Şimdi Ara

Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] (9863. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: WBC , ormanci1 , QAengineer Daha Az
3 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 27 Misafir - 28 Masaüstü2 Mobil2 Android
5 sn
349.746
Cevap
2.720
Favori
21.318.635
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
570 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 98619862986398649865
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Lord Sherlock

quote:

Orijinalden alıntı: Gezmeyi Seven Adam

quote:

http://store.steampowered.com/app/355790/

Styx: Shards of Darkness dün 140 liradan çıkış yaptı. El insaf kardeşim ya. Bari bunun gibi çok fazla tutmamış olan oyunlar daha ucuza gelin. Artık 80 90 liraya AAA oyun zor görürüz heralde.

Bad Company 2'yi 49 dolar verip almistim zamaninda. 70 kusur liraya gelmisti, indirim doneminde almadim diye uzulmustum falan. Nereden nereye. BF1 indirimle 70 liraya dusse izdiham cikar su anda.

Paramız fena halde değer kaybediyor. Steam yakında TL desteğini keserse şaşırmam.

Hocam hindistan, meksika, rusya vs ulkelerin yerlerde surunen parasina yillardir destek veren steam 3 kusur lira icin TL destegini kaldirirsa asrin sacmaligi olur. Paramizin kaybettigi degerden ziyade sark kurnazligi yapiyor firmalar. Madem guncel dolar kurundan satacaklar kaldirsin steam bolgesel kilidi bizi kisitlamasin, ona da raziyim. Ama bolge kilidi koydularsa adam akilli fiyatlandirma yapmalari lazim. Oyuncular olarak orgutlenemedigimizden tum bu problem.

• Steam resmi olarak fiyat arttırımı olcağını henüz söylemesede yapımcılar tr fiyatlarını yuksek tutmaya başladı bile. Liranın değeri düştükçe adamların kârı azalıyor varolan oyunlarda biranda fiyat arttırımı olmucaktırda yeni oyunlarda böyle yüksek görmeye alışmak lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • indirimlere bakayım dedim steam e bağlanmıyor. başka sorun yaşayan var mıİ?
  • http://store.steampowered.com/app/332500/?snr=1_4_4__128

Şu oyunu bilen var mı? Güzel midir? Benim ilgimi çekti biraz ama early access olması düşündürdü.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

http://store.steampowered.com/app/355790/

Styx: Shards of Darkness dün 140 liradan çıkış yaptı. El insaf kardeşim ya. Bari bunun gibi çok fazla tutmamış olan oyunlar daha ucuza gelin. Artık 80 90 liraya AAA oyun zor görürüz heralde.

Bad Company 2'yi 49 dolar verip almistim zamaninda. 70 kusur liraya gelmisti, indirim doneminde almadim diye uzulmustum falan. Nereden nereye. BF1 indirimle 70 liraya dusse izdiham cikar su anda.

Paramız fena halde değer kaybediyor. Steam yakında TL desteğini keserse şaşırmam.

Hocam hindistan, meksika, rusya vs ulkelerin yerlerde surunen parasina yillardir destek veren steam 3 kusur lira icin TL destegini kaldirirsa asrin sacmaligi olur. Paramizin kaybettigi degerden ziyade sark kurnazligi yapiyor firmalar. Madem guncel dolar kurundan satacaklar kaldirsin steam bolgesel kilidi bizi kisitlamasin, ona da raziyim. Ama bolge kilidi koydularsa adam akilli fiyatlandirma yapmalari lazim. Oyuncular olarak orgutlenemedigimizden tum bu problem.

evet çok saçma işte. O bölgelerde oyunlar oldukça ucuza satılıyor ama ne hikmetse biz oyunları güncel kur üzerinden alıyoruz. Madem öyle bölge kilidini de kaldırsınlar, bu yapılanın mantığı yok.

• quote:

http://store.steampowered.com/app/332500/?snr=1_4_4__128

Şu oyunu bilen var mı? Güzel midir? Benim ilgimi çekti biraz ama early access olması düşündürdü.

Ben bunu almistim. Adam harmandali oynar gibi zipliyordu direkt iade ettim. Space engineers mi ne var ona da bir bakin isterseniz.
  • quote:

quote:

Ben bunu almistim. Adam harmandali oynar gibi zipliyordu direkt iade ettim. Space engineers mi ne var ona da bir bakin isterseniz.

O var bende, sarmadı beni. Bir iki saat oynayıp bir daha yüzüne bakmamıştım.

