Şimdi Ara

Şu iki sözün tam anlamı nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

"every fight is our fight, because what happens over here matters over there. we don't get to sit one out"

"remember , no russian "

• 1. si "Bütün savaşlar bizim savaşımız.Çünkü burda olan herşey burayı ilgilendirir.Sonunu anlamadım
    2. si "Unutmayın,rus değiliz." - Tam karşılığı bu değil ama böyle daha anlamlı.Aslında Hatırlayın,rus değiliz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kapat Aç Düzelir

Tam anlamı?

"every fight is our fight, because what happens over here matters over there. we don't get to sit one out"

"remember , no russian "

Kapat Aç Düzelir
  • evet bu 2. söylediğin olabilir.

1.cide Atatürk'ün sözüymüş ama bende çözemedim..
  • İlki mw2'deki general şepırdın sözü nerden çıktı Atatürk seni fena keklemişler.
    over here olması lazım öyle hatırlıyorum anlamı:
    Tüm savaşlar bizim savaşımız çünkü orada ne olursa burayı da ilgilendirir öylece oturamayız.
    İkinci söz yine mw2'den Makarov'a ait. Unutmayın Rusça yok demek
  • quote:

Orijinalden alıntı: UTK1907

İlki mw2'deki general şepırdın sözü nerden çıktı Atatürk seni fena keklemişler.
    Tüm savaşlar bizim savaşımız çünkü orada ne olursa burayı da ilgilendirir öylece oturamayız.

rusça yok olduğuna emin misin? o bölümde rusların havaalanını basıp bütün rusları öldürmemiz gerekiyordu bence rus kalmamalı gibi bir anlamında kullanılmış
  • bence rusça konuşmayın anlamında söylüyodu çünkü amaçları amerikalılar yapmış gibi göstermekti

edit:Ayrıca belki orda Ruslardan başkaları da var rusları öldürüp örneğin Ukraynalıları bırakacak mıyız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Utku* -- 8 Mayıs 2011; 19:43:13 >
  • 2. sözün anlamı: ''Rus kalmasın'' da olabilir
  • No Russian : Tam bir kelime anlamı veremicem ama rus yok anlamına geliyor yani hepsini öldürün ..
  • Rusça yok demek ya çünkü adamlar bölüm boyu İngilizce konuşuyor.

edit: gavur forumlarında da benimle aynı fikirdeler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Utku* -- 8 Mayıs 2011; 19:58:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tyraél

1. si "Bütün savaşlar bizim savaşımız.Çünkü burda olan herşey burayı ilgilendirir.Sonunu anlamadım
    2. si "Unutmayın,rus değiliz." - Tam karşılığı bu değil ama böyle daha anlamlı.Aslında Hatırlayın,rus değiliz.

Son cümle bunlara kayıtsız kalamayız tarzı bir şey olabilir .

İkinci cümle de söylendiği yere bağlı birçok anlam içerebilir .
  • quote:

Orijinalden alıntı: UTK1907

İlki mw2'deki general şepırdın sözü nerden çıktı Atatürk seni fena keklemişler.

beni keklemediler sadece bu yorumlardan yola çıkarak bende öyle dedim;

http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=20894562

ve

http://www.uludagsozluk.com/e/8813641/

• Call of Duty Modern Warfare 2 Terk
  • quote:

Orijinalden alıntı: ArchAngel-

Call of Duty Modern Warfare 2 Terk

Çok biliyosan anlat bütün senaryoyu türkçe halinde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: neRoo..

No Russian : Tam bir kelime anlamı veremicem ama rus yok anlamına geliyor yani hepsini öldürün ..

Dikkatini çekiyim orda "remember" kelimeside var
  • Şu konu iki sayfa olmuş ve söz Atatürk'ün sözü.
    http://forum.donanimhaber.com/m_41682120/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: pwnzs

Şu konu iki sayfa olmuş ve söz Atatürk'ün sözü.
    http://forum.donanimhaber.com/m_41682120/tm.htm

Eyvallah
  • O bölümü oynamıştım,hatırladığım kadarıyla biz rustuk ve havaalanını basıyorduk.Oradada rus değiliz diyordu askerlerine kaptan.O yüzden öyle bir söz geçti.
  • "Remember, no Russian." derken, kendilerinin Rus olduklarını gizlemek için İngilizce konuşmalarını istiyor demek. Yani "Rusça konuşmayın. Yoksa anlarlar Amerikan olmadığımızı..." demek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MetalikA

"Remember, no Russian." derken, kendilerinin Rus olduklarını gizlemek için İngilizce konuşmalarını istiyor demek. Yani "Rusça konuşmayın. Yoksa anlarlar Amerikan olmadığımızı..." demek.

bende öyle düşünüyorum fakat "Unutmayın rus değiliz" de mantıklı geliyor şunun için bölümün ismi "No Russian" olduğu için "Rus Değiliz" gibi bi bölüm ismi çıkıyor öyle bi bağlantı kurdum
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.