Şimdi Ara

SSD Partition görünüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Windows bilgisayarımda SSD nin system partitionu görünüyor, kullanılan sistem olduğu için diskpart da silinemiyor,

silmeden bilgisayarım bölümünden nasıl kaldırabilirim ?

SSD Partition görünüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi armax -- 18 Eylül 2020; 0:12:20 >

• Disk yoneticisinden bir bak istersen ne icin kullanildigini , rahatsiz ediyorsa ve gormek istemiyorsan yine disk yoneticisinden disk harfini sil.

Bendeki GPT disk bu sekilde gorunuyor ornek olarak .

SSD Partition görünüyor
  • Bu bölüm sistem tarafından kullanıldığı için silinmemesi lazım. Normal olarak bu bölüm gizli olur. Nasıl olmuşsa ortaya çıkmış. Şimdi onu gizleyelim.

Ekranın sol alt köşesindeki Windows ikonuna sağ tıklayarak "Disk Yönetimi"ni seç.
    Görünmesini istemediğin sürücü veya bölüme [resimde gösterdiğine göre F sürüsüsüne] sağ tıklayarak "Sürücü Harfi ve Yolunu Değiştir"e tıkla.

Örnek olarak internetten bulduğum ekran görüntülerini ekliyorum. Yukarıda tarif ettiğim gibi benzer şekilde yapabilirsin. Bu ekran görüntüleri senin ekranın ile tastamam aynı olmayabilir.

SSD Partition görünüyor

SSD Partition görünüyor

SSD Partition görünüyor

Sistem tarafından kullanılmaya devam eder. Ama artık ortalıkta görünmez.

• DoubleDragon D kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler hocam ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: armax

Çok teşekkürler hocam ;)
    İşe yaradı mı?
    Deneyemedim çünkü;

SSD Partition görünüyor

Sistem çöktü, onarmaya çalışacağım olmazsa sıfırdan kuracağım. Biraz fazla kurcaladım (nvme den ssd e kopyaladım windowsu ondan sonra başladı sıkıntı)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • armax kullanıcısına yanıt
    Disk klonlayarak veya kopyalayarak sistem kullanmak hiç bir zaman içime sinmemiştir. Başka bir hard disk veya ssd kullanacağım zaman mutlaka temiz kurulum yaparım.
    Bir anlık gaflet ve ani karar ile nvme den ssd e döneyim, nvme yi yormayim dedim ama boş yere zaman kaybı oldu 3 saat (program kur indir vs vs)

Şimdi sıfırdan nvme geri kuracağım

Nvme samsung 970 evo plus 500gb
    Ssd samsjng 950 evo pro 240gb

Nvme kurmak doğru karar mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi armax -- 18 Eylül 2020; 21:7:27 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.