Şimdi Ara

STSL 15-16 Sezonu 12.Hafta Beşiktaş -Sivasspor 22 Kasım 2015 | 19.00 (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
845
Cevap
0
Favori
9.503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konudaki tüm arkadaşlar renkli bu kadar olur Nasıl bir hazımsızlık.

Soda için meyveli buz gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozcan

quote:

Orijinalden alıntı: murekkep yalamis

Bjk bu gidisle sampiyon olacak laa...

Böyle diyelim de nazar değsin

STSL 15-16 Sezonu 12.Hafta  Beşiktaş -Sivasspor 22 Kasım 2015 | 19.00

Harikasin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Donguç

Bir BJK'linin sezon içinde yaşadıkları:
    1-9.Hafta Arası:Barça gibiyiz,kesin şampiyon olcaz.
    9-18.Hafta Arası:Lidere Selam Dur
    18-25.Hafta:Futbolun Katili Türk Hakemler,Avrupa Kupası bizi yordu,Her maç deplasmandayız.
    25-32.. Hafta Arası:Olsun şerefli 2. oluruz.(olamadı.)
    33-34. Haftaları:Şerefli(!) 3.'lük,İstiklal Marşı ve Kapanış

bunu 5. haftada yazıyordunuz noldu yav. geç kalmışın kardeşiiiim

• quote:

18-25.Hafta:Futbolun Katili Türk Hakemler,Avrupa Kupası bizi yordu,Her maç deplasmandayız.

• quote:

Ne kadar garipki Bu liste her sene darkli srkilde ama hep ayniymis gibi soyleniyor bari az durust olun, en azindan...

Espiriymis gibi yaziyorlar birde seviyrniz belli totodan uydurmayi iftirayi ve anti durustlugu seven takimlilar.

• böyle maç kazanacağımıza hiç kazanmayalım daha iyi.
  • Macta İbrahim Akın oyuna girince aklıma Koray geldi. Gelişimiz olay gidisimiz olay... Hadi sarışın kardeşlerden biri saray maray derken işi bitiriyoda diğerini anlamak mümkün değil . hmm pardon sizin pavaniz vardı de mi? Gerçi baskaniniz da bagirdiydi stadinizda pavalilar diye

• Şu sezondan en büyük beklentim bir an önce filozofun ağlayacağı günün gelmesi. Fener her zaman ki gibi yine koyacak sana. Kaçışı yok bunun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muhakkik

quote:

Orijinalden alıntı: KaSaTuRa.

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: akino

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Shorunmuuu

O arsayi almak icin tilyon tane izin alindi.Demiroren zamanindan beri bu stad yapilmaya calisiyordu kimse alamadi izini.Geldi fikret orman aldi.Stada basladi.Tarihi eser var dedilerinsaati durdurdular.Sonra tekrar devam etti sonra isci sagligi olumsuz etkileniyor dediler yine durdurdular.Ama yine devam etti.Bir tane isci bile paramizi vermiyorlar demedi.Sizin stadinizi devlet yaptigi halde iscileriniz paramizi vermiyorlar diye eylem yapti.Iste aramizdaki fark bu.Biri devletin yardimlariyla bile ayakta zor durur.Digeri kendi parasiyla yukselise gecer.Bir de bu devlet vergi borclarini silmese kim bilir ne halde olacaktiniz.Orda da bir guzel kazik yedik Suleyman Seba vergi borclarini odedigi icin bizim borc silinmedi.Ozellikle galatasarayin yuksek meblada borcu silindi.Hadi bos yapma devlet kollamasina devam.

Ne saçmalıyorsun sen?

Evet bir sürü izin alındı nasıl alındığı belli olmuş oldu hükümete yanlayarak aştınız tüm problemleri zaten. Orda tarihi eser olması kadar doğal ne olabilir? Marmaray bile kaç sene gecikti o yüzden? Fikret Orman yanladı aldı. Demirören in zaten nasıl bir insan olduğunu anlatmaya gerek olduğunu sanmıyorum.

ikincisi Stadı toki ve özel bir şirket yaptı. İşçilerin parasını alamamasının bizle ne alakası var? Toki ve özel şirket parayı vermemiş.

