Şimdi Ara

Su Arıtma Cihazları için Sıcak Fırsatlar (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
317
Cevap
16
Favori
64.627
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • urunu gg uzerinden aldim alacak arkadaslar arastirirlarsa soyledigim rakamlara bulabilirler.

hatta simdi baktim, benim aldigimdan daha ucuza dahi var ayni urun.
  • Daha önceki yazılarımdan beni bilen bilir kimya sektöründeyim, arıtma sistemleriyle ilgili herhangi ticari bir ilişkim yok o yüzden aşağıdaki gözlemlerim için hemen iftirada bulunup saldırmayın.. Doğruların bilinmesi ve daha fazla kişinin aldatılmaması, canının yanmaması adına yaptığım bir paylaşımdır. İsteyen inanır istemeyen inanmaz. İnanmayan en basitinden bir TDSmetre satın alıp espring cihazının giriş-çıkış TDS değerini ölçüp kendisi burada paylaşabilir..

Bir müşterimin ricası üzerine satınaldığı Amway espring cihazının çıkış değerlerini ölçtüm, inorganik olarak nerdeyse hiç filtrasyon yapmıyor. Sudaki erimiş katı maddelerin tamamını gösteren parametre olan TDS(Total Dissolved Solids) giriş ve çıkış değerleri hemen hemen aynı.. Diğer belli başlı parametrelerde de (sertlik, alkalite, klorür, demir, silis vs) osmosta olduğu gibi bariz farklılıklar görünmüyor. Biraz araştırma yaptığımda cihazın sadece allanıp pullanmış kasalı (patentli!)blok karbon filtre ve içine entegre edilmiş ultraviyole lambadan ibaret olduğunu öğrendim. Yani sadece organik kirlilikleri ve bazı ağır metalleri (o da belli seviyede) tutabilecek bir cihaz. Ayrıca tutulan kirlilikler cihazdan atılmadığı için filtre üzerinde birikmekte bu da filtrenin ömrünü kısaltmakla beraber zamanında değiştirilmediği takdirde bir süre sonra kirlilik üreteci olarak çalışma potansiyeli de mevcuttur.

Hele bir de (bence) bu uyduruk cihazın fiyatını düşününce vahşi kapitalizmin vicdansızlığının boyutu içimi sızlattı.. Yazık çok yazık..

• quote:

Orijinalden alıntı: oaston

Daha önceki yazılarımdan beni bilen bilir kimya sektöründeyim, arıtma sistemleriyle ilgili herhangi ticari bir ilişkim yok o yüzden aşağıdaki gözlemlerim için hemen iftirada bulunup saldırmayın.. Doğruların bilinmesi ve daha fazla kişinin aldatılmaması, canının yanmaması adına yaptığım bir paylaşımdır. İsteyen inanır istemeyen inanmaz. İnanmayan en basitinden bir TDSmetre satın alıp espring cihazının giriş-çıkış TDS değerini ölçüp kendisi burada paylaşabilir..

Bir müşterimin ricası üzerine satınaldığı Amway espring cihazının çıkış değerlerini ölçtüm, inorganik olarak nerdeyse hiç filtrasyon yapmıyor. Sudaki erimiş katı maddelerin tamamını gösteren parametre olan TDS(Total Dissolved Solids) giriş ve çıkış değerleri hemen hemen aynı.. Diğer belli başlı parametrelerde de (sertlik, alkalite, klorür, demir, silis vs) osmosta olduğu gibi bariz farklılıklar görünmüyor. Biraz araştırma yaptığımda cihazın sadece allanıp pullanmış kasalı (patentli!)blok karbon filtre ve içine entegre edilmiş ultraviyole lambadan ibaret olduğunu öğrendim. Yani sadece organik kirlilikleri ve bazı ağır metalleri (o da belli seviyede) tutabilecek bir cihaz. Ayrıca tutulan kirlilikler cihazdan atılmadığı için filtre üzerinde birikmekte bu da filtrenin ömrünü kısaltmakla beraber zamanında değiştirilmediği takdirde bir süre sonra kirlilik üreteci olarak çalışma potansiyeli de mevcuttur.

