DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Su Arıtma Cihazları için Sıcak Fırsatlar
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
1.038
Cevap
141
Favori
70.004
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Sıcak Fırsatlar >> Ev Elektroniği ve Aletleri >> Su Arıtma Cihazları için Sıcak Fırsatlar
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      532 Mesaj
      08 Ekim 2017 09:44:40

16 aydır kullanıyorum. Memnunum fakat şunu öğrendim, her 6 aylık ön filtre değişiminde Akış kesici denilen atık su arılmadan bir önceki parçayı değiştirin. Bu parça 1 yılda öldü ve membran filtremi öldürdürdü. Atık su içinden geçemediği için, membran hızla tıkandı. Bu parça 3-4 liralık bir parça. Tek aldığınızda 12-16 lira yazıyorlar. Firmayı telefonla arıyor havale yapıyırum flow için de 4tl daha ekliyorum diyorum.

Ayrıca filmtec almıyırum artık voltron aldım filtreyi. Hem yarı fiyat hem de aynı ppm değerine sahip su.

O 4 liralık atık su kesici 90 liralık membranımı öldürdür 1 günde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknoturk -- 8 Ekim 2017; 22:12:32 >
      |
      |
      gkhn.hll kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Forumda ergen muhabbetlerinden sıkılan, saygı ve usluba önem veren, bilgi paylaşımının daha temiz ve akıcı olmasının isteyenlerin fikirlerini ve çözüm için yardımını bekliyorum.

DH Üyelik yılı : 2004 Doğum yılı: 1983
    • Yarbay
      11284 Mesaj
      08 Ekim 2017 13:40:49

parçanın resmini veya linkini atabilir misiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Led Zeppelin -- 8 Ekim 2017; 13:43:43 >
      |
      |
      teknoturk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      532 Mesaj
      08 Ekim 2017 20:13:14

Şudur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      Led Zeppelin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Forumda ergen muhabbetlerinden sıkılan, saygı ve usluba önem veren, bilgi paylaşımının daha temiz ve akıcı olmasının isteyenlerin fikirlerini ve çözüm için yardımını bekliyorum.

DH Üyelik yılı : 2004 Doğum yılı: 1983
    • Yarbay
      11284 Mesaj
      08 Ekim 2017 20:19:33

Teşekkürler
      |
      |
      teknoturk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
      99 Mesaj
      08 Ekim 2017 21:25:05

Bu sistemi önerir misiniz. Bunu almayı düşünüyorum.

http://m.n11.com/8-asama-usa-filmtec-membran-su-aritma-cihazlari-lotus-water-P35863217

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gkhn.hll -- 8 Ekim 2017; 21:26:19 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      305 Mesaj
      10 Ekim 2017 12:20:01

ben geçen hafta cuma aldım. cumartesi geldi. pazar günü kurdum, kurulumu çok kolay zaten çoğunluğu bağlı geliyor. TTS değeri 22 çıktı ilk ölçümde ph da 7-8 arası ama tam anlayamadım. Bunun dışında şöyle bir durum var; ürün normal çalışıyor ancak özellikle post carbon çıkışından veya atık su flow'undan sanki su kaçağı varmış gibi sürekli ses geliyor (depo dolana kadar tabi ki). normal bir durum mu bilmiyorum.Mutfakta ciddi şekilde duyuluyor. Genel olarak su arıtma kullanan kullanan arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim.
      |
      |

• Çavuş
      71 Mesaj
      10 Ekim 2017 14:00:39

Daha dün bu ürünün amerikan filtre olmayan modelini n11'den 15 TL lık kuponla 314 e aldım. Yorumlar iyi görünüyor. Firma da ilgili. Heralde yarından sonra gelecek ürün.insallah kurulum yaptıktan bir kaç gün sonra da deneyimlerimi paylaşırım. Firma yetkilisi amerikan filtre ile ilgili olarak bana ucuz versiyonu tavsiye etti. 50₺ fazla vermeye gerek yok; aynı değerleri aynı surede alıyoruz her iki filtre den dedi ben de tavsiyeye uyup dediğini yaptım. Ucuz olanı aldım.

|
      |

• Yüzbaşı
      261 Mesaj
      10 Ekim 2017 14:39:31
      quote:

