Şimdi Ara

Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] (9719. sayfa)

10 Kayıtlı Üye (5 Mobil) ve 35 Misafir (4 Mobil) - 36 Masaüstü9 Mobil1 iOS4 Android
5 sn
349.741
Cevap
2.720
Favori
21.318.333
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
570 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 97179718971997209721
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bakiyesi olup nakite çevirmek isteyen arkadaşlar pm den ulaşabilir for honor deluxe alıcam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Straight Edge

Eğer steamdb'ye baktıysanız bazı ülkelerin sayıların 10-20-30 oynamışken TR'de 89'dan 219'a çıkmasının sebebi A**l'dır. Kimse boşuna o kan emicilerin suçu yok demesin.

Rusyanın iki katına, Hindistanın 2,5 katına, Brezilyanın 2 katına ve Avustralyanın 115 dolara çıkmasının nedeni de Aral değil mi? Aral kan emici mi? Evet. Bu durumla alakası var mı? Hayır. Bu bethesdanın açgözlülüğü
  • Prey ilk fiyatlandırma gördüğü saatlerde ekran görüntüsü almıştım . O haliyle fiyatlandırma tablosu mantıklı dururken 3 saat sonra Türkiye fiyatı 219 TL fırladı . Şimdi de yukarıda arkadaşın dediği gibi bütün ülkelerde fiyat değişimine gitmiş .

Yeni fiyatlandırmada büyük dengesizlikler var . İngilizler bizden daha ucuza alırken , Amerika ve Euro bölgesi daha pahalı . Çin ve Rusya için de fiyat artmış ancak öyle Türkiye gibi fahiş biçimde fırlamamış .

Çin fiyatı 25 TL artmış Rusya fiyatı da 62 TL yükselmiş . Şili , Brezilya gibi ülkelere içim acıdı bizden beterler. Pablo Escobar amcanın memleketi Kolombiya ise facia . Sanırım ilk kez bir oyunda 308 TL fiyatı görüyorum.

Bu değişim Bethesda'nın kendi arzusuyla kendi oyunlarına yaptırdığı bir değişim mi yoksa Steam ile görüşmesi neticesinde oluşan yeni fiyatlandırma matriksinin - daha önce geleceğini bahsettiğimiz zamların - bir sonucu mu açıkcası emin değilim.

Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU]Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU]

Edit : En büyük zammı Kolombiya yemiş . 167 TL fiyatı artmış oyunun .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m-99 -- 27 Ocak 2017; 15:34:22 >

• m-99 M kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla yapımcılar fiyat girme aşamasında sadece $ olarak girip, gerisini steam'in kendi belirlediği kura göre otomatik belirleyebiliyor. Muhtemelen Prey'de başta o şekilde yayınlandı. (60$=90 TL -steam kuru 1.5-)
    Daha sonra da kendileri her ülke için tek tek fiyatlandırdı.

Başta steam'in varsayılan kuruna göre yayınlanması hata mıydı yoksa indirim dönemlerinde de olduğu gibi bazı oyunlarda anlık extrem indirim oranlarının görülmesi gibi bilinçli yapılan (şahsen o indirimlerin yanlışlıkla yapıldığına kesinlikle inanmıyorum) kısa süreli bi satış politikası mı bilmiyorum.

Yapımcıların, isterlerse kullanabileceği varsayılan kur belirleme dışında, steam'in fiyatalara karıştığını pek sanmıyorum. alacağı %30~ komisyona bakar Gabe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Basteryus -- 27 Ocak 2017; 16:54:37 >

• Basteryus kullanıcısına yanıt
    Steam kesinlikle şu fiyattan satılacak gibi bir şey demez diyemez de . Aracıdır komisyon alır işine bakar . Fiyatı belirleyen dağıtımcı-yapımcı olur da fiyat tablosu gerçekten inanılmaz dengesiz . Ne olup bitiyor tam bilemiyorum ancak epey kötü günler kapıda öyle gözüküyor . Başlangıçta ilk fiyatları girdiğinde o haliyle 3-4 saat askıda kalmasının hata olduğunu düşünmüyorum bilinçli yapıyor bence de .