Hele bir de (bence) bu uyduruk cihazın fiyatını düşününce vahşi kapitalizmin vicdansızlığının boyutu içimi sızlattı.. Yazık çok yazık..

çok yerinde bir tespit.ayrıca daha önce espring satmış bir arkadaşın samimi itiraflarında da aynı şeyleri duymuştum.
    ayrıca herhangi bir atık sistemi olmadığı için bence süzülen atıklar ve ölü mikroplarla dolu bir artamda tekrardan mikrobik kirlenme olmaması mümkün değildir.

• bende bmb alacaktım filmtec membran istiyorum diye sordum fakat kendi ürettikleri membranı takabileceklerini solediler kararsız kaldım..
  • Kısa bir süre önce gg üzerinden bir cihaz aldım. 7 filtreli ve pompalı bir ürün. Pompa yı sadece ilk çalıştırma esnasında kısa bir süreliğine taktım. Su akışı sağlandıktan sonra (1-2 dakika) fişini çıkardım ve sistem gayet normal çalışmaya devam etti. Bu sabah evde cihaz kurulumu öncesinden kalma damacananın yerinde durduğunu görünce günlerdir arıtma suyu içtiğimizi fark ettim. Normal şartlarda özellikle ben ve annem çeşme suyunu hemen anlıyoruz. İzmir in genel olarak suyu kötü. Bizim evimizdeki su da resmen acı. Bazıları su soğuk olursa tadından anlaşılmayabilir diyorlar ama ben bunu da denedim fakat maalesef olmadı. Bu işte kurulumdan sonra ufak bir problem var, bir süre suyunuzda (satıcının bana belirttiği miktar 10 gün boyunca 20 litre kullanım miktarı) sorun olabiliyor fakat sonrasında sorun devam etmemesi lazım. alt filtre takımını (suyun girişindeki yanyana olan büyük 3 filtre; 1 micron, karbon ve 5 micron filtrelerin her değişiminde bu sorunun yaşanabileceğini belirtti.) Durum devam ederse satıcı ürünü geri alabileceğini söyledi bana. Hatta ufak bir yanlış anlama bile oldu bu konuda. RO sistemin diğer bir kötü tarafı ise atık su olayı. Yine satıcının söylediğine göre 1 litre temiz su için ortalama 2 litre de atık su olduğunu söyledi. Bunu atık su kısmının olduğu yere bir çeşme yada vana gibi bir şey takarak kısa bileceğimizi fakat bunun hem suyun kalitesini düşüreceğini hemde membran ve tüm filtreleri garanti dışı bırakacağını söyledi. Bende garanti için değil ama açıkçası kendi sağlığım için bu işlemi yapmadım. Ne kadar atık su gittiğini de bilmiyorum açıkası. Yalnız kimse suyun arıtma su olduğunu anlamadığına göre demek ki doğru bir iş yapmışım diye düşünüyorum kendi adıma.

• quote:

Orijinalden alıntı: gölgeyele74

quote:

Daha önceki yazılarımdan beni bilen bilir kimya sektöründeyim, arıtma sistemleriyle ilgili herhangi ticari bir ilişkim yok o yüzden aşağıdaki gözlemlerim için hemen iftirada bulunup saldırmayın.. Doğruların bilinmesi ve daha fazla kişinin aldatılmaması, canının yanmaması adına yaptığım bir paylaşımdır. İsteyen inanır istemeyen inanmaz. İnanmayan en basitinden bir TDSmetre satın alıp espring cihazının giriş-çıkış TDS değerini ölçüp kendisi burada paylaşabilir..

