Şimdi Ara

Su Arıtma Cihazları için Sıcak Fırsatlar (269. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: SPRİNGWATER , slat21 , slat21 Daha Az
3 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 6 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü2 Mobil
5 sn
7.710
Cevap
385
Favori
525.396
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 267268269270271
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Cihaz pompasız galiba, doğru mu anladım? Bu fiyata pompasız biraz fazla gibi geldi

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Dostlar ihlas cebilon silver cihaz var ön filtre grubu değişim zamanı geldi ihlas bir ton para istiyor. İnternette aradım ama güvenemiyorum hangi markadan almalıyım filtreleri nfs onaylı. Yardımcı olursanız sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kadirt kullanıcısına yanıt
    3140 kullanıyorum. İlk çıktığında almıştım, abonelik değil.
    Suyun tadı yok :) üründe tatlandırıcı yok membrandan sonra, dolayısıyla saf su içiyorsunuz. Memnunum ama filtre için Arçelik’e bağımlısınız. İstedikleri gibi zam yapıyorlar

• iakten kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkür ederim. 1 lt temiz su için yaklaşık olarak ne kadar atık su üretiyor cihaz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar arıtmayı koyabileceğim çekmecede alanım dar. O yüzden tankının küçük olması ve az yer kaplaması önemli. Aynı şekilde filtrelerin de slim kasa olması lazım. Böyle cihaz bulamadım. Öneriniz var mıdır?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • blackcurse B kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam yer konusunda sıkıntı yaşıyprsanız bu modeli inceleyebilirsin …

https://www.ethicwater.com.tr/urun/platinum-inox-su-aritma-cihazi/

Su Arıtma Cihazları için Sıcak Fırsatlar

• Arkadaşlar bu su arıtmaların atık su oranları nedir ?

• Emrah_d kullanıcısına yanıt

Bende bunu merak ediyorum, geçen alacaktım youtubede izledim adam 1.5 litre suya 30 lt atık su çıkıyor diyor. Böyle ise bir avantajı yok.

• ARTHUR. kullanıcısına yanıt
    Şebeke suyu basınç durumuna göre, cihazın pompalı pompasız durumuna göre değişir atık miktarı.

Şebeke suyun 3 bar ve altı ise tank 2 saatte ancak dolar 12 litrelik 40-50 litre su atar. Bu ilk dolum için geçerli sonra sen 1-2 litre su kullanınca cihaz tekrar devreye girer bu defa aldığın 2lt suyu tamamlamak için yaklaşık 15-20 litre su atar ve bu senin her zaman kullanım yaptığın harekettir. Yani sen, stop etmiş veya tankı dolmuş bir üründen 1 bardak su alırsın cihaz devreye girmez 2 alırsın 3 alırsın.... taki cihaz yaklaşık 2 litreye yaklaştığında aldığın su cihaz devreye girer ve devamlı böyle sirkülasyon sağlanır.

Sonuç 3 bar Şebeke suyu ve pompasiz cihazda 1 litre için 7-10 litre atar yaklaşık.

Şebeke suyu 4 bar ve üzeri ise bu aran yarı yarıya düşer 1 litre için 3-5lt atar.

Şebeke suyu 3 barın da altındaysa bu oranlar daha da artar.

Pompalı cihazlarda ise Şebeke suyunun önemi pek yoktur 1 litre için 2 ila 4lt arası bir atık su oluşur.

1 litre için 30 litre atması için Şebeke suyu 2 bar civarı olması gerekli veya cihazın çeşitli parçalarında bir hata sorun varsa atar.

Bu verdiğim oranlar 75-100 gpd membranlı ve su tankı olan cihazlar ve tüm markalar için geçerlidir. Kaliteli membranlar arasında bu oran en fazla %20 daha düşük atık oluştura bilir. Marka marka atık su oranı sormanıza gerek yok çünkü hepsi standarttır.

Öneri: daha düşük atık su elde etmek için pompalı su arıtma ve yüksek üretim kapasiteli yani membrani 200-300-500 gpd olan membranlardan tercih ederseniz atık oranını 1litreye 1 litre veya 1 litreye 1.5 litre gibi gibi yapabilirsiniz. Bunu neden yapmıyor arıtma satanlar derseniz. Membran büyüdükçe membran maliyeti de artacağı için aritmacilar çok bu işe girmez.

Neden büyük membran derseniz; büyük membranda üretim suyu artar ve su tankı çok daha kısa sürede dolum olur ve atık oranı azalır.

