Şimdi Ara

SSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU] (577. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.974
Cevap
717
Favori
1.709.022
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 575576577578579
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • https://www.hepsiburada.com/adata-su650-960gb-2-5-sata-ssd-asu650ss-960gt-r-p-HBV00000HNHAQ

960 GB ADATA - 680 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavisis-dh -- 21 Şubat 2019; 0:37:51 >
  • masterakif M kullanıcısına yanıt
    Hocam 6 yıllık bilgisayar sata3 olur büyük ihtimalle ama sata2 ise bile bahsettiğiniz açılış veya program açma hızı sata3 ile hemen hemen aynı olacaktır. Daha yeni arkadaşımın 10 yıllık sata2li bilgisayarına SSD taktık ve i5 8250 bilgisayar ile 1. nesil i5 560lı bilgisayar aynı anda açılmaya başladı. Programlar da benzer şekildeydi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://www.yukko.com/samsung-970-evo-plus-nvme-m2-sata-ssd-disk-v-50140622?pid=10151387#undefined1

Fiyat iyimi? 500k iops

• Teşekkürler ilgi için
  • Denizinbabası kullanıcısına yanıt
    Yani hocam sen kısaca bence sss almaya değer diyorsun. Pekii sata 2 mi 3 mü onu nasıl anlayacağım ayrıca uyumlu ssd yi nasıl bulacağım? Biraz zahmet vereceğim sana ama hiç anlamadığım bir konu
  • masterakif M kullanıcısına yanıt
    Ssdler sata 3 tür. Anakart sata3 ise sata 3 hızında çalışır sata 2 ise ssd sata 2 hızında çalışacak

• Anakartin sata 3 mu 2 mi oldugu nasil ogrenilebilir?

Bende 5-6 yillik pavilion g6 i5 2430m var bu bilgiden anlasilir mi acaba?

• AnacoN kullanıcısına yanıt
    Yukko'daki Samsung 970 Evo Plus'ı almak daha mantıklı. 750/50 kupon ile 750 liraya geliyor. Paraf kartı olanlara 50 lira puan ile 700 liraya gelir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu disk benchmarlarda EVO'dan hızlı Prodan yavaş görünüyor. Tercih meselesi tabi ki.
  • Performans farkı kısmını NVME tarafında bilmiyorum ama şu ürün 1TB, 155$ dan yaklaşık 825 liraya geliyor.

Intel SSD 660p Series (1.0TB M.2 80mm PCIe 3.0 x 4 3D2 QLC) 2 2281" (978350)

https://www.amazon.com/Intel-660p-1-0TB-80mm-978350/dp/B07GCL6BR4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RevoLand -- 21 Şubat 2019; 15:37:3 >
  • Lenovo Thinkpad T430 laptop için, hem msata slotunu değerlendirmek hemde üzerindeki 500 gb 7200 rpm satayı değerlendirmek için msata araştırıyorum sadece sistemi yükleyeceğim. Acaba ölü bir yatırım mı olur teknoloji bakımından. Zira 256 ssd fiyatına 128 gb msata satılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: badboy8717

Lenovo Thinkpad T430 laptop için, hem msata slotunu değerlendirmek hemde üzerindeki 500 gb 7200 rpm satayı değerlendirmek için msata araştırıyorum sadece sistemi yükleyeceğim. Acaba ölü bir yatırım mı olur teknoloji bakımından. Zira 256 ssd fiyatına 128 gb msata satılıyor.
    msata ile satanın fiyat ve hız açısından farkı yok. NVMe (PCIex) demek istediniz heralde

m.sata fiziksel biçimdir, arayüzü sata da olabilir pciex de. sata arayüzlü m.sata biçimli cihazların, 2.5" sata arayüzlü cihazlardan farkı yoktur. pciex arayüzü hızlı olan (NVMe diye geçer)
  • 120 veya 128 gb ne alinir arkadaslar tavsiyeniz nedir?

• kaganus K kullanıcısına yanıt
    Aslında tam anlatamadım sanırım, fazla masrafa girmeden sadece sistemi hızlandırabileceğim bir çözüm arıyorum aynı zamanda depolamayıda çok düşürmemek için üzerindeki satayı olduğu gibi bırakıp boş msata slotunu değerlendirmek istiyorum. Nvme sanırım bu uzun olan biçimdeki ssd benim slot yeri küçük yani düz msata oluyor sanırım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • RevoLand R kullanıcısına yanıt
    Performans olarak bu diskin de skorları üzmüyor ama IOPS değeri düşük kalıyor biraz rakiplerine göre.
  • AnacoN kullanıcısına yanıt
    Yine de 100 tl civarında farka yaklaşık 500gb alan farkediyor sanırım. Sata ssdler bile yeterliyken
  • Doğru depolama alanı 2 kat. O yönden çok avantajlı sizin gösterdiğiniz. Aslında alınıp oyun vs için kullanılabilir. 1TB sonuçta. =)
  • quote:

Orijinalden alıntı: badboy8717

Aslında tam anlatamadım sanırım, fazla masrafa girmeden sadece sistemi hızlandırabileceğim bir çözüm arıyorum aynı zamanda depolamayıda çok düşürmemek için üzerindeki satayı olduğu gibi bırakıp boş msata slotunu değerlendirmek istiyorum. Nvme sanırım bu uzun olan biçimdeki ssd benim slot yeri küçük yani düz msata oluyor sanırım.
    anladım, ben m2 sata diye düşündüm nedense.

SSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU]
    m2 sata ile m sata fiziksel form farkı resimdeki gibi

2.5" sata ile m.sata arasında yarı yarıya fiyat farkı mı var gerçekten?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaganus -- 21 Şubat 2019; 18:21:5 >

• 
Sayfa: önceki 575576577578579
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.