Şimdi Ara

Su Arıtma Cihazları için Sıcak Fırsatlar (50. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.710
Cevap
385
Favori
525.334
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu sistemi önerir misiniz. Bunu almayı düşünüyorum.

http://m.n11.com/8-asama-usa-filmtec-membran-su-aritma-cihazlari-lotus-water-P35863217

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gkhn.hll -- 8 Ekim 2017; 21:26:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gkhn.hll G kullanıcısına yanıt
    ben geçen hafta cuma aldım. cumartesi geldi. pazar günü kurdum, kurulumu çok kolay zaten çoğunluğu bağlı geliyor. TTS değeri 22 çıktı ilk ölçümde ph da 7-8 arası ama tam anlayamadım. Bunun dışında şöyle bir durum var; ürün normal çalışıyor ancak özellikle post carbon çıkışından veya atık su flow'undan sanki su kaçağı varmış gibi sürekli ses geliyor (depo dolana kadar tabi ki). normal bir durum mu bilmiyorum.Mutfakta ciddi şekilde duyuluyor. Genel olarak su arıtma kullanan kullanan arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim.
  • gkhn.hll G kullanıcısına yanıt
    Daha dün bu ürünün amerikan filtre olmayan modelini n11'den 15 TL lık kuponla 314 e aldım. Yorumlar iyi görünüyor. Firma da ilgili. Heralde yarından sonra gelecek ürün.insallah kurulum yaptıktan bir kaç gün sonra da deneyimlerimi paylaşırım. Firma yetkilisi amerikan filtre ile ilgili olarak bana ucuz versiyonu tavsiye etti. 50₺ fazla vermeye gerek yok; aynı değerleri aynı surede alıyoruz her iki filtre den dedi ben de tavsiyeye uyup dediğini yaptım. Ucuz olanı aldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: mukohan

Daha dün bu ürünün amerikan filtre olmayan modelini n11'den 15 TL lık kuponla 314 e aldım. Yorumlar iyi görünüyor. Firma da ilgili. Heralde yarından sonra gelecek ürün.insallah kurulum yaptıktan bir kaç gün sonra da deneyimlerimi paylaşırım. Firma yetkilisi amerikan filtre ile ilgili olarak bana ucuz versiyonu tavsiye etti. 50₺ fazla vermeye gerek yok; aynı değerleri aynı surede alıyoruz her iki filtre den dedi ben de tavsiyeye uyup dediğini yaptım. Ucuz olanı aldım.

kurulumunu nasıl yapıyoruz hocam? ben de almayı düşünüyorum da ciddi olarak. yardım ederseniz sevinirim.
  • changa C kullanıcısına yanıt
    Sayın changa, hele bi gelsin kurulum yapayım. Tabiki yardım ederim. Eğer ben sorunsuz halledersin haber veririm sana, telefon no veririm telefonlasir hallederiz. Zaten pek bi zorluğu yok.

• mukohan M kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim yardımınız için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mukohan

Sayın changa, hele bi gelsin kurulum yapayım. Tabiki yardım ederim. Eğer ben sorunsuz halledersin haber veririm sana, telefon no veririm telefonlasir hallederiz. Zaten pek bi zorluğu yok.

Merhaba ben pazar günü kurulum yaptım. Flow'dan arıtma yaparken sürekli olarak ses geliyor ve mutfakta bayağı duyuluyor. Bir de arıtılmış suda beyaz yüzen tanecikler var. Çeşmeden akanda yok. Kurulum yaptıktan sonra sizdeki durumu paylaşır mısınız?
  • Tamam mutlaka bilgi vereceğim. Ancak benimki yurtiçi kargo kaynakli olarak ancak cumaya teslim edilecek. İnşallah o zamana kadar sıkıntılarınız yok olur. Tertemiz suya kavuşursunuz. Nerden aldınız bu arada? Bir de fiyat ve özelliklerini soylernisin

• quote:

Orijinalden alıntı: gulnare

Atık suyu azaltmak için ne yapabiliriz? Birde pompalı sistemlerde su kesildiğinde motor çalışmaya devam ediyor zararlı değil mi?

atık suyu azaltırsınız ama membran filtre ömürü kısalır. kullandığınız flowun daha düşük değeri olanı alın flowlar 100-200-300-350-400-450....1500 vs gider evsel ürünlerde genelde 300-450 arası kullanılır 200 lük takarsanız. atık su oranı %50 düşer.