çok yerinde bir tespit.ayrıca daha önce espring satmış bir arkadaşın samimi itiraflarında da aynı şeyleri duymuştum.
    ayrıca herhangi bir atık sistemi olmadığı için bence süzülen atıklar ve ölü mikroplarla dolu bir artamda tekrardan mikrobik kirlenme olmaması mümkün değildir.

Ellerine ve verdiğin bilgilere sağlık arkadaşım.

http://www.espring.com/about/credentials/industry-standards

Bilgisizce alışveriş yapmamak gerekiyor elbette.

• arkadaslar benim amway icin verecek param yok.piyasada 300 400 luk urunlerden hangisini onerirsiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 senedir bms kullanıyoruz. memnunuz.
  • bizim bir cafemiz var gecen gun aritma almayi dusunuyorduk
    bir arkadas geldi fiyat aldik konustuk

espring marka gibi bir seydi veyahut birsey springti emin degilim,

1200 arti garantisi benim dedi
    kesmedi gozum 1200 de cok fazla geldi 300-500 slnlrlarina makinalar varken 1200 fazla geldi

ki biliyorum ki cinden geliyor bunlarin alayi cokcok ucuza

demek istedigim bu pazar da uyanik dolu herkesin tuttugunu optugu bir pazar dikkatli olalim

100

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi owin -- 31 Ağustos 2012; 9:54:06 >
  • Sayın Oaston,

Yazdıklarınızdan konu hakkında bilgi ve tecrübeniz olduğu çok rahat anlaşılıyor. Ufak bir sorum olacak.

http://www.hepsiburada.com/liste/bmb-ro-10-mineral-su-aritma-cihazi-yedek-filtre-seti-kombo-paket/productDetails.aspx?productId=bmbro-10mineral&categoryId=13003364

İstanbulda yaşıyorum, yukarıdaki ürünü alırsam "sağlıklı bir su içiyorum" diyebilirmiyim. Yada, özelden bu fiyat aralıklarında bir ürün tavsiye edebilirmisiniz?

Teşekkürler.

• Bu arıtma cihazlarına örneğin Aqua (minera) yada BMB, internette satılan filmtec filtreleri takabilir miyiz. Her markanın filtre kısmı farklımıdır yani? Deneyen veya bilen var mı?
  • Bu arıtma cihazlarına örneğin Aqua (minera) yada BMB, internette satılan filmtec filtreleri takabilir miyiz. Her markanın filtre kısmı farklımıdır yani? Deneyen veya bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: isacubukcu

Sayın Oaston,

Yazdıklarınızdan konu hakkında bilgi ve tecrübeniz olduğu çok rahat anlaşılıyor. Ufak bir sorum olacak.

http://www.hepsiburada.com/liste/bmb-ro-10-mineral-su-aritma-cihazi-yedek-filtre-seti-kombo-paket/productDetails.aspx?productId=bmbro-10mineral&categoryId=13003364

İstanbulda yaşıyorum, yukarıdaki ürünü alırsam "sağlıklı bir su içiyorum" diyebilirmiyim. Yada, özelden bu fiyat aralıklarında bir ürün tavsiye edebilirmisiniz?

Teşekkürler.

Daha öncede söyledim, öncelikle membranın orjinal(birebir çakmaları piyasada mevcut, güvenilir bir yerden temin etmek gerekir) filmtec yada osmonics gibi amerikan menşeili olmasına dikkat edin. Sözde doğal taşlardan oluşturulan mineral ünite bana işin süsü gibi geldi, membran markası vermeyip abidik gubidik taşlardan bahsetmesi güven vermiyor, muhtemelen uzakdoğu membranı kullanıyorlar. İlla extra birşeyler olsun istiyorsanız bence mineral ünite vs yerine çok fazla etkisi olmasa da ultraviyole lamba daha faydalı bir seçim olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: l.a.c.i.w.e.r.t

Bu arıtma cihazlarına örneğin Aqua (minera) yada BMB, internette satılan filmtec filtreleri takabilir miyiz. Her markanın filtre kısmı farklımıdır yani? Deneyen veya bilen var mı?

