Şimdi Ara

Su Arıtma, Atık Sorunu Çözümü (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
161
Cevap
14
Favori
6.982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Birde manometre siparişim kargoya verilmiş. Bunu bağlamak için şu aparatı mı kulandınız. Bunun bir ucu 1/4 diğer ucu quick bağlantı. Çetin hoca sağolsun bundan bana bir tane göndermişti. Herhalde bu işimi görür.

Su Arıtma, Atık Sorunu Çözümü
  • chemsul kullanıcısına yanıt
    Suya acirim hocam, gercrkten buyuk nimet yoklugu ile karsilastirmasin Allah. Ben bir sey yapmadim. Daha once dusunmustum ama denemedim. Youtube de arkadas yapinca dusunmeden denedim. Yabanci sitelerde cok daha profesyonel anlatimlar var. Ben suan seri baglafkm membranlari bunu paralel baglayincada verim aliniyor ama atik daha fazla oluyor gibi bir teste denk gelmistim. Egerki bulabilirsem paylasirim. Ama tank bozulyrsa bir daha almam. Baska cozhm bulurum

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
    Bu olur manometre icin egerki resim yaniltmiyorsa

• Teknoline2002 T kullanıcısına yanıt

Malesef bu olmadı. Bunun için siz hangi parçayı kullandınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Tank vanasiyla ayni capta manometre. Ben ozaman nanometreyi alurken deneyerek almustim. Ama tankin vanasida oluyor.

• Manometre gliserinli olacak. Perkins matka benimki

• Tam 2 yıldır çift membran kullanıyorum atığı azaltmak için, bazı yorumlar çift mebran kullanılacaksa atık kısıcının flow değerinin artması gerektiği, yoksa mebranların kısa sürede mevta olacağı şeklinde idi. Dün filtre değiştirirken aklıma geldi 2. membran temiz su çıkışından su alıp TDS değerine baktım 8 görünüyor, giriş TDS 380-400 civarı. 2 yılda mebranlar fonksiyonlarından hiç bir şey kaybetmemişler. 2-3 haftada bir ters yıkama yapıyorum ama düzensiz oluyor bazen 1 ay bile yapmadığım oluyor. Membranların 2 si de vontron bu arada. Haftada ortalama 3-4 damacana su kullanılıyor bizim evde.

• kir-pi K kullanıcısına yanıt
    Hocam kisiciyi artiracak olduktan sonra cift membranin ne anlami kaldi. Ben flimteci taktigim gunu unuttum. En az 7 yili var. Vontronn ikinci membran onunda en az 2 yila yakin. 1 seneyi gecik hicbir on filitre ve tatlandiricilar degistirmedim. 10 numara tds. Cok nadir ters yikama yapiyorum aklima gelirse. Yer olsa 3. Membranida takacagim -:)

Ters yıkama nasıl yapılır bilgi verebilir misiniz

Ters yıkama denen şey aslında tam anlamı ile ters yıkama değil. Atık kısıcı baypas edilerek yapılıyor. Atık kısıcının önünden ilave hat alıp araya vana koyup atık kısıcının sonuna tekrar bağlanıyor, vana açıldığında mebranın yüzeyinden hızlı bir akış sağlanıp membranda bir nevi yıkama yapılıyor.

Teşekkürler, parçaları aldım yeni filtre değişiminde monte edeceğim. Bende çift mebran da hiç bir sorun olmadı.

Acaba çoğu bilgili olan kişiler neden inatla çift mebranda, mebran pert olur bilgisini veriyor. Çift mebranı rutin kullanımda pert edeni okumadım. İyi ki bu konu var, düşük atık oranı ile kullanıma devam

Konu actigim gunden beri cift membran ile yola devam tds degerim ogun ne ise bugunde ayni. Kasada yer olsa 3. Membran tajacagim. O gun bugun hicbir filtremi degistirmedim.

• Bende de çift membran devam, en son ölçtüğümde şebeke 380, membran ortak çıkışı 8 veya 10 TDS olarak devam ediyor, sanırım 2,5 yıl oldu. Bu arada membranı daha önce ölçüm yapmadan 2 yılda değiştiriyordum, demek ki boşuna para vermişiz.

Hocam ilk membran tam 7 yillik.6 ayda bir degismesi gereken filitreler bile 2 yillik. Aritmayi ilk aldigimda filitreleri inceledim ilk filitre haric hepsi tertwmizdi. Ilk fikitrede renk degismis. 3 seneden once degistirmiyirum artik. Yaz basi on ve tadlandirici filitreyi degistiririm. Tds nezaman 100-150 arasi oldu ozaman degistiririm membrani. Suan hala 50 de.

50 mebran çıkışı mı, membran çıkışı ise yüksek değil mi, giriş TDS kaç sizde?

Giriş 200-220 şu siralar. Bir ara 350 gibiydi. 50 olmasının sebebi kaliteli ph filitre var. Adı aklima gelmiyor uzun zamandır degistirmedihimden dolayi. Onun etkisi var. Birde ben belli bir degere kadar yuksek olmasindan yanayim cunku nekadar dusuk tds demek icinde mineral okadar yok demek. Tds cihazi bir nevi elektrik iletkenligini olcen cihaz. Suda Mineral az oldugu icin elektrik iletkenligi zayifliyor ve dusuk cikiyor. O aritmacilarin kullandigi ve insanları ikna etmek icin kullandigi elektroliz cihazi suda mineral oldugundan calisiyor ve elektrotlarindaki pas suya gecip kirli su iciyorsunuz diyorlar

Menbran ömrü ölçümü için membran temiz su çıkışından alıp öyle TDS olçmek lazım, araya başka filtreler girince TDS nin yükselmesi gayet normal zaten.

Merhabalar ters yıka gereklimidir mesela 2 sene kullanılan bir filmtec için ters yıkama yapılmış ve yapılmamış olarak tds değeri ne olur

• mnbvb M kullanıcısına yanıt

Ters yıkama yapıldıkça mebran ömrü artıyor, ama 2 yıl hiç ters yıkama yapılmamış bir mebranda ne olur bilemiyorum, ben en geç ayda 1 kez yapıyorum bu işlemi, geçen gün baktım hala ikinci membran çıkışı TDS 8 (giriş TDS 380 iken) , bu durumda membranlar 2 yılda hiç bir değişiklik göstermemiş durumda diyebiliyorum.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.