Şimdi Ara

Su Arıtma Cihazı Topladım, Anlatıyorum (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
872
Cevap
174
Favori
61.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
317 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Vonderplaintz zaten tuhaf şekilde komplo teorileri ile yazılar yazan bir arkadaşımız eski kullanıcı adı da aklıma gelmiyor..

• forum icin faydali konulardan biri elinize saglik yorumlarin hepsini okudum katki saglayanlara da cok tesekkurler diyerek giris yapaym ben de kendime sistem yapmayi dusunuyorum 1) housing sistem le inline arasinda kaldm aslinda gonlum housing den yana 2) bir de bi arkadasjn videosunda atik suyu azaltmak icin cift membran li sistem yaptigini inceledim mantiksiz gelmedi(2ad vontron koymus membran olarak) 3)bir de tank kullanmak istemiyorum 2kisiyiz asiri derecede su tuketmiyoruz cam damacanam var ona doldurup oyle kullanmayi dusunuyorum haftada 1 kez gibi .eve gelen suyu asagida hidrofor oldugu icin basinc ayarlama imkanm da var bu hususlar hakkinda forum ve konunun tecrubelilerinin fikirlerini almak isterim .Filtreleri pentek yahut omnipure (housing ve ya inline ) dusundum kaliteli olmasi acisindan tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KoRrGeNeRaL -- 15 Kasım 2020; 21:15:43 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • tank siz olusturulacak sistemde shut off valf kullanmaya gerek varmidir

• Manuel çalıştiracaginiz için gerek yok.vana ile aç kapa yaparak damacana ya doldurabilirsiniz.2 membranlı sistem mantıklı değil.o sistem kısa vadede misal 2-4 ay gibi ise yarar,ilk membrandan çıkan kirli suyun yoğunluğu çok olduğundan 2.membran çok çabuk zarar görür.

• Inline filtreler bazi bölgelerde tortudan kaynaklı erken tikanabiliyor son 1 yılda bu şekilde kullanan kullanıcılardan aldığım bilgiler doğrultusunda extra bir tortu filtresi kullanılması pahalı filtreleri korur.

Omnipure filtreler diğer inline filtrelerden farklı olarak üretiliyor yani içerinde contalı sistem var normal inline filtreler bu sekilde değil conta olunca filtre tıklandığında suyu karşıya iletmiyor contasiz olan sedimentlerde böyle bir sıkıntı olmuyor.

İstanbul suyu çok tortulu olmadığı için henüz İstanbul dan sorun almadım

Başta Eskişehir, İzmir, Ankara bu 3 ilde sorunlar tespit edildi.

Eskişehir de %40
    İzmir de %20
    Ankara da %20

Omnipure kullanan cihazlarda 1. Filtresi yani tortu filtresi 6-8 ay gibi sürelerde tikanma yaşanıyor bu durum suyun niteliğine ve suların kesilmesi ile sisteme gelen borulardaki partiküller den kaynaklandığı ve filtreler kesilerek incelendiğinde çamurdan kaynaklı dolduğu görülmüştür.

Sonuç:

1. Filtre dolduğunda membrana su iletilmediği için cihaz artık su vermemeye yada çok az su verip damla damla akmasına sebeb olmaktadır.

Çözüm:

Filtreyi değiştirmek yeterli oluyor ama bu pahali filtreleri korumak için sistemin girişine 1 adet 10 inc housing içine yine contali bir tortu fiktresi takmak bu filtreleri yine 2 sene boyunca kullanmanıza olanak sağlayacaktır. Bugün 1 housing sistem tortu seti 150 tl ye ilk maliyet sonrasında filtre degisimi 5-10 dolar arasında değişmektedir.

Not* sadece bu 3 ilde yoğun sorunlar tespit edilmiştir.
    Not* En çok cihaz satılan İstanbul da bu sorunlardan hiç karşılaşılmadı.

İnceleme resimler ve video
    https://www.youtube.com/watch?v=AixkISdjaFs&feature=youtu.be

Su Arıtma Cihazı Topladım, Anlatıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tersosmos -- 21 Kasım 2020; 12:6:40 >

• ctnuyr kullanıcısına yanıt
    tesekkur ederim

• tersosmos kullanıcısına yanıt
    tesekkur ederim ilginize ben sistem icin 3lu housing pentek membran vontron alkali icin pentek gs10 cal/ph tatlandirici omnipure t33 tercih ettim sebeke basinci yeterli oldugu icin tank kullanmiyacagim.3lu housing den once ilk girise inline bi ortalama sediment filtre mi kullanayim tum sistemi korumak adina yeterli mi yoksa gerek yok mu

• Housing filtre kullanacaksınız hocam inline sediment kullanmanın mantığı yok.
    Pentair Gs10-cal/ro filtresi zaten tatlandırıcı filtresidir ayriyeten omnipure tat filtresine gerek yok boşa maliyet yapmış olursunuz.

