Şimdi Ara

Stein's Gate (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
799
Cevap
13
Favori
29.572
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tlhxyz -- 26 Eylül 2018; 21:14:28 >
  • Spoiler

12. Bölümdeki o sahneyi şimdi anladım, bu yapılır mı be

Gate of steiner seslendirilince çok iyi olmuş.

Her vazgeçtiğimde hououin kyoumayı hatırlıyorum ve bu bana tekrar güç veriyor,el psy congroo

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim gibi kafası karışanlar için bir reddit linki bırakayım. Gündüz tekrar bakacağım
    https://www.reddit.com/r/steinsgate/comments/9j67w5/explanation_for_sg_0_ending/

Kah güldürdü, kah duygulandırdı ama gerçekten güzel bir final oldu.
    İlk sezonda Mayurinin hiçliğin ortasındaki sahneler burada yer alınca kafamda şimşekler çaktı
    Ama keşke Kurisu'yu da bir sahne olsun, 5 saniye olsun gösterebilselerdi.

Türkçesi çıksın bir de oradan izleyelim
    Kasım, aralık gibi ova'da tekrardan buluşmak üzere

• Bayadır konuya yazmıyordum. Finali az önce izledim. Ve sadece
    wow
    diyorum. Etkisinden çıkınca tarafsız yorum yaparım şuan o durumda değilim gözüme soğan kaçtı

Bu arada finaldeki Gate of Steiner için şuraya link bırakayım. Ancak thumbnail'den spoiler yemek istemiyorsanız finali izleyip dinleyin

• Kurisu olmadan final oldu :((

Değişik bir finaldi beklentimin altında kaldı açıkçası ama yine de güzeldi:)

• Orjinal Steins Gate kadar etkilenmedim ama yinede güzeldi.
  • Ao Sol kullanıcısına yanıt
    Efsane ya gülüşü süper

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Steins gate 0 beni son bölümlerine kadar sıktı sonra yükseldi.

Karalar giymiş Okabe hiç çekilmiyor.
  • NaBuSe kullanıcısına yanıt
    Olsun be hocam iyisiyle kötüsüyle komik ciddi üzgün sinirli hali bile karizma ya biz her halini sevdik okabe reis candır.Adamın her hali iyi

• KiraZero kullanıcısına yanıt
    Sevmesine sevdik uzun süre sonra tekrar izledik filan ama ilk seri ova ve filmiyle filan on numara bitmişti.

Burada sıkıntı okabenin fazla karamsar olması. Bir de mayuri iyidir tüttürü müttürü ama kurisu gibi hatunu harcadılar. Hele o bacaksız olanı hiç konuşmuyorum. Arkadaş 2 bölüm kurisuyu canlı kanlı görseydik keşke :/
  • Sanırım hikayeyi anlamayanlar var.

0 sezonunda yaşananlar olmasa Steins Gate çizgisine ulaşılamayacaktı. İlk sezonda zaten hikayenin sonunu izledik.

İlk kısımlar gereğinden fazla durgun ve tatsız geçiyor, daha iyi olabilirdi ama son bölümleri oldukça iyiydi.
    Makise konusunda haklısınız mayuriyi 0 da biraz olgun büyümüş şekilde gösterdiler ilk sezon da ki gibi çocukca tavırları yoktu.

• Hikayenin nesini anlamayalım ? O seçimin
    kurisudan vazgeçmesi denememesi seçimi
    yapılmamış olan çizgisini gösterdiler işte.

İlk bölümlerinde bu kadar karartmaları düşürdü animeyi tempo olarak. İlk anime serisinde de bir düşüklük vardı ama o farklıydı ve çabuk değişti zaten sonra.

• Steins Gate ile Steins Gate 0 iç içe. Ortada bir seçim yok. Steins Gate zaman çizgisine ulaşma süreci 26 yıl sürüyor. (Hatta 26 yıldan da fazla diyebilirim, çünkü ortada iki Suzuha olması gibi bir durum var ama daha detaylı anlatacak kadar vaktim yok şu an.)

