Şimdi Ara

Starex, Transporter yakıt tüketimi ne kadar? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
44
Cevap
1
Favori
83.009
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibo_speed

HALA STAREX ÇOK YAKIYO DİYENLERE İNAT ÇOK YAKIYOZ ANCAK ÖNÜMDE Bİ TANE TRANSPORTER GÖREMİYOM HEPSİ ARKADAN GELİYO....NİYE ?

Muhterem

Starex iyi gidiyor, amcamda vardı oradan biliyorum. Bir çok binek arabayada kafa tutar fakat starex ile draglara katılım olmayacağından dolayı yakıt tüketimi daha ön planda olmalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: sefau571

3 yıllık hort.Bravo .

eskiye"HORT" YENİ KONU AÇSA NİYE ARAŞTIRMADIN SİTEMİ....eh bir karar verelim...birkaç gündür oğlumla tartışıyoruz ben starex bakıyorum o başka araç bak diyor..konunun TAZALANDIĞI iyi olmuş bakındım epeyce..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hezerfen

quote:

3 yıllık hort.Bravo .

eskiye"HORT" YENİ KONU AÇSA NİYE ARAŞTIRMADIN SİTEMİ....eh bir karar verelim...birkaç gündür oğlumla tartışıyoruz ben starex bakıyorum o başka araç bak diyor..konunun TAZALANDIĞI iyi olmuş bakındım epeyce..

Cevap arıyorsunuz yazayım yeni transporter 2.0 102 hpye sahibiz.Şehiriçi ortalama 20 25km hızla 9 litrenin altında düşmez uzun yolda ama sabit 90la 6 litreyi görürsün hatta bir arkadaşımız 5.4 görmüş resmini çekmiş o da gelir bu konuya.Donanımları belli gayet dolu bir ticari araç.Araçtan ne beklediğinize göre de motorlar var.102bg olanla ralli yapamazsınız ama babam gibi araçtan konfor ve tasarruf beklentisi olanlar için ideal.180 bg olanlar gayet süratli araçlar 0-100 9.6 saniye galiba.Hele bir önceki kasa 174bgler çok daha güçlü 5 silindir oldukları için.Ama yakıtları arasında baya fark var onlar daha çok yakıyor.

• quote:

quote:

quote:

3 yıllık hort.Bravo .

Cevap arıyorsunuz yazayım yeni transporter 2.0 102 hpye sahibiz.Şehiriçi ortalama 20 25km hızla 9 litrenin altında düşmez uzun yolda ama sabit 90la 6 litreyi görürsün hatta bir arkadaşımız 5.4 görmüş resmini çekmiş o da gelir bu konuya.Donanımları belli gayet dolu bir ticari araç.Araçtan ne beklediğinize göre de motorlar var.102bg olanla ralli yapamazsınız ama babam gibi araçtan konfor ve tasarruf beklentisi olanlar için ideal.180 bg olanlar gayet süratli araçlar 0-100 9.6 saniye galiba.Hele bir önceki kasa 174bgler çok daha güçlü 5 silindir oldukları için.Ama yakıtları arasında baya fark var onlar daha çok yakıyor.

cevap için teşekkür ederim.bende şuan connect var 90 lık std kasa..daha önce transit vardı..alman kasa..yani butür araçlara pek yabancı deyilim...
    özellikle starex bakınıyorddum amma oğlum şiddetle karşı ..benim isteklerimi hemen hemen tam olarak "starex" karşılıyor..gezmek için kullanacağım..minibüs olanlarda hız limitleri galiba otomobil gibi..birde 1.köprüden geçebiliyormu bilmiyorum...hani aradıklarım bunlar gibi..birde uzun yola giderken yorulduğum yerde içinde yatabilmeliyim.bu benim için çok önemlii..starexin içi bu konuda çok iyi arkadaşımda var inceliyorum hep..birdiğer arkadaşımda minibüsü var(kendi öyle diyor bilemiyorum)yakıtı evet bir hayli fazla amma birde istekleri karşılama durumu var..bir başka durum bir hayli ucuz.benim için arkadan itiş bir artı ayrıca....

• quote:

quote:

quote:

quote:

3 yıllık hort.Bravo .

cevap için teşekkür ederim.bende şuan connect var 90 lık std kasa..daha önce transit vardı..alman kasa..yani butür araçlara pek yabancı deyilim...
    özellikle starex bakınıyorddum amma oğlum şiddetle karşı ..benim isteklerimi hemen hemen tam olarak "starex" karşılıyor..gezmek için kullanacağım..minibüs olanlarda hız limitleri galiba otomobil gibi..birde 1.köprüden geçebiliyormu bilmiyorum...hani aradıklarım bunlar gibi..birde uzun yola giderken yorulduğum yerde içinde yatabilmeliyim.bu benim için çok önemlii..starexin içi bu konuda çok iyi arkadaşımda var inceliyorum hep..birdiğer arkadaşımda minibüsü var(kendi öyle diyor bilemiyorum)yakıtı evet bir hayli fazla amma birde istekleri karşılama durumu var..bir başka durum bir hayli ucuz.benim için arkadan itiş bir artı ayrıca....