Orijinalden alıntı: mukohan

Daha dün bu ürünün amerikan filtre olmayan modelini n11'den 15 TL lık kuponla 314 e aldım. Yorumlar iyi görünüyor. Firma da ilgili. Heralde yarından sonra gelecek ürün.insallah kurulum yaptıktan bir kaç gün sonra da deneyimlerimi paylaşırım. Firma yetkilisi amerikan filtre ile ilgili olarak bana ucuz versiyonu tavsiye etti. 50₺ fazla vermeye gerek yok; aynı değerleri aynı surede alıyoruz her iki filtre den dedi ben de tavsiyeye uyup dediğini yaptım. Ucuz olanı aldım.

kurulumunu nasıl yapıyoruz hocam? ben de almayı düşünüyorum da ciddi olarak. yardım ederseniz sevinirim.

• Çavuş
      71 Mesaj
      10 Ekim 2017 20:09:53

Sayın changa, hele bi gelsin kurulum yapayım. Tabiki yardım ederim. Eğer ben sorunsuz halledersin haber veririm sana, telefon no veririm telefonlasir hallederiz. Zaten pek bi zorluğu yok.

|
      |
      changa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      261 Mesaj
      11 Ekim 2017 08:38:40

Teşekkür ederim yardımınız için.
      |
      |
      mukohan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      305 Mesaj
      11 Ekim 2017 10:49:34
      quote:

Orijinalden alıntı: mukohan

Sayın changa, hele bi gelsin kurulum yapayım. Tabiki yardım ederim. Eğer ben sorunsuz halledersin haber veririm sana, telefon no veririm telefonlasir hallederiz. Zaten pek bi zorluğu yok.

Merhaba ben pazar günü kurulum yaptım. Flow'dan arıtma yaparken sürekli olarak ses geliyor ve mutfakta bayağı duyuluyor. Bir de arıtılmış suda beyaz yüzen tanecikler var. Çeşmeden akanda yok. Kurulum yaptıktan sonra sizdeki durumu paylaşır mısınız?
      |
      |

• Çavuş
      71 Mesaj
      11 Ekim 2017 14:34:36
      Tamam mutlaka bilgi vereceğim. Ancak benimki yurtiçi kargo kaynakli olarak ancak cumaya teslim edilecek. İnşallah o zamana kadar sıkıntılarınız yok olur. Tertemiz suya kavuşursunuz. Nerden aldınız bu arada? Bir de fiyat ve özelliklerini soylernisin

• Firma Yetkilisi
      126 Mesaj
      11 Ekim 2017 14:48:57
      quote:

Orijinalden alıntı: gulnare

Atık suyu azaltmak için ne yapabiliriz? Birde pompalı sistemlerde su kesildiğinde motor çalışmaya devam ediyor zararlı değil mi?

atık suyu azaltırsınız ama membran filtre ömürü kısalır. kullandığınız flowun daha düşük değeri olanı alın flowlar 100-200-300-350-400-450....1500 vs gider evsel ürünlerde genelde 300-450 arası kullanılır 200 lük takarsanız. atık su oranı %50 düşer.

-**** pompanın sular kesilince çalışması cihazınızda düşük basınç siwiçi yok ise devamlı çalışır ama pompalı cihazlarda genelde düşük (alçak)basınç siwiçi olması gerekli sular kesildiğinde pompayı devre dışı bırakır. var ise ve kesmiyor ise düşük basınç siwiçinizi kontrol edin (sular komple kesildiğinde 1-2 dk içinde filtre kaplarında su kalmadığı zaman otomatik kesilir.