Şebeke basıncının tank ile bir ilişkisi yoktur tank suyu hızlı alabilmek için bu sistemlerde tercih edilir tank kullanmazsaniz 1 su bardağını 1 dk gibi bir zamanda doldurursunuz. İnsanlar su almak için sabirsiz olduğu için burada tank devreye girer ve hızlı bir şekilde su bardağını doldurursun örnek 5-10 saniyede.

Tankı dilerseniz daha sonrada sisteme ekleme yapabilirsiniz kullanımdan rahatsiz olursanız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tersosmos -- 21 Kasım 2020; 12:22:54 >
  • 3 lü housing pentek filtre kim satıyor hocam bu arada pentair housing olarak sadece gac10 filtresi var şu anda Türkiye'de sahte bir filtre almayın sonra

3lu housing var zaten dersen ondan once bir tane daha ekle eklerim tum sistemin sagligi acisindan .2.olarak satici onerdi icin aldm cal ro degil cal ph filtre bu sadece suyu alkali yapar %10tatlandirir dedi durust de bi satici istnbul tanirsn belki latifoglu ndan aldm filtreler Şunlar. gereksiz dersen birini iptal edeyim Su Arıtma Cihazı Topladım, Anlatıyorum

latifoglundan aldm izmirdeyim internetten siparis ettim Su Arıtma Cihazı Topladım, Anlatıyorum

• No no oradaki filtre gs10cal/ph değil maalesef hocam bu filtrenin NSF onayı yoktur ama filtrede NSF logosu var üzgünüm.

Yüksek ihtimal o filtre hsc arıtmanın ürettiği calsit den oluşan pH filtresi.

Orjinal görüntüsü burada var bakin kabartmalı olarak mexico yazar orjinallerinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tersosmos -- 21 Kasım 2020; 12:42:58 >

• Sizden ricam o gs10cal/ph denen filtreyi kesip yada kırıp içinin resmini bize atarmisin ben size orijinalini hediye edeceğim bu sayede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tersosmos -- 21 Kasım 2020; 13:12:27 >
    pentek gs10 cal/ph yi mi kesiyim

• Evet hocam mümkünse

• quote:

Orijinalden alıntı: KoRrGeNeRaL

latifoglundan aldm izmirdeyim internetten siparis ettim

gerçek penatir değil o o replika rg nin sattığıda değil zaten rg pentek ibaresini kaldırdı artık üründen, swun üretimi ,rg nin kullandığla aynı ikisinide kullandım hatta parçaladım birebir aynı fabrika ürünü.

penatir diye alıyorsan boşuna alma yani ederenin çok üstünde zaten, ama kaliteli filtreler kalitesiz değil, rg bayağa fahiş fiyata satıyor o alt seti kesinlikle 200+ tl edicek bir kalitede değil taş çatlasa 120 tl verilir.

pentair diye çakmaladıkları için fiyatı şişiriyorlar tabiSu Arıtma Cihazı Topladım, Anlatıyorum 

rg nin şu ürünü orjinal..

https://www.rosuaritma.com/urun/pentair-gac-10-granul-aktif-karbon-filtre/

birde çetin beyin sattıkları orjinal abd filtreler tabi dolar kuruyla onlarda tuzlu sayılır.

global waterın alt setine bak nsf li yarı fiyatına aynı kapıya çıkıyor hepsini kullandım deneyimledim hatta parçalayıp karbonlarına ayırdımSu Arıtma Cihazı Topladım, Anlatıyorum 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 22 Kasım 2020; 22:23:24 >

• kerimcem K kullanıcısına yanıt
    deme ya bende kendim topladm konu acan katkida bulunanlar sagolsun ucuza kacmayim hepsi kaliteli olsun dedim galip bey pentek gs 10 cal ph almistim o da orj degil dedi bu on filtreler de cakma olumnca uzuldum neyse bi dahakine daha ince elemek lazm oldu sagolasn

• piyasanın %80-%90 nı çakal esnaf kafasında malesefSu Arıtma Cihazı Topladım, Anlatıyorum  az bilen araştırmyan ne yazıkki kazıklanıyor özlelikle pentairin sahte ürünü dolu ama bir ksımı kalitesizde değil cidden, gerçek pentairi almak zor çünkü çok pahalı ama kaliteli replikaları uygun fiyataysa denenebilir senin aldığın ph filtremi? gs olan?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 22 Kasım 2020; 22:28:27 >
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    evet latifoglu diye bi saticidan aldm gs10 cal ph yaziyo galip hocam bi ac bakalm icini gorursun dedi actim kalsit doluymus sagliga zararli galiba uzun vadede

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.