Şimdi Ara

ssd'yi ele geçiren silinemeyen bir virüs yardım lazım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar yaklaşık 2 gün öncesinde internetsiz birkaç gün geçireceğim için torrentden oyun indireyim dedim ve skyrim cod3 gibi birkaç oyun indirmek üzere açık bıraktım bilgisayarı. Sabah kalktığımda bilgisayarda siyah ekran vardı ve tepki vermiyordu torrent dosyalarında isolar bozuk yüklenmişti. Herhalde internet yavaş dedim herneyse sonra bilgisayar sapıtmaya mavi ekran vermeye başladı bende de crackli oyun kullandığım için herhangi bir antivirüs programı yok defender dahil. Defender control ile defenderi deaktif etmiştim ve aktif ettikten 10dk sonra bilgisayar siyah ekran verip ya da mavi ekran verip kapanıyordu virüs bulaştığını anladım . Antivirüs programı kurmaya çalışınca sıkıntısız yükleniyor gibi gözüküyor ama program yok. Defender felan açılmıyor flasha malwarebytes yükleyip çalıştırmayı denedim error verdi açılmadı. Ardından format atmayı denedim diski biçimlendiremiyoruz diye hata verdi kurulumda üzerine kurayım dedim yine hata verdi kurmadı. Kaspersky secure disk ile virüsü silmeye çalışayım dedim your computer is in hibernation mode gibi bir şey dedi ok ok dedim ve taradım tehdit bulamadı ve eskisi gibi başladı ardından low level format ile ssd'yi formatlıyayım dedim. error verdi başta 2 saat sürdü format ardından restart çaktım hiç bir şey silmemiş   Anlayacağınız öyle bir virüs var ki çeşit çeşit yöntemler le ssd'yi temizlemeye çalışıyorum yok. Antivirüs yükletmiyor ama bilgisayarda oyun oynuyorum performans düşüşü yok sadece program yükleme ve silmeme izin vermiyor LoL var mesela güncelleme yüklenmiyor ondan dolayı girmiyor ama crab game'dir metrodur akıcı şekilde oynuyorum internette browsing de oluyor ve herhangi yazılım indirme/reklam çıkma olayı ile karşılaşmadım. Donanımsal sorun olabilir demeden önce evdeki eski hdd ye win10 yükledim ve evet sıfır sıkıntı pc çalışıyor yani sorun virüs ama ne virüsü nasıl bir virüs bu adı var mıdır nasıl kurtulabilirim ? illetden kurtulamadım acil yardım :(

• "low level format ile ssd'yi formatlıyayım dedim. error verdi başta 2 saat sürdü format ardından restart çaktım hiç bir şey silmemiş" ssd nin anasını ağlatmışsınız. low level format ssdnin ömrünü bitirir içine eder ki edilmiş zaten.

windows kurulamıyor mu?

• windows kurulamıyor değil windows yüklü içerisinde virüs öyle bir şey ki hiç bir şekilde işlem yapmama vermiyor ssd üzerinde evdeki hdd ile pc yi açtım sonradan ssd'yi takıp manuel olarak silmeyi de denedim silerken yanıt vermiyor diyip ssd çıkıyor veya silebilsem bile bazı verileri tekrar taktığımda/ yeniden başlattığımda veriler geri geliyor. üzerine windows kurmama veya varolan windows yüklü diski biçimlendirmeme izin vermiyor.

• Malwarebytes malwareler için en iyisi. Antivirüs konusunda ise Bitdefender çok iyidir. İkisinin de ücretsiz sürümleri var indirip taratın temizleyin.

Büyük ihtimal ssd'nize kalıcı zarar vermiş olabilirsiniz. Bir daha crack falan uğraşmayın derim.

• hocam antivirüs kurmama izin vermiyor program usb üzerinden yüklemeyi denesem de olmuyor başka birkaç program kurabiliyorum antivirüs olarak ama bilgisayarı aç kapa yapınca hiç bir şey yapmamışım gibi baştan başlıyor ( yüklediğim programlar gidiyor ve sildiğim dosyalar geri geliyor) nasıl kurtulacağım bilmiyorum pcyi hdd ile başlatıp sonra ssd'yi bağlıyorum ( virüslü disk) verileri manuel silmeye çalışıyorum bir iki dosya siliyorum sonra yanıt vermiyor diyip kendini bilgisayardan çıkartıyor tekrar taktığımda ise sildiğim dosyalar geri geliyor XDDD nasıl illet bir virüs bilmiyorum bir daha da torrent e girmem

• Bu video işinize yaracaktır.

furkan gencyoutube
    Bilgisayarlarımızda bulunan disklerimizde ne kadar değerli bilgi var farkında mısınız? Fotoğraflarınız, videolarınız, kayıt geçmişiniz ve en önemlisi şifreleriniz. Bu içerikte başka kişilerin eline geçmesini istemediğimiz verilere Yavaş / Low / Hard / Tam / Full Format atarak verilerimizi kurtarılamaz halde silme işlemini gerçekleştireceğiz. Keyifli seyirler. Videoda kullandığım komutlar; diskpart list disk select disk 1 clean create partition primary format quick FS=NTFS format FS=NTFS Müzik: Traversing - Godmode
    https://www.youtube.com/watch?v=WkN8QhUrkjI&feature=youtu.be
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.