Transporter konforunu starexde bulamazsınız yanlız.Transporter 1. köprüden geçmez bunuda bilin.Caravelle almanız gerekir o zaman.Starex düşünüyorsanızda CRDI motorlulara bakın onlara az yakıyor diyorlar.

• Konu eski ama güncel yakıt tüketim değerlerini yazayım 2011 Caravelle 2.0 TDI 102 ps için belki işine yarayan olur.

Şehir içi tüketim (İstanbul) : 9.5 - 10.5 lt/100km
    Şehir dışı:5,5 - 7lt/100 km, hız ve yük durumuna göre değişiyor.
  • Otomobile 4 kişi bindiğinizde toplu taşıma binmekten daha ekonomik olur. Minibüste de koltuk sayısı neyse işte o kadar binmek gerekir. Bir veya iki kişi binek olarka kullanacaksa hayalleriniz suya düşer. Yine de bahsettiğiniz araçların en babası Mercedes ML, Lincoln, Range Rover tarzı araçlarda daha ekonomik oluyor. SUV olarak üretilen bu araçların arazi performansı malumunuz berbat. All terrain lastikli ML bile arazide sürünüyor. Açıkçası büyük araç alacak olsam VIP minibüs bile tercih edebilirim.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

3 yıllık hort.Bravo .

Transporter konforunu starexde bulamazsınız yanlız.Transporter 1. köprüden geçmez bunuda bilin.Caravelle almanız gerekir o zaman.Starex düşünüyorsanızda CRDI motorlulara bakın onlara az yakıyor diyorlar.

Hocam starex crdi motoru az maz yakmiyor, bildigin yakiyor soyle bir ornek vereyim
    Normal binek dizel arac ile 100tl lik mazot 4.gunun sonuna kadar dayanirken starex 100 tl mazot ile 2.gun mazot almaya gidebilirsek ne mutlu hesabini sen yap bizzat aylarca kullandim.cok asiri ve cok gereksiz bi yakit tuketimi var ama arkadan itis oldugu icin starexle yanlamak buyuk keyif :))

• quote:

Orijinalden alıntı: ibo_speed

HALA STAREX ÇOK YAKIYO DİYENLERE İNAT ÇOK YAKIYOZ ANCAK ÖNÜMDE Bİ TANE TRANSPORTER GÖREMİYOM HEPSİ ARKADAN GELİYO....NİYE ?

entry nick uyumu
  • Starexlerin crdi olmayanları cidden çok yakıyor.Kapı komşumuzda var adam binbir hevesle gidip sıfır almıştı, şuan psikolojik destek görüyor
  • 1.6 otomobilden inene, özellikle Şahin'den inip de binene yakıtı tabi ki fazla gelecek. 2 tonluk minibüsten bahsediyoruz, 8-10 kişilik, 2500cc motorlu, büyük bir araç. Bu araçların 100 km'de 3-4 litre yakmasını bekleyen varsa altını çizerek söylüyorum, ahmaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BİZİM MİLLET BÖYLE İŞTE 2500 MOTORDAN DOBLO YAKITI BEKLERLER SONRADA DOBLO YA BİNER RAMPADA YIRTINIYO DERLER ARAYI BULAMADIK EN İYİSİ STAREX E LPG TAKTIRALIM BELKİ İŞE YARAR. BENZİNLİ 99 ASTRA SW MİZ VARDI STATİON ARAÇ YARAMAZ DİYENLER ŞİMDİLERDE MAKASLI DİZEL DOBLOLARDAN DEVRİLME EĞİLİMİ OLANA KANGOLARDAN İNMEZ OLMUŞ .PEHHHH
  • soğuklarin ve kış lastiklerinin etkisiyle uzun yolda 8litre civarı yakıyorum 4 kişi 2300kg bir araç bunun neresi fazla ..
  • 2005 model starex tci kullanmış biri olarak 2500cc motor şehir içi 100km/12lt ortalamam vardı
    Bu kasaya ve 2500cc motora göre bence ekonomik bir cityvan
  • Kayınpederimde de var. Şehir içi biraz fazla yakıyor. Ama uzun yolda fena değil. Konfor da meganemden aşağı değil. 50 litre mazotla full dolu uzun yolda 750 km gittik...
  • CONNECT 40 KRŞ YAKIYOSA STAREX İN 50 KRŞ YAKMASI ÇOOOOOOOOOOOOOOOKKKK NORMAL !
  • dün 200tl'lik mazıt ile (44litre mazıt) 530km yol yaptım. konya merkezden mersine bağlı mut'a, ordanda 90km dağ yolu olmak üzere ermeneğe gittim ve aynı yoldan döndüm. burdan ortalama 8,3lt /100km gibi bir değer çıkıyor yanlız bu 530kmlik yolun 180km sini 3. ve 4. vitesle giderek yaptım (sürekli virajlı ve iniş çıkışlı bir dağ yoluydu)

araç 1998 T4 2,5tdi 105bg motoru geçen sene komple yaptırdık şuan 25.000de araç
  • tamircihasan T kullanıcısına yanıt
    Ustad Muta gıderken sertavul gecıdınde kecı etınden sac kavurma yedınmı barı ..:))
  • fırsat olmadı dostum selçuklu oteldeydik orada baktı düğün sahipleri sağolsunlar...
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.