Şimdi Ara

Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] (9767. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: drpakers Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 27 Misafir - 28 Masaüstü
5 sn
349.734
Cevap
2.720
Favori
21.317.495
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
570 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 97659766976797689769
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bahoho

quote:

Orijinalden alıntı: Gezmeyi Seven Adam

g2a onayli bi reseller degil bunu goz onunde bulundurun alirken.

third party satıcılardan değil kodlar direk developerlardan alınıyor sıkıntı çıkacağını hiç sanmıyorum.

Ooooo,zamanında ne sorunlar çıktı bir bilsen

Siz bilirsiniz

https://www.gamingonlinux.com/articles/buy-games-from-g2a-you-should-just-stop-already-tinybuild-lost-out-on-approx-450k-of-sales.7468

https://www.gamingonlinux.com/articles/the-story-of-grey-market-g2a-worsens-i-really-do-recommend-to-stay-away.9036

• G2A'de ne zaman sıkıntı yaşasam sorunumu çözdüm. Ama sorun yaşayanlar varmış demek ki bilmiyordum. Ekstra dikkatli olunmasında fayda var o zaman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bahoho

G2A'de ne zaman sıkıntı yaşasam sorunumu çözdüm. Ama sorun yaşayanlar varmış demek ki bilmiyordum. Ekstra dikkatli olunmasında fayda var o zaman.

Sorun g2a ile sorun yasamak degil. Steamin hesaba mudahale etme ihtimali. Bir sekilde calinti bir keyi satin alirsaniz derdinizi kimseye anlatamazsiniz.
  • arkadaşlar buradaki bundle ı almak istiyorum kredikartı vs geçmiyor. alabilecek var mı?

http://www.dailyindiegame.com/superbundle_88.html
  • http://store.steampowered.com/app/306130

ESO hakkında bir şey belirtmek istiyorum. Zamanında %66 indirim almış bir oyun neden %40 alıyor diye sorular geliyordur muhtemelen. Heh işte o konu hakkında bir şey diyeceğim.

https://steamdb.info/app/306130/ Steam DB sayfasında her şey normal gibi gözüküyor ama aslında öyle değil. Kuru dolar seçtiğinizde, oyunun başlangıç fiyatının 60 dolar olduğunu göreceksiniz.
    Daha sonrasında 4 Haziran'da oyunun fiyatının kalıcı olarak 40 dolara düştüğünü göreceksiniz ve yine, 10 Eylülde oyunun fiyatı bir tık daha düşüp 30 dolar olmuştur kalıcı olarak. İndirim yüzdesinin düşme sebebi budur yani oyunun fiyatı şuan 30 dolar bu yüzden en fazla %40-50 falan alıyor. Türkiye'de durum nasıl bakalım hemen, bizde ise oyunun fiyatı 9 Eylül'de ve sadece 2 liralık bir düşüş sağlamış. Bunun sebebine gelelim, biliyorsunuz ESO'nun dağıtımcısı Bethesda Softworks. Bethesda ise A**l ile çalışıyor, bu yüzden bizde oyunun fiyatı doların 3 ile çarpımı kadar bir fiyatla satıyorlar yani oyun şuanda 49₺ olması gerekirken 87₺ olarak satılıyor. Hani bunu söylüyorum insanlar bilinçlensin.

Başka bir örnek Mad Max, bu oyun 60 dolardan çıkmıştı bizde fiyatı 89₺'di. Bu Steam'in kuruydu. bu oyun şuan 20 dolar bizde ise fiyatı 59₺ bu da malum kan emicilerin kuru.

• Deneme
  • Şu a**l nasıl oluyor da dijital pazara el atabiliyor aklım almıyor. Yani bunu Bathesda ile çalışmasına bağlayacak olsak bile tamamen ayrı bir alandan bahsediyoruz. Bu kadar da hakkı olmamalı. Yani durum tam olarak böyle ise, biz bathesda oyunlarını steamden oynasak bile a**l'ın kazandığı anlamına mı geliyor bu? Bu düşünce bile beni sinirlendiriyor.
  • iyide %66 ı 30 dolarken aldı zaten, 2 ay önce kış indirimlerinde 27 liraydı bence oyunun durumuyla alakalı morrowind i duyurdular ev sistemi falan yeni şeyler geliyor ondan insanların almak isteyeceklerini biliyorlar bu durumuda fırsata çeviriyorlar
  • Rurounius kullanıcısına yanıt
    El atmadıkları yer yok ki. Foruma bile el attılar adlarını bile yazamıyoruz. Bildiğin oyun mafyası.
  • Bağımsız oyun önerisi istiyorum.