Not* atık suyu ayrıca şebeke suyu kirlilik düzeyine göre de değişiklik gösterebilir.

Umarım açıklayıcı olmuşumdur. Tüm atık suyu soranlar için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tersosmos -- 8 Ağustos 2022; 11:41:7 >

• arkadaşlar doğru yerdemi soruyorum bilmiyorum bilen yardımcı olsun lütfen

ben 6-7 ay önce aldım şimdi bazı filtreleri değişmesi gerekiyor ürünü aldığım kişiyi arıyorum filtre değiştirmek fiyatı çok yüksek

internette bakıyorum hangisi uyumlu hangisi hangi makinaya çözemiyorum

tek çözebildiğim bağlantı yerleri vidalı çevirmeli gibi değil izlediğim videolara göre sıkıştırmalı bir sistemi var

• JQKER kullanıcısına yanıt
    Hocam cihazın filtrelerini göreceğimiz şekilde resim atın yardımcı olalım.

• Arkadaşlar bana içi boş kapalı kasa lazım. Kullandığım sistem açık kasa ve biraz el altında olduğu için temizlik esnasında sıkıntı yaratabiliyor. İnternetten 1-2 yerde gördüm ama çok güven vermedi. Tavsiyelerinize açığım.

• durall kullanıcısına yanıt
    Hocam boş kapalı kasayı 200₺ ve üzerinde satıyorlar. Kasanın nesi güven vermedi. Marka olan birisi zaten boş kasasını satmaz. Açık housing sistem bir cihazın varsa zaten her kasaya uymaz. Kasalı cihazlar genelde inline tabir edilen filtrelere göre uyumludur ve su tankları da genelde 8 litreye göredir. Tüm bunları göz önünde bulundurup satın alın ya da satın alacağınız yere tank litrenizi ve sisteminizi söyleyin ona göre kasa önerisi yaparlar.

• tersosmos kullanıcısına yanıt
    malum satış sitelerinde 10larca ilan var hepsi farklı bir şey yazmış benim en çok takıldığım bağlantı kısmının uyup uymadığı ve kalite konusu.180tl ye 5 tane satanda var 500tl ye de ama bakınca aynı gibi. fiyatı yüksek ise iyidir demek istemem :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JQKER -- 8 Ağustos 2022; 12:27:23 >

Bu filtreye mi pahalı dediler hocam piyasada bundan çok ne var Son zamanlarda. Çubuklu inline filtre bunlar. Bunun komple setini 300 liraya bulursun. Hatta şura da 210 liraya varhttps://www.ciceksepeti.com/inline-kapali-kasa-tum-su-aritma-cihazlarina-uyumlu-5li-filtre-takimi-kcm88439263

HATTA ÇOĞU SATICI BUNLARI DİRSEKLERİ YANİ BAĞLANTILARI İLE BİRLİKTE SATAR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tersosmos -- 8 Ağustos 2022; 12:32:43 >

cevap üçün teşekkürler

"Çubuklu inline" kısmını öğrenmem iyi oldu

ben komplesini 700 tl almışken. sadece filtre değişimine 450 isteyince çok gelmişti

attığınız linkteki ürün ve benzerlerini 200 tl den 500tl ye kadar olanları var

kaliteli olan bir ürün linki önerir msiniz onun üzerinden araştırayım

tekrar teşekkürler

• harca harca bitmezden Tekne almadıysanız az daha bekleyin bikaç güne arıtma geliyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Çubuklu olanların 200-500 aralığı hemen hemen aynı kalite hocam. Öncekinden memnunsan aynı şekilde devam edebilirsin. Zaten bunların nsf li olanı yok piyasada o yüzden uygun olanı satın alıp kendiniz değişim yapınız. Servis değişim isterseniz servis 150-200 lira ekler fiyat üzerine.

Detaylı bilgi için teşekkürler.

Suyun kıymeti ve ehemniyeti gün geçtikçe artarken bu tarz cihazlar alınırken ve satılırken bu konuda detaylı ve özverili olmak gerekmektedir.

Ortlama 10 litre su için 30 litre atık ciddi bir oran yazıktır atık suya .

• iakten kullanıcısına yanıt

ben tavsiye alıyorum. cihazlar hakkında fazla bilgim yok. :)

ürün detayında pompa ilave edince +700 TL yazıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr.isson76 -- 8 Ağustos 2022; 14:1:28 >
  • 
Sayfa: önceki 267268269270271
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.