Şimdi Ara

Steam Açıkken Vpn Kullanmak Ban sebebi mi ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
3.062
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar yurtta kaldığım için torrentten hiç bişi indiremiyorum ama vpn sayesinde çok da hızlı olamasa da indirebilceklerimi indiriyorum.Sorum şu ki vpn'yi sadece steamden singleplayer oyunlar oynarken arka plandan torrent ile indirme yapmak için kullanmak istiyorum.Vpn açıkken herhangi bir multiplayer oyun oynamayı veya bi oyun satın almayı düşünmüyorum.Böyle kullanırsam ban yer miyim?Bi arkadaşım stem açık iken vpn de açık ise ban yersin bi arkadaşım yedi demişti.O yüzden korkuyorum.Var mı böyle bişi ?

• Torrent için neden VPN e ihtiyaç duyuyosun ??

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çünkü yurtta torrent yasak.Vpn'siz hiç bişi inmiyo torrentten.
  • Arkadaşlar bilen kimse yok mu ?
  • Herhalde ban yersem anlayabilcem sorumun cevabını.
  • Single player da sorun olmaz gerçi online oynarsan da bir sıkıntı olcağını düşünmüyorum. Steam in o kadar kafası çalıştığını sanmıyorum vpn kullandığını anlayamazlar.
  • Özgü® kullanıcısına yanıt
    Tamamdır o zaman içim rahatladı.Teşekkür ederim :)
  • vergosa kullanıcısına yanıt
    Senin içinin rahatlayası varmış.

Bence de sorun olmaz ama sen yine de biraz daha araştır.
  • Rurounius kullanıcısına yanıt
    ahaha aynen öyle de denebilir :)Valla araştırdım ama bi sonuç bulamadım ne İngilizce ne de Türkçe bir şeye rastlamadım bu kouyla ilgili ondan buraya açtım :) Artık zaman göstericek banlanırsam :D gider bi 400 500 tl :D
  • Torrent'den oyun indirirken Steam'de multiplayer oyun oynuyorum. Şu ana kadar bir sıkıntı çıkmadı. Bence Vpn'de bir sıkıntı çıkarmaz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kendomen kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim içim daha da rahatladı :)
  • Steam için hangi vpn kullanıyorsunuz hocam?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Recep Kalenderoglu

Steam için hangi vpn kullanıyorsunuz hocam?

hotspot
  • hatta Türkiye vpnsini kullanıyorum artık :D
  • Var mı sorun yaşayan aramızda? Nette biraz bakındım da anladığım kadarıyla VPN açık iken oyun almak Steam kurallarına aykırıymış. Diğer türlü oyun almadan kullananlarda bir sorun yaşayan görmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black_Wolf14 -- 26 Ağustos 2018; 0:42:28 >
  • Hiç birşey olmaz vpn kullanmaya başladığınız zaman steamin ana sayfası falan değişiyor para birimi değişiyor girdiğiniz ülkeye göre oyun falan almazsanız sıkıntı olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Burada bir şey olmaz diyenlere kulak asma. Steam kurallarda açık açık belirtiyor VPN'in yasak olduğu. Eğer oynadığın oyun singleplayersa ve torrentden indirme yapıyorsan oyuna girmeden önce firewall'dan steami engelle ki internete erişemezsin. Offline olarak giriş yapabilirsin. Bir diğer seçenek de Steam'e girdikten sonra sol üstteki Steam yazısına tıklayıp Go Offline yazısına tıklamak. Şahsen ben güvenmezdim buna ama uğraşmak istemiyorsan bu da seçenek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Methionine

Burada bir şey olmaz diyenlere kulak asma. Steam kurallarda açık açık belirtiyor VPN'in yasak olduğu. Eğer oynadığın oyun singleplayersa ve torrentden indirme yapıyorsan oyuna girmeden önce firewall'dan steami engelle ki internete erişemezsin. Offline olarak giriş yapabilirsin. Bir diğer seçenek de Steam'e girdikten sonra sol üstteki Steam yazısına tıklayıp Go Offline yazısına tıklamak. Şahsen ben güvenmezdim buna ama uğraşmak istemiyorsan bu da seçenek.
    vpn yasakda indirmek için yasak demiyor online oyun oynamak yasak vpn'le ama yinede hemen hemen milyonlarca çinli vpnle oynuyor ban yemiyolar direk banlık bir durum değil yani
  • steam marketini ayarlardan o ülkeye göre değiştirirsen yani o ülkenin fiyatıyla oyun alırsan ban sebebi oluyor steam marketi değiştirip ucuza oyun almayı engellemek için böyle bir çözüm yolu geliştirmişler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.