Sahip olduklarım ;

-Telltale oyunları
    -Abzu
    -The Last Tinker: City of Colors
    -Life is Strange
    -Max: The Curse of Brotherhood
    -Never Alone
    -This War of Mine
    -To The Moon
    -Trine serisi
    -Brothers - A Tale of Two Sons

Almayı düşündüklerim ;

-Invisible, Inc.
    -ICEY
    -Impact Winter ( Çıkışından sonra yorum ve oynanış videolarına göre alacağım. )
  • -dehşet- kullanıcısına yanıt
    demek ki a**l yazmamızı istiyorlar. fetişleri varsa demek...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Straight Edge

http://store.steampowered.com/app/306130

ESO hakkında bir şey belirtmek istiyorum. Zamanında %66 indirim almış bir oyun neden %40 alıyor diye sorular geliyordur muhtemelen. Heh işte o konu hakkında bir şey diyeceğim.

https://steamdb.info/app/306130/ Steam DB sayfasında her şey normal gibi gözüküyor ama aslında öyle değil. Kuru dolar seçtiğinizde, oyunun başlangıç fiyatının 60 dolar olduğunu göreceksiniz.
    Daha sonrasında 4 Haziran'da oyunun fiyatının kalıcı olarak 40 dolara düştüğünü göreceksiniz ve yine, 10 Eylülde oyunun fiyatı bir tık daha düşüp 30 dolar olmuştur kalıcı olarak. İndirim yüzdesinin düşme sebebi budur yani oyunun fiyatı şuan 30 dolar bu yüzden en fazla %40-50 falan alıyor. Türkiye'de durum nasıl bakalım hemen, bizde ise oyunun fiyatı 9 Eylül'de ve sadece 2 liralık bir düşüş sağlamış. Bunun sebebine gelelim, biliyorsunuz ESO'nun dağıtımcısı Bethesda Softworks. Bethesda ise A**l ile çalışıyor, bu yüzden bizde oyunun fiyatı doların 3 ile çarpımı kadar bir fiyatla satıyorlar yani oyun şuanda 49₺ olması gerekirken 87₺ olarak satılıyor. Hani bunu söylüyorum insanlar bilinçlensin.

Başka bir örnek Mad Max, bu oyun 60 dolardan çıkmıştı bizde fiyatı 89₺'di. Bu Steam'in kuruydu. bu oyun şuan 20 dolar bizde ise fiyatı 59₺ bu da malum kan emicilerin kuru.

Olay bethesdanın Aral'la çalışması değil, bethesda'nın sahibi olan Zenimax çok **** bir şirket. Rusya dahil hiç bir ülkede steamin belirlediği kurdan satış yapmaz, her zaman ya dolar kuruna endeksler yada en az olması gerekenin tam 2 katına. Burda Aral'dan ziyade Bethesda/Zenimaxın halt yemesi var. Konuyu merak edenler steam forumlarında araştırabilirler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• m-99 M kullanıcısına yanıt
    11.72TL'ye Ori and the Blind Forest Definitive Edition'da iyiymiş, ikisini sipariş geçtim bakalım. Kredi kartıyla aldıydım manuel inceleme yapacaklarmış sipariş için niyeyse.

https://www.gamersgate.com/DD-ORI-AND-THE-BLIND-FOREST-DEFINITIVE-EDITION/ori-and-the-blind-forest-definitive-edition
  • FasTBoY kullanıcısına yanıt
    sağlam site sıkıntı olmaz 2012den beri ufak tefek aldıklarım oldu .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rurounius

