Şimdi Ara

Stock Fan limiti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese slm imzamdakı ıslemcı ıle 1.29375V ta 3.66 hııznda kullanıorum uzerınde stock fan var. Bunun la gıdebılecegım son nokta neresıdır sızce arakdaslar. Bıde calısma sıcaklıgı hangı degerler normal hangı degerlerın ustu krıtıktır solersenız sevınırım

• q9650 extreme alıyorsunuz, hemde stok fan ile çalıştıracağım ve oc yapacağım diye uğraşıyorsunuz....
    yani yorum bile yapmayayım....
  • 4 e kadar gider.herhangi bir program ile fan hızını en yüksek yap.ama 4 ten sonrada fazla zorlama
  • o işlemciyle 3ghz deil mi daha nerene yetmiyor oc çekiyorsun. Benim 2 çekirdekli 2.6ghz hızında oc yok senin ki 4 çekirdekli 3ghz bide oc çekiyorsun. pes doğrusu
  • quote:

Orjinalden alıntı: pardus34

o işlemciyle 3ghz deil mi daha nerene yetmiyor oc çekiyorsun. Benim 2 çekirdekli 2.6ghz hızında oc yok senin ki 4 çekirdekli 3ghz bide oc çekiyorsun. pes doğrusu

bu ne biçim bi yorum hatta buna yorum demek bile yorum kelimesine saygısızlık o gördüğün işlemci 1000$ peki bu insanların niye bu işlemciyi aldığını zannediyosun çok yüksek değerlere o.c etmek için (QX serisi işlemcilerin çarpan kilidi açık olduğundan rekor denemeleri bu işlemciler üzerinde yapılır)
    sizde 1000 dolara işlemci alıyosunuz üstüne bi fan almıyomusunuz git bi su soğutma sistemi kurda bari 5.0ghz de çalıştır verdiğin paraya deysin bizde anlayalım Q6600 den farkını

• quote:

q9650 extreme alıyorsunuz, hemde stok fan ile çalıştıracağım ve oc yapacağım diye uğraşıyorsunuz

stok fanla kullanmıcaz heralde sımdılık alabılecegım max degerı soruyorm
  • bence hiç oc a gerek yok en baba işlemci yahu onunla default degerleri ile bile bazı oc yapan kullnıcıları gecersin zaten
  • quote:

Orjinalden alıntı: janer798

bence hiç oc a gerek yok en baba işlemci yahu onunla default degerleri ile bile bazı oc yapan kullnıcıları gecersin zaten

al bide burdan yak adamlar Qx serisinin daha niye yapıldığını kavrayamamış yorum yapıyolar
  • quote:

Orjinalden alıntı: pegasus arda

quote:

bence hiç oc a gerek yok en baba işlemci yahu onunla default degerleri ile bile bazı oc yapan kullnıcıları gecersin zaten

al bide burdan yak adamlar Qx serisinin daha niye yapıldığını kavrayamamış yorum yapıyolar

ben bu serinin niye yapıldıgını coktan anladım ki xeon işlemci alan adamım pee
  • quote:

quote:

quote:

biraz salladın gibi

• quote:

quote:

quote:

quote:

biraz salladın gibi

bende yamuk olmaz kardesim zaten ben kullanmıyorum o pc yi abimin firmasında digital bask makinesine baglı server olarak

• quote:

quote:

o işlemciyle 3ghz deil mi daha nerene yetmiyor oc çekiyorsun. Benim 2 çekirdekli 2.6ghz hızında oc yok senin ki 4 çekirdekli 3ghz bide oc çekiyorsun. pes doğrusu

bu ne biçim bi yorum hatta buna yorum demek bile yorum kelimesine saygısızlık o gördüğün işlemci 1000$ peki bu insanların niye bu işlemciyi aldığını zannediyosun çok yüksek değerlere o.c etmek için (QX serisi işlemcilerin çarpan kilidi açık olduğundan rekor denemeleri bu işlemciler üzerinde yapılır)
    sizde 1000 dolara işlemci alıyosunuz üstüne bi fan almıyomusunuz git bi su soğutma sistemi kurda bari 5.0ghz de çalıştır verdiğin paraya deysin bizde anlayalım Q6600 den farkını

Kardeşim Oc aptallığın karesi. O kadar para yatırmış bizde biliyoruz fiyatlarını ama Oc yapılmaz böle sisteme işte bunu parası bol olupta öle zararlı tüketici kitlesidir. Oc çekmen icin artık o sistemin sana yetmemesi lazım. Bu dönemde yetmesini bırak artıo şimdilik. Gidip de zevk için Oc yapmayın. Resmen bu Sidik yarışı. Yok benim ki daha ii yok onun ki daha iyi. İyi olsa napıcan başın göğe mi eğecek NASA nın pc sinimi geçtin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pardus34 -- 28 Nisan 2008; 0:21:24 >

• son noktayı koymuşsun be dostum
    quote:

quote:

quote:

Kardeşim Oc aptallığın karesi. O kadar para yatırmış bizde biliyoruz fiyatlarını ama Oc yapılmaz böle sisteme işte bunu parası bol olupta öle zararlı tüketici kitlesidir. Oc çekmen icin artık o sistemin sana yetmemesi lazım. Bu dönemde yetmesini bırak artıo şimdilik. Gidip de zevk için Oc yapmayın. Resmen bu Sidik yarışı. Yok benim ki daha ii yok onun ki daha iyi. İyi olsa napıcan başın göğe mi eğecek NASA nın pc sinimi geçtin.