Edit : Belki de bir çeşit PR çalışmasıdır . Dağıtımcı ilk 3 saat düşük fiyattan 3-4 seneki önceki kurlarla gir diyordur . Oyunun dünyanın farklı bölgelerinde ne kadar beklendiğini veya bilindiğini ölçmek maksadıyla bir çeşit çalışma olabilir bilemiyorum gerçekten karşışık işler .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m-99 -- 27 Ocak 2017; 15:42:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WoodPecker.

Mad Max + The Ripper DLC kinguin de 16 TL almaya değer mi?Baya ucuz geldi bana.

Hikayesi çok başarılı değil ama zaman geçirmek için ideal bir oyun. Aksiyona baya doyarsınız.
  • Key olarak Skyrim alsak Special Edition eklenmez di mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayir

• Payday 2 bundleını haber vermeye geldim, çoktan konuşulmuş bile Ne zamandır istiyodum bu oyunu, aldım o yüzden. Payday 2 + 3 dlc için 1$ lık fiyat çok iyi bence
  • Beler kategorilere tıkladığımda (örneğin macera, aksiyon vb.) o kategorilere ait içeriğin gösterilmesi gerekmiyor mu? Ancak ne Steam programında, ne tarayıcılarda istediğim kategoriye ait oyunlar görünmüyor. Kısaca sitenin sağ kısmından yaptığım filtrelemeler sol tarafta uygulanmıyor. Nedenini öğrenebilir miyim?

• Payday 2 normalde var. Oynamıyorumda. Ama 1 dolar olması o dlcleri almam için dürtüyor beni

Not: Alırsamda tekrar bi daha oynayacağımı sanmıyorum. Çok garip bir his bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blooods

Payday 2 normalde var. Oynamıyorumda. Ama 1 dolar olması o dlcleri almam için dürtüyor beni

Not: Alırsamda tekrar bi daha oynayacağımı sanmıyorum. Çok garip bir his bu.

Alma. oynamadığın dlclerini napacaksın. 1 dolara sonraki hafta bundle'ı alırsın yeni oyun olur en azından.
  • onur89tr kullanıcısına yanıt
    Bunun sebebi nedir .arakdaşlar bilen yok mu?

• vac tabanlı oyunları gift atamıyor muyuz?cs go atacağım bir arkadaşa ondan soruyorum.
  • Bir akşam ansızın Lunar yeni yıl indirimleri...
  • Aylık bundleye nasıl üye olurum? Bu ay xcom 2 var, sadece onun için olacağım. Keyler nereye gelir? Bilgili arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum, teşekkürler.
  • atabilirsin, envantere alınmıyor sadece. (o da bir şekilde alınıyor ama aldığın gifti birine gönderdiğin zaman o kütüphanesine eklemek zorunda.)
  • b0Ni kullanıcısına yanıt
    Attığı kişi Vac Ban yerse bir daha o oyunu gift olarak atamıyorsun kimseye. Yeni gelen sistemde bu da vardı sanırsam. O yüzden attığınız kişi sağlam biri olsun.

Edit: Yanlışlıkla @b0Ni 'yi alıntılamışım, iyi akşamlar dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HankMoodies -- 27 Ocak 2017; 20:51:45 >
  • m-99 M kullanıcısına yanıt
    En iyisi almamak korsani cikarmi bu oyunun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HankMoodies

Bir akşam ansızın Lunar yeni yıl indirimleri...

ay hadi inş

Beholder'ı almak istiyorum jahrein oynarken gördüm this war of mine yapımcıları yapmış sanırım. twom'u da çok sevmiştim bunu da çok sevdim umarım indirimler başlar hayatımı şenlenir
  • 
Sayfa: önceki 97179718971997209721
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.