Şimdi Ara

SSD'ler gelişiyor: 1TB kapasiteli ilk 2.5' SSD tanıtıldı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
5.869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bir kimyacı olarak söyleyebilirm ki OLED çok çok çok farklı bir şey.. Öyle "OLED çıkcak deniyodu çıkmadı SSDler de geç çıkar" demek yanlış.. OLED'in geliştirilmesi tamamlandığında gerçekten dünyayı etkileyecek ama bu 2 seneye ucuzlar, ucuzlayınca alırız gibi bir şey değil.. Geleceğin multimedia dünyası OLED ile şekillenecek..
  • hadi bakalım bize ne zaman düşecek göreceğiz
  • elde teknoloji mevcut, bizden emeğimizi calabilmek yavaşlatılmış veriyorlar kendileride biliyor 32-64gb ssd nin kötü olduğunu , için eskiden gıdım gıdım verirlerdi şimdi adeta damla damla , önce 32-64gb ları satıcaklar hemde pahalıdan kendilerini finanse edicekler sonra 128-256ları o fiyata kısa sürede satıcaklar
  • Bu kısa sürede 1TB geldiyse ileride 2, 4, 10 TB beklemek hayal olmaz sanırım.
  • evet 10 tb lik düşüncenizi destekliyorum nede olsa bu zaman da bir hd formatında film 25 gb yer tuta biliyor bir dvd nin beş katı bu da demek oluyor ki artık eskiye nazaran daha fazla depolama alanı gerekli bunu sağlamakta bu adamların işi :)
  • Ne zaman SSD haberi olsa hep aynı umut dolu yorumlar, beklentiler
  • Acaba fiyatları alınabilecek düzeye ne zaman ulaşır?
  • Ee insanlar umutla yaşarlarmış. Şaka bir ana gerçekten herkes bir beklenti içinde bu konuda.

quote:

Orjinalden alıntı: gordon01

Ne zaman SSD haberi olsa hep aynı umut dolu yorumlar, beklentiler
  • çok para çok bunlar bizler kullanamayız
  • Bir gün benimde extreme işlemcili ssd diskli 2xcrossfire ekran kartli ful mofiyeli bi bilgisayarım olcak merak etmeyin bi 5 yil sonra hepsini alabilcez :D
  • daha cok değil 1 sene bile olmadı en fazla 32-64gb yapabiliyoruz derken ne cabukda gelmiş 1 tb olanı

mekanik 30-60gb hdd den 1 tb hdd ye 7-8 yılda anca gelindi halbuki,

eldekileri gizlesinler ufak maliyeti süper düşük olanları pazarlıyıp kaktırsın basamak basamak bize bizde yicez sanaki
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fettah34

En az 1500-2000$ olur herhalde.

• Alışageldiğimiz HDD üreticileri eminimki; ya kara kara düşünüyor yada harıl harıl tesis kuruyor, ar-ge çalışmaları yapıyordur. Yeni teknoloji ve kapasitelerle onlarda piyasaya iyice düşerse rekabet canlanır, fiyatlar işte o zaman düşer...
  • quote:

Orjinalden alıntı: XivA

bu gidişle seagate- wd - maxtor gidici olur benden demesi.

Katılmıyorum. Onlar da armut toplayacak değiller tabiiki, keza ssd konusunda bu firmalardan haberler güngeçtikçe çoğalıyor.
  • ilkler, daima pastadan büyük dilimi alıyorlar
  • 1300 dolar.İddiaya giren? :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: rashHit

evet 10 tb lik düşüncenizi destekliyorum nede olsa bu zaman da bir hd formatında film 25 gb yer tuta biliyor bir dvd nin beş katı bu da demek oluyor ki artık eskiye nazaran daha fazla depolama alanı gerekli bunu sağlamakta bu adamların işi :)

niye bizim işimiz olmasın ki bence bizde onlarn yapabildiklerini yapabilecek kapasitedeyiz... Malesef artık bunu sadece dışardakilerin yapabileceğini kabullendik...
  • Ya ucuzlasın artık şu SSD'ler, mekanik disklerin yok motor sesi yok kafa sesi artık baygınlık verdi, şansıma hangi diski alsam sesli çıkıyor. SSD'ler kalbimin braveheart'ı oldu.
  • Artık bizde bir kaç sene sonra falan anca alırız bu SSD diskleri belki daha fazla
  • SSD ler yakında olmasada ileride ucuzlar ozaman bende 1 tb ssd sahibi olabilirim.

(1 tb kapıyı açtım ben 3 seneye zor alırım ssd' yi)
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.