Şimdi Ara

Stephen King || Okuyanlar Kulübü (146. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.978
Cevap
48
Favori
145.112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Jack Rabbit Slims

King kitaplarının puanı genelde düşük oluyor Goodreads'te, bunun 4.20 baya yüksek. Heyecanlandırdı ama elimdeki kitapları bitirmeden almayacağım, uzun zamandır okuma tempom baya kötü hem bu kitap okuma için teşvik olur bana belki.

Elimdeki kitaplar bitmeden almayacağım dedim ama bu fiyata da almamak olmazdı.
    Enstitühttps://www.amazon.com.tr/dp/9752126049/ref=cm_sw_r_cp_api_i_SRrcGbSTSJ691?_encoding=UTF8&psc=1

65 lira etiket fiyatlı kitap %50 indirimli 32,47 lira. Prime alın, kargo bedava olsun diye yanına kitap eklemeye çalışma eziyetinden de kurtulun. Daha çıkalı bir hafta olmuş, yanına bir şey eklemek zorunda kalmadığınız tek kitap kargo dahil yarı fiyatına.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Kusursuz bir yazar değil, anlatımda eksikleri var falan ama bu adamın kitaplarını soluksuz okuyorum ya. Okuduğum en iyi yazar değil ama kesinlikle okurken beni en çok sürükleyen yazar. Kitabı elime alınca en az 100 sayfa okumadan bırakamıyorum. En son 22/11/63'ü bitirdim, sonlara doğru benim de içim daraldı olacak mı olmayacak mı ne olacak derken.

• yunus626emre kullanıcısına yanıt
    Az önce bitirdim "It"i, bu yorum aklıma geldi. Kitabı okurken çok zevk aldım, 1 hafta gibi bir sürede bitirdim hatta ama gerçekten sonu olmamış ya. Sanki King kitabı yazarken sonlara doğru yorulmuş da aklına gelen ilk fikirle bitirmiş gibi.
    Kaplumbağa, Öteki bilmemne olayına baştan ısınamadım zaten. Madem bu kadar eski bir varlık bu, bu kadar kolay ölmemeliydi. Zorluk bile çıkarmadı doğru düzgün. Yok ben hazırlandım, yok sizi çağırdım dedikten hemen sonra "abi bokunu yiyim öldürme" şeklinde davranması çok kötü geldi bana, kitaptan soğudum. Diyaloglar da son 100 sayfada iyice baştan savmaydı.
    Bu arada, kitap boyu adam Beverly'i takıntı haline getirmiş. Her sahnede vücudunu ayrıntılı betimlemeler falan. Tamam bu kitapta çocukların ailelerinden gördüğü baskı da işleniyor yoğun şekilde ama küçücük çocuklara orgy yaptırmak nedir be kardeşim? Gözüm üstünde King.

Okuduğuma pişman değilim, 1250 - 1300 sayfa boyunca gayet güzel bir deneyim oldu ama sonu tatmin etmedi. Keşke daha fazla özen gösterilseydi sonuna.
    Sadece Bill'in hayatta kalmasını bekliyordum, Stan'i saymazsak 1 kişi öldü, bu da büyük bir hayal kırıklığıydı. Bu kadar görkemli bir yaratıkla savaşıyorlar, 1 kişi eksikler ve çocuk değiller. Yaratığın gücünü ciddiye alamıyorsunuz ciddi bir kayıp verilmeyince.

• Enstitü'yü zorlukla bitirdim. Harika başlayıp ikinci yarı itibarıyla çekilmez bir hale girdi. Maalesef eski King yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: White Cluster

Enstitü'yü zorlukla bitirdim. Harika başlayıp ikinci yarı itibarıyla çekilmez bir hale girdi. Maalesef eski King yok.