3 . Devlet yardımı dediğin 300 trilyonluk arsayı devlete verip sana 190 trilyona stad yapması ise bu devlet yardımı değil devletin karı oluyor.

Aynı teklif size de fenere de yapıldı yapılır. Devlet merkezi konumlarda rant sağlayabileceği arazilerde stad yapmıyor.

Kendi parasıyla yükselişe geçiyormuş git bak bakayım borcuuz ne kadar. Bir iki sene daha başearı elde edemezseniz çökeceksiniz resmen.

Bizim silinmiş vergi borcumuz yok hepsi vafelendirildi ayrıca faiz ler silindi onları da a bu ye bakmadan ülke de ki tüm büyük şirketlerin yapıyorlar. He yav süleyman Seba ödedi tüm borçları zaten. Bundan sonra da mezardan öder.

Devletin kimi kolladığı belli sen git Reza Zarrab la aynı stadta aynı takıma taraftarlık yap. Ona loca satınca mutlu ol Daha iyi yanlamış olursun

Ahahah bu Galatasaraylıları böyle konuşturan mevzu ne biliyor musunuz? Kendi semtlerinden kovulmaları. İki de bir Vodafone Arena üzerinden bik bik ötmelerinin tek sebebi bu. Devlet bunların kıçına tekmeyi vurdu, bir güzel semtlerinden ( ki semtleri olduğu ne kadar meçhul biz yine de öyle diyelim) gönderdi bunları yol kenarına o günden beri dertleri Vodafone Arena. Bariz bir çekememezlik mevcut yani anlayacağınız.
    Stadları bitince o zamanının Başbakanı R. Tayyip Erdoğan konuşma yapmadı mı? Toki başkanı çıkıpta siz Gs'lilere stad yaptık daha ne olsun demedi mi? Sen şimdi hangi yüzünle gelip de bizi devlet yardımıyla stad yaptığımız konusunda suçluyorsun? Nasıl bir yüz var kardeşim sizde? Başı sıkışınca saraya çıkan siz, cebinden bir gram para çıkmadan yol kenarı da olsa beleş stada konan siz, sponsor aracılığıyla stadı bitirmeye çalışan biz ise tü kaka. Sizin samimiyetinizi yesinler, desene şuna açık açık, kendi semtinde, doğduğu yerde stadını yaptıran Beşiktaş'ı kıskanıyorum diye. Bak bize her konu ile gelebilirsin ama stad konusuyla siz Galatasaraylılar gelmesin.

Ne diyon sen ya içip içip foruma gelmeyin arkadaş. Ayık kafanız çekilmiyor zaten gelmiş bir de içkili sanırım öyle konuşuyor. Baktın mı neden öyle dediğime konunun nasıl geliştiğine.

Kendi semtimizden kovulmakmış.

Olan şu kardeşim bak Gerizekalıya anlatır gibi anlatacağım anlamazsan da özürlü olduğuna hükmedeceğim benim için.

Biz Devlete yeni stad yapmak/yaptırmak istediğimizi söyledik. Stad yetersiz ve eski olduğu için ve ULUSLARARASI maçlara sürekli çıktığımız için kriterleri yeterli değildi.

Devlet de dedi ki biz size burda stad yapalım siz orayı bize verin. Biz de Ok dedik.
    Hem de devlete bırakılan arazinin değeri bize yapılan stadın 2 katı. Bu mu devlet yardımı?

İnönü üzerinden ben konuşmadım sadece cevap verdim. Madem siyasi lerle ilişkide olmak kötü bi şey. Sizin takımınızın da bizden aşağı kalır yanı yok dedim.

Çekememezlik miş? neyini çekemeyeceğim? Sen kimsin ki seni çekemeyeceğim? Sizin bize rakip olmanız için daha çok yol almanız gerekiyor. Önce başarı eksikliklerinizi tamamlayın sonra gelin kargalıktan kartallığa geçin.

