Şimdi Ara

Su Arıtma Cihazı Topladım, Anlatıyorum (23. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
872
Cevap
174
Favori
61.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
317 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: KoRrGeNeRaL

evet latifoglu diye bi saticidan aldm gs10 cal ph yaziyo galip hocam bi ac bakalm icini gorursun dedi actim kalsit doluymus sagliga zararli galiba uzun vadede

ltf en azından ürün çakma olsada bence kaliteli fiyatı,uygun sayılır , ürünler kalitesiz değil zaten o üründe biocerayı çakmalamışlar gibi benzer malzemeler içindeyse iş yapar çoğu kişi memnun  ha taklidi 250 tl ye satsaydı ozaman sövmelik olurdu ama 95 tl gibi makul fiyata satıyor ayrıca bende aldım ondan yakında deniycem biocera bitti bitiyor ayrıntılı olarak incelerim burda dış plastik kalitesini beğendim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 23 Kasım 2020; 12:12:24 >
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    keske muadil diye belirtseler urunleri

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • yorum yapabiliyosan yap oraya çekinme işimize gelir fiyatları indirirler bari :) sonuçta kaliteli çakma muadil alınır yani..

yada firmayı ara gıcıklığına orjinaliğinin ispatını istiyorum diye, tüketici hakkım dava açıcam de, evele lüvele güvelerler rg nin sattığı sözde amtrol tank gibi  

zaten devletimiz şunlara iyi bir denetleme getirse su arıtma sektöründe fena kıyım olur.. 

mesala en ufak sahte yanıltıcı ürün sattığı marka ihlali yaptığı kesinleşen firmaya 10.000 tl ceza gibi ne güzel olur devlet başı boş bıraktı ondan oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 23 Kasım 2020; 0:36:22 >
    ben dicektim laf uzamasn diye sen davrandin.dedigin gibi ver agir cezayi yapabiliyo mi kimse gorelim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jRMix

Ürünümün özellikleri bu şekilde. Çok kaliteli değil ancak o zaman diliminde alabileceğim başka cihaz yoktu. Şehrimde bu vardı güvenerek almak zorunda kaldım.

LUX – CLASS POMPALI
    12” Inline Blok Karbon Kartuş Filtre (CTO)
    12” Gac Karbon Kartuş Filtre (UDF)
    10” Inline Coconut Post Karbon Filtre
    12” Inline 5 Mikron Spun (Sediment) Filtre
    75 GPD Membran
    2,2 Galon Metall Basınç Denge Tankı
    Metal Küresel Vana 1/4”
    LF-30L Pompa
    24 Volt 1,2 Amper Adaptör

Selamlar, bu ürünüme filtre seti bakıyorum acaba hangi markanınkini almak sağlıklı olur? F/P olursa daha iyi olur.

• jRMix J kullanıcısına yanıt

f/p nsfli global waterın alt setlerine bakabilirsin kardeşim..

Alt setleri derken kusura bakmayın pek hakim değilim konuya link veya tam marka ismi varmıdır

• quote:

Orijinalden alıntı: jRMix

Alt setleri derken kusura bakmayın pek hakim değilim konuya link veya tam marka ismi varmıdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 23 Kasım 2020; 18:1:8 >

• Selamlar
    Fiyat anlamında düşünerek 11-12 aşamalı alacağım aşağıdaki markalardan hangisini alayım

Overwater 560 TL
    Buzsu natıralsnet 750 TL
    Aquaflo 625 TL
    Milsuarıtma 550 TL

Lifetech 870 TL.

Hepsi pompasız lifetech ve buzsu olanların tamamı nsf onaylıymış. Kandırılmaya müsait bir insanım çünkü sizden ne okuduysam 50 dkdır cümle cümle, bildiğim bu.

Şimdiden teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • --silindi--

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rindaman -- 16 Ocak 2021; 4:19:19 >
  • Bina girişi arıtma kullanan var mı peki arkadaşlar? Öneri ve tavsiyelerinize açığım.  

• Rindaman kullanıcısına yanıt
    O minerali cihazınızdan sökün atın hocam sağlığınızı düşünüyorsanız membran sonrasında nsf siz filtre kullanmayın. O mineral filtresi suya faydadan çok zararı vardır. Hadi faydalı diyelim test raporu varmi yani Sertifikası ama yok...