Standarttır, takabilirsiniz ama internette satılan filmtec membranların orjinal olup olmadığını nereden anlayacaksınız asıl soru bu :)
  • izmirde olanlar fuarda birçok su arıtma firmasının standları var.
    istediğiniz bilgiyi sorup öğrenebiliyorsunuz ve fuara özel indirimler var....
  • merhabalar adım alper ankarada yaşıyorum RAINSOFT firmasının ECOSOFT isimli cihazıyla ilgili bilgisi olan varmı acaba ürünün peşin fiyatı 1300 tl civarında forumda bu cihazdan hiç bahsedilmiyor iyimidir kötümüdür bilgi yok yardımcı olabilirseniz sevinirim teşekkürler
  • quote:

quote:

Sayın Oaston,

Teşekkürler.

Daha öncede söyledim, öncelikle membranın orjinal(birebir çakmaları piyasada mevcut, güvenilir bir yerden temin etmek gerekir) filmtec yada osmonics gibi amerikan menşeili olmasına dikkat edin. Sözde doğal taşlardan oluşturulan mineral ünite bana işin süsü gibi geldi, membran markası vermeyip abidik gubidik taşlardan bahsetmesi güven vermiyor, muhtemelen uzakdoğu membranı kullanıyorlar. İlla extra birşeyler olsun istiyorsanız bence mineral ünite vs yerine çok fazla etkisi olmasa da ultraviyole lamba daha faydalı bir seçim olacaktır.

vontron marka membran kullanılıyormuş. Bu markayı tanıyormusunuz acaba? Nasıldır?

• BMB firması ile yazışmalarım.

BMB Cenk: merhaba

›hepsiburdaya sizmi tedarik ediyorsunuz ürünü acaba?

›bunun memran filtresi usa mı filmtec mi acaba?

BMB Cenk: evet

BMB Cenk: membran filtresi BMB markalı

BMB Cenk: kendi markamız

›filmtec usa kaliteli diyorlar

›ne farkı var acaba?

BMB Cenk: hrm

BMB Cenk: esas tüm membran filtreler filmtec (DOW) markası membran çarşafları kullanıyor

BMB Cenk: ancak mesela ne oluyor, çin'de bir firma çarşafları alıyor ve malzemeyi iyi kullanmadan membran filtre üretiyor

BMB Cenk: kaçaklar oluyor

BMB Cenk: yada hindistanda bir firma

BMB Cenk: bizim akıllı ithalatcılarda bundan anlamıyorlar

BMB Cenk: filmtec MÜKEMMEL bir membran filtre değildir.

BMB Cenk: suda yağ tabakası bırakıyor, fazla atık su veriyor

BMB Cenk: ve fazla pahallı

BMB Cenk: (bence) :-)

›anladım

›bilgiler için teşekkürler.

• Birde şöyle bir yazı buldum oastan bey. Yorumunuz nedir?

Doğada hiçbir şekilde, ters ozmos su arıtma cihazlarında olduğu gibi minerallerinden tamamen arındırılmış bir su kaynağı bulunmamaktadır. Bu gerçekten yola çıkılarak, doğada normal yollar ile bulunmayan böyle bir suyun içme suyu olarak kullanılması mantığa aykırıdır. Bunun nedeni, doğal kaynak sularında yaşamımız için gerekli olan kalsiyum, magnezyum ve karbonat gibi doğal minerallerin bulunmasıdır.

