Şimdi Ara

SSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU] (103. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.971
Cevap
718
Favori
1.708.700
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 7 ay önce 400 lira civarıydı ve sanırım vatan'dan başka bir yerde yok.269 lira değerlendirin derim güzel alet.haftasonu indirime girerse daha da güzel olur.

http://www.vatanbilgisayar.com/180gb-335-serisi-sata-30-ssd500mb-okuma-_-450mb-yazma.html
  • 160Tl ye Memoright 120 Gb alsam mı diye düşünürken, fiyat 170 olmuş =(

150 ye kadar düşmesini beklicem inada bağladım.
  • ssd alacaksanız minimum 250 gb alın.
    windows güncelleme boyutları devasa olmaya başladı ayrıca rahat kullanım için diskin yüzde 30-40 boş alan kalmalı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: deneme1

ssd alacaksanız minimum 250 gb alın.
    windows güncelleme boyutları devasa olmaya başladı ayrıca rahat kullanım için diskin yüzde 30-40 boş alan kalmalı.

Diskin performanslı çalışması için bir bölümünün boş kalması hddlerde kalmadı mı yav? Ssdlerde de var mı böyle bir şey?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Humboldt

http://www.gold.com.tr/intel-inc-ssd-335-240gb-240gb-box-sata3-335-series_u

fiyat gayet iyiymiş

299,00 TLKDV Dahil

Hilmi bunu sevdi ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0924579C4 -- 3 Haziran 2014; 21:24:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Xanthochroid

quote:

Diskin performanslı çalışması için bir bölümünün boş kalması hddlerde kalmadı mı yav? Ssdlerde de var mı böyle bir şey?

Performans değilde rahatlıktan bahsediliyor.
  • Xanthochroid kullanıcısına yanıt
    Malesef kalamadı SSD'lerde doldukça ve kullanıldıkça performans düşüşü yaşanıyor bundan korunmak için ssd'ler ile gelen yazılımlardan faydalanmak FW update yapmak ilk etapta uygulanabilecek yöntemlerdir hatta bu durum o kadar belirgin olmaya başladıki bazı SSD üreticileri bu durumun daha iyi üstesinden gelebilecek ürünler çıkartmaya başladılar ve reklamlarından kullanıyorlar.
  • 256 Gb Samsung 840 Pro SSD - 2 Yıl Garantili - 375 TL

http://forum.donanimhaber.com/m_92430190/f_//tm.htm#92430190
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xanthochroid

quote:

şahsen kendim ssdye geçemedim ama ,nette okuduğumuz kadarıyla ağzına kadar dolu olan ssdler de müthiş derecede performans düşüklüğü yaşanıyor, düşük kapasite alanlar genellikle pişman oluyorlar.

• Teşekkürler bilgilendirme için.
  • TaurusX T kullanıcısına yanıt
    quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

quote:

Orijinalden alıntı: TaurusX

Geçen günlerde Hepsiburada'dan Crucial 240 GB SSD almıştım. Üzerine sistem kurdum ve notebooktan çıkan HDD'yi de CD-Rom sürücü yerine takarak depolama amaçlı kullanıyorum.

Biraz önce Hard Disk Sentinel kurdum. Burada bir şey dikkatimi çekti:

Crucial SSD : 52 derece sıcaklık
    WD HDD : 41 derece sıcaklık

Üzerinde sistem kurulu olduğu için SSD sıcaklığı normal mi? Yoksa bir anormallik mi var?

Bu arada sistem: Windows 8.1 update 1

Benim SSD 30 derece genelde hep.

Siz hangi program ile bakıyorsunuz? Ayrıca laptop'larda fazla ısınma durumu olabilir diyeceğim ama yine de SSD için çok fazla 50 derece

Dediğim gibi Hard Disk Sentinel programı ile denedim. Sonra da garanti olsun diye kurduğum AMD64 programı da aynı sıcaklık değerlerini verdi. Ben en iyisi fazla arası açılmadan değişim talebinde bulunayım o zaman. Ne dersiniz?

kardeş bende de aynı sorun oluştu
    konu açtım ama pek cevap alamadım
    sen bi çözüm bulabildin mi?
    crucial m500 240 gb 52 dercelerde geziniyo sürekli
    ama laptopta kronik ısınma sorunu hep vardı onla mı alakalı acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakuzucu -- 5 Haziran 2014; 23:05:27 >

• yakuzucu Y kullanıcısına yanıt
    Laptop ısınıyorsa çözümü yok gibi bir şey. Bende hep sıcaklıklar aynı değerlerde geziyor: 47-48

• quote:

Orijinalden alıntı: yakuzucu

http://www.hepsiburada.com/liste/sandisk-ultra-plus-256gb-sata3-ssd-sdssdhp-256g-g25/productDetails.aspx?productId=bd500673&categoryId=114814

sıcak fırsat budur
    sandisk ultraplus çok iyi ssd
    woops+paraf günümle çok uygun

SSD nin fiyatı 256GB lık versiyonlarına göre çok iyiymiş gerçekten. sizde nasıldır arkadaşlar? almaya değer mi? bu fiyattan daha uyguna 250gb SSD bulunabilir mi? Sandisk SSdlerden genellikle müşteriler memnun mudur?

i5 2430m işlemcili,6GB ram,1GB ekran kartlı DELL Inspiron N5110 marka laptopum var. Bilgisayarıma uygun SSD arıyorum 250gb ve üzeri başka tavsiyelerde bulunabilir misiniz? şimdiden teşekkürler.

• TaurusX T kullanıcısına yanıt
    peki bir zararı olur mu diske
    o kadar para verdik garanti bitince cortlamasın
    dell 1557 aldığımdan beri ısınıyo da ısınıyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: ReiCheN

quote:

Orijinalden alıntı: yakuzucu

http://www.hepsiburada.com/liste/sandisk-ultra-plus-256gb-sata3-ssd-sdssdhp-256g-g25/productDetails.aspx?productId=bd500673&categoryId=114814

sıcak fırsat budur
    sandisk ultraplus çok iyi ssd
    woops+paraf günümle çok uygun

SSD nin fiyatı 256GB lık versiyonlarına göre çok iyiymiş gerçekten. sizde nasıldır arkadaşlar? almaya değer mi? bu fiyattan daha uyguna 250gb SSD bulunabilir mi? Sandisk SSdlerden genellikle müşteriler memnun mudur?

i5 2430m işlemcili,6GB ram,1GB ekran kartlı DELL Inspiron N5110 marka laptopum var. Bilgisayarıma uygun SSD arıyorum 250gb ve üzeri başka tavsiyelerde bulunabilir misiniz? şimdiden teşekkürler.

ben 1 hafta önce crucial m500 aldım epey de araştırdım bu fiyata böyle ürün alamazsın
    keşke 1 hafta bekleseymişim:(
    en yakın samsung evo var 385 e ama o da vatanda
    hbden alırsanız woops var ayrıca

• yakuzucu Y kullanıcısına yanıt
    Bunlar tabiki elektronik aletler. Sıcak pek sevdikleri şey değil. Ama çok fazla ısınmazsa yıllarca götürür gibi geliyor bana. SSD de 120 dereceleri görenler var. Onlara nazaran bizimki gayet iyi.
  • Woops hb kampanyasını biraz açarmısınız??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.