem koku oluyor hemde içinde su kalırsa bakteri üreyebiliyor...Çayın tadını etkiliyor...Birde kolay devrilebilecek bir ürün alma, tasarım şekli altı geniş üste doğru daralan şekiller daha sağlam oturur...

• Linkini verdiği cihazın hacimi 1.7Litre diyor.
    Sen aynı cihazdan kullanıyorsan 2Litreden fazla suyu nasıl koyabiliyorsun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: completely

@candogan62 hb yorumlarında iç kısmınında çelik olduğu söylenmiş fakat yorumlar bazen yanlış olabiliyor iç kısmıda çelik mi herhangi suyla temas eden plastik var mı sinbodan memnunum kalite fiyat olarak siz memnunmusunuz...

Evet cihazın içi de çelik. Sayın Gökoş'un resimlerini koyduğu Breville gibi. Su göstergesi için çelik iç haznede altta ve üstte 2 delik açmışlar, plastik gösterge ise çeliğin dışında. Plastiğe sıcaklık ulaşamadan su kaynıyor zaten. Kettle'ı yazlık için aldığımızdan deneyip kutusuna koydum. Şu an kullanmıyoruz. 29TL'nin hakkını verdiğini düşünüyorum. Düğmesinin altta olması, içinin çelik olması ve 2200w güç 29TL için gayet iyi.

• Bakın arkadaşlar eğer aldığınız su ısıtıcısının (Kettle) kapağı plastikse (genelde siemens dahil kapak 5. sınıf plastik) iş bitmiştir, ısınan hava, buhar nereye çıkıyor yukarıya alın size kaliteli kanserojen ısıtıcı.
  • arzum marka kettle lar iyi olabilir

•  Su ısıtıcısı (Kettle) alacağım.Önerileriniz nelerdir?
  • arkadaşlar bende su ısıtıcı almaya karar verdim. benim tercihim Kenwood SJM281 3000 Watt Çelik Gövdeli Su Isıtıcısı. bu üründen alan arkadaş oldumu veya görüp inceleme fırsatı olan oldu mu?. iç gövdeçelik mi ayrıntı bulamadım yorumlarınızı bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: doktor35

arkadaşlar bende su ısıtıcı almaya karar verdim. benim tercihim Kenwood SJM281 3000 Watt Çelik Gövdeli Su Isıtıcısı. bu üründen alan arkadaş oldumu veya görüp inceleme fırsatı olan oldu mu?. iç gövdeçelik mi ayrıntı bulamadım yorumlarınızı bekliyorum

Ne kadara buldunuz? Çok güzel bir üründür

• buradan araştırma yapabilirsiniz
    http://www.akakce.com/su-isiticisi/en-ucuz-kenwood-sjm-281-fiyati,133534.html

anneme ev hediyesi almayı düşünüyorum. özellikleri benim dikkatimi çekti

Kenwood SJM-281 3000W Çelik Su Isıtıcı Ürün Açıklaması
    3000 Watt
    1,7 lt kapasiteli çelik gövde
    Gizli rezistans
    Su seviyesi göstergesi
    Çıkarılabilir filtre
    360 derece hareket ve kablosuz kullanım

68 ila 93 tl arasında fiyatları var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doktor35 -- 20 Ocak 2011; 3:41:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: doktor35

buradan araştırma yapabilirsiniz
    http://www.akakce.com/su-isiticisi/en-ucuz-kenwood-sjm-281-fiyati,133534.html

anneme ev hediyesi almayı düşünüyorum. özellikleri benim dikkatimi çekti

Kenwood SJM-281 3000W Çelik Su Isıtıcı Ürün Açıklaması
    3000 Watt
    1,7 lt kapasiteli çelik gövde
    Gizli rezistans
    Su seviyesi göstergesi
    Çıkarılabilir filtre
    360 derece hareket ve kablosuz kullanım

68 ila 93 tl arasında fiyatları var.

3000 watt ise kesinlikle alınır, 65 tl eder bence.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.