Şimdi Ara

STILO FOREVER :) (1365. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
33.437
Cevap
77
Favori
1.788.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13631364136513661367
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: stüdyocan

quote:

Orijinalden alıntı: Fatihata

Ya var ya servis deyince, neden korkuyoruz, adamlar bizi ole bir ürkütmüşler ki, yani ne oolursa olsun servise gidince servisin bizi düdükleyeceğini düşünuyourz, ki haklıyızda... olmayan bir problemi varmışcasına yada cozulecek bir problemi cozulmeyekmişcesine işlem yapıolar yazık.... bu düşüncenin fiat servislerinde değişmesi gerek...

Fatih Panik yok çok basit bir nedeni var ve inanki merso,bmw, hepsinde ama hepsinde başınıza gelebilecek çok basit bir sorun

koltukların altındaki hava yastığı soketleri zamanla okside oluyor temassızlık yapıyor mesela sert düştüğün bir çukur sonrası temassızlık sonucu airbag failure hatası verir koltukları öne arkaya çekince yine temassızlık sonucu aynı hatayı verir gelelim çözümüne

1- soketleri sökün içine kontak sprey sıkın (yağsız olan tercihimdir) gözle görebildiğiniz gevşemiş olanları sıkıştırıp yerine takın sonrada soketleri her hangi bir sallantıda tekrar hata mesajı yakmaması için sıkıca bantlayın daha sonra mesajı serviste bilg,isayara bağlatım sildirin

2- benim favorim olan bu yöntem soketleri kesin kabloları birbirine lehimleyin çok iyi izole edip serviste hata mesajını sildirin
    artık çukurada girsen üzerinde hoplasanda koltukların (dikkat ağırlık sensörünü bozmayın hoplayacam derken)sorun kökünden çözülmüş olur
    not:2. seçeneği seçenler kabloları renklerine göre birbirine lehimleyin ve çok iyi izole edin

sokete okadar para verilmez her hangi bir radyo tamircisinden yardım isteyin o soket olsa olsa 2-3 TL.dir

İyide Mehmet abi bu soylediklerin cok mantıklı fakat neden arıza ışığı yanmaya devam etsin ?? onu anlamadım ?? cunku arada bu ışık yanıp tekrar sondu zaten kendi kendine ?? yani ordaki temassızlık giderildiğinde, ışık hala yanmaya devam edicek ?? neden devam etsin ki ? Allah Allah

• http://www.sahibinden.com/44500_km_de_2005_stilo_1_6_dynamic_full_full-98WQQaXQQ24571435WQQpXQQdisplayitem
    Arkadaşlar ilandaki stilin tamponunu sordum adam ben ikinci sahibiyim aldığımda böyleydi diyor.
  • İZMİRLİALİKO,

forumu hiç takip etmiyorsun sanırım 1 sayfa geri git bakalım ne göreceksin?

Numan yarın halletmeye çalışırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: izmirlialiko

http://www.sahibinden.com/44500_km_de_2005_stilo_1_6_dynamic_full_full-98WQQaXQQ24571435WQQpXQQdisplayitem
    Arkadaşlar ilandaki stilin tamponunu sordum adam ben ikinci sahibiyim aldığımda böyleydi diyor.

ABi bu haber bayat artık biz Osman kardeşimzden oğrendik bu bu tamponun mazisini herkesin ilgisini cekmiş yanlız bu tampon...

• Bora arkadaşımız araç alacaktı bugun ne oldu acaba merak ettim bak şimdi!!!!
  • Nasıl çekmesin Fatih senin civcivde olsa fenamı dururdu???
  • abi şimdi gördüm ben forma girer girmez heyacan yaptım salladım mesajı kusura bakmasın arkadaşlar artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: 34vıa85

Nasıl çekmesin Fatih senin civcivde olsa fenamı dururdu???

acıkcası cokta güzel değil o tampon bence, sisler fena değil tabiki ama, orta kısmda ki anlamsız boşluğu cozemedim ayrıca bence benim civ civ in (KÜHEYLAN'ın) tamponu cok daha güzel, onlara bu şekilde yatay bir sis farı monte edilebilse süper olur, hatta yatay da değil, yatay bir elips olacak yanlara dogru uzanan... aman diyorumm....

