Şimdi Ara

Steam Controller / Steam Link Kullanıcıları [ANA KONU] (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
601
Cevap
22
Favori
26.085
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 35 dolara tam alicaktim, isbankasi sacma bir guvenlik sebebinden kartimi kapatmis. Yenisi gelene kadar da fiyat artti. 1 aydir takipdeyim dusurmedi bir turlu amazon fiyati

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Quantum break ile deneyen oldu mu, ayarları yapamadım

• 35 dolara düştü, bir ara Türkiye gönderim kapalıydı. bugün tesadüfen baktım aldım bir tane.

• televizyonda film izlemek istiyorum veya steam dışı oyun oynamak için cihaz kullanılabiliyor mu?
  • PRO HERE P kullanıcısına yanıt
    evet kullanılabiliyor.
  • Merak ettigim bir konu var. Salonda tivibu kullaniyoruz. Tivibuya gelen ethernet kablosunu ethernet switch tarzi bir urunle coklasak oradan steam linke baglasam sorunsuz kullanabilirmiyim. Modem yatak odasinda oldugu icin salona ikinci bir kablo cekme sansim yok o yuzden tek kablo uzerinden tivibu ve steam link baglayabilirsem almayi dusunuyorum.

• Arkadaşlar, 1 ay önce aldığım steam link ve yanında steam controller satılıktır. Yoğunluktan dolayı vakit ayıramadım, satmaya karar verdim. Almak isteyenler için:
    https://forum.donanimhaber.com/m_119940513/tm.htm
  • Steam controller İn fiyatı amazonda sürekli düşüyormu şu an 50 dolarda dün 35 dolardı

• Steam'e 2 gün önce gelen beta güncellemesi ile AMD kartlardaki fps düşüş sorunu düzeltildi. Bilginize.

Edit: Tekrar geri geldi yaptıkları güncellemeyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Final Getsuga Tenshou -- 4 Eylül 2016; 21:11:13 >
  • Arkadaşlar belki bilmeyen vardır diye söylüyorum bu link yayın yapıyor. Yani steam bunu yayın diye çevirmiş. Ve geçen kardeşimin hesabına girdim (onun bilgisayarında da steam açıktı) oyuna girmeye çalıştım yayın seçeneği vardır sadece ve benim bilgisayarımdan onunkine bağlanıp oynadım yani ekran aktarımı oldu aynı link gibi.
    Kısaca benim bildiğim kadarıyla dandik bir laptobu tv ye bağlayıp kendi bilgisayarınızda steam açıkken laptoptan da girerseniz aynı link olarak kullanabilirsiniz. Hem de çok dandik değilse laptop (1080p falan video açabiliyorsa) kendi bilgisayarınızda oynadığınız grafiklerde oynarsınız oyunu.
    Bu dediklerimi denemedim ama %99 doğrudur
  • quote:

Orijinalden alıntı: BRO EAGLE

Arkadaşlar belki bilmeyen vardır diye söylüyorum bu link yayın yapıyor. Yani steam bunu yayın diye çevirmiş. Ve geçen kardeşimin hesabına girdim (onun bilgisayarında da steam açıktı) oyuna girmeye çalıştım yayın seçeneği vardır sadece ve benim bilgisayarımdan onunkine bağlanıp oynadım yani ekran aktarımı oldu aynı link gibi.
    Kısaca benim bildiğim kadarıyla dandik bir laptobu tv ye bağlayıp kendi bilgisayarınızda steam açıkken laptoptan da girerseniz aynı link olarak kullanabilirsiniz. Hem de çok dandik değilse laptop (1080p falan video açabiliyorsa) kendi bilgisayarınızda oynadığınız grafiklerde oynarsınız oyunu.

Yani gereksiz bir ürün mu ? Onu mu anlıyoruz?

Öte yandan steam controller ve link ile ve hatta big picture ile steam, xbox in yerine göz koymuş gibi geliyor. Hele ki xbox360 oyunlarına bakıyorum neredeyse tamamı steam de var. Bir kaç özel oyun dışında.

Link bu nedenle Kanepede tv karşısında oynamak üzerine tasarlanmış sanırım.

• quote:

Arkadaşlar belki bilmeyen vardır diye söylüyorum bu link yayın yapıyor. Yani steam bunu yayın diye çevirmiş. Ve geçen kardeşimin hesabına girdim (onun bilgisayarında da steam açıktı) oyuna girmeye çalıştım yayın seçeneği vardır sadece ve benim bilgisayarımdan onunkine bağlanıp oynadım yani ekran aktarımı oldu aynı link gibi.

Bu zaten bilinen bir şey. 100 küsur liraya bataryası olmayan, güç tüketimi neredeyse olmayan bir ürün almak yerine 2. bir laptop almak veya varolan laptopu tv nizin yanında ısındırmak da bir çözüm tabi.

• laider kullanıcısına yanıt
    Hocam sen istediğin gibi anlayabilirsin ama demek istediğim şey şu: Link çok güzel bir cihaz gerçekten ama evde kullanmadığınız laptop var ise onu tv ye bağlayıp ta aynı işlevi gerçekleştirebilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Final Getsuga Tenshou

quote:

Bu zaten bilinen bir şey. 100 küsur liraya bataryası olmayan, güç tüketimi neredeyse olmayan bir ürün almak yerine 2. bir laptop almak veya varolan laptopu tv nizin yanında ısındırmak da bir çözüm tabi.