Ben seni devlet yardımıyla stad yaptığın konusunda suçlamıyorum. Devlet değil hükümet yardımıyla hükümeti yalayarak bazı şeyleri yaptığınızı söylüyorum. Hatta onu da ben söylemiyorum. Fikret Orman söylüyor.

Anlamadıysan daha da uğraşmayacağım sizinle.

Bu haftalar sizin gidin 1. zevki çıkarın nasıl olsa sene sonu kendi yerinize ineceksiniz Malum 3. sizi bekliyor

stad sizin değil, üst kullanım hakkına sahiptiniz ve bu kira sözleşmesine bağlıdır tüm kulüpler gibi, fenerbahçe stadın tamamını kendi yapmış olmasına rağmen kira ödemekte

kendi başkanınızın da açıkladığına göre sözleşme şartlarını yerine getiremiyordunuz ve zaten feshetme hakları vardı, ayrıca 2007 de biten sözleşme de uzun süreli olarak uzatılmadı

seyrantepe denilen yer maslak sınırında ve istanbul un en pahalı yerlerinden biri konumunda, Allah ın dağı denilen yere şu an istanbul un en pahalı konutları yapılıyor, daha geniş alan verip üstüne modern yeni stadyum dikiyorlar ve hesaplarda da görülebildiği üzere devletin kaybı kazancından çok daha fazla, bu yüzden bu masalları da bırakalım artık

son olarak üzerinden futbol maçları yapmak için herhangi bir kulübe kiralanmış yere bu kulüplerin ben başka yapılar kurup daha başka şeyler yapıcam deme hakkı yoktur, yani mecidiyeköy arazisi isterse dünyanın en değerli arazisi olsun galatasaray a giren çıkan hiçbir şey yok, arazi galatasaray ın değil yapı dikme hakkı galatasaray ın değil

devletin stad yapması utanılacak birşey değil, hatta görevlerinden de biri ama artık bıraksak o arazi şunun bu arazi bunun hikayelerini iyi olacak

Doğru şeyler yazmışsın ama 2 yıldır ben bunu anlatmaya çalışmamaerağmen anlamayana arkadaşlar yüzünden onu da anlatmayı bıraktım. Sorunun cevabı zaten ilk paragrafında gizli.

Ayrıca Seyrantepe de ki tüm değer yükselmeleri stad gittikten sonra oldu oraya. Ve resmi belgelerde. Bizim stadın 190m yapıldığı ve mecidiyeköy de ki arazinin 300m olduğu yazıyor. Galatasaray on bi geliri yok arazi üzerinden sadece değer kıyası yapıyoruz.

Zaten sen de anlatmışsın son iki paragrafında normal olan şeyleri diğerlerinin okuyup boşuna maval okunmaması dileğiyle...

seyrantepedeki tüm değer yükselmeleri stad yapıldıktan sonra oldu demek yanlış, o projelerin neredeyse tamamı stad öncesinde başladı ya da kesinleşti, senelerce o bölgede oturdum yakınen biliyorum

bölgenin değer artışı stadyumla değil depremle başladı, istanbul un zemini en kuvvetli ve merkeze en yakın bölgelerinden olduğu için, ulaşım olarak çok ortada bir noktada, üstelik istanbul un neredeyse en değerli 2 bölgesinin etiler levent bölgesiyle maslak ın tam arasında kalıyor, onlara göre de tem in tam yanında

arazi konusunda detaylı bilgim yok ama daire fiyatları olarak kıyaslarsak şu an yeni stadın olduğu yerdeki daireler eski stadın olduğu yerdeki daireleri katladı gidiyor