26 yıl süren çalışmaların sonunda Steins Gate çizgisine ulaşılıyor. Olay akışına göre sıralarsak 0 sezonu ilk sezondan önce geliyor, çünkü Steins Gate çizgisine ulaşmak için iki kritik operasyonun temelleri gelecekte atılmıştı. Mayuri gibi saf bir karakter niye Okabe'ye tokat atsın? 23. bölüme kadar izlediklerimizin arkaplanında Operation Arclight ve Operation Skuld vardı.

Animenin ilk bölümünde bu mesaj veriliyor. Kurisu'nun gelecekten gelen Okabe ile konuştuktan sonra o zamana ait olan Okabe'ye "bana az önce ne diyecektin?" diye sormasına, sonrasında gelecekten gelen Okabe'nin Kurisu'ya sahte ölüm süsü verdikten sonraki bağırışına şahit oluyoruz. (7:30 - 7:40 kısmına bakabilirsiniz.)

Yani ilk bölümde Kurisu zaten ölmemişti, Operation Skuld ile gelen talimatları uygulayan Okabe onu kurtarmıştı. İlk sezonun son bölümünde de gelecekten gelen Okabe'nin kendisine bakıp söyledikleri bunu kanıtlar nitelikte, "...hayatının en uzun ve en önemli üç haftasını yaşayacaksın." diyor.

Ben animeyi tekrar izledikten sonra bunları fark ettim.

• Güzel analiz. Ben bazılarını direkt kaçırmışım. İlk sezondaki seçimden sonrasını anlatan öyle olsaydı ne olurdu yapımı olarak izledim.
    Yine de ilk sezonun yanına yaklaşamadı. Okabe'nin yas sürecini normal karşılıyorum ama daha erken bitirip haraketlense güzel olurdu.
    Daha detaylı ve düzgün yazmak isterdim ama animede o kadar çok zaman akışı, sıçrama var ki hangi birinden bahsedeceğimi şaşırdım.

Gereğinden fazla duygusallık olduğu konusunda hak veriyorum. Visual Novel ile birebir gitmesini isterdim. Normalde Okabe 3000 kez sıçrama yaptıktan sonra Ocak 2011'e dönüyor ve Suzuha'dan yumruk atmasını istiyor mesela.

21 Aralık'ta özel bir bölüm gelecek ve büyük ihtimalle Steins Gate çizgisini anlatacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tlhxyz -- 6 Aralık 2018; 15:53:20 >
  • Benim kafam da çok karışmaya başladı açıkçası. Biri şöyle işte bu olmuştu şu şöyleydi diyince kafada oturmaya başlıyor. :)

İlk seride de finalden sonra özel bölüm ve film gelmişti onlarla oldukça güzel tertemiz sıkıntısız bitirilmişti. Ben Kurisu hayranı olduğumdan arkadaşın tablet olarak gözükmesi tüm sezon boyunca hoş olmadı :) Yine de SG iyidir. O kadar eleştirdim ama benim puan tavanım 9 dur 10 luk yapım bir tane ve şaheser olmalıdır 8 verdim yine de. 9 yani diğer insanlara göre.

• hocam ilk bölümde kurisu ölmüyor dediniz ama ölüyor,o okabenin kurisuyu bıçakladıktan sonraki çığlığı dikkat ederseniz mayuri metal upa alıyor orda operation skuldda ise alamıyor.

• schmeiblak S kullanıcısına yanıt

Bence öyle değil. Üçünü tek videoda topladım, izleyebilirsiniz:
    https://streamable.com/3646a

Metal Oopa'yı alıyor ama sonrasında kaybediyor ve Nakabachi buluyor. Skuld'da da bunun önlemi alınarak gelecekten gelen Okabe Oopa'yı alıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tlhxyz -- 6 Aralık 2018; 20:23:17 >
  • 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.