5 li kullan daha sağlıklı. Tavsiyem biocera tak mineral ph olarak.

Ayrica nsf yazıyor bazi filtrelerde nsf felan da yok o filtelerin markasiz filtrede nsf onay logosu olmaz.
  • manaman22 M kullanıcısına yanıt
    Bina girişi geniş bir kapsam kullanış amacınız nedir detaylı bilgi verirseniz hocam ona göre değerlendirelim.

Örnek apartman dairesi mi müstakil ev mi suda ki klor tortu kireç mi yok etmek istiyorsunuz.
  • tersosmos kullanıcısına yanıt

Hocam 2 daireli müstakil evimiz var. Halihazırda ihlas cebilon kullanıyoruz ama sular aşırı çamurlu ve kireçli akıyor. Maksadım genel kullanım için suyu çamurdan ve kireçten mümkün miktarda arıtmak.

Çamur ise çok basit hemde ucuza çözersin işi tortu filtreler ile ortalama size 200 lira tutar maliyeti
    1 adet tesisat tipi 10 inch housing
    1 adet 10 inc 5 mikron spun sediment filtresi

Kireç işin içine girdiğinde durum değişir maliyeti en az 2 bin ile 4 bin TL arasında olur.

Kireç için otomatik yumuşatma sistemleri olarak tarama yapman gerekli webi.

Simdi karar verirsen sadece tortu mu tutulacak yoksa kireçte işin içine girecekmi ona göre sizi yönlendirebilirim hocam.
    Daire yada binanın tüm giriş suyunu %100 olarak kireçten arındırmanın tek profesyonel yolu vardır bunun adı;

TAM OTOMATİK YUMUŞATMA SİSTEMİ

Bu sistemi sadece kendi dairenizde kullanmak isterseniz;

Fiziki olarak bazı şartların yerine getirilmesi gerekir;

*Sistem su saatinizden sonraki bir noktaya kurulacağı için ortalama 1 m2 müsait alan olması,

*Kurulum yapılacak alanda sistemin atık su giderinin bağlanabilmesi için su gideri bulunması,

*Elektrik ihtiyacı için 220V elektrik prizi

Daire girişinde bu şartları karşılayabilirseniz yumuşatma cihazı kullanabilirsiniz.

Aksi takdirde muadil çözüm olarak
    "daire girişi filtre sistemi"
    kullanmanızı öneririz.

Eğer binanızın girişine ortak yumuşatma sistemi kurmak isterseniz;

Yukarıda belirtilen şartları apartmanın su saatlerinin bulunduğu alanda karşılıyor olmalısınız.

NOT:Yumuşatma sistemleri yani bir diğer tabir ile genel arıtma sistemleri sadece yumuşak kullanma suyu ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Sadece tortu filtresi uygun olur o zaman hocam. Bağlantıyı ben yapabilirim sanırım, gerekli alet edevatım var. Bana gerekli olan sadece minik bir şema ve aparatların isimleri. Mantığı anladıktan sonra bağlayabilirim.

• ÜmitATMACA kullanıcısına yanıt

Tam otomatik yumuşatma sistemi dediğiniz epey pahalıya mal olacaktır sanırım hocam. Önerebileceğiniz alternatif cihazlar varsa onlara da göz gezdirebilirim. Az evveli arkadaş da sağolsun uygun ve pahalı alternatiflerden bahsetmiş. Siz de Şu şu cihazları kullanabilirsiniz derseniz değerli tavsiyelerinizi incelerim. Teşekkür ederim açıklamanız için.

https://www.rosuaritma.com/urun/atlas-10-inch-seffaf-2-parca-housing/

https://www.rosuaritma.com/urun/kapakli-10-inch-5-micron-sediment-filtre/

Aslında bunun bir çizim şeması da yok ama basit bir sistem bir giris bir çıkış var hocam saatten sonraya araya takıyorsunuz hepsi bu kadar içerisinde kullanım talimatı var filtre kabının.

Hemen bakıyorum hocam teşekkür ederim.

• 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.