diğer yandan kira sözleşmesini takas ettik diyorsun, işte o yanlış, kira sözleşmeniz bitti ve yenilenmedi, yani ali sami yen arazisinde üst kullanım hakkına sahip değildiniz, biten sözleşmeden sonra senelik olarak yapılan anlaşmanız var, yani yapılan doğrudur yanlıştır haklıdır haksızdır bilemem ama galatasaray ın kararında bir durumla seyrantepe ye gidilmedi, biz bu araziyi başka işlerde kullanıcaz size de burada stad yapıyoruz gideceksiniz yoksa siz kendiniz nereye nasıl yaparsınız bilemeyiz dendi, bunun nedeni de o dönemki mali zayıflıktan dolayı galatasaray ın çaresizliğiydi, nasıl kiracısı olduğun evde şartlarını yerine getirmediğinde ev sahibinin seni oradan çıkarma hakkı varsa galatasarayın da durumu bu oldu

stadın oturduğu tabana değil genel kullanım alanına bakarsak da yeni stadın alanı çok daha büyük

ha bence galatasaray için çok iyi oldu o ayrı, seyrantepe ulaşım imkanları olarak konum olarak çevre olarak eski stadın konumundan çok daha iyi

• Arkadaş kendi takımının geçmişini hatırlamayan kişiler bizim beşiktaşın tarihini ikinciliklerini, üçüncülüklerini sular seller gibi ezberlemişler. Lig tv bu keşmekeşten kaldırdığı paraya MHK ve Federasyon aldıkları emirleri uygulamaya bakıyorlar. Futbola, taraftarlara, diğerlerine zerre faydaları yok.Ligi resmen manipüle edip milletin dengesini bozdular herkes birbirine düşman oldu. Beşiktaşa bu sene haksız şampiyonluk yazıldıysa varsa böyle bir plan Allah bozsun. İstemiyoruz kardeşim.
  • Hala buradalar toplayın bunları al al al

• Beşiktaş bu sezon müthiş bir top oynuyor başka takımların bir sezonda giremeyeceği kadar bir maçta gol pozisyona giriyor taraflı tarafsız herkesin beğendiği bir futbol oynarken şimdi tutturmuşlar Şenol güneş küfür mü etti Şenol güneş ona şunu dedi bırakın bu işleri Şenol güneş Anadolu insanıdır illa küfür etmişse hak eden birine etmiştir
    Haydi size kolay gelsin
  • Renkliler yallah.

• quote:

Seni ciddiye alan varmı acaba hangi takımlı olduğunda belli değil ortamo şenlendiren palyaçolar gibi bişeysin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayaklar yere basmalı.. Unutulmamalı ki Ersan ismail ve neciple top oynuyoruz.. Her ne kadar iyi gibi görünseler de gs maçında ne demek istediğimi göreceksiniz.. Allahtan bu sene daha olgun ve iş bitirici bir oğuzhan, defansif katkılarıyla güç katan beck ve rodolfo, tecrübesiyle takımı sırtlayan Gomez ve heyecan veren Q7 miz var.. Atibaya da koca bi maşallah.. En büyük güvencemiz Şenol Hoca... Töre de formunu bulursa rüzgar esmeye devam eder... Devre arasında ersanı yedekleyecek iyi bir sol stoper ve sağlam bir sol bek alabilirsek, Tolgay'ın da dönüşüyle ligin favorisi oluruz.. Şampiyonlar ligine kalırsak da, vodafone arena nın açılmasıyla gelecek hava birleşince kalıcı başarıyı yakalarız.. Gs ve fb nin suni iki büyük saçmalığı sayesinde sponsorlar tamamen bize yöneliyor. Çünkü bunlardan birine sponsor olmak, diğerleri için antipatik olmak anlamına geliyor. Haliyle zaten taraftarıyla diğerlerinden ayrılan kulübümüz, profesyonel anlamda da bunun yararını görecektir. Beşiktaş bu manada da bu suni saçmalığa destek vermeli.. 2 büyük var hı hı tamam :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Cesi1903