• quote:

quote:

quote:

Sen Oc. yapma. 2.6 Ghz işlemcini 150 dolara al.

Aptal deddiğin Oc. yapan adam. 75 dolara aldığı işlemci ile (hatta 50 dolarlık core2 celeronlar ile bile) senin işlemcini hem MHZ, hemde program performansında geçsin.

Şimdi burada kim aptal Oc. yapan mı? yoksa....

Velhasıl adam para vermiş çok kaliteli bir işlemci almış, keyfine göre Oc. yapmak istiyor.

Keyif, alır işlemciyi duvarına asar seyreder isterse sizene. İsterse alır çakmakla yakar para onun değil mi?

Dostum bu arada o işlemciyin stok fanla şu an çıktığın hızın üstünde kullanma. İyi bir soğutucu alırsan 4 Ghz. nin üstünü rahat görürsün. Sen sen ol sakın 1.45'in üstünde voltaj verme. Ne olur ne olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Naga Sadow -- 28 Nisan 2008; 6:46:50 >

• 3.0 GHz değerini yükseltmek, kesinlikle gereksiz bir şey değildir.

İmkân varsa, 3.0 GHz değerini arttırmamak gibi bir şey söz konusu olamaz.

Getirisi doğrudan görülür, işlemciye yüklenen durumlarda. 3.0 GHz olunca mucize mi yaratıyor sanıyorsunuz? Merkezî işlemcilerin oyunlara veya başka uygulamalara etkisi konusunda gözlem yapmayıp, her şeyi ekran kartına mı bağlıyorsunuz da, böyle garip garip konuşuyorsunuz yoksa?

Size 2.6 GHz yetiyorsa, öyle kullanın. Karışan yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 28 Nisan 2008; 6:56:19 >
  • Kardeş cpu ve anakart sıcaklıklığını buraya yazarsan yorum yapabiliriz.Boşta ve tam yükteki sıcaklıklar nedir?Orthos'u 30 dk çalıştır maksimum sıcaklığı buraya yaz.
  • quote:

Arkadsım bu donemde yetıyor artıyor derken nerden baktıgına baglı grafık tsrm okuyrm (4 snyelık) bır klıbı mayda olusturmak ıcın bu ıslemcı 3.5 saat render yapıyor 3 ghz hızında 3.67 oldugunda 4 cekırdek ıle kar edıcegın zamanı dusun kımse bılmem ne yarısı yapmıyor.
  • quote:

Kardeş cpu ve anakart sıcaklıklığını buraya yazarsan yorum yapabiliriz.Boşta ve tam yükteki sıcaklıklar nedir?Orthos'u 30 dk çalıştır maksimum sıcaklığı buraya yaz.

sole yuk altında 3333 hızında cekıerdek sıcaklıkları 60 kadar cıkıror ama everste bıde cpu olarak bıde ayrı bır gosterge var orda 35 cıvarı yanı cekıerdekler cok yuksek ama tek bır cpu var ortalamısnımı alıyor anlamadım onda 35
  • yav adam tabiki oc yapıcak bu işlemciye
    yoksa niye bu kadar para versinki

oc niyeti olmasaydı gider alırdı bi tane E2160 oc yle 3,6 yapar o pahalı işlemciye yakın bi performans alırdı.
    oc yapmadıktan sonra bu işlemciyi almanın ne anlamı kalıyoki?

dostum sen bi su soğutma yap(işlemciye verdiğin paranın yanında çerez kalır) arkasından da işlemciyi istediğin gibi kasarsın..
    bari verdiğin paranın karşılığı al.işlemcinin hakkını ver

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jaguar19 -- 28 Nisan 2008; 17:56:00 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Mickcasey

Herkese slm imzamdakı ıslemcı ıle 1.29375V ta 3.66 hııznda kullanıorum uzerınde stock fan var. Bunun la gıdebılecegım son nokta neresıdır sızce arakdaslar. Bıde calısma sıcaklıgı hangı degerler normal hangı degerlerın ustu krıtıktır solersenız sevınırım

valla cevapları uzun uzuuun okudum da cidden komik

bana kalırsa oc yapmadan kullanmak o işlemciye hakaret etmektir. aynı ghz de aynı bellek gücüne sahip çarpan kilidi kapalı olan işlemcileri alırdın intelin o zaman niye QX serisi alasın ki

diğer taraftan eğer 3333 mhz de 60 C gibi bir değere vardıysa da o işlemciyi soğutucu olmadan oc yapmak da yine aynı işlemciye hakaret etmektir

bu sözlerim ağır geldiyse affola espiri mahiyetinde böyle konuştum.

bence bu konuyu bırak en iyi işlemci soğutucusu hangisidir onu araştırmaya bak

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.