Arkadaş yukarda demiş ya sahip olmak oyunu oynamaktan daha önemli hale geldi diye. Gerçekten haklı. Oyun sayısı 200'ün üstünde olan birçoğumuz bazı oyunları oynama tenezzülüne girmemişizdir bile. Soran olursa steam level için deriz, ama koleksiyon kartı olmayan iğrenç oyunları bile ücretsiz key ise eğer hesabımıza almaktan gocunmayız bir çoğumuz. Herkes demiyorum bakın, sadece birçoğumuz. Celallenmeyin. :D

NET! Korsan kullandığım zaman çeker oynar silerdim.Ne zaman steam'e bulaştım o zamandan beri sadece kütüphanemde sonsuza kadar dursun bi ara oynarım mantığıyla oyun alıyorum.
    Mesela şuan Ori and the Blind Forest alayım mı diye düşünüyorum, en düşük indirimi görmüş gamersgate te.İlk baktığım şey oyun sayfasına kartları var mı :D Ama bi ara oynarım diye alayım diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7ADF8CF23 -- 12 Şubat 2017; 4:13:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: alperenxx

quote:

Orijinalden alıntı: Rurounius

Arkadaş yukarda demiş ya sahip olmak oyunu oynamaktan daha önemli hale geldi diye. Gerçekten haklı. Oyun sayısı 200'ün üstünde olan birçoğumuz bazı oyunları oynama tenezzülüne girmemişizdir bile. Soran olursa steam level için deriz, ama koleksiyon kartı olmayan iğrenç oyunları bile ücretsiz key ise eğer hesabımıza almaktan gocunmayız bir çoğumuz. Herkes demiyorum bakın, sadece birçoğumuz. Celallenmeyin. :D

NET! Korsan kullandığım zaman çeker oynar silerdim.Ne zaman steam'e bulaştım o zamandan beri sadece kütüphanemde sonsuza kadar dursun bi ara oynarım mantığıyla oyun alıyorum.
    Mesela şuan Ori and the Blind Forest alayım mı diye düşünüyorum, en düşük indirimi görmüş gamersgate te.İlk baktığım şey oyun sayfasına kartları var mı :D Ama bi ara oynarım diye alayım diyorum.

Ori alıp kenara atılacak oyun değil, son dönemlerde çıkmış en iyi 3-4 platformerdan biri. Hemen oynamayacaksanız zaten almanızın pek bi lüzumu yok zira steamde muhakkak bu fiyatlara düşecek bigün, direk steamden almış olursunuz o zaman

• İnsanoğlu gerçekten açgözlü. Bunu "koleksiyon" adı altında ne kadar gizleyebiliriz ki? Yani yıllar önce ablamın peçete koleksiyonu vardı. Abimin meşe koleksiyonu. Benim de pokemon tasoları koleksiyonum... Ama hiçbirine deliler gibi para yatırma sevdasında değildik. Şimdi bakıyorum kendime, o sağ taraftaki oyun sayısı kabardıkça benim de koltuklarım kabarıyor. Kendimden gerçekten tiksiniyorum bu konuda.

Bir oyun ucuz diye alınır mı? 10 kuruş olsa nolur, oynamıcaksın ki! İndirimdeki oyunu alınca kâr etmiş gibi geriniyorum. Hiç almasaydım paramın cebimde kalması kâr olmayacak mıydı? Bu düşüncelerle boğuşmak son günlerde beni çok yoruyor ama açgözlülüğümü yine de sindiremiyorum.
  • m-99 M kullanıcısına yanıt
    Biliyorum siteyi canım, o konuda sıkıntı olmaz zatende.
    2011'den beri üyeymişim hatta, paypal kaldırıldıktan sonra ilk alışverişim oldu visa ile ona garipsedim sadece.
  • steampowereduser S kullanıcısına yanıt
    Paypal dışında almanın yolu yok orada malesef o da Türkiyeye kapandı. Vpn servisi ile amerikan paypalı kullanan bir arkadasım var istersen yönlendireyim yardımcı olur belki .Ücreti onun hesabına yollarsın en para vs kullanıyorsan . O da alımı yapıp keyleri verir sana .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 97659766976797689769
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.