Şimdi Ara

SSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU] (813. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
18.971
Cevap
718
Favori
1.708.663
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 811812813814815
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

@programmer_onur

Anladım A200 hakkında ne düşünüyorsun? Kingston A200 mi yoksa Samsung 980 mi? 980 prosu 2 kat fiyat.

hem 500 gb hem 500TL civarı 2200mb okuma 1700 yazma var. Samsung değerleri daha iyi gibi.

SSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU]Hubatu TVyoutube
    Hepinize merhaba arkadaşlar bugün sizler için Kingston A2000 500GB 2200/2000MB/s inceledim. Umarım videoyu beğenmişsinizdir. Videonun Bir yerinde m2 ye gerek yok demişim harddisk yeterli demişim orda benim harddisk yeterince hızlı giriyor m2 ye çok ihtiyacım yokdu demek istedim Sürç-i Lisan Ettiysek Affola. Beğendiyseniz Like atmayı, yeni içeriklerden haberdar olmak için kanala Abone olmayı, istek ve görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın! İyi Seyirler!
    https://www.youtube.com/watch?v=ANlAqYKZmzw
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ozbi

@mehmet 1905 hız farkı çok dostum.

@programmer_onur

Anladım A200 hakkında ne düşünüyorsun? Kingston A200 mi yoksa Samsung 980 mi? 980 prosu 2 kat fiyat.

hem 500 gb hem 500TL civarı 2200mb okuma 1700 yazma var. Samsung değerleri daha iyi gibi.

Hubatu TVyoutube
    Hepinize merhaba arkadaşlar bugün sizler için Kingston A2000 500GB 2200/2000MB/s inceledim. Umarım videoyu beğenmişsinizdir. Videonun Bir yerinde m2 ye gerek yok demişim harddisk yeterli demişim orda benim harddisk yeterince hızlı giriyor m2 ye çok ihtiyacım yokdu demek istedim Sürç-i Lisan Ettiysek Affola. Beğendiyseniz Like atmayı, yeni içeriklerden haberdar olmak için kanala Abone olmayı, istek ve görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın! İyi Seyirler!
    https://www.youtube.com/watch?v=ANlAqYKZmzw
    Hiç düşünmeden Samsung tercih ederdim ben olsam. Parasına değer, tabi anormal bir talihsizlik/üretim kusuru yoksa.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Hocam sanırım 3 hafta önce Amazon'da 600 TL'ye düştü. Birkaç gün önce de SanDisk 3D 500 GB 420 TL'ye düşmüştü.

Yerinizde olsam SanDisk 3D yine bu fiyatlara düşerse bu fiyatı değerlendirirdim. Çünkü aradaki yaklaşık 200 TL farka Samsung'u tercih etmeniz bence değmez.

Ama illa ben Samsung SSD alacağım diyorsanız Amazon'un durduk yere ciddi indirim yapması zor. Olur da Hepsiburada da aynı ürüne indirim yaparsa Amazon da indirim yapar. Amazon'un fiyat politikası böyle işliyor çünkü. 3 hafta önce Amazon'da 600 TL'ye düştüğünde böyle olmuştu.

• bir yakınıma laptoba takmak için 250gb nvme arıyorum, en uygun ne önerirsiniz? jamesdonkey'ler f/p olarak iyi gibi

dün şu 325 liraydı ama diğer markalara bakarken bitti hemen

https://www.amazon.com.tr/Corsair-CSSD-F240GBMP510-240-GB-Siyah/dp/B07JW49VZD

• b0Ni kullanıcısına yanıt

Sandisk 3D Ultra, kendi serverında kullananlar var yani uzun ömürlü ve IOPS değerleri yüksek. DRAM yok daha yüksek performans için WD SN750 BLACK. JAmes Donkey ömrü çok kısa Youtubeda test videoları var. Dün ben Samsung 980, Cruical P5 ve WD SN750 arasında kalmıştım. WD SN750 aldım çünkü DRAM'i var ve Samsung 970 EVO ile kafa kafaya kapışıyor. Zamanında 970 evo ile aynı fiyatmış şimdi daha ucuz. Bence şuan F/P WD SN750 Black. Crucial P5 yazılan değerin 10 katı ömrü varmış, youtubeda Türk youtuberın biri test etmiş. Uzun ömür açısından Samsung 980 Pro'ya yarı fiyata alternatif arayanlar tercih edebilir. BU arada Wd SN750'ni Amazondan 640TL'ye aldım.

https://www.hepsiburada.com/sandisk-ultra-3d-500gb-2400mb-1750mb-s-nvme-m-2-ssd-sdssdh3n-500g-g25-p-HBV00000WEC2W?magaza=TEKCENTER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozbi -- 4 Eylül 2021; 8:52:31 >

• ps5 için 2 tb fırsat varmı ps5 sanırım m2 olmalı

• quote:

Orijinalden alıntı: Düşünenadam07

Hocam sanırım 3 hafta önce Amazon'da 600 TL'ye düştü. Birkaç gün önce de SanDisk 3D 500 GB 420 TL'ye düşmüştü.

Yerinizde olsam SanDisk 3D yine bu fiyatlara düşerse bu fiyatı değerlendirirdim. Çünkü aradaki yaklaşık 200 TL farka Samsung'u tercih etmeniz bence değmez.

