Şimdi Ara

Su Arıtma Cihazları için Sıcak Fırsatlar (133. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.693
Cevap
385
Favori
525.003
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ön 3 filtre ve tadlandırıcı filtreyi değiştirmen yeterli hocam şimdilik.ama resim atabilirsen aşamalı filtrelerden değişmesi gereken varmı onada bakalım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • casual07 C kullanıcısına yanıt
    1 yıl olduysa 9 aşamali ise normal f/b ürünü ise komple filtrelerini değiştir hocam alt 3 lü filtreyi degistirmeyle tat sorununu bir nebze çözersin ama sertlik sorununu çözemezsin su sert geliyorsa tds değerinde sorun olabilir tds sorunu demek membran filtre ile alakalı olduğu için cihazın tüm filtrelerini yenilemen gerekli

• ctnuyr kullanıcısına yanıt
    en kısa sürede resimleri atacağım yardımınız için teşekkür ederim.
  • Bu konuyu yeni araştırmaya başladım, yeni evde acaba su arıtma tesisi mi kurmak mantıklı olur, su arıtma sürahileri yeterli mi yoksa düz damacana alma sistemi ile devam mı etmeli kararsız kaldım. Daha önce hiç su arıtmalı bir düzen kullanmadım, hep dışardan su aldık. Yönlendirebilecek var mıdır arkadaşlar, uzun vadede ne önerirsiniz, sağlıklı olacak şekilde tabii
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-41F3DB120

şu cihazı satıyorum ilgilenen msg atabilir.
    https://www.hepsiburada.com/hotpoint-ariston-ct-ntc-ix2-82227-su-aritma-cihazi-p-MTHOTCTNTCIX2
    Neden satıyorsunuz. Harika bir cihaza benziyor. Memnun değil misiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lifetech set aldım kendim monte ettim. Çünkü bardak koyup arıtma musluğunu azıcık bile açınca su her tarafıma sıçrıyor sanıyorum basınç fazla. Acaba nasıl bir aparat ile basıncı düşürebilirim?
  • munchausenbyproxy kullanıcısına yanıt
    Cihazın girişine 70 psi lik basınç düşürücü takınız pompalı model ise 40 psi kullanın.

Bunun dışında su tankının havasını da biraz düşürerek akışı yavaşlayabilirsin.

Ama basınç koruyucu kullanmanı tavsiye ederim.

• _XaNDeR_ kullanıcısına yanıt
    Ne kadara mal oldu seri modeli nedir hocam batarya olarakta 3 yollu arıtma cihazi için yeni evye batarya daha güzel olur mantıklı

• 6aylik bebeğime de güvenle verebileceğim suyu alabileceğim filtreleri kolay bulunur ve kaliteli olan bir sistem önerebilir misiniz arkadaşlar? Çok seçenek var fazla detaylı bilmeyince kafa karışıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: shadows_d

6aylik bebeğime de güvenle verebileceğim suyu alabileceğim filtreleri kolay bulunur ve kaliteli olan bir sistem önerebilir misiniz arkadaşlar? Çok seçenek var fazla detaylı bilmeyince kafa karışıyor
    Merhaba nacizane su ve su arıtma ile ilgili bilimsel olarak araştırmaları olan Çevre Mühendisiyim.
    İşin ucunda bebel ve çocuk var ise tek tip su alımı bile riskli bence, arada su markası bile dğeiştirilmeli mineral olranlarından pH larına vs. herşeyi farklı. Arıtma ben de kullanıyorum ama eve arada litrelik sular alıp bazen erikli, saka, abant vs. eğiştirip su tüketimini çeşitlendiiryorum, tavsiyemdir.
  • shadows_d S kullanıcısına yanıt
    https://m.donanimhaber.com/videosampnew.aspx?id=100846

Bu incelemeyi okumani tavsiye ederim forumun kendi merkezide bu modeli kullaniyor.

• Teşekkür ederim zaten aklımda da royal green vardı lux plus modelini sipariş ettim

• 6 ay once eve Royal Green Lux Plus takdirdik. Bu gune kadar, koku, tat vs en ufak bir sikayetimiz olmadi. Ozellikle bu gunlerde gonul rahatligiyla kullaniyorum.
    Herkese tavsiye ederim.
  • icetea_16 kullanıcısına yanıt
    Hocam pompasız olması sorun yaratır mı?

4 katlı binanın 3. katındayım. basınç sorun olur mu sizce?
    Saygılar
  • homus kullanıcısına yanıt
    Selam bende 3.katta oturuyorum sorun yaşamadım su basıncı gayet iyi pompa sonradan da takma imkanınız var pompasız değerlendirin gerekirse sonra ilave edersiniz diye düşünüyorum

• arkadaşlar selam
    9 aşamalı su arıtmanın tüm filtrelerini kendim değiştirdim membran dahil ancak sıkıntılar var. sürekli ses geliyor şöyle ki eskiden sürahi vs doldurduktan sonra pompa çalışıyordu şimdi ise pompa kafasına göre kendi kendine çalışıyor. ses yapmasın diye fişini çektim yine aynı sürekli ses yapıyor sanki kompresör var evde. pompa çalışmazken ses yaparsa musluğu açınca ses kesiliyor ama bir süre sonra yine aynı döngü. filtreleri değişmeden önce sıkıntı yoktu hiç. Bir de suda küçük baloncuklar var ve tadı plastik gibi normal mi bu durum. Suyun debisi de azaldı bu arada.
  • Ses içinde kalan havadan olabilir, geçer ama suyun tadının plastik gibi olması normal değil. Filtrelerden birini ters takmış olabilirsiniz.

• casual07 C kullanıcısına yanıt
    çoğu cihazda yapıyor bu ses.Sanırsam membran oring çontalarından geliyor basınçtan dolayı .Belirli bir zaman sonra geçiyor motordan olduğunu sanmıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • meeb kullanıcısına yanıt
    dün gündüz de yaptı ancak gece daha sık yaptı basıncın artmasından dolayı en son vanayı kapatıp yattım. bir yıldır kullanıyorum ilk andan itibaren böyle ses yoktu
  • 
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.