Şimdi Ara

Su Arıtma Cihazı Kullananların Tecrübeleri ve Satıcı Yorumları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
897
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Su arıtma cihazı ile ilgili birçok başlık açılmış geçmişte ama kesin karar verecek bir sonuç bulamadım, onun için daha düzenli ve daha yeni olması için yeni konu açayım dedim.

Su arıtma cihazı alan kullanan arkadaşlar tecrübelerini kullandıkları markayı da belirterek yazarlarsa çok sevinirim.

Ayrıca bayi yada marka sahipleri de yazsın istiyorum. Fakat yazarken lütfen kullanıcı tecrübesi gibi yazmasınlar satıcı olduğunu belirtsinler.

Neden onları seçmemiz gerektiğini söylesinler. Fiyatı, farklı özelliği nedir bununla söylesinler. Yada hepsi aynı özellikte ise servis ağı ve kalitesi geniş ise onu söylesin.

Kullanıcılar da sağlamlık, arıza vermeme, en önemlisi arıza verdiğinde yada başka bir sorun çıktığında ne derece ilgileniyorlar onu söylerlerse çok müteşekkir olurum.

Satıcılardan tekrar rica ediyorum, yorumunuzu bekliyorum fakat lütfen kullanıcı gibi yazmayın çok belli oluyor ve olumsuz görüş oluşturuyor. 3 tane alacağım, bunun için taksitli fiyat ve ödeme şekli verirseniz sevinirim. 2si Gaziantepe 1i İstanbula olacak bu sebeple servis ağının iyi olmasını istiyorum.

Marka olarak merak ettiğim bir tanesini belirtmek istiyorum. Türksu. Bu markayı satıcısı geçmiş yıllarda çok anlatmış, tabi bu işi kullanıcı gibi yapmış, hemde birkaç farklı hesaptan :-) Geçen zaman zarfında alıp kullanan oldu mu bu ürünü? Servisi, bilgisi, ilgisi nasıl bilen var mı? Turksu, kendisi de yazabilir konuya isterse, tabi ki satıcı olarak lütfen :-)

Neyse dostlar. Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen. Şimdiden ayrı ayrı teşekkür ediyorum hepinize.

Tat konusundan bahsetmemişim. Artık hepsi tadını düzeltiyordur herhalde sormaya gerek yoktur diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mozmeniniz -- 18 Haziran 2014; 10:48:34 >

• gkhnacar G kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim dostum cevabın için.

İnan bir şey bulamadım henüz ben de bekliyorum. Biraz zamana bıraktım.

Aslında çoğu firma aynı temizleme işlemini yapıyor galiba. Araştırmalarım beni o kanıya vardırdı. Makinelerin çoğu aynı olduğuna göre benim için önemli olan satış sonrasının nasıl olduğu. Filtre yenileme, arıza desteği vs. Malının arkasında duruyor mu, bu önemli benim için.

Karar verirsem haber ederim sana da. Sen benden önce karar verirsen sen de haber verirsen sevinirim.

Yıllardır hep alacağım diye konu açılmış. Bir sürü alan, kullanan olmuştur şimdiye dek. Keşke yorumlarını esirgemeyip bizi aydınlatsalar.
  • Ben uzun bir süre araştırdım, piyasada 1500 TL'ye referans usulü ile satılan o bildiğimiz markalardan tutun da
    internette 500 TL'ye satılan modellerin de mantıgı aynı. Tüm membran ve diğer filtreler Çin'den geliyormuş,
    arkadaşım da bu firmaların birin de montaj elemanı hatta, onunla da kontrol ettim. Neticede yapılan iş aynı,
    gelen şebeke suyu arıtılarak ve minerallendirilerek içime hazır hale getiriliyor, özellikle mineral filtresi olmayan
    suları içmek istiyorsanız hayatınıza maden suyunu da katmanız gerekiyor çünkü vücudun ihtiyaç duydugu mineralleri
    de arındırıyor bu cihazlar.
  • eozen81 kullanıcısına yanıt
    Mineral konusunda genelde çok da mühim olmadığına, başka besinlerden de zaten fazlası ile alındığına dair ifadeler var çokça. Sizce telafi edilmiyor mudur su dışında?
  • Mineralin gerekli olmadığına inanmıyorum, yani bana göre bu tamamen yanlış bir bilgi. Akvaryum ortamında beslenen karidesler bile ozmoz suyunda yaşamıyor çünkü ozmoz suyunda yaşamalarını sağlayan mineral yok, bu nedenle piyasada ozmoz suyun7 minerallendirmek için satılan toz halinde mineraller mevcut hatta. Ben karides ve omurgasız canlilari ozmoz suyu ile bu minerallerle besliyorum da o açıdan belirtiyorum. Onlar bile minerali ihtiyaç duyuyorsa insanı siz düşünün.

Netice itibariyle ben evde kullanmak amacıyla değil sadece akvaryumda karides beslemek amacıyla 180 TL Ye 3 lu bir ozmoz cihazı edindim. Tabii evde kullanmak amaçlı almış olsam bunu değil başka, çoklu filtreli cihazlara yönelirdim muhtemelen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.