Şimdi Ara

Stacker ile quad opteron 850 su soğutmalı*ZİPPY EKLENDİ* (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
0
Favori
3.899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sistemi bu kadar sessiz yaptıktan sonra gelen zippy 700watt psu helikopter gibi ses yapınca bir anlamı kalmadı..şimdide zippy i modlamak gerekiyor
    üzerindeki 80mm lik kendi küçük sesi büyük fan sökülecek yerine 80mm sessiz bir fan takılacak.ve tabi bu yetmeyeceği için psu nun başka bir yerine daha fan yuvası açılıp aynı fandan takılacak.
  • hemde zippy gibi bi alete
    bu arkadaş 12cm lik fanı olan bi model seçseydi keşye? zippy de yoksa PC Power Cooling de vardır yaw
  • yine iş çıktı size desenize
    ama zevkli iş tabe
    fotoları bekliyozzz
  • quote:

Orjinalden alıntı: King_Arthur

hemde zippy gibi bi alete
    bu arkadaş 12cm lik fanı olan bi model seçseydi keşye? zippy de yoksa PC Power Cooling de vardır yaw
    Yok malesef onda da yok bu tarz deli psularda .öt kadar bi 80lik kullanmılar mı uyuz oluom..enermax lGalaxy sanırım bunlardan farklı olacak..
  • yoksa shitini çıkarıp zippy e demi blok taksam
  • quote:

Orjinalden alıntı: King_Arthur

su pompası hazır sistemlerdeki kadar zayıf olmadığından dolayı fark 2C kadar olacaktır bence

king ve tuggi dediğiniz gibi idle durumda ısı farkı bence 2 -3 derece olablir ama yük altına girdiği zaman
    ısılardaki fark sistemde stabilite sorunlarına yola açabilir diye düşünüyorum
    ama tabi bu deli sistemi yapan adam oc yapmaz herhalde ozamanda bir sorun olmaz biz genelde işlemcilerimizi son sınırına dayanıp kullandığımız
    için 2 derecelik fark bile bizim için çok önemli benim söleme düşüncem bu idi yoksa ralarında def. v. ve mhz de bir sorun çıkaracağını zannetmiyorum

• Tabii.

Arbitere söyleyelim de ona blok yapsın.
  • profesyonelleri aramızda daha sık görmek dileğiyle , tebrikler
  • ergin abi seni tekrar su soğutması piyasasında görmek istiyoruz, sen bıraktığından beri bi üstat çıkmadı!!!
  • yaw neden bole şeyler yapıyosunuz yaa canımız cekiyo

helal olsun valla bu kadar temiz ve ozenli çalışma gormedim valla ellerine saglık
    darısı başımıza
  • Bu kadar uğraşıp sessiz bir sistem yaptıktan sonra Zippy power supply bize inat yapar gibi anormal gürültülü çıkmıştı.Bu durumda bana da Zippy e de bir el atmak zorunluluğu doğdu.
    Öncelikle zippy nin değerlerine bir bakalım:

Stacker ile quad opteron 850 su soğutmalı*ZİPPY EKLENDİ*

Görüldüğü üzere hiçte fena değil değerler

Kullandıkları fan Sanyo Denki nin San Ace 80 modeli
    San Ace 80 özellikleri : 12Volt 0.56A 6300Rpm, 53Cfm ve 45dB
    Cfm değeri 80mm lik bir fana göre oldukça yüksek fakat bu değeri verebilmek için 6300Rpm dönüyor ve
    bu yüzden 45dB lik iğrenç bir ses çıkarıyor.

Önce hiç acımadan psu nun kapağını söktüm aşağıda bu canavarın içini görebilirsiniz.

Kullanılan elektronik komponentler oldukça kaliteli ve iyi markalardan seçilmiş.Örneğin kondansatörler Easycon marka ve japon malı.

Standart fanı söküp yerine 80mm lik Cooler Master kasa fanını taktım.Tabiki bu fan orjinal fanın cfm değerlerini veremediğinden tek başına yeterli olamayacaktı.Bu sebeple psu nun arka tarafına da bir cooler master taktım.Bunun için tabi önce psu nun arkasına da bir fan yuvası açmak gerekti.

Zippy nin içi öylesine doluki içeriye bir fan takmak imkansız.Bu nedenle fanı dıştan takmak zorunda kaldım.

Fanların takılması bitti.Takılan Cooler Master fanların yetip yetmeyeceği ile ilgili akla gelebilecek sorular için bazı değerler vereyim.
    Orjinal fan (San Ace) : 54Cfm ve bu 54Cfm nin %100 doğru olduğunu varsayalım.
    Cooler Master : 29Cfm x2 = 58Cfm Bu değerinde %100 doğru olduğunu varsayarsak Yetiyorda artıyor bile

Ses değerleri olarak 2000Rpm lik Cooler Master ler 24dB , Tek başına gürültü yapmakta başarılı olan San Ace 45dB. Elbette 24db x2 48dB etmez.Bu türden gelebilecek soru olursa diye belirteyim.
    sonuçta ortaya hem sessiz hemde güvenli bir Zippy çıktı ortaya.

• abi keşke şu aletin skorlarınıda dökseydin ortaya herkez merakla bekliyor.
  • evet yav çatlıcaz yakında,rüyama giriyor
  • Nihehe didim sana dimim içten takamazsın die..
  • Ergin abi sen bunada bi su soğutma uygulasan iyi olurdu
  • Bir doğan görünümlü şahin parası gitmiş

bu sistem ne için kullanılcak nette surf için değil harhalde
  • Öğrendiğim kadarı ile soliter oynanacakmış. Acaba 1600x1200 4xaa 16x af de kaç fps alır.
  • Ergin, o zippy'yi keserken hiç için acımadımı yahu?

yazık bee
  • çok güzel bir çalışma tebrik ederim ... ergin abi hakikaten yaptığın bütün işler perfect bugüne kadar görüpte yok bu olmamış diyebiliceğim bir çalışman olmadı ... tekrar tekrar tebrikler ...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.