Şimdi Ara

SSD TAKILAN LAPTOP UYKU MODU SORUNU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben asus x550jk kullanıyorum ben buna samsung 650 ssd aldım.hardisk yuvasına taktım temiz Windows 10 kurdum.bilgisayar uyku moduna geçmiyor evet geçmiyor i.uyku için kapağın kapattığımda pc uykuya geçiyormuş gibi yapıyo kapağı kaldırınca bilgisayar baştan açılıyor uyku modunu kullanamıyorum.fn tuşu ile almaya çalışsam gene uykuya giriyor gibi yapıyor laptopun herhangi bir tuşuna basınca bilgisayar sıfırdan açılıyor.benim için uyku modu pek mühim değil ama sorun ne onu bilmek istiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende de aynı problem var. Çözüm arıyorum bilenler varsa yardımcı olabilir mi?
  • Intel ekran karti driver lariyla alakali bir durum.
  • dundarikal D kullanıcısına yanıt
    Ssd takınca oldu bu intelddn kaynaklandığını düşünmüyorum

• Bende Asus-K55vj notebook'a ssd taktım .Aynı sorun benimde başıma geldi. Tüm güncelleştirmeleri yaptım , intel ekran kartı driverınıda yükledim fakat nafile , biostan ayarlarıda gözden geçirdim.Bu sorunu halleden varsa çözümü hakkında bilgi verirse sevinirim.@
  • erdemkaraks E kullanıcısına yanıt
    çözüm bulamadım böyle kullanıyorum
  • Ben sorunun nereden kaynaklandığını buldum . Hdd'yi dvd-rom kısmından taktım ssd yide sata-1den taktım . Böyleyken notebook kapanmıyor , restart atmıyor. Fakat hdd yi söküp denediğimde hem temiz windows kurabildim hemde restart ve kapatabildim cihazı . Hala araştırıyorum tahminim bios'tan halledilebilecek bir sorun ...
  • Asus N550 jx kullanıyorum 1 haftafır aynı sorun ben de de olmaya başladı. Ama bilgisayarda hiç bir değişiklik yapmadım(ssd takma vs.) Sorunu çözdünüz mü?

• at1905 A kullanıcısına yanıt
    hayir

• Sorunu çözen oldu mu? Ben n550jk kullanıyorum. Hdd yi çıkarıp Ssd taktım. Ama hdd cd rom yuvasında takılı.
  • konuyu hortlatacağım ancak sorunu çözen oldu mu? ssd'yi harddisk yerine taktım.Harddiski de cd-rom yerine aldığım apart ile cd-rom yerine taktım.Ancak ya uykuya geçince açılmıyor pc yada kapanırken harddisk yüzünden kapanmıyor.Problemi çözebilen oldu mu?
  • episkey kullanıcısına yanıt
    hayir ne yazikki

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crazy Goat

hayir ne yazikki

hocam 1 yıla yakın süredir nasıl direndiniz peki taktik verebilir misiniz :(
  • episkey kullanıcısına yanıt
    1 yıldan fazla oldu 2 yıl olmuştur ssd yi baya seviyorum tek hatası bu olsun diye kabullendim kullanmadıgım zaman ya kapalı ya da açık bırakıyorum
  • Ben internet paylaşımı yaptığım zaman bu sorunla karşılaşıyorum. Paylaşımı kapatmadan uyku moduna geçmiyor.
  • Hocam bazı sitelerde BIOS boot sırasında CDROM portu önce tanımlanmış, CD-ROM yuvasına eski HDD takılmış ve HDD'de hala eski windows dosyaları kurulu kalmış ise bu problemin oluştuğunu belirtmişler. Eğer eski HDD Cd-Rom yuvasına takılıysa bi' deneyin isterseniz. Bende bir tane n55sf vardı, onda öyle bir problem yaşamamıştım; SSD ve HDD düzgünce çalışıyordu. İlginç
  • ecavuslu kullanıcısına yanıt
    ben gittim hdd yuvasina ssd taktim ve sorun hala devam etmekte

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Intel chipset driverını kurun. Windows 10 bunu kendisi bulup kurmaz. Birdehttps://answers.microsoft.com/tr-tr/windows/forum/windows_10-power-winpc/windows-10-uyku-modu-sorunu-%C4%B0lgilenin/1063ef19-d664-4e6a-a913-f9e50877eff0?auth=1 şu linkteki çözümü deneyin. Ama mutlaka önce Intel chipset driverı kurun.

• quote:

Orijinalden alıntı: ecavuslu

Hocam bazı sitelerde BIOS boot sırasında CDROM portu önce tanımlanmış, CD-ROM yuvasına eski HDD takılmış ve HDD'de hala eski windows dosyaları kurulu kalmış ise bu problemin oluştuğunu belirtmişler. Eğer eski HDD Cd-Rom yuvasına takılıysa bi' deneyin isterseniz. Bende bir tane n55sf vardı, onda öyle bir problem yaşamamıştım; SSD ve HDD düzgünce çalışıyordu. İlginç

hocam olay bende dediğiniz gibi aslında.Cdrom yerinde hdd var.eski Hdd yerinde ise ssd var.Ve dediğiniz gibi hdd'de hala eski windows dosyaları duruyor.deneyin dediğiniz şeyi anlayamadım ancak? Ne yapmam gerekiyor tam olarak?

• quote:

Orijinalden alıntı: episkey

quote:

Orijinalden alıntı: ecavuslu

Hocam bazı sitelerde BIOS boot sırasında CDROM portu önce tanımlanmış, CD-ROM yuvasına eski HDD takılmış ve HDD'de hala eski windows dosyaları kurulu kalmış ise bu problemin oluştuğunu belirtmişler. Eğer eski HDD Cd-Rom yuvasına takılıysa bi' deneyin isterseniz. Bende bir tane n55sf vardı, onda öyle bir problem yaşamamıştım; SSD ve HDD düzgünce çalışıyordu. İlginç

hocam olay bende dediğiniz gibi aslında.Cdrom yerinde hdd var.eski Hdd yerinde ise ssd var.Ve dediğiniz gibi hdd'de hala eski windows dosyaları duruyor.deneyin dediğiniz şeyi anlayamadım ancak? Ne yapmam gerekiyor tam olarak?

Hem konuya küçük bir hortlatma daha yaptığım için konu sahibinden ve forumdaşlardan hem de forumda bildirimi gözden kaçırdığım için de episkey'den özür diliyorum öncelikle.

Hocam yazdığımda anlatmak istediğimi anlatmışım ancak tekrar okumadığım için sonunu getirmediğimi fark etmemişim. Eski hdd'den windows'u kaldırdığınızda sorunun çözüleceğini yazmışlar. Ben hiç bu şekilde problemle karşılaşmamıştım eski laptopta aynı şeyleri yaptığımda. İsterseniz eskiden kalan windows'u kaldırıp BIOS'taki bootlama sırasında SSD aşağıdaysa ilk sıraya getirin. Kesin çözüm müdür bilmiyorum ama yabancı sitede çözümü bu şekilde vermişler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.