Not** 200ml flow piyasada pek bulunmaz isteyen arkadaşlar olursa buradan yazsın yardımcı olurum

• Yüzbaşı
      305 Mesaj
      11 Ekim 2017 15:32:58

Sizinkinin filmtec membranlı 8 aşamalı olanını aldım diye tahmin ediyorum. (sistem organizasyon)

Bu arada kurulum çok kolay zaten tüm filtereler takılı ve montajlı geliyor. Siz sadece tankı, musluğu ve gideri bağlıyorsunuz 15 dakikanızı almaz. Ancakkkk 2 nokta sıkıntı yaratabilir:

1. Arıtmaya ana hattan su almanız için bir aparat geliyor. Bunu lavabonun altındaki daracık yerde monte edebilmek çok zor ve ayrıca bunun için özel alet-edevat lazım. Ben 2 saat uğraşıp bambaşka bir şekilde çözdüm: Musluğu sökemedim o yüzden musluğun kafasını (dönen kısım) söktüm. Buraya ara bağlantı aparatını taktım. En üste de kör tıpa bağlayınca oldu şans eseri uydu hepsi birbirine. İmkanınız varsa bu şekilde 5 dakikada halledersiniz. Tabi bu arada musluk hep açık kalıyor. benimkinin ucu zaten bulaşık makinasına bağlı olduğu için bir sıkıntı yaratmadı.

2. Evyeyi delecekseniz mutlaka 5'lik ve 12'lik metal matkap ucu alın. Ben metal ve ahşap uç ile denedim hep yamuldular Hırdavatçıdan metal uçlarını alıp önce 5'Lik ile deldim sonra 12,5'luk ile büyülttüm.

Hepsi bu kadar kolay gelsin.
      |
      |
      Bahsedilenler: changa , mukohan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      305 Mesaj
      11 Ekim 2017 15:37:01

Sn. tersosmos size iki sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim.

1. Mesela bende 300'Lük flow takılı, ben bunu 200'e çevirdiğimde atık su azalacak ancak membran ömrü de kısalacak mı? Bu işte ideal olan kaçlık kullanmak sizce?

2. Flow'dan arıtma işlemi sırasında ses gelmesi normal mi? (sanki su sızıntısı varmış gibi böyle fıskiye sesi gibi filan)

3. Henüz 2 gün olduğu montaj yapalı ancak arıtılmış suda yüzen beyaz küçük parçacıklar görüyorum, ancak şebekeden aldığımda böyle birşey yok. Normal bir durum mudur?

Şimdiden teşekkürler
      |
      |
      tersosmos@gmail.com kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      830 Mesaj
      11 Ekim 2017 16:02:37

Cevabınız için teşekkürler. Ben mebran uzun gitsin diye USA marka aldın. 4 yıla kadar ömrü olduğunu yalnış hatırlamıyorsam siz burada yazmıştınız. Diğerinin ömrü biraz daha az oluyormuş. Zamanında ankaranın suyu tertemiz deyip canlı yayınlarda içenler vardı. Ama su aşırı tuzlu(tadı deniz suyu gibi) akmaya başladı ve ilk filtre şimdiden kahve rengi. Atık suyu balkona çektim. Aile atmanı oluncada suyu komşu ile ortak ağaçlara çektik hergün bir ağaç sulanıyor. Bendede motor depo dolana kadar çalışıyor. Basınç sorunuda var. İyiki motorlu almışım. Arıtma yaptığı sürece kısıcıdan ses geliyor. Şimdilik mebran ömrü uzun kalması için 400lük düşünmüyorum. Sular böyle aşırı pus olursa kullanmaya devam edeyimmi? Sular düzelince ön filtreleri değiştireceğim.

|
      |
      tersosmos@gmail.com kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Türknet referans olunur.
    • Çavuş
      71 Mesaj
      11 Ekim 2017 20:18:25

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Ben mermeri delip takacagim. Yine de onikilik beton ucu lazım olacak. Boru anahtarı, kurbagacik, teflon Bant vs evde var zaten. Hallederim diye düşünüyorum. Saygılar

|
      |
      erergin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Firma Yetkilisi
      126 Mesaj
      12 Ekim 2017 08:19:57
      quote:

Cevabınız için teşekkürler. Ben mebran uzun gitsin diye USA marka aldın. 4 yıla kadar ömrü olduğunu yalnış hatırlamıyorsam siz burada yazmıştınız. Diğerinin ömrü biraz daha az oluyormuş. Zamanında ankaranın suyu tertemiz deyip canlı yayınlarda içenler vardı. Ama su aşırı tuzlu(tadı deniz suyu gibi) akmaya başladı ve ilk filtre şimdiden kahve rengi. Atık suyu balkona çektim. Aile atmanı oluncada suyu komşu ile ortak ağaçlara çektik hergün bir ağaç sulanıyor. Bendede motor depo dolana kadar çalışıyor. Basınç sorunuda var. İyiki motorlu almışım. Arıtma yaptığı sürece kısıcıdan ses geliyor. Şimdilik mebran ömrü uzun kalması için 400lük düşünmüyorum. Sular böyle aşırı pus olursa kullanmaya devam edeyimmi? Sular düzelince ön filtreleri değiştireceğim.

