Şimdi Ara

SSD Tavsiye 60 GB veya 128 GB SATA III SSD (Tavsiye ve Yorum Bekliyorum)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar Arkadaşlar Lenovo Z580 Model Laptobum için 60 GB veya 128 GB SATA III SSD Alınacaktır.

. 1 TB Kendi hdD m var ben memnun değilim PC çok geç açılıyor. Bu konuda sizce 60 GB mı yoksa 128 GB mı almalıyım.

. Konuda bilgisi olan arkadaşların yorum ve tavsiyelerini bekliyorum

. F/P olarak en iyi SSD yi almak için siz değerli arkadaşların görüş ve yorumlarını bekliyorum. 1 TB HDD olduğu için 60 GB almak daha faydalı mı olur bu konuda da yorum istiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GOadvance -- 1 Ocak 2013; 2:27:48 >

• 60 gb yeterli bir alan değil bana göre. Almışken 128lik alın bence. Yaklaşık 1 ay önce Vertex 4 aldım. Çok şükür şimdilik bir sakatını görmedim. Tavsiye ederim.
  • Teşekkür ederim kendi hdd m 1 TB kapasite büyük olduğu için demek istedim hocam pc çok geç açılıyor o yüzden 128 gb modeller biraz maliyetli oluyor 60 gb corsair buldum 100 tl sata iii acaba alınabilir mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: GOadvance

Teşekkür ederim kendi hdd m 1 TB kapasite büyük olduğu için demek istedim hocam pc çok geç açılıyor o yüzden 128 gb modeller biraz maliyetli oluyor 60 gb corsair buldum 100 tl sata iii acaba alınabilir mi

alınır hocam bende 60 gblık ssdiyi o fiyata aldım bugün şimdi kurdum evet kapasite az ama gerçekden verilen paraya değiyor günlük kullanım için yeterli bi kapasite aslında daha sonrada 120liğe terfi edersiniz, oyunlarınızı 1 tb hddye atarsanız yer sorunuda ortadan kalkmış olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unicornn -- 1 Ocak 2013; 5:01:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: unicornn

quote:

Teşekkür ederim kendi hdd m 1 TB kapasite büyük olduğu için demek istedim hocam pc çok geç açılıyor o yüzden 128 gb modeller biraz maliyetli oluyor 60 gb corsair buldum 100 tl sata iii acaba alınabilir mi

alınır hocam bende 60 gblık ssdiyi o fiyata aldım bugün şimdi kurdum evet kapasite az ama gerçekden verilen paraya değiyor günlük kullanım için yeterli bi kapasite aslında daha sonrada 120liğe terfi edersiniz, oyunlarınızı 1 tb hddye atarsanız yer sorunuda ortadan kalkmış olur

Eyvallah hocam çok sağol teşekkürler bana 1 TB fazla zaten onu satmayı düşünüyordum ama 60 gb corsair i takarsam durum nasıl olur sizce birbirini tamamlar mı 1 TB + 60 GB Corsair SSD Sata III bu durumda hdd yi satmama yerine en az 500 gb olmak üzere yeni bir hdd almama gerek olur mu

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: unicornn

quote:

Eyvallah hocam çok sağol teşekkürler bana 1 TB fazla zaten onu satmayı düşünüyordum ama 60 gb corsair i takarsam durum nasıl olur sizce birbirini tamamlar mı 1 TB + 60 GB Corsair SSD Sata III bu durumda hdd yi satmama yerine en az 500 gb olmak üzere yeni bir hdd almama gerek olur mu

birbirini tamamlarmı derken neyi kastetdiniz anlamadım hocam..

ihtiyacınıza göre 1 tb veya 500 gb hddyi sistemi ssdi kurulu olan bi pcye bağlayıp rahatlıkla kullanabilirsiniz.