-**** pompanın sular kesilince çalışması cihazınızda düşük basınç siwiçi yok ise devamlı çalışır ama pompalı cihazlarda genelde düşük (alçak)basınç siwiçi olması gerekli sular kesildiğinde pompayı devre dışı bırakır. var ise ve kesmiyor ise düşük basınç siwiçinizi kontrol edin (sular komple kesildiğinde 1-2 dk içinde filtre kaplarında su kalmadığı zaman otomatik kesilir.

Not** 200ml flow piyasada pek bulunmaz isteyen arkadaşlar olursa buradan yazsın yardımcı olurum

• Sizinkinin filmtec membranlı 8 aşamalı olanını aldım diye tahmin ediyorum. (sistem organizasyon)

Bu arada kurulum çok kolay zaten tüm filtereler takılı ve montajlı geliyor. Siz sadece tankı, musluğu ve gideri bağlıyorsunuz 15 dakikanızı almaz. Ancakkkk 2 nokta sıkıntı yaratabilir:

1. Arıtmaya ana hattan su almanız için bir aparat geliyor. Bunu lavabonun altındaki daracık yerde monte edebilmek çok zor ve ayrıca bunun için özel alet-edevat lazım. Ben 2 saat uğraşıp bambaşka bir şekilde çözdüm: Musluğu sökemedim o yüzden musluğun kafasını (dönen kısım) söktüm. Buraya ara bağlantı aparatını taktım. En üste de kör tıpa bağlayınca oldu şans eseri uydu hepsi birbirine. İmkanınız varsa bu şekilde 5 dakikada halledersiniz. Tabi bu arada musluk hep açık kalıyor. benimkinin ucu zaten bulaşık makinasına bağlı olduğu için bir sıkıntı yaratmadı.

2. Evyeyi delecekseniz mutlaka 5'lik ve 12'lik metal matkap ucu alın. Ben metal ve ahşap uç ile denedim hep yamuldular Hırdavatçıdan metal uçlarını alıp önce 5'Lik ile deldim sonra 12,5'luk ile büyülttüm.

Hepsi bu kadar kolay gelsin.

• Sn. tersosmos size iki sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim.

1. Mesela bende 300'Lük flow takılı, ben bunu 200'e çevirdiğimde atık su azalacak ancak membran ömrü de kısalacak mı? Bu işte ideal olan kaçlık kullanmak sizce?

2. Flow'dan arıtma işlemi sırasında ses gelmesi normal mi? (sanki su sızıntısı varmış gibi böyle fıskiye sesi gibi filan)

3. Henüz 2 gün olduğu montaj yapalı ancak arıtılmış suda yüzen beyaz küçük parçacıklar görüyorum, ancak şebekeden aldığımda böyle birşey yok. Normal bir durum mudur?

Şimdiden teşekkürler
  • Cevabınız için teşekkürler. Ben mebran uzun gitsin diye USA marka aldın. 4 yıla kadar ömrü olduğunu yalnış hatırlamıyorsam siz burada yazmıştınız. Diğerinin ömrü biraz daha az oluyormuş. Zamanında ankaranın suyu tertemiz deyip canlı yayınlarda içenler vardı. Ama su aşırı tuzlu(tadı deniz suyu gibi) akmaya başladı ve ilk filtre şimdiden kahve rengi. Atık suyu balkona çektim. Aile atmanı oluncada suyu komşu ile ortak ağaçlara çektik hergün bir ağaç sulanıyor. Bendede motor depo dolana kadar çalışıyor. Basınç sorunuda var. İyiki motorlu almışım. Arıtma yaptığı sürece kısıcıdan ses geliyor. Şimdilik mebran ömrü uzun kalması için 400lük düşünmüyorum. Sular böyle aşırı pus olursa kullanmaya devam edeyimmi? Sular düzelince ön filtreleri değiştireceğim.

