Şimdi Ara

SSD Sağlık Durumu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Kısaca danışmak istediğim bir durum var.

2019 Şubat ayında aldığım James Donkey SSD diski laptopa taktım. Laptopta bulunan harddiski de DVD yerine taktım.

Yaklaşık 4 senelik olan mekanik diskin sağlık durumu tam fakat bir senelik SSD de sağlık durumu %89 a düşmüş.

SSD Sağlık Durumu

Bu durum normal midir sizce?

Selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tahir26 -- 1 Mayıs 2020; 15:56:37 >

• SSD'de kullanılan süre değil veri yazma miktarı önemlidir, bu tarz programlar yazılan veri miktarından tahmini değerlendirme yapar 39 günde 6.5TB veri yazılmış ki bu yüksek bir rakam o yüzden o şekilde gösteriyor olabilir. Üreticinin garanti ettiği veri yazma ömrü sizin olası limitiniz fakat James Donkey böyle bir değer veriyor mu bilmiyorum. 39 günlük SSD'de 5 hatalı sektör olması hiç normal değil direkt garantiye gönderin.
  • Kaliteli SSD olmadığı için normal bir durum. Garantisi devam ediyordur. Mümkünse yenisini talep edin.
  • Sentinele pek guvenme ssd konusunda , bendede sentinel m.2 ssd mi 90% olarak gostermekte , crystal disk info ile baktigimda 100% ,
  • trumpet kullanıcısına yanıt
    Teşekkür cevap için. CrystalDiskInfo ile bakınca sonuç dediğiniz gibi %100 çıktı. Ama hangi program daha güvenilir bilemedim.

SSD Sağlık Durumu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tahir26 -- 1 Mayıs 2020; 15:56:58 >
  • poko001 P kullanıcısına yanıt
    ürün 1 sene 2 ay civarı bende. CrystalDiskInfo ile baktığımda sağlık sorunu gözükmemesi de kafamı iyi ce karıştırdı. Resmi yukarıda. yorum için teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tahir26 -- 1 Mayıs 2020; 14:50:59 >
  • Biraz daha kullanıp dediğinizi yapıcam saNIRIM. 3 sene birebir değişim garantisi ile satılmıştı. Umarım cihazın arkasında dururlar.
  • Eşekten uzak durun.
  • Samsung SSD candır. JD falan hikaye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trumpet

Sentinele pek guvenme ssd konusunda , bendede sentinel m.2 ssd mi 90% olarak gostermekte , crystal disk info ile baktigimda 100% ,
    Aynen öyle.

O programı SSD için kullanmayın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.