Yapma ya ): bende 130. Sayfadayım ama benide öyle aman aman sarmadı zoraki okuyorum şimdilik ):

• White Cluster kullanıcısına yanıt

Katılıyorum dostum reklama yenildik. Halbuki king reisin kitapları iyi ama bu çok sıradışı gelmedi bana.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En sevdiğim kitabı O(IT)' dur üstadın ama kitapta eleştirebileceğim nokta tamam ergenliğe geçiş aşamasında ki erkeklerin yaşadığı olayları basitçe anlatmış bunda bir sıkıntı yok ama Beverly'in geçirdiği dönüşüm gerçekten eleştirilecek bir mevzu. Onun dışında anlattığı dostluk, Küçük bir kasabaya kurguladığı tarihçeyi çok güzel aktarması, 1200 sayfayı sıkılmadan okutturması bambaşka bir kitaptır. Bu kitapta anlatılan dostluğun bir ötesini yine kendisi The Body ile yazmıştır

Spoiler,

mesajı görmek için tıklayın.
    Allah aşkına bu kitaba 2 tane film uyarlaması yapıldı biri 90'larda biri geçtiğimiz yıllarda. Hadi 90'larda çekilene bir şey demiyorum muhtemelen senaristin elinde kitabın tam metni yoktu bildiğim kadarıyla Amerika'da da ilk başta kısaltılmış olarak çıktı ama bu günümüzde çekilen versiyonda ki değişikler nedir;Yok neymiş Mike'ın anne babası ölmüşYok Kaybedenler Kulübüne tarihçeyi anlatan Ben'mişYok Beverly babasını öldürmüşEddie'nin kolunu Henry değil de Pennywise ile kapışırken kırıldı gibi göster(90 uyarlamasında kolu hiç kırılmıyor o daha beter)Stephen King'in ölümünü tek detaylı anlattığı yan karakteri filmin başında saçma bir olayla öldürmeNiyeyse 2 uyarlamada da Beverly'in annesi gözükmüyor Yok neymiş Beverly kaçırılmış Ben'in öpmesi sayesinde kurtulmuş hadi lan oradanTek olumlu yanı 2 filmde de saçma sapan grup seks kısmını almaması

• camel paketindeki camel kullanıcısına yanıt

Hocam siz bunlara bu kadar tepki gösteriyorsanız sakın 2019'daki Pet Semetary'i izlemeyin. Stephen King || Okuyanlar Kulübü 

• Yazarı o kadar seviyorum ki kitap okuma sevdam lise kütüphanesinden aldığım Medyum kitabı ile başlamıştı.Şu an okumadığım son kitabı kaldı bir de beklentim çok çok yüksek olduğu için halen kara kule serisini okumaya başlamadım sene aşkın kitaplıkta bekliyor , ölmeden okumam gerek
  • quote:

Orijinalden alıntı: rocky bayboğa

Yazarı o kadar seviyorum ki kitap okuma sevdam lise kütüphanesinden aldığım Medyum kitabı ile başlamıştı.Şu an okumadığım son kitabı kaldı bir de beklentim çok çok yüksek olduğu için halen kara kule serisini okumaya başlamadım sene aşkın kitaplıkta bekliyor , ölmeden okumam gerek
    Medyum bugün bitti

Filmi daha iyiydi

Bir Jack nicholson bir kubrick gelince olay daha farklı bir boyuta varmış

• Enstitü’yü bitirdim, bence gayet güzel bir kitaptı. 450-500’den sonra hafif sıkmaya başladıysa da yine de akıcıydı.

Yalnız dikkatimi şu çekti, son 70-80 sayfanın editöryel incelemesi baştan savma olmuş. Bazı yanlış çeviriler ve garip yazım hataları var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jack Rabbit Slims -- 27 Şubat 2021; 23:43:1 >
  • quote:

Enstitü’yü bitirdim, bence gayet güzel bir kitaptı. 450-500’den sonra hafif sıkmaya başladıysa da yine de akıcıydı.

Yalnız dikkatimi şu çekti, son 70-80 sayfanın editöryel incelemesi baştan savma olmuş. Bazı yanlış çeviriler ve garip yazım hataları var.

Son 70/80 sayfa kurgu ve mantık olarak da çok zayıf değil mi sizce?