Hocam tv nin yanında ısındırmak demişsin ama sanırım anlamadın bu oyunu laptop üzerinden oynamayacaksınız. Link gibi diğer bilgisayara bağlanıcak niye ısınsın. Ayrıca bilgisayarın çalışması çalışmamasından daha sağlıklıdır.
    Her neyse ben bilgisi olmayan vardır diye paylaştım laptop u da bu işlevde kullanabiliriz diye çok mantıklı bir şey link almayın demedim. İsteyen alır isteyen almaz ki çok ta güzel bir cihaz kullandım daha önce

Edit: Ayrıca gidip laptop alın demedim ki olan eski laptopunuzu kullanabilirsiniz dedim laf koymak için saçma sapan konuşmayın bilmeyenler öğrendi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRO EAGLE -- 7 Eylül 2016; 11:34:20 >

• quote:

quote:

quote:

Hocam tv nin yanında ısındırmak demişsin ama sanırım anlamadın bu oyunu laptop üzerinden oynamayacaksınız. Link gibi diğer bilgisayara bağlanıcak niye ısınsın. Ayrıca bilgisayarın çalışması çalışmamasından daha sağlıklıdır.
    Her neyse ben bilgisi olmayan vardır diye paylaştım laptop u da bu işlevde kullanabiliriz diye çok mantıklı bir şey link almayın demedim. İsteyen alır isteyen almaz ki çok ta güzel bir cihaz kullandım daha önce

Edit: Ayrıca gidip laptop alın demedim ki olan eski laptopunuzu kullanabilirsiniz dedim laf koymak için saçma sapan konuşmayın bilmeyenler öğrendi

Benim söylediklerimin nesi saçma açıklar mısın? Ben 117 liraya aldım bu ürünü ve TV masasına koydum direk. Oyun oynayacağım zaman tek yapmam gereken gamepad'i bağlamak ve her şey hazır. Dandik, kullanılmayan bir laptop da bu işi görür elbet ama o laptopun bataryası zaten ölüdür. Fişe bağlamak zorundasın. Açılması uzun sürer, kapladığı alan malum. Onu TV masasında bırakamazsın bu alet gibi.

Hadi Steam Link fiyatı 500-600 lira olur tamam deriz tartışırız ama bu fiyata tartışılması saçma bence. Kaldı ki ben senin söylediğini inkar falan da etmedim. Ayrıca belirttiğin özellik steam link incelemelerinde de söylenen bir şey zaten.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Benim söylediklerimin nesi saçma açıklar mısın? Ben 117 liraya aldım bu ürünü ve TV masasına koydum direk. Oyun oynayacağım zaman tek yapmam gereken gamepad'i bağlamak ve her şey hazır. Dandik, kullanılmayan bir laptop da bu işi görür elbet ama o laptopun bataryası zaten ölüdür. Fişe bağlamak zorundasın. Açılması uzun sürer, kapladığı alan malum. Onu TV masasında bırakamazsın bu alet gibi.

Hadi Steam Link fiyatı 500-600 lira olur tamam deriz tartışırız ama bu fiyata tartışılması saçma bence. Kaldı ki ben senin söylediğini inkar falan da etmedim. Ayrıca belirttiğin özellik steam link incelemelerinde de söylenen bir şey zaten.

Bak anlamadığın kısım şu: bunu tartışmak saçma diyosun ama şuan bir kıyaslama yapıyorsun. Kıyaslamaya girmen hata zaten. Dediğin gibi link küçücük bir şey ve bu iş için yapılmış çok pahalı bir ürün de değil yani kıyaslama yapmak bile çok gereksiz. Ben bilmeyenler olabilir diye başka bir bilgiaayar ile yapılabildiğini söyledim çünkü ben bilmiyordum geçen öğrendim.
    Senin için 117 lira vermek önemli olmayabilir çünkü sen zaten tv de oyun oynamayı seviyorsundur konsol gibi. Ama mesela benim oynadığım oyunlar gamepad ile rahat oynanan oyunlar değil ve tv de oynamak sadece arada zevk veren bir şey odamda monitörü tercih ederim. Bu yüzden deneme amaçlı laptop'j bağladım tv ye denedim güzel oldu rocket league gibi oyunlar gayet zevkli.
    Yani bir denemek isteyen varsa ve bunun laptop ile kullanabiliceğini bilmeyen varsa bir deneyebilir laptop'ı tv nin yanına koyup hdmi bağlamak zor değil. Veya kırk yışın başı bir açarım tv de oynarım diyenler de bunu kullanabilir.
    Ama bu yöntemle linki kıyaslamak çok saçma olur..

• quote:

Hocam sen istediğin gibi anlayabilirsin ama demek istediğim şey şu: Link çok güzel bir cihaz gerçekten ama evde kullanmadığınız laptop var ise onu tv ye bağlayıp ta aynı işlevi gerçekleştirebilirsiniz

Yok beni yanlış anladiniz. Link alıp almama konusunda kararsız kaldım o yüzden soruyorum. Gereksiz de diyebilirsiniz, İnternette sürekli rastlıyorum bu tip yorumlara.

• Arkadaşlar bilgisayardaki korsan oyunları steam link ile oynayabilirmiyiz? Mesela korsan pes 2016yı bir türlü stem kütüphaneye ekleyip,steam link ile açabilirmiyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: samsunggalaxygrandduos

Arkadaşlar bilgisayardaki korsan oyunları steam link ile oynayabilirmiyiz? Mesela korsan pes 2016yı bir türlü stem kütüphaneye ekleyip,steam link ile açabilirmiyim?

Steam dışı oyunlar kütüphaneye ekleniyor. Bazıları sorunsuz çalışsa da bazılarında problemler çıkıyor. Tam ekran çalışmama, 30 fps de sabitleme gibi...
  • Teşekkürler,birde şu konuyu merak ediyorum,steam link, bilgisayara bağlanırken internet kullanıyormu(görüntü aktarımı yaparken ve bağlantı yaparken) ve kullanıyorsa ne kadar kullanıyor?

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.