Ama illa ben Samsung SSD alacağım diyorsanız Amazon'un durduk yere ciddi indirim yapması zor. Olur da Hepsiburada da aynı ürüne indirim yaparsa Amazon da indirim yapar. Amazon'un fiyat politikası böyle işliyor çünkü. 3 hafta önce Amazon'da 600 TL'ye düştüğünde böyle olmuştu.
    Hocam 600 liranın altına inmiş, ne düşünüyorsunuz acaba? Dip midir bu fiyat?

https://www.amazon.com.tr/Samsung-SATA-Dahili-Katı-Sürücüsü/dp/B08T1QQZ1T/ref=mp_s_a_1_7

970 EVO'ya kafa tutan WD SN750'ye bir bak istersen. 500MB yazma okuma hızı olan SSD ye o kadar para çok sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ozbi

970 EVO'ya kafa tutan WD SN750'ye bir bak istersen. 500MB yazma okuma hızı olan SSD ye o kadar para çok sanırım.

Takmayı düşündüğüm laptopta M.2 slotu yok, sadece Sata, o yüzden olmuyor dediğiniz modeller.

Alıntıladığınız mesajımda yazan şey yine tekerrür etmiş. HB indirim yapmış, Amazon takip etmiş. İlla Samsung SSD alacağım diyorsanız bence iyi fiyat. Değerlendirebileceğinizi düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Düşünenadam07 -- 9 Eylül 2021; 14:52:44 >
  • Merhaba, 1-2 tb lık depolama amaçlı NVMEE ssd istiyorum, fiyat performans ürün arayışındayım, 1 tane samsung 500 gb nvme takılı hız isteğime o cevap veriyor, 1 tane de 500 gb toshiba sata ssd takılı. 3. ve son slot kaldı nvme sadece ona da en az 1 tb lık arıyorum, yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

• wert1903 W kullanıcısına yanıt
    Hocam şuan İtopyada Seagate Firecuda 1 TB modeli 1250 liraya kadar inmiş durumda. Normalde bu paraya Dramsiz SSD alırsınız anca. Samsung'un düz 980i falan var. Eğer bütçeniz varsa kesinlikle kaçırmayın. Markadan bahsetmeme gerek yok sanırım. Seagate'i bilmeyen yoktur. SSD Tier Listte de Mavi etiketli ve performans seviyesi SSD olarak geçiyor. Kısacası on numara SSD. Kaçırmayın :) Bildiğim tek sıkıntısı Mavi PCB olması Eğer istemem ben mavi PCB derseniz de XPG SX8200 Proyu tavsiye ederim

https://www.itopya.com/seagate-1tb-firecuda-510-nvme-m2-ssd-3450mb-okuma-3200mb-yazma-4/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UçamayanSüperKahraman -- 10 Eylül 2021; 17:16:29 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Bir gazla araştırmadan incehesap gaming gecesinden 2 tb pny cs3040 ssd aldım 2098 TL'ye ama iyi mi ettim kötü mü ettim bilemedim arkadaşlar, ne dersiniz?

https://www.incehesap.com/pny-xlr8-cs3040-m280cs3040hs-2tb-rb-2tb-pcie-nvme-m-2-ssd-disk-fiyati-50242/

Asıl gönlümde corsair mp600 pro var ama onlarda çok pahalı malesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apollonx -- 11 Eylül 2021; 1:54:42 >
  • apollonx kullanıcısına yanıt
    Daha önce bir arkadaşın bu ssd ile ilgili bir incelemesi vardı. Anladığım kadarıyla iyi bir ssd. Gerçi önceki fiyatı biraz daha uygunmuş.

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=150217930

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Kvothe_

Daha önce bir arkadaşın bu ssd ile ilgili bir incelemesi vardı. Anladığım kadarıyla iyi bir ssd. Gerçi önceki fiyatı biraz daha uygunmuş.

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=150217930

Aynen şimdi okudumda o başlığı ağustosda 1748'den satmışlar, 4 eylülde 2398'den denemişler bu hafta da 2098 TL, hafftaya tekrar 1748'e düşebilir iptal mi etsem bilemedim SSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU] 

• apollonx kullanıcısına yanıt
    İncehesap’ın işi belli olmuyor. Daha ucuza da çıkabilir veya hiç çıkmayabilir de.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Elimde taşınabilir ssd kutusu var ve buna uygun tercihen yüksek kapasiteli bir ssd arıyorum. Sizce 1tb için Kingston a2000 nasıldır? SanDisk 3d baktım da pahalı geliyor arada 400 500tl fark var?

• quote:

Orijinalden alıntı: _Kvothe_

İncehesap’ın işi belli olmuyor. Daha ucuza da çıkabilir veya hiç çıkmayabilir de.

Evet sağı solu belli olmuyor. Ürün geldiğinde haftaya cumaya kadar açmam artık, eğer 1748 olursa onu alır bunu iade ederim, fiyatta bir oynama yoksa aldığım ürünü kullanırım. Nasılsa çok acelem yok, dediğim gibi bir anlık gazla aldım SSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU] 

• Dün cs3040 ve firecuda 510 arası mekik tuttum gittim geldim
    Sonuç olarak ikisinide almadım :)
    Sanırım azıcık daha paraya koyarak 980 pro 1 tb alacağım

• Chia coin işi maliyeti kurtarmadığı için kullanılan ssd'ler piyasaya sürülüyor diye haber vardı.

Genel olarak SSD fiyatları iniş trendinde, sektörün içinden bir arkadaşla sohbetimizde de aynısını söyledi.

• 
Sayfa: önceki 811812813814815
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.