Ayaklar yere basmalı.. Unutulmamalı ki Ersan ismail ve neciple top oynuyoruz.. Her ne kadar iyi gibi görünseler de gs maçında ne demek istediğimi göreceksiniz.. Allahtan bu sene daha olgun ve iş bitirici bir oğuzhan, defansif katkılarıyla güç katan beck ve rodolfo, tecrübesiyle takımı sırtlayan Gomez ve heyecan veren Q7 miz var.. Atibaya da koca bi maşallah.. En büyük güvencemiz Şenol Hoca... Töre de formunu bulursa rüzgar esmeye devam eder... Devre arasında ersanı yedekleyecek iyi bir sol stoper ve sağlam bir sol bek alabilirsek, Tolgay'ın da dönüşüyle ligin favorisi oluruz.. Şampiyonlar ligine kalırsak da, vodafone arena nın açılmasıyla gelecek hava birleşince kalıcı başarıyı yakalarız.. Gs ve fb nin suni iki büyük saçmalığı sayesinde sponsorlar tamamen bize yöneliyor. Çünkü bunlardan birine sponsor olmak, diğerleri için antipatik olmak anlamına geliyor. Haliyle zaten taraftarıyla diğerlerinden ayrılan kulübümüz, profesyonel anlamda da bunun yararını görecektir. Beşiktaş bu manada da bu suni saçmalığa destek vermeli.. 2 büyük var hı hı tamam :)

Beck kısmına katılmıyorum çok ağır yanlarından geçip gidiyor adamlar

• Beck i özellikle izliyorum.. Yerden risksiz oynuyor.. Hava toplarında oyun içinde stoperden farksız.. Geçen sene mottanın hava toplarındaki ödlek tavırlarından bıkmıştım.. Bu sene de aynısını trabzon maçında yaptı golüyedik.. Beckte bu sıkıntı hiç yok.. Kademe anlayışı da güzel.. Hızlı kanat adamlarının yanından geçip gitmesi adamın oyun karakteriyle ilgili.. Bunu bildiği için iyi pozisyonalıyor. Ne opare gibi sakatlanıyor, ne de ismail motta ya da tosiç gibi takımı yakan hareketleri var.. İsmail geçen sene gs maçında 75 te oyuna girip 50 metrede burak yılmazdan 20 metre fark yemişti.. Beck te böyle şeyler de yok.. Bi kere istikrarlı.. Moldedeki Linnes gelmeyince üzülmüştüm, ama beck bundesligayı takip ederken, neden bizde böyle sağlam adamlar yok dediğim biriydi.. Sol stoper ve sol beki alsınlar beck daha da güzel görünecek..

• quote:

Orijinalden alıntı: Önder

quote:

Seni ciddiye alan varmı acaba hangi takımlı olduğunda belli değil ortamo şenlendiren palyaçolar gibi bişeysin.

Beni ciddiye almışsın ki cevap verme gereği duymuşsun

• Cesi1903 C kullanıcısına yanıt
    Yanindan geçip gitmesi oyun karakteriyle ilgili değil tabikide,yetişemiyor adamlara. Ileri de çıkmadığı için savunmada iyi görünüyor. Ileriye doğru top süremiyor. Serdardan farki yok sadece serdarın beynini kullanan versiyonu

• Asıl ona oyun karakteri diyoruz.. İleri geri depar atan bir yapısı olmadığı için ani hızlanmalarda biraz geri kalıyor gibi görünüyor.. Ama stabil oyunda çok sağlam.. Biz korner atarken geride bekleyen çoğu zaman Beck oluyor, çünkü geniş alanda ağır değil.. Bi kere nerede duracağını biliyor.. Ligdeki en iyi defansif bek olması da kadromuzda tamamlayıcı bir özellik.. Top sürmesine falan gerek yok bu takımda, yeterince o tarz futbolcu var, kadro mühendisliğinde tamamlayıcı adamlar önemli, fm de sağ bek profili oluşturmuyoruz. Hilbertle quaresma göze hoş geliyodu 4. 5. olup duruyorduk.. Önde töre gibi quaresma gibi adamlar varken Beck nimettir.. Sorun olan yer sağ bek diil sol bek.. Oraya moldeli linnes gibi birini bulmak gerek..

• 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.