• quote:

şu an oyunda 29 kişi var değmez bence.

http://steamcharts.com/app/332500

• Lord Sherlock kullanıcısına yanıt
    Humblebundle freedom bundle da aldım yanlış hatırlamıyorsam.Videoda baktığımda kötü oyuna benzemiyordu.Ama online sayısı az olabilir.
  • just one bad day kullanıcısına yanıt
    Liranın değeri ile adamların ettiği kârın alakası yok. Çünkü belirli anlaşmalar çerçevesinde steam kendi belirler fiyatı. Bunu yapmadan önce elbet de yapımcılarla pazarlık yaparlar. Bu pazarlıktan sonra Tr'deki liraya göre şu fiyattan satalım deme lüksleri yok. Çünkü belirlenmiş olan kur ile (Tr için 1.6 lira) dolar endekslenmez. AAA oyunlarda ise fiyat esnektir. Birebir dolar ederiyle satılmasa da, 1.6 lira karşılığınca da satılmaz. ikisinin ortasında ama dolar ederine daha yakın bir yerde fiyatlandırma yapılır.
  • N11'den sipariş verdim kargolama süresinde kargolama yapılmadı.
    Telefonum 35 gündür garantide halen ne olduğu belli değil.
    OSYM fotoğrafımın süresi geçmiş, koordinatörlüğe gitmem gerekecek.
    G2A Aylık Bundle halen yenilenmedi.
    HumbleBundle Yeni Bundle Koymadı.
    Steam İndirimlerinde istek listemden 1 oyun bile yok.
    Test Drive Unlimited 2 Halen indirim yemedi.

Şu aralar iyi haberlere muhtacım Fiyat hatası olur, yeni bundle olur
  • quote:

Oyunu Ea da ilk alanlardanım, başlarda çok fazla şey vaat ediyordu. İlk çıktığında piyasada şimdiki kadar kaliteli uzay survival oyunları da yoktu, o yüzden baya gideri vardı. Lakin yapımcılar işleri çok ağırdan aldılar ve Ea ya gelişinin üzerinden o kadar zaman geçmesine rağmen oyun anca bir arpa boyu yol aldı. Server sıkıntıları düzeldi, bir kaç yeni bölge yeni yaratıklar eklendi vs. Bu kadar zamanda yeni bir oyun bekliyordu insanlar, bulamadılar aradıklarını. O yüzden artık ne oynayanı kaldı ne de sağlam destekçisi

• İlaç gibi geldi rainbow six siege için kartları satmayı beklememe gerek kalmadı

• Güncelleme mi geldi?
  • Rurounius kullanıcısına yanıt
    Güncellemeyi yaptım kasadan falan haberim yok girdiğim ilk oyunda attı varsa epeydir oynamayan şansı yüksek uğraşsın 40 lira nedir
  • Hayırlı olsun dostum. Şansımı deniyorum ama yok, düşmüyor. Yatıyorum şimdi artık neyse. HAyırlı sabahlar ^^
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blooods

Güncellemeyi yaptım kasadan falan haberim yok girdiğim ilk oyunda attı varsa epeydir oynamayan şansı yüksek uğraşsın 40 lira nedir

Ranked maçlarda mı kasa düşme olasılığı fazla yoksa causal maçlarda mı

• Rurounius kullanıcısına yanıt
    Kur sabitlenmiş olsa da sonuçta biz steame türk lirası ödüyoruz ve steamde yapımcılara türk lirasını güncel kurdan cevirerek yolluyor. Lira olarak yollasa bile yapımcı onu güncel kurdan dolara ceviriyor parayı işletmek için. Nerdeyse elde edilen gelirin yarısından oluyolar e kur yukseldikce bu meblağ sahada dusuyor yani sen 1.60 üzerinden ödeme yapıyorsun ama steam 3.80den dolara çevirip yapımcıyla kırışıyolar (milyon dolarların döndügü sektörde zarara bak) steamle yapımcılarda babamızın oğlu olmadığından e yeter bu kadar diyip fiyat arttırmaya başlıcaklar. Ki başladılar bile

• quote:

Orijinalden alıntı: just one bad day

Kur sabitlenmiş olsa da sonuçta biz steame türk lirası ödüyoruz ve steamde yapımcılara türk lirasını güncel kurdan cevirerek yolluyor. Lira olarak yollasa bile yapımcı onu güncel kurdan dolara ceviriyor parayı işletmek için. Nerdeyse elde edilen gelirin yarısından oluyolar e kur yukseldikce bu meblağ sahada dusuyor yani sen 1.60 üzerinden ödeme yapıyorsun ama steam 3.80den dolara çevirip yapımcıyla kırışıyolar (milyon dolarların döndügü sektörde zarara bak) steamle yapımcılarda babamızın oğlu olmadığından e yeter bu kadar diyip fiyat arttırmaya başlıcaklar. Ki başladılar bile

Steam Türkiye'de ciddi pazara sahip o sebeple gayet ılımlı kur politikası güdüyor bence bunu bozmak istemeyecektir. Öyle bir niyeti olsa en baştan yapardı

• Redshift kullanıcısına yanıt
    E tabiki öyle bunca zaman sabit kurda tutmasının nedeni dediğin gibi pazar payımızın çok büyük olması. Ama kur sabitlendiginde dolar 2lerdeydi nisan sonu 4e vurucak. He direk fiyatlar katlancak gibi bir durum tabi olmaz oyuncuları soğutmamak için ama düzeyli bir artış olucağı kesin, yeni AAA oyunlarda uygun fiyattan girmesini beklememek lazım. Mesela prey oyunu pre ordera sabit kurdan girdi 90 TL bir iki saat içinde müdahale geldi 220ye fırladı

• 
Sayfa: önceki 98619862986398649865
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.