• arkadaşlar arabası benim özelliklerde olup benimkinden daha az yakan varsa nasıl yapıyor bir yardım edermisiniz.
    ARACIN ÜZERİNDEKİLER
    1- 18''JANT 225x40x18 KUMHO LASTİKLER
    2-AÇIK HAVA FİLİTRESİ
    3-PERFORMANS EGSOZ KOPLE KROM
    4-KONİ SPOR HELEZONLAR
    5-MİLANO MARKA LPG
    6-ARACIMIN BAGAJINDA DEVAMLI OLAN 75 KG BASS
    7-96 KG LIK KENDİMİDE KATAYIM İÇİNE

DURUM BÖYLE ARACIM ŞEHİR İÇİNDE 2,85 KR YAKIYOR GAZ BENZİN ORTOLAMASI BU.
  • ''STİLO OKULDA''
     STILO FOREVER :)

''STİLO OKULDA''

''STİLO OKULDA''

''STİLO OKULDA''

• quote:

Ali İhsan kardeşim evli olmanın bazı yan tesirleri yok değil hani Neyse Yusufunda dediği gibi oda okusun mesajları stilo hakkında bilgilenmiş olur fenamı ?

Bilgilenmek işine gelmez ama stıloyu kıskanıyor bu aralar.1 yıl olmadı alalı kaçkez bakıma soktun en ufak tıkırtısını bile dinliyorsunda .kaçkere bakıma soktun filan falan.yok efendim bir yıldır stıloya yaptığım bakımla hanım 10 yaş gençleşirmiş.
    Bir akşam yemeği ayarlamak farz artık.yoksa hanım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayvanc -- 26 Nisan 2010; 16:13:34 >

• afili_01 cok guzel bir tablo, cocukların sevincini ve mutluluğunu tahmin ediyorum, bu hafta içi bende bu konu ile ilgilenme fırsatı bulabilecem sonunda....
  • Fatihhhhhhh site ne oldu kardeşim yaa ... valla bıktım bu siteye sürekli giriş yapmaktan.
  • ahali hepinize hayırlı günler.ben gece vardiyasına gideceğim.tam 16 saat.hemde acil serviste.allah düşmanımın başına vermesin.iyi muhabbetler...
  • Mehmet abi ünal abinin dedigini yapamadım arabayı kayımpedere verdim işi varmıs.yarın gececiyim gunduz denerim inşallah hallolur.zaten ben bu arızayı yapamazsam servisde yapamaz:=) ben onlardan daha iyi elektrikçiyim ama boş bi zamanda iyice kurcalamam lazım.

Fatih airbag arızası bendede olmustu koltukları ileri geri yapmaktan kaynaklanıyor.soketler yerıden cıkıyor yada gevşiyor.eger soketlerdense hallettikten sonra.soketleri elektrik bandı ile bantlarsın sanırım birdaha olmaz şayet arıza soketlerden ise.
  • Osman yaa şu site işini burada sorup durma yoksa bizim üyeler en sonunda beni daha dur dışardan yeni geldik, yeni yeni rahata eriyorum siz biliyorsunuz

bu arada airbag sorunumu çözdümm arkadaşlar, oleyy.... nasıl sevindim anlatamam

sorun herkesin dediğii gibi soketlerdennn fakaaatt hepimizn atladğı birşey var, ben Mehmet abinin dediği soketleri yattım koltugun altına eğildim buldum, söktüm taktım, söktüm taktım, üfledim salladım bişiler yaptım olmadı.... biraz araştırma yaptıktan sonra öğrendimki burası çok onemli arkadaşlar, airbag failure hatası sadce on koltuklardan kaynaklanmıyor !!!! arkada bagajda 2 soket daha varmış, onları buldum once birini onu söktüm taktım falan olmadı elledim yok.... diğerini buldum ve sonuc süper.. arıza ışığı söndü.. bu sorunu yaşayan arkadaşların dikkatine... ben şimdi oradaki soketleri yenileyecem bir daha sorun cıkmaması için, kendim yaparım onuda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fatihata -- 26 Nisan 2010; 16:19:00 >