• erergin E kullanıcısına yanıt
    Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Ben mermeri delip takacagim. Yine de onikilik beton ucu lazım olacak. Boru anahtarı, kurbagacik, teflon Bant vs evde var zaten. Hallederim diye düşünüyorum. Saygılar

• quote:

Cevabınız için teşekkürler. Ben mebran uzun gitsin diye USA marka aldın. 4 yıla kadar ömrü olduğunu yalnış hatırlamıyorsam siz burada yazmıştınız. Diğerinin ömrü biraz daha az oluyormuş. Zamanında ankaranın suyu tertemiz deyip canlı yayınlarda içenler vardı. Ama su aşırı tuzlu(tadı deniz suyu gibi) akmaya başladı ve ilk filtre şimdiden kahve rengi. Atık suyu balkona çektim. Aile atmanı oluncada suyu komşu ile ortak ağaçlara çektik hergün bir ağaç sulanıyor. Bendede motor depo dolana kadar çalışıyor. Basınç sorunuda var. İyiki motorlu almışım. Arıtma yaptığı sürece kısıcıdan ses geliyor. Şimdilik mebran ömrü uzun kalması için 400lük düşünmüyorum. Sular böyle aşırı pus olursa kullanmaya devam edeyimmi? Sular düzelince ön filtreleri değiştireceğim.

su çok tortulu pis ise 1. 5 mikronluk sediment tortu filtresini sık değiştirin (filtreyi sökün ve filtreye tepeden bakın komple filtrenin beyazlığı gitmiş ise değiştirin)
    *** membran filtreyi daha çok ağır metaller ve sudaki tuz erken tıkanmasına sebep olabiliyor. membran filtre orta halli bir suda 3-4 yıl yda daha uzun dayanabiliyor. tabi siz suyu yoğun kullanırsanız bu değerler düşer. her filtre değişiminde kısıcınızıda kontrol edin tıkanma var mı diye birde mümkünse her membran değişiminde kısıcınızı değiştirin çünkü kısıcı dediğimiz flow restrictor iğne ucu kadar bir delikden geciyor su her an tıkanabiliyor.

• quote:

Benim cihazdada var 300 yazıyor üstünde. acaba bu değerler ne işer yarıyor?

arıtma cihazlarındaki flow restrictorlerin üzerindeki numaralar CC dir yani mililitre kısacası 300cc/dk 1 dakikada 0,3 litre su geçişine izin verir anlamınına gelir. tabi bu oran giriş suyu basıncına göre de değişiklik gösterebilir. +-%10 dur.
    örnek flowlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ikcihan

Merhaba,
    bir soru sormak istiyorum. Evimde rain-life su arıtma cihazı kullanıyorum .
    Filtrelerden geçen su direk musluktan akıyor. Ne bir depo var, nede atık su olayı.
    Piyasadaki arıtmaların hemen hepsi depolu ve atık su çıkıyor. Bu yüzden, rain-life'ın güvenilirliği konusunda şüphelerim oluştu.

Bu konuda ne dersiniz. rain-life nasıl çalışıyor sizce?

Teşekkür ederim.

atık su ve depo olmayan sistem RO(reverse osmosis) olmayan sistemdir. sizin kullandığınız cihaz MF(micro filtrasyon) yada NF(nano filtrasyon) olabilir. MFve NF de ağır metal arıtımı olmuyor Ro sistemleri belirli bir subasıncı olması gerektiği için ve ozmotik basınç oluşsun diye bir kısıcı kullanıldığı için ve su moleküler seviyede ayrıştırıldığı için ro cihazlarında suyun akışı yavaş olduğu için ortalama su akışı 10 litre / saat dir yani saatte 10 litre su verir bu yüzden depolama tankı kullanılır.

arıtma sistemleri MF (mikro filtrasyon) UF(ultra filtrasyon) NF (nano filtrasyon) RO (reverse osmosis) olarak sıralanır RO bu sistemlerin en üst seviyesidir. arıtma kalitesi de maliyeti de sıralandığı gibi yükselir.