su çok tortulu pis ise 1. 5 mikronluk sediment tortu filtresini sık değiştirin (filtreyi sökün ve filtreye tepeden bakın komple filtrenin beyazlığı gitmiş ise değiştirin)
      *** membran filtreyi daha çok ağır metaller ve sudaki tuz erken tıkanmasına sebep olabiliyor. membran filtre orta halli bir suda 3-4 yıl yda daha uzun dayanabiliyor. tabi siz suyu yoğun kullanırsanız bu değerler düşer. her filtre değişiminde kısıcınızıda kontrol edin tıkanma var mı diye birde mümkünse her membran değişiminde kısıcınızı değiştirin çünkü kısıcı dediğimiz flow restrictor iğne ucu kadar bir delikden geciyor su her an tıkanabiliyor.
      |
      |

• Firma Yetkilisi
      126 Mesaj
      12 Ekim 2017 08:29:06
      quote:

Benim cihazdada var 300 yazıyor üstünde. acaba bu değerler ne işer yarıyor?

arıtma cihazlarındaki flow restrictorlerin üzerindeki numaralar CC dir yani mililitre kısacası 300cc/dk 1 dakikada 0,3 litre su geçişine izin verir anlamınına gelir. tabi bu oran giriş suyu basıncına göre de değişiklik gösterebilir. +-%10 dur.
      örnek flowlar

• Firma Yetkilisi
      126 Mesaj
      12 Ekim 2017 08:47:29
      quote:

Orijinalden alıntı: ikcihan

Merhaba,
      bir soru sormak istiyorum. Evimde rain-life su arıtma cihazı kullanıyorum .
      Filtrelerden geçen su direk musluktan akıyor. Ne bir depo var, nede atık su olayı.
      Piyasadaki arıtmaların hemen hepsi depolu ve atık su çıkıyor. Bu yüzden, rain-life'ın güvenilirliği konusunda şüphelerim oluştu.

Bu konuda ne dersiniz. rain-life nasıl çalışıyor sizce?

Teşekkür ederim.

atık su ve depo olmayan sistem RO(reverse osmosis) olmayan sistemdir. sizin kullandığınız cihaz MF(micro filtrasyon) yada NF(nano filtrasyon) olabilir. MFve NF de ağır metal arıtımı olmuyor Ro sistemleri belirli bir subasıncı olması gerektiği için ve ozmotik basınç oluşsun diye bir kısıcı kullanıldığı için ve su moleküler seviyede ayrıştırıldığı için ro cihazlarında suyun akışı yavaş olduğu için ortalama su akışı 10 litre / saat dir yani saatte 10 litre su verir bu yüzden depolama tankı kullanılır.

arıtma sistemleri MF (mikro filtrasyon) UF(ultra filtrasyon) NF (nano filtrasyon) RO (reverse osmosis) olarak sıralanır RO bu sistemlerin en üst seviyesidir. arıtma kalitesi de maliyeti de sıralandığı gibi yükselir.

RO sistemleri sudaki tüm maddeleri %50 ve %99 oranında sudan ayırdığı için su saf suya yakın olur. ve direkt ozmoz membranından çıkan su pH değeri 5-6,5 arası olur ve asidik su verir ve mineralden yoksun olur.
      bu sebebden dolayı membran filtreden sonra depolanan suyun iyi bir dizayn edilmiş alkali mineral ve magnezyum filtresi ile suyun tekrar iyileştirilmesi alzım bu iyileştirme gerçek orjinal ve doğal filtreler ile yapılmaktadır. çin malı filtreler bu değerler sağlanamaz. kalitesi onaylanmış NSF belgeli filtre kullandığınızda bu kaliteli su elde edersiniz.
      |
      |

Reklamlar
modasor
SEO
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,594
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.