• quote:

Orijinalden alıntı: V1CT0RY

Son 70/80 sayfa kurgu ve mantık olarak da çok zayıf değil mi sizce?

Alıntıları Göster

King kitaplarının sonu kötü olur diye genel bir kural var zaten.Stephen King || Okuyanlar Kulübü 

Spoiler,

O kadar güçlü çocukların koridorda kilitli kalıp dandik bir kapıyı açamaması çok saçmaydı. Pazarlık görüşmeleri kötüydü. Enstitü'ye döndüklerinde uygulamaya koydukları plan çok baştan savmaydı. En sonunda büyük yetkilinin gelip Luke ve Tim'le yaptığı muhabbet, onlarla yüzyüze görüşmeye gelmesi falan da epey anlamsızdı cidden.

• quote:

King kitaplarının sonu kötü olur diye genel bir kural var zaten. 

Spoiler,

O kadar güçlü çocukların koridorda kilitli kalıp dandik bir kapıyı açamaması çok saçmaydı. Pazarlık görüşmeleri kötüydü. Enstitü'ye döndüklerinde uygulamaya koydukları plan çok baştan savmaydı. En sonunda büyük yetkilinin gelip Luke ve Tim'le yaptığı muhabbet, onlarla yüzyüze görüşmeye gelmesi falan da epey anlamsızdı cidden.

Alıntıları Göster

Kesinlikle.

• Enstitü kitabına yeni başladım simdilik sardi ama ileride durum ne olacak göreceğiz.

• Arkadaşlar If it Bleeds ne zaman ülkemizde yayınlanır bilgisi olan var mi ?

• Yurt dışında 5 Mayıs 2020'de yayınlanmıştı. Şimdi senin yazdığını görene kadar aklımdan uçup gitmiş bu kitap. Altın Kitaplar'a insta'dan yazdım. Bakalım ne zaman dönecekler. Döndüklerinde paylaşırım burada.

Edit: Nisan ayında çıkarmayı düşünüyorlarmış.

Şimdi bu kitapta 4 tane hikaye var. Umarım Altın Kitaplar yada hangi hangi yayın evi basacaksa içerisindeki hikayelerden bir eksiltme vs. yapmaz.

Kitap İçeriği -

Mr. Harrigan's Phone - 1

The Life of Chuck - 89

If It Bleeds - 153

Rat - 343

Yazarın Notu - 431

Toplam 448 Sayfa

Dip not olarak bu kitap daha basılmadan bir çok platform ve yapımcı hikayeleri uyarlayacağını açıklamıştı:

-Kitabın ''RAT'' isimli hikayesini Ben Stiller uyarlayacak. Kendisi filmin/dizinin senaryosunu yazıp yönetecek ve baş rolünde oynayacak.

-Yapımcı Ryan Murphy ve Jason Blum, ''Mr. Harrigan's Phone'' hikayesinin yapımcılığını üstlenecekler. Filmi John Lee Hancock yönetecek. Netflix için yapılacak.

-''The Life of Chuck'' hikayesi Darren Aronofsky yapımcılığında uyarlanacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi animecigenc -- 17 Mart 2021; 1:39:41 >

• animecigenc kullanıcısına yanıt

Altin Kitaplar yayınlayacaktir buyuk olasılıkla. Eksiltme ise olmaz diye düşünüyorum.

Enstitü ise resmen Stranger Things olmus ve maalesef sonu kotuydu

• Dün gece Graveyard Shift filmini izledim. Film olarak maalesef başarılı değildi. Zaten bir kaç yerde King'in de uyarlamayı sevmediğini okudum. Kitapta nasıldı hikaye?

• Altın Kitaplar Nisan'da çıkartmayı kafa olarak düşünmeye başlar muhtemelen. Sonbahardan önce geleceğini sanmıyorum ne yazık ki. Ellerinde hazır olan Tepki'yi bile bana mesajla vaat ettikleri tarihten aylar sonra piyasaya sürmüşlerdi.

• 
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.