Daha bilimsel bir bakış açısı ile, yapılan birçok güncel araştırmada; minerallerinden tamamen arındırılmış suyu içmenin uzun vadede tehlikeleri bulunduğu rapor edilmiştir. Bu raporlardan en önemlisi ise Dünya Sağlık Örgütü tarafından 2006 yılında yayınlanan “Demineralize Suyu İçmenin Sağlığa Zararları”dır (link aşağda).
    http://www.who.int/entity/water_sanitation_health/dwq/nutdemineralized.pdf

Bu rapora ek olarak, “Sağlıktan Gelen Mutluluk” kitabının yazarı Dr. Z. Rona; mineral içermeyen su tüketildiği sürece, mineral eksikliğinin ortaya çıkacağını ve vücutta asit birikimine yol açacağını belirtmektedir. Ayrıca, “Kanser… Nedenleri, Korunma Yolları ve Tedavisi” kitabının yazarı Dr. P. Airola da; minerallerinden arındırılmış suyun uzun vadeli tüketiminin birçok mineral eksikliğine sebep olacağını ifade etmektedir.

Minerallerinden tamamen ayrıştırılmış su içtiğimizde, insan sağlığını etkiliyen çok onemli iki olay meydana gelmektedir. İlk olarak; mineralsiz su daha fazla hidrojen içerdiği için, pH seviyesi 7’nin oldukça altında bulunan bir asit halini alır. Bu nitelikte suyu içtiğimizde, asidi nötralize edebilmek için, vücudumuz, dişlerimizden, kemiklerimizden ve organlarımızdan Kalsiyum, Magnezyum ve Bikarbonat minerallerini çekicektir. İkinci olarak da; vücut sıvılarımız asidik duruma geldiğinde, kanser ve kalp hastalığı riskini artırıcı etkisi olan serbest radikallerin üretiminin arttığı Dünya Sağlık Örgütü tarafından ispatlanmıştır.

Ters ozmos teknolojisi, 1950 yıllarında Amerika’da sanayi sektöründe kullanılmak üzere icat edilmiştir. Yalnız, bu sistemlerin icat edilme ve kullanılma amacı içme suyu değil endüstriyel demineralize (minerallerinden tamamen arındırılmış) su üretmektir. Örneğin; büyük bir fabrikanın büyük bir kazanı olduğunu, kazanda oluşan kireçlenme (kireç bir mineraldır) probleminden dolayı ise ürün kalitesini etkilediğini düşünürsek; bu problemin çözümünde ters ozmos sistemi kullanılacaktır. Ama, suyun içindeki tüm besleyici maddeler tamamen çözündüğü için bu sistemden çıkan suyun bünyemize

• quote:

quote:

quote:

Sayın Oaston,

Teşekkürler.

vontron marka membran kullanılıyormuş. Bu markayı tanıyormusunuz acaba? Nasıldır?

Vontron çin malıdır, iş görür mü görür fakat sonuçta bu cihazın üretimini kendine, çoluğuna, çocuğuna içireceksin, ben olsam riske girmem biraz daha verir kalitelisini alırım.. Benzer mantıkla çin malı araba da almam.. Tercih sizin..

.
    .
    .
    BMB nin DOW gibi bir dünya devini kötülemesini tebessümle karşıladım. Ticari kaygı insana herşeyi söyletebiliyor..

quote:

Doğada hiçbir şekilde, ters ozmos su arıtma cihazlarında olduğu gibi minerallerinden tamamen arındırılmış bir su kaynağı bulunmamaktadır. Bu gerçekten yola çıkılarak, doğada normal yollar ile bulunmayan böyle bir suyun içme suyu olarak kullanılması mantığa aykırıdır. Bunun nedeni, doğal kaynak sularında yaşamımız için gerekli olan kalsiyum, magnezyum ve karbonat gibi doğal minerallerin bulunmasıdır.

Yağmur suyu, tüm minerallerinden arınmış saf bir sudur. Gayette güzel içilir.. Şehir şebekelerine yağmur suyuyla dolan baraj ve göllerdeki sular verilmektedir. Daha ilk cümlesi yalan bir yazının diğer kısımlarını ciddiye almak abesle iştigal olur. İnternette herşey hakkında bilgi bulabilirsiniz lütfen kaynağını araştırıp ona göre önem atfedin..

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.