Şimdi Ara

SSD ve Intel Optane sürücü beraber çalışır mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Benim pc de 16 gb intel optane sürücü ve 2tb hard disc mevcut. Samsung 860 QVO SATA III 1TB lık ssd almayı düşünüyorum. Optane sürücüsü kartta takılı kalsa bana bir faydası olur mu. Yoksa işlevsiz mi kalır ssd ile çalışırken. Sizce dursun mu yoksa optane i ssd alınca elden çıkarayım mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vesper01 -- 11 Temmuz 2019; 15:47:36 >

• optane memory ve ssd farklı şeyler dostum ssd depolama amaçlı kullanacaksın optane ise önbellek olarak düşün yoğun çalıştıracağın uygulamaları direk hdd'den değilde optane sürücü üzerinden çalıştırmanı sağlayan devrimsel bir şey mutlak kullan yakın zamanda bende bir tane alıcam hazır sistem destekliyorken özellikle yüksek boyutlu uygulamaların açılma süresini ciddi anlamda kısaltıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aerosol 34 kullanıcısına yanıt
    Ben optane sürücüsü kullanıyorum. Pc yi aldığımda içinde vardı. Ben pek beğenmedim .HDD nin hızında ssd kadar fark olmadı. Ama istersen benim optain sürücüyü satıcam sana verebilirim. 16 gb 250 tl ye bırakırım. Zaten pc yi alalı 3 ay oldu. Yada ssd taktığımda optane in durması bana fayda sağlıyacaksa dursun. Onu merak ediyorum zaten. Ssd ile aynı anda çalışsa faydası olur mu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vesper01 -- 11 Temmuz 2019; 16:58:2 >
  • Arkadaşlar tekrar selam resimdeki benim pc. Bugün ssd yi satın aldım. Şuan optane ile beraber çalışıyorlar. internette ikisi beraber çalıştığında 3 kata kadar hızın arttığıyla alakalı bilgiler gördüm. Youtube da videolarda var linkini paylaşıyorum. Benchmark skorlarını da atıyorum. Böyle bir şeyi deneyen pek yok sanırım forumda. Belki birilerine yardımcı olur bu bilgiler.

SSD ve Intel Optane sürücü beraber çalışır mı
    https://www.youtube.com/watch?v=ZVNmQzfs44gSSD ve Intel Optane sürücü beraber çalışır mıSSD ve Intel Optane sürücü beraber çalışır mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vesper01 -- 13 Temmuz 2019; 3:35:9 >

• cahilliğimi mazur görün de merakımdan soruyorum ben pc yi alırken optane ile ssd nin aynı girişi kullandığını ya ssd yada optane ile kullanılacağını söylemişlerdi. o an bana optane mantıklı gelmişti şimdi konuyu görünce neden bende yapmayıyım dedim ama nasıl kısmında cahilliğim iştahımın önüne geçti , aydınlatırsanız sevinirim
  • Optane sürücünün girişi m2 sata girişi ile aynı oluyor. Normal ssd lerin girişi de hd ile aynı olduğu için ben hd yi çıkarıp normal ssd taktım. Yani optane sürücüye hiç dokunmadım o çalışmaya devam ediyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.