Şimdi Ara

Su eksiltme sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2005 model polo marka otomatik vites aracım su eksiltiyor, 2 haftada 1 litre civarı, bu arada araçla çok fazla yol katetmiyorum, sadece haftasonları kullanıyorum.
    Bundan yaklaşık 1 ay önce aracın fanı ikinci devirde çalışmadığı için hararet çok yükseldi, 130 lara dayandı, aracı hemen sağa çekip su takviyesi yapıp en yakın sanayiye götürdüm o anda.
    Aracın beyniyle ilgili bir sorun olduğunu söylediler ve bunun tamirini gerçekleştirdiler, aracın harareti şuanda 90 ı geçmiyor fakat araç su eksiltiyor. Araca antrifizli su konmuş bu anttifriz
    araçta hortumları vs delmiş olabilir mi? Veya daha da kötüsü bu hareret sırasında araç conta yakmış olabilir mi? Bu arada araç bazen ilk kontakta da çalışmıyor.
    Ne yapmak lazım, tecrübeli arkadaşlar?

Yardımlarınız için teşekkürler

• once araba rolantideyken ve calisma isisindayken kaputu acip hortumlari, kelepceleri, baglantilari kontrol edin. gerekirse krikoyla yukseltip altinda da bakin. ozellikle radyatorde terleme olup olmadigina bakin. bunlari yaparken yuksek devir gaz verip basinci arttirirsaniz isiniz kolaylasir. contada kacagini da genlesme kabindaki basinctan anlayabilirsiniz. ayni zamanda sistemde baloncuk olur.
  • Sağolasın, sanırım ben bu konuyu çok anlayamam, bir tamirciye götüreyim de o baksın.
  • Araç LPG'li ise ilk baktıracağınız yer lpg'nin T bağlantıları olsun. T'ler plastik ise metal olanlarla değiştirtin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tomofil tutkunu

Araç LPG'li ise ilk baktıracağınız yer lpg'nin T bağlantıları olsun. T'ler plastik ise metal olanlarla değiştirtin...

platik t bağlantısı nasıl su eksiltiyor
  • CeyKalDa kullanıcısına yanıt
    Soğukta büzüştüğü için kelepçesinde boşluk kalıyor. Isınınca genleşerek kelepçeye oturuyor.. bu yüzden su soğukken azar azar kaçırıyor.

1 aydır aracım su eksiltiyordu, bahsettiğim olayı sağlam bi usta söyledi T leri değiştirdim artık eksikme yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araç lpg li değil benzinli arkadaşlar.
  • Arkadaşlar aracın genleşme suyuna şu radyatör kaçak sıvılarından attım şuanda 4 haftadır su eksiltme yok gibi. Farklı bir gelişme olursa haber vericem
  • Shevek S kullanıcısına yanıt
    İyi yapmamışsın, bir süre hararete dikkat ederek kullan. İleride kaloriferin ısıtmaz ve hararet gibi sorunlarla karşılaşırsan konsol içindeki ısıtma radyatörünü ilk kontrol edeceğin yer olsun. O tür katkılar soğutma ve ısıtma radyatörlerinde tıkanıklıklara sebep olabiliyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.