Şimdi Ara

Stephen King || Okuyanlar Kulübü (145. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.977
Cevap
48
Favori
145.140
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kitaplar önerilmiş ayrıca listeye kesinlikle ''O'' eseride ekle.
  • Teşekkürler hocam. Önce, ince kitaplar ile başlayım dedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: White Cluster

Hocam madem elin değmişken bana da bir şans ver :)
    https://www.kitapyurdu.com/kitap/gizlenen-vahset/532739.html
    Tarzı nasıl King gibi mi Lovecraft gibi mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Mandalorian

Tarzı nasıl King gibi mi Lovecraft gibi mi?

Alıntıları Göster
    King kadar uzun, detaylı ve yer yer sıkıcı pasajlardan kaçındım. Anlatım tekniği olarak biraz daha modernize H. G. Wells diyebilirim. En azından bir tanıdığımın yorumu buydu. Özellikle korkunun ve gerilimin bilim kurgu tabanında olması hoşa gitmiş.

Dil olarak beni az çok tanımışsındır hocam, kendi mizahi tarzımdan ödün vermeden yazdım.

Olay örgüsü ise King hayranlığımdan dolayı onun sertliğini ve esintilerini taşıyor. Rock & metal referanslarıyla da King'in izinde diyebilirim.

Kitabın sonunda 5-6 sayfalık bir hikaye var. Orada da Lovecraft hikayeleri gibi daha doğaüstü bir iş ortaya çıktı. Gayet karanlık işler oldu kısaca.

• quote:

King kadar uzun, detaylı ve yer yer sıkıcı pasajlardan kaçındım. Anlatım tekniği olarak biraz daha modernize H. G. Wells diyebilirim. En azından bir tanıdığımın yorumu buydu. Özellikle korkunun ve gerilimin bilim kurgu tabanında olması hoşa gitmiş.

Dil olarak beni az çok tanımışsındır hocam, kendi mizahi tarzımdan ödün vermeden yazdım.

Olay örgüsü ise King hayranlığımdan dolayı onun sertliğini ve esintilerini taşıyor. Rock & metal referanslarıyla da King'in izinde diyebilirim.

Kitabın sonunda 5-6 sayfalık bir hikaye var. Orada da Lovecraft hikayeleri gibi daha doğaüstü bir iş ortaya çıktı. Gayet karanlık işler oldu kısaca.

Alıntıları Göster
    Genç yazarlara destek olalım o zaman

• Üç dört gün önce It'i de bitirdim.

Hayvan Mezarlığı, Kule, Mahşer ve It'ten sonra anladım ki King bana göre değilmiş :)

Bi de Esaretin Bedeli vardı elimde. Belki kitap boşa gitmesin diye okurum ama benim maceram buraya kadar gibi.

Hepinize iyi okumalar dilerim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • yunus626emre kullanıcısına yanıt
    Sevmediğiniz yanları ne oldu?
  • Elenya kullanıcısına yanıt
    Kitaplardaki bazı bölümlerin plansız ve yazılmak için yazılmış olduğu izlenimine kapıldım. Bu çok sık olmadı ama yine de rahatsız etti.
    Asıl problem kitapların sonlarındaydı. O kısım izlenim değil artık ayan beyan ortada. Sınava son gece çalışan öğrenci gibi bitirilmiş neredeyse tüm kitaplar. Hayvan Mezarlığını ayrı tutabilirim burada ama kalanların sonu, kitapların içeriğinden çok kopuktu.
    Yukarıda bir arkadaş söylemişti King kitaplarının ortak sorununun sonları olduğunu, yazarın da bunu dile getirdiğini.
  • Mahşer, Sadist, medyum, doktor uyku ve ejderhanın gözleri kitaplarını okudum kara kule serisine başlamak istiyorum ama ilk 3-4 kitabın çevirisi hala düzeltilmemiş sanırım. Ne dersiniz okunur mu ?

• Çağrı & Kemik Torbası & Sis yeni baskılar çıktı. Aralık ortasına kadar da geçen sene çıkan kitabı Enstitü'nün nihayet Türkçe'ye çıkması bekleniyor.

• quote:

Çağrı & Kemik Torbası & Sis yeni baskılar çıktı. Aralık ortasına kadar da geçen sene çıkan kitabı Enstitü'nün nihayet Türkçe'ye çıkması bekleniyor.

Elinize sağlık Çağrı'yı epeydir bekliyordum

• quote:

Orijinalden alıntı: The Mandalorian

Elinize sağlık Çağrı'yı epeydir bekliyordum

Alıntıları Göster

Ne demek, Altın Kitaplar olarak sizin için çalışıyoruz.

• Neden hiçbir yeni kitap basılmıyor?

• Yeni kitap Enstitü yaklaşık 2 sene gecikmeyle de olsa ülkemize geldi. Ön siparişi geçtim. Goodreads puanı gayet yüksekti kitabın, sene sonu korku listelerinde de 1. seçilmişti. Baya merak ediyordum, Altın Kitaplar nihayet bir işi başarabildi...

• quote:

Yeni kitap Enstitü yaklaşık 2 sene gecikmeyle de olsa ülkemize geldi. Ön siparişi geçtim. Goodreads puanı gayet yüksekti kitabın, sene sonu korku listelerinde de 1. seçilmişti. Baya merak ediyordum, Altın Kitaplar nihayet bir işi başarabildi...

Uzun süredir bekliyordum, ben de ön sipariş geçtim... 

• White Cluster kullanıcısına yanıt

King babanın en kötü kitabı bile iyidir.Anlatımda ders veriyor.Haruki murakami yi de unutmayalım.

• King kitaplarının puanı genelde düşük oluyor Goodreads'te, bunun 4.20 baya yüksek. Heyecanlandırdı ama elimdeki kitapları bitirmeden almayacağım, uzun zamandır okuma tempom baya kötü hem bu kitap okuma için teşvik olur bana belki.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jack Rabbit Slims

King kitaplarının puanı genelde düşük oluyor Goodreads'te, bunun 4.20 baya yüksek. Heyecanlandırdı ama elimdeki kitapları bitirmeden almayacağım, uzun zamandır okuma tempom baya kötü hem bu kitap okuma için teşvik olur bana belki.

Bende aldım ama dijital kaleyi bitirip başkayacağım bakalım. Konusu hoşuma gitti pişman olmam inşallah :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlk 140 sayfa, olay akıyor gerçekten. Merak duygusu baya ağır bastı. Akşam eve dönsem de okusam diye şimdiden iş yerinde dakika sayıyorum. Baba yine yazmış...

• Enstitü'yü biraz önce bitirdim. Söyleyebileceğim tek iyi şey kitap akıyor. Bunun dışında ne orijinal bir konusu, ne de kurgusu var. Son elli sayfa ise baya kötüydü.

• 
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.