RO sistemleri sudaki tüm maddeleri %50 ve %99 oranında sudan ayırdığı için su saf suya yakın olur. ve direkt ozmoz membranından çıkan su pH değeri 5-6,5 arası olur ve asidik su verir ve mineralden yoksun olur.
    bu sebebden dolayı membran filtreden sonra depolanan suyun iyi bir dizayn edilmiş alkali mineral ve magnezyum filtresi ile suyun tekrar iyileştirilmesi alzım bu iyileştirme gerçek orjinal ve doğal filtreler ile yapılmaktadır. çin malı filtreler bu değerler sağlanamaz. kalitesi onaylanmış NSF belgeli filtre kullandığınızda bu kaliteli su elde edersiniz.

• Konu hakkında donanımlı görünüyorsunuz soruyu direk size yöneltmek isterim. Piyasadaki ters ozmos cihazlar ve filtreleri ne derece suyu tekrar mineral bakımından doğurabilecek derecededir?

Brita yada muadili sürahi filtreler çay ve yemek suyu koymak için uygun mudur?

Amway espring ters ozmostan daha mı kalitelidir ,kullandığı yöntem daha mı sağlıklıdır? Bu kadar pahalı olmasının sebebi nedir?

Teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ultrAslanOzZzY

Konu hakkında donanımlı görünüyorsunuz soruyu direk size yöneltmek isterim. Piyasadaki ters ozmos cihazlar ve filtreleri ne derece suyu tekrar mineral bakımından doğurabilecek derecededir?

Brita yada muadili sürahi filtreler çay ve yemek suyu koymak için uygun mudur?

Amway espring ters ozmostan daha mı kalitelidir ,kullandığı yöntem daha mı sağlıklıdır? Bu kadar pahalı olmasının sebebi nedir?

Teşekkür ederim.

ters ozmozdan çıkan suyun ph değeri 5-6 oluyor ve bunu mineral katarak 7,5-9 arasına cekiyor demekki filtreler iş görüyorki pH değerleri yükseliyor bu mineraller bildiğimiz doğal tastır.
    sürahi tipi arıtmaların içinbde karbon filtre vardır şebeke suyundaki klor karbon ile tutulur ve suya kötü tat veren maddeler karbon filtrede kalır. bildiğimiz herhangi bir karbon filtre ile aynı işi görürsünüz.
    amway ters ozmozdan kaliteli olamaz MF filtrasyon içerir mikro filtrasyon sürehi tipi arıtmanın sonrasına uv filtre eklenmesi kısacası ters ozmoz olmayan sistem arıtma yapmaz filtreleme yapar. amway fiyatının pahalı olması o firmanın politikasına bağlıdır. bir karbon filtre alıp bir de uv eklerseniz aynı cihazı elde edersiniz. uv neden kullanıyor ? karbon filtre kloru tuttuğu için su bakteri oluşumuna elverişli hale gelir o yüzden uv filtre ile sterilize edilir. :)

• Peki ev kendimin olmadığı için ve çok meşakkatli geleceği için ilk etapta sürahi denemek istiyorum brita kullananlarda en azından yemek çay suyu için gayet işimizi görüyor diyorlar. Onu denemek faydalı olur mu

• quote:

Orijinalden alıntı: ultrAslanOzZzY

Peki ev kendimin olmadığı için ve çok meşakkatli geleceği için ilk etapta sürahi denemek istiyorum brita kullananlarda en azından yemek çay suyu için gayet işimizi görüyor diyorlar. Onu denemek faydalı olur mu

yemek ve kullanım suyu olarak kullanabilirsiniz. tavsiye ederim
  • 
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.