• yani şunu demek istiyorum 1 TB bana normalde fazla benim işimi kapasite olarak hız olarak demiyorum yavaş bir hdd m olduğunu düşünüyorum çünkü çok geç açılıyor pc ama onun dışında kullanımı iyi ama geç açılıyor epey o yüzden şikayetim var hdd den zaten kapasite olarak da benim işimi 500 - 640 - 750 gb olmak üzere bunlar görüyor o yüzden 1 tb hdd yi satıp acaba yerine 500 gb alsam diğeri ssd de kapasite görevi görüyor mu
  • Hocam 120 GB'lik SSD fiyatına eşit ama daha yüksek hızlı bir 64 GB bulun ve içine Windows ile sık oynadığınız bir kaç oyunu atın. Geri kalanları 1 TB'likte saklayın.
  • Ssd de kendi kapasitesi kadar kapasite görevi görecektir tabikide bunu soruyosanız eğer örnek 60 gb bi ssd 55 gb falan görünür 15ine sisteme kursanız kalan 40 gb sizindir istediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz, sormak istediğiniz buysa eğer
  • Merhabalar bende Acer marka 5740G model laptop var 2010 da aldım. 8gb kingston ram e yükselttim. i5 430M işlemcili Ati 5650 ekran kartı ve 750gb western digital black 7200 hdd var. Sata 2 destekli. İntel HM 55 Chipset kullanmakta. Bilgisayarı hızlandırmak için AKASA aparat ve 120lik SSD disk düşünüyorum.
    Düşündüğüm modeller:
    Kingston Hyperx 3k
    OCZ Vertex 3/4
    Team S3
    Önerilerinizi bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blue_Mercan

Merhabalar bende Acer marka 5740G model laptop var 2010 da aldım. 8gb kingston ram e yükselttim. i5 430M işlemcili Ati 5650 ekran kartı ve 750gb western digital black 7200 hdd var. Sata 2 destekli. İntel HM 55 Chipset kullanmakta. Bilgisayarı hızlandırmak için AKASA aparat ve 120lik SSD disk düşünüyorum.
    Düşündüğüm modeller:
    Kingston Hyperx 3k
    OCZ Vertex 3/4
    Team S3
    Önerilerinizi bekliyorum

arkadaşlar acer 5740g laptopa sata 3 128 gb ssd taklıabilir mi?
    ssd kullanan arkadaşlar bilgi istiyorum bende,,
    4 gb olan 1066 ramleri 6 gb yapmayı ve ssd takmayı düşnüyorum,,
    sizde mantıklı mı,,
    yoksa satıp yenisini almak mı mantıklı,,,

• Merhabâlar Blue_Mercan ve Walkmania,

Bilgisayarlarınız SATA II arayüzüne destek vermektedir. SATA III bir katı hâl diskini takıp rahatlıkla kullanabilirsiniz. Fakat bu durumda performans değerleriniz de SATA II hududlarına takılmış olacaktır.

SSD üzerine kaleme alınmış ve bir el rehberi niteliği taşıyan şu üç makâleden faydalanabilirsiniz:

SSD Nedir, Sunduğu Fayda ve Yenilikler Nelerdir ?

http://www.ssdlabs.net/ssd-rehberi/ssd-nedir-sundugu-fayda-ve-yenilikler-nelerdir/

SSD’lerde Performansı Doğru Anlamak

http://www.ssdlabs.net/ssd-rehberi/ssdlerde-performansi-dogru-anlama/

SSD Tercîhinde İsâbet – Katı Hâl Diski Alırken Nelere Dikkât Etmeli

http://www.ssdlabs.net/ssd-rehberi/ssd-tercihinde-isabet-kati-hal-diski-alirken-nelere-dikkat-etmeli/

• Solid State Disk kullanıcısına yanıt
    dostum teşekkür ederim,, ilgine :) @Solid State Disk
  • 100 tl lik corsair nerede satiliyor acaba?ben de eski sayılabilecek bir notebook u kendine getirmek için almayı dusunuyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • GOadvance kullanıcısına yanıt
    Basit bir tavsiyem var; 60 GB seçeneğini listenizden silin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.