• quote:

Osman yaa şu site işini burada sorup durma yoksa bizim üyeler en sonunda beni daha dur dışardan yeni geldik, yeni yeni rahata eriyorum siz biliyorsunuz

sorun herkesin dediğii gibi soketlerdennn fakaaatt hepimizn atladğı birşey var, ben Mehmet abinin dediği soketleri yattım koltugun altına eğildim buldum, söktüm taktım, söktüm taktım, üfledim salladım bişiler yaptım olmadı.... biraz araştırma yaptıktan sonra öğrendimki burası çok onemli arkadaşlar, airbag failure hatası sadce on koltuklardan kaynaklanmıyor !!!! arkada bagajda 2 soket daha varmış, onları buldum once birini onu söktüm taktım falan olmadı elledim yok.... diğerini buldum ve sonuc süper.. arıza ışığı söndü.. bu sorunu yaşayan arkadaşların dikkatine... ben şimdi oradaki soketleri yenileyecem bir daha sorun cıkmaması için, kendim yaparım onuda

Yenilemek için uğraşma phılıps 'in (390 dcs degraeser cleaner) (mavi Kutulu) temizleme spreyinden al 8 TL.sık soketlerin içine ve yerine tak
    bu arada benim 6 hava yastığım var senin 8 tane ise ve arka taraftakilerden sebep ise soketlerinde arkada olması normal ama benim yok sen yinede yerini tam söyleki bizde kontrol edelim

• quote:

quote:

Osman yaa şu site işini burada sorup durma yoksa bizim üyeler en sonunda beni daha dur dışardan yeni geldik, yeni yeni rahata eriyorum siz biliyorsunuz

Yenilemek için uğraşma phılıps 'in (390 dcs degraeser cleaner) (mavi Kutulu) temizleme spreyinden al 8 TL.sık soketlerin içine ve yerine tak
    bu arada benim 6 hava yastığım var senin 8 tane ise ve arka taraftakilerden sebep ise soketlerinde arkada olması normal ama benim yok sen yinede yerini tam söyleki bizde kontrol edelim

evet abi haklısn fark 8 hava yastıgından kaynaklanıyor olabilir.. Eve gidince foto makinesi ile resimlerini ve tam yerini cekecem gerekirse teknik kısmına da ekleriz faydalı bir bilgi bence, hemen hemen hepimizn yaşadığı bir sorun.... bu phlips in spreyi nerelerden temin ederim mehmet abi ?? istoc ta bakınayım bi.. mavi kutulu olan dimi, ben genelde kırmızı goruyordum onu __??

• quote:

peki hocam bu soketleri nerden bulacağız bende soket yok almam lazım servis denen 75 lira diyor ya daha önce de söylediğim gibi birini 90 liraya değiştirdim ;(

• quote:

quote:

quote:

evet abi haklısn fark 8 hava yastıgından kaynaklanıyor olabilir.. Eve gidince foto makinesi ile resimlerini ve tam yerini cekecem gerekirse teknik kısmına da ekleriz faydalı bir bilgi bence, hemen hemen hepimizn yaşadığı bir sorun.... bu phlips in spreyi nerelerden temin ederim mehmet abi ?? istoc ta bakınayım bi.. mavi kutulu olan dimi, ben genelde kırmızı goruyordum onu __??

Fatih kırmızı kutulu olan aynı zamanda yağlayıcı spreydir (WD 40 gibi yani ) mavi kutu olan yağ çözücü temizleme spreyidir elektronik aletler sensörler ,soketler ,bujiler ,karbüratör gibi objeleri temizlemek içindir sen mavi kutulu olanını al

• 
Sayfa: önceki 13631364136513661367
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.